Setari Cookie-uri

despre slabit cu zein

Deschid acest topic ptr fetele doritoare sa slabeasca si apeleaza la pastile.Este prima oara, acum la 32 de ani, cand iau pastile de slabit si e si ultima oara......Am luat de cateva zile Zein pe care il lauda toata lumea, dar din momentul asta nu mai iau. Este o mare tampenie.
Si ptr ca vroiam sa slabesc cateva kg (maxim 5), am inceput de cateva zile sa iau aceste pastile. In afara de faptul ca nu am salbit nici un gram, zeinul mi-a facut rau.Ma miram eu de ce de cateva zile ma simt rau si imi curge sange din nas din senin si de mai multe ori pe zi, si am o satre de lesin!
Imi fiecare zi ameteam groaznic, ca sa aflu azi, ca zeinul afecteaza inima si produce hipertensiune arteriala.
Deci, fetelor, atentie la zein. Si nu pastilelor de slabit. Sunt o pocarie.
nadine20011
Postat pe 3 August 2010 22:05
De la: alinabubi, la data 2010-08-03 22:05:49Deschid acest topic ptr fetele doritoare sa slabeasca si apeleaza la pastile.Este prima oara, acum la 32 de ani, cand iau pastile de slabit si e si ultima oara......Am luat de cateva zile Zein pe care il lauda toata lumea, dar din momentul asta nu mai iau. Este o mare tampenie.
Si ptr ca vroiam sa slabesc cateva kg (maxim 5), am inceput de cateva zile sa iau aceste pastile. In afara de faptul ca nu am salbit nici un gram, zeinul mi-a facut rau.Ma miram eu de ce de cateva zile ma simt rau si imi curge sange din nas din senin si de mai multe ori pe zi, si am o satre de lesin!
Imi fiecare zi ameteam groaznic, ca sa aflu azi, ca zeinul afecteaza inima si produce hipertensiune arteriala.
Deci, fetelor, atentie la zein. Si nu pastilelor de slabit. Sunt o pocarie.


Corect....
kudika226898
Postat pe 3 August 2010 22:30
probabil esti si foarte nervoasa,te-ai certat cu toti din jurul tau,tot de la pastilele de slabit
utad
Postat pe 3 August 2010 22:34
N-as zice....
kudika226898
Postat pe 4 August 2010 07:59
Este un semnal de alarma pe care l-am tras tinerelor. Am altele de facut decat sa scriu aberatii pe forum, dar pastilele astea de slabit chiar pot avea efecte secundare, pe care nimeni nu le poate anticipa.
La mine au avut un efect negativ, am discutat si cu un medic si mi-a spus ca mai multe femei au semnalat aceleasi efecte secundare:ameteala, hemoragie nazala. Explicatia este ca multe dintre aceste medicamente de salbit contin diferite cocktailluri de substante care au impact asupra inimii si pot afecta functia cardiaca dramatic: anemiaza si pot produce hipertensiune arteriala, iar acesta poate fi uneori letala.
Deci, cu hipertensiunea nu este de joaca.
nadine20011
Postat pe 4 August 2010 20:03
Este un semnal de alarma pe care l-am tras tinerelor. Am altele de facut decat sa scriu aberatii pe forum, dar pastilele astea de slabit chiar pot avea efecte secundare, pe care nimeni nu le poate anticipa.
La mine au avut un efect negativ, am discutat si cu un medic si mi-a spus ca mai multe femei au semnalat aceleasi efecte secundare:ameteala, hemoragie nazala. Explicatia este ca multe dintre aceste medicamente de salbit contin diferite cocktailluri de substante care au impact asupra inimii si pot afecta functia cardiaca dramatic: anemiaza si pot produce hipertensiune arteriala, iar acesta poate fi uneori letala.
Deci, cu hipertensiunea nu este de joaca.
nadine20011
Postat pe 4 August 2010 20:04
De la: alinabubi, la data 2010-08-04 20:04:59Este un semnal de alarma pe care l-am tras tinerelor. Am altele de facut decat sa scriu aberatii pe forum, dar pastilele astea de slabit chiar pot avea efecte secundare, pe care nimeni nu le poate anticipa.
La mine au avut un efect negativ, am discutat si cu un medic si mi-a spus ca mai multe femei au semnalat aceleasi efecte secundare:ameteala, hemoragie nazala. Explicatia este ca multe dintre aceste medicamente de salbit contin diferite cocktailluri de substante care au impact asupra inimii si pot afecta functia cardiaca dramatic: anemiaza si pot produce hipertensiune arteriala, iar acesta poate fi uneori letala.
Deci, cu hipertensiunea nu este de joaca.


Multa lume a patit-o de la ele...
kudika226898
Postat pe 5 August 2010 07:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
BIOREZONANTA 24 De la: kudika226898 27 Februarie 2015 09:01
Tratament facial cu laser si marire buze - doar 400 euro 1 De la: 21 Februarie 2011 22:46
xantoame 3 De la: camiflorea 4 Martie 2010 22:54
SA O AJUTAM PE PATRICIA 2 De la: kudika054517 19 Iulie 2010 12:48
TROMBOCITOMIE 35 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 16:05