Setari Cookie-uri

ma ajuta cineva cu un sfat?

buna fetelor...vreau si eu un sfat de la voi...daca a mai patit cineva asa...am o fetitza de 2 luni scumpa si frumoasa care mi-a zapacit sanii...adik...prima data la spital cand a supt,nu a supt destul...nu mi-a zis nimeni sa ma mulg si mi s-a facut sanul drept ca piatra...in fine...pana am reparat problema prin muls am alaptat-o la sanul stang,unde mi-a facut o rana grozava,si am continuat sa o alaptez pana am reparat sanul drept.apoi...am inceput s-o alaptez la sanul drept ca sa-l repar pe stangul...care l-am reparat eu intr-un sfarsit,numai ca a ramas mai mic si mai urat..si e flasc asa...o mai pun sa suga si la el dar parca nu vad rezultate...deci ce pot sa fac?nu vreau sa raman cu un san mai mare si cu unul foarte mic...astept sfaturi
one_baby
Postat pe 19 Septembrie 2010 15:27
De la: one_baby, la data 2010-09-19 15:27:51buna fetelor...vreau si eu un sfat de la voi...daca a mai patit cineva asa...am o fetitza de 2 luni scumpa si frumoasa care mi-a zapacit sanii...adik...prima data la spital cand a supt,nu a supt destul...nu mi-a zis nimeni sa ma mulg si mi s-a facut sanul drept ca piatra...in fine...pana am reparat problema prin muls am alaptat-o la sanul stang,unde mi-a facut o rana grozava,si am continuat sa o alaptez pana am reparat sanul drept.apoi...am inceput s-o alaptez la sanul drept ca sa-l repar pe stangul...care l-am reparat eu intr-un sfarsit,numai ca a ramas mai mic si mai urat..si e flasc asa...o mai pun sa suga si la el dar parca nu vad rezultate...deci ce pot sa fac?nu vreau sa raman cu un san mai mare si cu unul foarte mic...astept sfaturi



phuuuiiii......sa-ti traiasca dulcica!!!!!!!!!! asteapta mama sa termini cu alaptatul !!!!
anastasia_m
Postat pe 19 Septembrie 2010 15:31
pai si cu sanul stang ce fac?ca nu are lapte asa mult...pot sa fac ceva sa cresca lactatia?
one_baby
Postat pe 19 Septembrie 2010 15:32
De la: one_baby, la data 2010-09-19 15:32:24pai si cu sanul stang ce fac?ca nu are lapte asa mult...pot sa fac ceva sa cresca lactatia?



....nu vreau sa vorbesc prostioare!!! parerea mea e sa insisti sa o alaptezi si la sanul stang !!!!asa se va imbogatii lactatia plus o alimentatie corespunzatoare!!!!SUCCES!!!
anastasia_m
Postat pe 19 Septembrie 2010 15:35
De la: one_baby, la data 2010-09-19 15:32:24pai si cu sanul stang ce fac?ca nu are lapte asa mult...pot sa fac ceva sa cresca lactatia?

da continua sa-i dai piept...sau sa te "mulgi"...problema nu e rezolvata...ar trebui sa mergi la medic sa te vada...si iti va da indicatii in functie de cum se prezinta...nu o lasa de azi pe mine...e foarte periculos pentru ambele.
RUY_BLAS
Postat pe 19 Septembrie 2010 15:39
offf...mi-e frica totusi sa nu patesc cine stie ce....si ma enerveaza pt ca se vede si urat tare de tot...un san mare si unul vai de mama lui.....da,o pun sa suga si la sanul stang dar nu prea are ce suge....si oricum ii dau si supliment-lapte praf...ca nu-i ajunge cat lapte am eu....de la 1 san jumate....
one_baby
Postat pe 19 Septembrie 2010 15:44
m-am si muls dar tot fara folos....pana la urma ma duc la doctorita de familie...poate ma trimite ea undeva....nici nu stiu ce sa fac....
one_baby
Postat pe 19 Septembrie 2010 15:46
multumesc de sfaturi..oricum dak s-a mai "lovit" cineva de problema asta astept o idee,un sfat...un remediu...
one_baby
Postat pe 19 Septembrie 2010 15:58
De la: one_baby, la data 2010-09-19 15:58:59multumesc de sfaturi..oricum dak s-a mai "lovit" cineva de problema asta astept o idee,un sfat...un remediu...

deci nu amina....iti spun este foarte periculos...mergi la doctor...si un doctor bun...pentru voi fetele astea sunt cele mai "periculoase"....tita si puta....
RUY_BLAS
Postat pe 19 Septembrie 2010 16:07
nu mai aman deloc...oricum maine ma duc la doctorita de familie,pt ca ii fac fetitei vaccinul....sa vad unde ma trimite doctorita....
one_baby
Postat pe 19 Septembrie 2010 16:09
De la: one_baby, la data 2010-09-19 15:58:59multumesc de sfaturi..oricum dak s-a mai "lovit" cineva de problema asta astept o idee,un sfat...un remediu...


De aceeasi problema nu m-am lovit. Insa m-am lovit de "secarea" brusca a laptelui la amandoi sanii. Dupa vreo 4 luni de alaptare. Cand din pepeni au devenit portocale peste noapte. N-am facut nimic special. Cand baiatul avea 9 luni si corpul meu isi revenise la forma initiala, totul a fost ok.
Daca doctorul spune ca nu ai nimic, atunci lasa organismul sa parcurga pasii firesti in asemeena situatii.
rashela
Postat pe 19 Septembrie 2010 17:45
De la: one_baby, la data 2010-09-19 15:58:59multumesc de sfaturi..oricum dak s-a mai "lovit" cineva de problema asta astept o idee,un sfat...un remediu...

Un remediu nu stiu, dar hai sa-ti povestesc ce am patit eu. Cand baiatul meu era foarte mic (acum e mare, 13 ani) a refuzat cu indarjire sanul drept. Imagineaza-ti un copil alaptat numai la un san si imagineaza-ti diferenta de gabarit dintre ei! Dupa ce s-a incheiat perioada de alaptare sanii mei au ajuns la aceeasi forma si marime. Parerea mea e ca n-ai de ce sa-ti faci griji. Pentru linistea ta, du-te totusi sa te vada un medic.
kitty_na
Postat pe 19 Septembrie 2010 18:04
Cu cat nu i vei da sa suga de la stangul, cu atat nu vei mai avea lapte in el.laptele se opreste daca tu nu i dai sa suga de la el.de aceea e mai bine sa i dai in continuare si de la stangul sau sa tragi lapte cu pompita de la el pentru a stimula venirea laptelui.
ana_34
Postat pe 20 Septembrie 2010 13:38
va multumesc tare mult...am fost la doctor si mi-a zis ca nu e nimik grav,atata timp cat sanul nu etse tare,nu ma doare si nu se inroseste...a zis la fel...sa ma mulg si sa pun fetita sa suga...am scapat de emotii...partea cea mai "comica" este urmatoarea....cred ca raman fara lapte pentru ca a inceput sa ma lase si sanul drept...este aproape la fel de micut ca si stangul....poate nu raman fara lapte de tot...eu as vrea s-o alaptez cat se poate....
one_baby
Postat pe 22 Septembrie 2010 13:31
De la: one_baby, la data 2010-09-22 13:31:53va multumesc tare mult...am fost la doctor si mi-a zis ca nu e nimik grav,atata timp cat sanul nu etse tare,nu ma doare si nu se inroseste...a zis la fel...sa ma mulg si sa pun fetita sa suga...am scapat de emotii...partea cea mai "comica" este urmatoarea....cred ca raman fara lapte pentru ca a inceput sa ma lase si sanul drept...este aproape la fel de micut ca si stangul....poate nu raman fara lapte de tot...eu as vrea s-o alaptez cat se poate....

sa fiti sanatoase....
RUY_BLAS
Postat pe 22 Septembrie 2010 16:23
astea sunt probleme cu care si eu m-am confruntat, si eu tot o fetita am
sa iti traisaca
G1ul1a
Postat pe 22 Septembrie 2010 16:37
multumesc,multumesc....abia astept sa creasca,nu mai am rabdare...
one_baby
Postat pe 24 Septembrie 2010 13:33
sa ti traiasca fetita, bine ca nu enimic grav !cit despre marime, sinul s eva reface cu timpul si vor fi amindoi la fel d efrumosi !
negrul_de_serviciu
Postat pe 13 Octombrie 2010 09:29
cat timp alaptezi ai lapte
mulgete la dreptu ca sa ai lapte si mananca mult petrunjel
clar_de_luna
Postat pe 16 Octombrie 2010 03:10
De la: clar_de_luna, la data 2010-10-16 03:10:35cat timp alaptezi ai lapte
mulgete la dreptu ca sa ai lapte si mananca mult petrunjel


stem_29
Postat pe 16 Octombrie 2010 03:22
multumesc tuturor pentru sfaturi...nu am mai apucat sa intru...am o gramada de treaba cu asta mica...este atat de scumpa ca nu-mi vine sa ma dezlipesc de ea...in fine...acum papam laptic cu biberonul pentru ca mami nu mai are lapte...sanii sunt la fel acum..micuti tare dar la fel...pfff ce ma speriasem acum cateva luni..in rest toate bune si frumoase...asteptam dintisori intr-un viitor apropiat..uraaaa....
one_baby
Postat pe 4 Decembrie 2010 13:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
EASY LOVER 5 De la: vitamina_c 7 Aprilie 2011 13:38
viitoare nasa de botez....help 8 De la: alfredodecurtofreco 27 Octombrie 2010 10:06
NASTERE PRIN CEZARIANA 8 De la: camiflorea 3 Aprilie 2010 12:22
obstetrician 6 De la: kudika425993 26 August 2011 12:39
postinor 33 De la: kudika505639 18 Octombrie 2014 17:43