Setari Cookie-uri

sotia m-a pacalit

Buna ziua numele meu este cristi si am o fetita de 3 ani.As dori si eu un raspuns la povestea mea:Totul s-a intamplat acum 2 luni cand sotia vine intr-o seara f suparata ca vrea sa divortam,motivele sunt ca eu am ramas fara servici de ceva timp si altul nu am gasit si ca n-o mai iubesc asa zicea ea.Am discutat in seara aceea pana la urma ne-am impacat toate bune pana aici.Acum 1 luna vine si imi zice ca ea pleaca la lucru in strainatate ca are ea o colega la servici care mama ei lucreaza acolo si sa se duca ca-i gaseste si ei ceva de lucru am inteles ca nu prea ne mai ajungeam cu bani si trebuie sa ducem si fetita la operatie in italia am zis k.A inceput sa-mi zica ca se angajeaza ea si pe urma imi cauta si mie ceva de lucru si sa lu-am si fetita acolo pana aici este k.A ajuns acolo am vb prima oara cu ea parea bine a vb cu fetita,dupa aceea cand vream sa vb cu ea nu vb cu mine numai cu fetita si am intrebat-o ce se intampla a zis ca o sa-mi trimita bani sa dam divort si nu mi-a picat bine mai ales ca vrea sa ia fetita acolo.Acum 2 zile am aflat ca sotia mea este cu unul acolo cu care vb din 2007 mama lui si el stiu ca ea este divortata,el are 21 ani iar ea 30ani.Cel mai frica este ca o sa ia o teapa mare si mai ales este si rrom si eu nu stiu cat o sa dureze relatia lor si pe urma o sa-i para rau mai ales ca ea stie ca eu nu stiu de ei.Dati-mi si mie un sfat va rog mult ca eu nu mai stiu ce sa fac s-o urasc sau s-o iert si sa vina inapoi
cristigeorge
Postat pe 19 Septembrie 2010 10:43
Cam de cat timp nu lucrezi?Daca e cu alt tip din 2007,probabil relatia voastra scartaie inca de pe atunci.Tu vrei sa o ierti si sa continuati,dar te-ai gandit ca ea poate nu vrea sa fie "iertata" ?
Barbie30
Postat pe 19 Septembrie 2010 11:47
in decizile pe care le iei sa te gandesti la fetita ta, ea are cel mai mult de suferit!
roz5blue6lila7
Postat pe 19 Septembrie 2010 11:52
asa este,dar dc nu a vb cu mine intelegeam nu sa ma minti si sa pleci
cristigeorge
Postat pe 19 Septembrie 2010 16:21
De la: cristigeorge, la data 2010-09-19 16:21:55asa este,dar dc nu a vb cu mine intelegeam nu sa ma minti si sa pleci


Lilo,cu tine vorbeste?Tu esti sotia plecata?
Barbie30
Postat pe 19 Septembrie 2010 16:23
mie imi este tare mila de ea pt ca el are21ani si o sa pateasca cum am patit eu si imi iubesc prea mult copilul sa-l las s-o ia pt ca el acum nu este in stare sa aiba grija de ea si am citit undeva ca multi tati vitregi isi maltrateaza copii,rar sunt cei care ii accepta si ii iubesc si imi este mila mai ales de fata mea
cristigeorge
Postat pe 19 Septembrie 2010 16:27
Ce faci tu cu ea sau ea cu tine, are foarte putina importanta acum. Inteleg ca fetita este bolnava (spuneai de o operatie in strainatate). Din cate stiu asemenea operatii implica cheltuieli imense. Implicit boli grave. Pai, la asa tata cum esti tu, sa-mi vorbesti pe un topic de fuga nevestei sa se marite cu un rrom... cand copilul tau E BOLNAV si doar asta ar trebui sa te preocupe, mi se pare ciudat.
Pana la urma ce-i real in povestea asta?
rashela
Postat pe 19 Septembrie 2010 17:22
De la: cristigeorge, la data 2010-09-19 16:27:36mie imi este tare mila de ea pt ca el are21ani si o sa pateasca cum am patit eu si imi iubesc prea mult copilul sa-l las s-o ia pt ca el acum nu este in stare sa aiba grija de ea si am citit undeva ca multi tati vitregi isi maltrateaza copii,rar sunt cei care ii accepta si ii iubesc si imi este mila mai ales de fata mea

Avand in vedere ca nici el nici mama lui nu stiu ca ea este maritata, iti dai seama ce fata ar face daca ar auzi ca are un copil? Nu cred ca e genul de barbat care sa accepte copilul altuia.
Ai dreptate. De ce nu ti-a spus adevarul?
De obicei cei care inseala au lasitatea, curajul, sau cum sa ii spun... de a da vina pe cei pe care ii inseala. Pentru a se "scoate" pe ei.
Ai grija de fetita ta. Ea e cea mai importanta.
lonely_soul
Postat pe 19 Septembrie 2010 17:37
cristi, am un prieten care si-a crescut fetita singur de cand aceasta avea 1 an . acum a mica are 3 anisori.
daca-ti iubesti fetita lupta sa o ai langa tine , poate te mai ajuta si parintii tai...o sa fie bine, dar e nevoie de multa rabdare si munca
bafta
miky_aurash
Postat pe 25 Octombrie 2010 12:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nunta in Resita 13 De la: kudika334739 1 Decembrie 2010 16:47
NUNTA IN LUNA MAI 17 De la: grace005191 8 Decembrie 2009 16:31
cu cat timp inainte de nunta se trimit invitatiile? 25 De la: Diamond 24 Iulie 2010 21:22
Porumbei Albi Pentru Nunti 2 De la: kudika347699 3 Ianuarie 2011 18:53
Ei ..? tu ce zici ? 39 De la: kudika355503 11 Februarie 2011 18:32