Setari Cookie-uri

a mai cumparat cineva parfumuri de pe www.parfumio.ro pana acum?

am gasit la www.parfumio.ro preturi bune, si am cautat de ceva vreme pe net! par destul de seriosi, si-a mai cumparat cineva parfumuri de acolo? sunt de incredere? merci mult!
pinklipstick
Postat pe 30 Octombrie 2010 11:00
Or parea, dar sunt tot comercianti de facaturi cu sacosa....
kudika226898
Postat pe 30 Octombrie 2010 12:17
Nu stiu ce sa zic.. Nu m-as duce sa mai dau atatia bani pe parfumuri in magazin cand am vazut lista de preturi de la ei...sunt si cu un 100-150 ron mai ieftine!! Si am vazut o chestie cu parerile clientilor, oamenii vorbesc destul de ok despre ce au cumparat: www.parfumio.ro/testimoniale/
pinklipstick
Postat pe 31 Octombrie 2010 08:32
Pai, daca-s facaturi, doar nu vrei sa le dea la pret de magazin de lux? E la pretul lui Gigel cu sacosa din usa in usa...
kudika226898
Postat pe 31 Octombrie 2010 15:42
Tu stii ceva? Ai cumparat vreodata de la ei? Sau poate ai auzit ceva?
pinklipstick
Postat pe 31 Octombrie 2010 18:00
Nu de la ei...dar majoritatea aduc facaturi...e mai modern sa vinzi pe net...mai scapa si ei de plimbatul cu sacosa...
kudika226898
Postat pe 31 Octombrie 2010 20:30
Eu as vrea sa-mi cumpar in toamna asta doua parfumuri pe care le-am testat in magazin si care mi-au placut mult: Organza si Allure Sensuelle de la Chanel. Dar au niste preturi in magazine....!!!
pinklipstick
Postat pe 1 Noiembrie 2010 21:01
Da' nu te opreste nimeni sa te tapesti...s-au mai pus astfel de intrebari si la f. scurt timp, aceleasi persoane plangeau ca au luat teapa...aici e liberul arbitru...
kudika226898
Postat pe 3 Noiembrie 2010 08:08
hai la tzeapa cu parfum daca va maninca-n c*r...dupa care plingi in pumni...deciuda ...sau supa bani.
nu se stie inca se mai cauta...
BEL_AMY1
Postat pe 3 Noiembrie 2010 08:36
sa va dea tester grqatuit si daca un parfum rezista 24 ore e bun si pe haine cel putin 3 ziel e bun


ocaziebuna
Postat pe 3 Noiembrie 2010 08:51
Ce idee buna!!! Asa fac, le spun ca vreau sa le testez inainte sa le cumpar! Merci mult de idee! Chiar imi doresc foarte tare parfumurile astea si am mai auzit de oameni care cumpara de pe net si au fost multumiti. Plus ca am vazut la Parfumio pe site la Parerile Clientilor multe opinii favorabile, oamenii chiar par in regula. De asta as fi vrut sa stiu daca mai e cineva aici pe forum care a cumparat de la ei, ca sa-i mai intreb niste lucruri.
pinklipstick
Postat pe 3 Noiembrie 2010 09:10
Opiniile alea favorabile si le scriu tot ei, probabil.... ....da tu ia-le si pe urma ne zici si noua...
kudika226898
Postat pe 4 Noiembrie 2010 22:44
M-am intalnit cu unul dintre ei azi si mi-a adus si testere de la parfumuri :) Am testat pe 4 dintre ele pe piele si toate persista foarte bine. Ce sa zic...arata identic cu cele din magazin. Chiar le-am spus ca eu sunt o persoana foarte sceptica si sa-mi demonstreze ca sunt toate originale!! Si mi-au dat niste indicii, cum sa vad daca un parfum e original sau nu:
- pe cutia parfumului sigilat exista de cele mai multe ori un cod stantat care ar trebui sa fie identic cu cel de pe flaconul parfumului,
- daca agit parfumul, lichidul nu trebuie sa aiba impuritati de nici un fel,
- parfumul trebuie sa fie limpede: daca scutur sticla de parfum si parfumul este original, bulele de aer ar trebui sa dispara in aproximativ 10 secunde, daca nu dispar si parfumul pare spumos, inseamna ca nu este original,
- ambalajul, cutia trebuie sa fie intacta si sa arate foarte bine pentru ca marile case de parfumuri investesc multi bani in imagine, cutii de parfumuri si sticlele de parfum.

Am dat comanda de Organza mai intai, la ei costa 225 ron la 100 ml, apa de parfum, in conditiile in care in magazin e muuuult mai scump. Sa vedem ce se intampla, va tin la curent. Va pup!
pinklipstick
Postat pe 5 Noiembrie 2010 13:48
sunt sigur ca acum "mirosi"ca o drogherie...sau ca un loc public din parc unde nu te poti duce sa faci...pisu...
BEL_AMY1
Postat pe 5 Noiembrie 2010 13:59
Amuzante indicii privind originalitatea parfumurilor...oricum, preturile sunt specifice baietasilor cu sacosa....si procedeul la fel...deci, am avut dreptate...
kudika226898
Postat pe 5 Noiembrie 2010 19:54
Am primit parfumul ieri :) Vreau sa va zic ca m-am dat ieri la pranz cu el si inca persista pe piele si in dimineata asta. OAAAAU, si cum miroase! Parfumul a venit in cutie aramie, putin sidefata, nu era deloc degradata, si pe deasupra inchisa intr-un celofan, exact cum au cele pe care mi le-am cumparat din magazine pana acum. Si surpriza!! Tipul de la Parfumio mi-a facut reducere 10% pentru ca a fost prima comanda, deci am platit numai 202,5 lei :) Acuma ce sa zic, parfumul miroase bestial, asa cum il stiu dintotdeauna de la prietena mea, are seria trecuta pe fundul sticlei, sticla arata tot ca a ei, adica nu prea am motive sa ma indoiesc. Cu siguranta sunt multi care vand parfumurile din china cu sacosa, asa cum ziceti voi, dar astia nu cred ca e cazul.
O sa-mi dau comanda si de Allure Sensuelle de la Chanel, l-am testat in Sephora de mai multe ori si persista mai mult de o zi la mine. Plus ca e un parfum care innebuneste pe toata lumea :))
Daca aveti ceva intebari, spuneti-mi si-i intreb. Va pup!
pinklipstick
Postat pe 8 Noiembrie 2010 08:18
Simpatica reclama...oare nu chiar tu cari sacosa???? ...ca prea te dai de ceasul mortii cu reclama....
kudika226898
Postat pe 8 Noiembrie 2010 17:04

Nu car nimic cu sacosa, doar ma entuziasmez usor, cred ca asta e un defect al meu :) se pare. Imi plac trandafirii, parfumurile, cafeaua, plimbarile in natura, cerul cu stele, muzica celor de la Secret Garden, si sa produc zambete celor din jurul meu. Si multe altele, dar sunt secret :)
Pup!
pinklipstick
Postat pe 9 Noiembrie 2010 18:04
Am comandat un parfum de la Parfumio,am primit telefon de confirmare a comenzii si am primit altceva; am trimis mail-uri,am telefonat si nu mai dau de ei !...Nu am patit ,pana acum, asa ceva cu produse luate de pe net.NU POT SA CONCLUZIONEZ DECAT CA SUNT SARLATANI !
kudika_23644
Postat pe 17 Decembrie 2012 13:34
Lasa nu mai fi suparata,ca oricum erau contrafacute
Rotty_
Postat pe 17 Decembrie 2012 13:50
buna seara feteleor !

Eu am gasit un site de parfumuri intardevar cu parfumuri originale..

Vi-l recomanda si voua.

www.superparfumuri.ro
lexass
Postat pe 7 Iunie 2013 23:40
De la: kudika_36244, la data 2013-06-07 23:40:04buna seara feteleor !

Eu am gasit un site de parfumuri intardevar cu parfumuri originale..

Vi-l recomanda si voua.

www.superparfumuri.ro


Alt Gigel...
kudika226898
Postat pe 8 Iunie 2013 18:46
De la: kudika226898, la data 2013-06-08 18:46:03
De la: kudika_36244, la data 2013-06-07 23:40:04buna seara feteleor !

Eu am gasit un site de parfumuri intardevar cu parfumuri originale..

Vi-l recomanda si voua.

www.superparfumuri.ro

Alt Gigel...
lexass
Postat pe 14 Decembrie 2014 22:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Extensii cusute in par 7 De la: myrey2u 26 Martie 2012 18:11
unghii bucuresti 10 De la: madalina_crangus 4 Martie 2011 14:39
Dinti mai albi 6 De la: Aemulus 16 Februarie 2010 19:55
Gerovital Plant sau Avene 1 De la: kudika486695 16 August 2012 21:16
Bronz reusit?! 15 De la: Violet_Sun 21 Noiembrie 2011 00:43