Setari Cookie-uri

Se poate si asa!

Pentru femeile(si nu numai)triste de pe kudika!

TERAPIA PRIN RAS
A rade este mai mult decat un act placut, rasul este benefic pentru minte, trup si suflet. Unde mai pui ca nu te costa nimic si mai mult de atat, este contagios, ca si cascatul. Dar oare sa fie rasul un medicament?
Un studiu arata ca un copil zambeste in medie de de 40 de ori pe zi in timp ce un adult gaseste extrem de putine motive de a zambi intr-o zi.
Rasul scade presiunea sangelui, imbunatateste sistemul imunitar, reduce stresul, elibereaza endorfine (“drogul natural” al fericirii), relaxeaza muschii, reduce durerea, favorizeaza oxigenarea organismului, imbunatateste capacitatea respiratorie si ajuta la mentinerea unor relatii sanatoase cu ceilalti.
Rasul ajuta la vindecarea afectiunilor psiho-somatice, creste rezistenta la stress, alunga depresia, amelioreaza valorile glicemiei, creste imunitatea, genereaza o stare de bine fizica si psihica, reduce anxietatea, imbunatateste performantele profesionale, creste libidoul, ajuta la arderea de calorii.
Femeile ar trebui sa stie ca rasul le face mai frumoase, si nu doar pentru ca barbatii prefera prin excelenta femeile vesele ci si pentru ca rasul antreneaza muschii fetei realizand un adevarat masaj facial care ajuta la pastrarea frumusetii tenului.
Barbie30
Postat pe 10 Septembrie 2010 19:55
rasul ingrasa...zise una care nu s-a ingrasat un gram de la el
tzuc barbie
miss_darine
Postat pe 10 Septembrie 2010 19:59
Nici eu nu pun nici macar un gram si rad toata ziua!
Barbie30
Postat pe 10 Septembrie 2010 20:03
De la: miss_darine, la data 2010-09-10 19:59:27 rasul ingrasa...zise una care nu s-a ingrasat un gram de la el
tzuc barbie

...pentru 2 fete ...cuminti
RUY_BLAS
Postat pe 10 Septembrie 2010 20:04
De la: Barbie30, la data 2010-09-10 19:55:47Pentru femeile(si nu numai)triste de pe kudika!

TERAPIA PRIN RAS
A rade este mai mult decat un act placut, rasul este benefic pentru minte, trup si suflet. Unde mai pui ca nu te costa nimic si mai mult de atat, este contagios, ca si cascatul. Dar oare sa fie rasul un medicament?
Un studiu arata ca un copil zambeste in medie de de 40 de ori pe zi in timp ce un adult gaseste extrem de putine motive de a zambi intr-o zi.
Rasul scade presiunea sangelui, imbunatateste sistemul imunitar, reduce stresul, elibereaza endorfine (“drogul natural” al fericirii), relaxeaza muschii, reduce durerea, favorizeaza oxigenarea organismului, imbunatateste capacitatea respiratorie si ajuta la mentinerea unor relatii sanatoase cu ceilalti.
Rasul ajuta la vindecarea afectiunilor psiho-somatice, creste rezistenta la stress, alunga depresia, amelioreaza valorile glicemiei, creste imunitatea, genereaza o stare de bine fizica si psihica, reduce anxietatea, imbunatateste performantele profesionale, creste libidoul, ajuta la arderea de calorii.
Femeile ar trebui sa stie ca rasul le face mai frumoase, si nu doar pentru ca barbatii prefera prin excelenta femeile vesele ci si pentru ca rasul antreneaza muschii fetei realizand un adevarat masaj facial care ajuta la pastrarea frumusetii tenului.


hai sa ne gadilam
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 10 Septembrie 2010 20:05
De la: sirghea, la data 2010-09-10 20:04:16
...pentru 2 fete ...cuminti

razaretze adica
miss_darine
Postat pe 10 Septembrie 2010 20:05
Darine de noi spune
Hello!
Barbie30
Postat pe 10 Septembrie 2010 20:05
De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2010-09-10 20:05:20
De la: Barbie30, la data 2010-09-10 19:55:47Pentru femeile(si nu numai)triste de pe kudika!

TERAPIA PRIN RAS
A rade este mai mult decat un act placut, rasul este benefic pentru minte, trup si suflet. Unde mai pui ca nu te costa nimic si mai mult de atat, este contagios, ca si cascatul. Dar oare sa fie rasul un medicament?
Un studiu arata ca un copil zambeste in medie de de 40 de ori pe zi in timp ce un adult gaseste extrem de putine motive de a zambi intr-o zi.
Rasul scade presiunea sangelui, imbunatateste sistemul imunitar, reduce stresul, elibereaza endorfine (“drogul natural” al fericirii), relaxeaza muschii, reduce durerea, favorizeaza oxigenarea organismului, imbunatateste capacitatea respiratorie si ajuta la mentinerea unor relatii sanatoase cu ceilalti.
Rasul ajuta la vindecarea afectiunilor psiho-somatice, creste rezistenta la stress, alunga depresia, amelioreaza valorile glicemiei, creste imunitatea, genereaza o stare de bine fizica si psihica, reduce anxietatea, imbunatateste performantele profesionale, creste libidoul, ajuta la arderea de calorii.
Femeile ar trebui sa stie ca rasul le face mai frumoase, si nu doar pentru ca barbatii prefera prin excelenta femeile vesele ci si pentru ca rasul antreneaza muschii fetei realizand un adevarat masaj facial care ajuta la pastrarea frumusetii tenului.


hai sa ne gadilam


Nu e cazul ca rad cam la toate postarile tale
Barbie30
Postat pe 10 Septembrie 2010 20:07
De la: Barbie30, la data 2010-09-10 20:05:54Darine de noi spune
Hello!

da ma de voi ...da vad ca sunteti ocupate...si de mine ati uitat.de ochii care nu se vad....
RUY_BLAS
Postat pe 10 Septembrie 2010 20:09
De la: Barbie30, la data 2010-09-10 20:07:07
De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2010-09-10 20:05:20
De la: Barbie30, la data 2010-09-10 19:55:47Pentru femeile(si nu numai)triste de pe kudika!

TERAPIA PRIN RAS
A rade este mai mult decat un act placut, rasul este benefic pentru minte, trup si suflet. Unde mai pui ca nu te costa nimic si mai mult de atat, este contagios, ca si cascatul. Dar oare sa fie rasul un medicament?
Un studiu arata ca un copil zambeste in medie de de 40 de ori pe zi in timp ce un adult gaseste extrem de putine motive de a zambi intr-o zi.
Rasul scade presiunea sangelui, imbunatateste sistemul imunitar, reduce stresul, elibereaza endorfine (“drogul natural” al fericirii), relaxeaza muschii, reduce durerea, favorizeaza oxigenarea organismului, imbunatateste capacitatea respiratorie si ajuta la mentinerea unor relatii sanatoase cu ceilalti.
Rasul ajuta la vindecarea afectiunilor psiho-somatice, creste rezistenta la stress, alunga depresia, amelioreaza valorile glicemiei, creste imunitatea, genereaza o stare de bine fizica si psihica, reduce anxietatea, imbunatateste performantele profesionale, creste libidoul, ajuta la arderea de calorii.
Femeile ar trebui sa stie ca rasul le face mai frumoase, si nu doar pentru ca barbatii prefera prin excelenta femeile vesele ci si pentru ca rasul antreneaza muschii fetei realizand un adevarat masaj facial care ajuta la pastrarea frumusetii tenului.


hai sa ne gadilam


Nu e cazul ca rad cam la toate postarile tale

stiam eu
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 10 Septembrie 2010 20:12
De la: sirghea, la data 2010-09-10 20:09:06
De la: Barbie30, la data 2010-09-10 20:05:54Darine de noi spune
Hello!

da ma de voi ...da vad ca sunteti ocupate...si de mine ati uitat.de ochii care nu se vad....


Unde fusesi pana acum? Yo te-am dat disparut si te cauta DD ca pe Elodia
Barbie30
Postat pe 10 Septembrie 2010 20:13
De la: Barbie30, la data 2010-09-10 20:13:26
De la: sirghea, la data 2010-09-10 20:09:06
De la: Barbie30, la data 2010-09-10 20:05:54Darine de noi spune
Hello!

da ma de voi ...da vad ca sunteti ocupate...si de mine ati uitat.de ochii care nu se vad....


Unde fusesi pana acum? Yo te-am dat disparut si te cauta DD ca pe Elodia

inca mai sunt ...dar nu m-am putut abtine cind v-am vazut ...aici...nu am timp va pup .... cind ma intorc vom sporovai....
RUY_BLAS
Postat pe 10 Septembrie 2010 20:15
cand te intorci aduci si la noi acilea 2 prajiturele?
Barbie30
Postat pe 10 Septembrie 2010 20:17
De la: sirghea, la data 2010-09-10 20:15:51br />
inca mai sunt ...dar nu m-am putut abtine cind v-am vazut ...aici...nu am timp va pup .... cind ma intorc vom sporovai....

vacanta placuta in continuare...sa aduci cat mai multe portii de ras ...ca nu "e scumpe"
miss_darine
Postat pe 10 Septembrie 2010 20:19
De la: Barbie30, la data 2010-09-10 20:17:56cand te intorci aduci si la noi acilea 2 prajiturele?

...pai aveti voie...?sa nu faceti diabet....
RUY_BLAS
Postat pe 10 Septembrie 2010 20:19
De la: sirghea, la data 2010-09-10 20:19:47
De la: Barbie30, la data 2010-09-10 20:17:56cand te intorci aduci si la noi acilea 2 prajiturele?

...pai aveti voie...?sa nu faceti diabet....


cred ca facem diabet pe sistem nervos de la kudika asta....asa ca poti sa aduci prajiturile!
Barbie30
Postat pe 10 Septembrie 2010 20:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Caut colega de camera - IASI 4 De la: Luluk_g 27 Octombrie 2009 10:08
Desene animate ciudate 31 De la: hypnotik 21 Noiembrie 2011 20:12
Testare bere IASI - 40 ron 7 De la: DiavolytaTa 23 Aprilie 2009 21:49
Ajutor urgent!! 1 De la: kudika355189 3 Octombrie 2011 16:15
Teluri 12 De la: _xy 28 Octombrie 2008 14:07