Setari Cookie-uri

Probleme cu tenul..

Buna!nici nu stiu cu ce sa incep..tenul meu e cand uscat,cand gras,imi mai apar si cosuri..nu mai suport!nu-mi dau seama ce fel de ten am..cand imi apare vreun cos imiediat sar pe el sa-l "omor" si din cauza asta am si cateva pete ramase de la cosuri..pielea mea e si mai rosiatica putin..chiar nu stiu ce sa mai fac..de ingrijit ma ingrijesc,nu ma culc nedemachiata,in fiecare zi am un ritual al meu de curatare si hidratare..sa nu mai zic de faptul ca nici pana acum nu stiu ce fond de ten mi se potriveste pt ca niciunul nu sta pe fata cum ar trebui..acum am un fond de ten compact..am crezut k asta e bun dar observ k m-am inselat..mi se strange,nu acopera cum as vrea sau cum am vaz la alte pers..m-am saturat!daca mai trece cineva prin asta (din pacate) as vrea sa-mi spuna si mie cum a rezolvat problema..sau de ce nu,cateva sfaturi sunt binevenite..multumesc!
alexutza_sweet_86
Postat pe 7 Octombrie 2010 00:22
fii te rog mai explicita....in ce privinta vrei sa fii ajutata????in privinta fondului de ten,a problemelor pe care le ai cu tenul sau doar vrei sa stii ce fel de ten ai???
kdroussi
Postat pe 12 Noiembrie 2010 17:16
Lasa vrajeala...
kudika226898
Postat pe 13 Noiembrie 2010 07:19
De la: kdroussi, la data 2010-11-12 17:16:39fii te rog mai explicita....in ce privinta vrei sa fii ajutata????in privinta fondului de ten,a problemelor pe care le ai cu tenul sau doar vrei sa stii ce fel de ten ai???




In privinta problemelor cu tenul!daca mai trece cineva prin asta as vrea sa-mi spuna ce a facut,ce produse cosmetice foloseste,daca au dat vreun rezultat etc .Si,implicit,asa aflu si ce fel de ten am!
alexutza_sweet_86
Postat pe 14 Noiembrie 2010 19:10
De la: kdroussi, la data 2010-11-12 17:16:39fii te rog mai explicita....in ce privinta vrei sa fii ajutata????in privinta fondului de ten,a problemelor pe care le ai cu tenul sau doar vrei sa stii ce fel de ten ai???




In privinta problemelor cu tenul!daca mai trece cineva prin asta as vrea sa-mi spuna ce a facut,ce produse cosmetice foloseste,daca au dat vreun rezultat etc .Si,implicit,asa aflu si ce fel de ten am!
alexutza_sweet_86
Postat pe 14 Noiembrie 2010 19:10
daca ai pielea rosiatica dupa cum ai spus inseamna ca ai un ten sensibil iar pentru tenuri sensibile iti trebuiesc creme bogate in vitamina K cu actiune anti-inflamatorie precum si bogate in ingrediente care sa permita sa hraneasca pielea in profunzime si sa conserve filmul lipidic;extracte cum ar fi imortelle,muscat de Chili,chiparos,hamamelis,petale de rose si avogado...Si produsele de curatare a tenului trebuie sa fie bogate in principii active vegetale si saracacioase in ingredienti chimici....as putea sa-ti recomand si in privinta asta cateva solutii dar daca vei dori mai multe informatii nu ezita sa ma intrebi....iar in privinta petelor poti intre o crema de albire sau o crema puternic regeneranta..as opta pt a doua.....o crema pe baza de ulei de argan ar fi indicata dat fiind stiut puterea de regenerare pe care o are acest extract...
kdroussi
Postat pe 20 Noiembrie 2010 17:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Revitol Acnezine - Functioneaza cu adevarat acest produs ? 28 De la: George90 5 August 2013 13:41
Cosulete ascunse..gata sa explodeze :( 7 De la: kudika_1043366 22 Aprilie 2022 01:14
acneea 27 De la: AvocatCuculis 6 August 2015 11:47
PRODUSE PROFESIONALE LA PRETURI F BUNE 5 De la: kudika_1015607 12 Septembrie 2016 11:20
ajutor!!! 36 De la: anca_buzea 25 Mai 2010 21:23