Setari Cookie-uri

Buna...ma poate ajuta cineva cu un sfat?

Buna am si eu o relatie cu un baiat de 2 ani si totul a fost ok pana acum vreo 3-4 luni de cand au inceput certurile si iesirile tot mai dese cu prieteni...ceva ce mie nu prea imi convine tot timpu sa se duca la baut cu baietii si multe altele, am vorbit cu el si mi-a spus ca s-a schimbat pentru ca acum mai simte si el umpic nevoia de libertate sa mai iasa cu baietii dar daca se duce nu inseamna neaparat ca iese cu alte fete sau ca nu mai mai iubeste deloc ....oricum sentimentele lui au mai scazut se simte asta prin tot ceea ce face, e o diferenta mai mare fata de cum era inainte...multi imi spun ca s-a plictisit si ca nu ma mai iubeste de asta a inceput sa simta nevoia sa iasa tot mai mult cu prieteni si asta e inceputul sfarsitului ...oare ce sa cred? vreau sa-mi salvez relatia pentru ca imi iubesc foarte mult iubitul!atept un sfat va multumesc foarte mult
kudika316077
Postat pe 23 August 2010 08:50
De la: kudika316077, la data 2010-08-23 08:50:17Buna am si eu o relatie cu un baiat de 2 ani si totul a fost ok pana acum vreo 3-4 luni de cand au inceput certurile si iesirile tot mai dese cu prieteni...ceva ce mie nu prea imi convine tot timpu sa se duca la baut cu baietii si multe altele, am vorbit cu el si mi-a spus ca s-a schimbat pentru ca acum mai simte si el umpic nevoia de libertate sa mai iasa cu baietii dar daca se duce nu inseamna neaparat ca iese cu alte fete sau ca nu mai mai iubeste deloc ....oricum sentimentele lui au mai scazut se simte asta prin tot ceea ce face, e o diferenta mai mare fata de cum era inainte...multi imi spun ca s-a plictisit si ca nu ma mai iubeste de asta a inceput sa simta nevoia sa iasa tot mai mult cu prieteni si asta e inceputul sfarsitului ...oare ce sa cred? vreau sa-mi salvez relatia pentru ca imi iubesc foarte mult iubitul!atept un sfat va multumesc foarte mult


Cati ani ai?
stem_29
Postat pe 23 August 2010 08:56
De la: kudika316077, la data 2010-08-23 08:50:17Buna am si eu o relatie cu un baiat de 2 ani si totul a fost ok pana acum vreo 3-4 luni de cand au inceput certurile si iesirile tot mai dese cu prieteni...ceva ce mie nu prea imi convine tot timpu sa se duca la baut cu baietii si multe altele, am vorbit cu el si mi-a spus ca s-a schimbat pentru ca acum mai simte si el umpic nevoia de libertate sa mai iasa cu baietii dar daca se duce nu inseamna neaparat ca iese cu alte fete sau ca nu mai mai iubeste deloc ....oricum sentimentele lui au mai scazut se simte asta prin tot ceea ce face, e o diferenta mai mare fata de cum era inainte...multi imi spun ca s-a plictisit si ca nu ma mai iubeste de asta a inceput sa simta nevoia sa iasa tot mai mult cu prieteni si asta e inceputul sfarsitului ...oare ce sa cred? vreau sa-mi salvez relatia pentru ca imi iubesc foarte mult iubitul!atept un sfat va multumesc foarte mult


Daca o fata se agita prea mult sa " salveze relatia " relatia se rupe mai repede , pentru ca baiatul de va simti sufocat, controlat, verificat, certat , criticat ca se duce cu amicii in loc sa astea cu fata. Si atunci va evita sa te mai vada, de cate ori va avea ocazia. Si e posibil ca va intalni alta care e mai " ingaduitoare" si nu-l cearta, si deci , e mai placut sa fie cu aia decat cu tine care-l certi si critici tot timpul. Got the point ?

Solutia e sa te faci mai independenta de persoana lui, sa devii putin mai rece cu el, si sa nu l mai cauti tu pe el , nu-l certa ca se duce la bere in loc sa stea cu tine, prefa-te ca nu te intereseaza asta, dar gaseste un hobby sau o activitate interesanta ( gym, aaerobic, dansuri , etc) in timpul cat se duce el la bere ca sa nu stai parasita in casa plangandu-ti de mila ca el nu te baga in seama "ca la inceput" .

stiu ca e ff greu sa te abtii sa -l mai cauti sa-l mai certi ca se duce la bere , dar nu ai alta solutie, daca vrei ca tipul sa te placa si sa te caute in continuare si sa se simta bine in compania ta.

daca ti se pare prea greu sa faci toate astea, atunci schimba tipul, ca in fiecare relatie inceputul e ff frumos si emotionant :) dar si urmatorul tip, dupa ceva timp, se va "schimba" si nu va mai fi ca la inceput ...si, daca nu te inveti acum cum sa-ti faci un program independent al tau de al lui , probabil ca iar te vei intreba ce sa faci ca sa ' salvezi relatia" ...

Multa bafta!
kudika052198
Postat pe 1 Septembrie 2010 04:40
Asta e reluarea sau mi se pare mie?
Barbie30
Postat pe 1 Septembrie 2010 09:10
mda,r trebiu ca tu s fii mai indiferenta decat este el cu tine,sa fii mai rece si sa nu i arati ca esti isperata sau ca inceri orice sa l ai ca inainte,ai mai multa grija de tine schimbati lucul si fa ca toti barbatii care te rivesc sa intoarca capul dupa tine cand esti cu l si ai sa vezi ca va devenii gelos si o sa se schimbe
in bine,atragel indirect cu tinute sexi sau cu gesturicre stii ca l ar atrage,eu am o relatie de 9 ani si credema ce ce ti am spus e din propia mea experienta,eu am 25 de ani si el face mine 29
la anul in iunie ne casatorim si ne iubim mai mult pe zi ce trece si abia asteptm sa vin seara sa iesim de la servici sa ne vedem,nu putem sta unul fara celalalt,daca vrei sa vb mai mult uite id meu:www.anutza_ana
anutza_ana
Postat pe 23 Septembrie 2010 19:43
De la: kudika316077, la data 2010-08-23 08:50:17Buna am si eu o relatie cu un baiat de 2 ani si totul a fost ok pana acum vreo 3-4 luni de cand au inceput certurile si iesirile tot mai dese cu prieteni...ceva ce mie nu prea imi convine tot timpu sa se duca la baut cu baietii si multe altele, am vorbit cu el si mi-a spus ca s-a schimbat pentru ca acum mai simte si el umpic nevoia de libertate sa mai iasa cu baietii dar daca se duce nu inseamna neaparat ca iese cu alte fete sau ca nu mai mai iubeste deloc ....oricum sentimentele lui au mai scazut se simte asta prin tot ceea ce face, e o diferenta mai mare fata de cum era inainte...multi imi spun ca s-a plictisit si ca nu ma mai iubeste de asta a inceput sa simta nevoia sa iasa tot mai mult cu prieteni si asta e inceputul sfarsitului ...oare ce sa cred? vreau sa-mi salvez relatia pentru ca imi iubesc foarte mult iubitul!atept un sfat va multumesc foarte mult


Marea greseala a femeilor e ca incearca sa ii schimbe si cand au obtinut asta zic "oare de ce nu mai e ca la inceput?" iote d-aia ca l-ai vrut schimbat,ti-a reusit!
Barbie30
Postat pe 23 Septembrie 2010 19:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
iubesc dar simt ca nu-s iubita ... 13 De la: cj25har 11 Iulie 2010 12:41
faci sau nu cumparaturi de pe net? 3 De la: grace004965 25 August 2009 19:42
AJUTOR!!!Pot face cununia religioasa de 2 ori? 29 De la: vyrtual 5 Ianuarie 2010 20:14
Nunta pe yacht! 4 De la: silver_swan 5 Decembrie 2009 16:04
In cautare de fini pentru 2012 2 De la: guru_ion 27 Noiembrie 2011 11:47