Setari Cookie-uri

Scrisoare pierduta!¡!

Buna seara,acum cateva zile bunica mea tocmai a sarbatorit ziua de nastere,ea locuieste intr-o mik comuna,unde toata lumea se cunoaste,i-am trimis o felicitare cu o mica atentie inauntru,o hartie in plus am putea zice,a trecut mai mult de o saptamana si nu a primito,a intrebat postasul si ia zis k nu are nimika,a doua oara cand intreaba ii spune:Pai daca ti-a pus bani inauntru, sigur nu o sa primesti niimik!¡ Acum de unde stia el ce continea acel plic¿?
Ce s-ar putea face? as putea face eu o reclamatie sau bunica?

(Mentionez k postasul e cam curios,si sunt sigura k el a deskiso)
S_K_
Postat pe 8 Noiembrie 2010 22:18
??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
S_K_
Postat pe 8 Noiembrie 2010 22:23
De la: kudika311000, la data 2010-11-08 22:23:47??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????



ce ai??
geo_resuscitat
Postat pe 8 Noiembrie 2010 22:32
Nu stiu bre' sa-l intrebam pe Caragiale...hac...da io' cu cine votez?
The_Exile
Postat pe 8 Noiembrie 2010 22:33
De la: Tharr, la data 2010-11-08 22:33:46Nu stiu bre' sa-l intrebam pe Caragiale...hac...da io' cu cine votez?


cu postasu'!
geo_resuscitat
Postat pe 8 Noiembrie 2010 22:36
De la: kudika311000, la data 2010-11-08 22:18:13Buna seara,acum cateva zile bunica mea tocmai a sarbatorit ziua de nastere,ea locuieste intr-o mik comuna,unde toata lumea se cunoaste,i-am trimis o felicitare cu o mica atentie inauntru,o hartie in plus am putea zice,a trecut mai mult de o saptamana si nu a primito,a intrebat postasul si ia zis k nu are nimika,a doua oara cand intreaba ii spune:Pai daca ti-a pus bani inauntru, sigur nu o sa primesti niimik!¡ Acum de unde stia el ce continea acel plic¿?
Ce s-ar putea face? as putea face eu o reclamatie sau bunica?

(Mentionez k postasul e cam curios,si sunt sigura k el a deskiso)


io zic sa deschizi un proces la cedo, unde sa spui ca ai fost violata.
ca argument, aduci in fata magistratilor, limba cu care ai lipit plicu!
geo_resuscitat
Postat pe 8 Noiembrie 2010 22:37
De la: kudika311000, la data 2010-11-08 22:18:13Buna seara,acum cateva zile bunica mea tocmai a sarbatorit ziua de nastere,ea locuieste intr-o mik comuna,unde toata lumea se cunoaste,i-am trimis o felicitare cu o mica atentie inauntru,o hartie in plus am putea zice,a trecut mai mult de o saptamana si nu a primito,a intrebat postasul si ia zis k nu are nimika,a doua oara cand intreaba ii spune:Pai daca ti-a pus bani inauntru, sigur nu o sa primesti niimik!¡ Acum de unde stia el ce continea acel plic¿?
Ce s-ar putea face? as putea face eu o reclamatie sau bunica?

(Mentionez k postasul e cam curios,si sunt sigura k el a deskiso)


Daca te duceai la un oficiu postal si stateai acolo la coada:)) puteai lectura pe pereti ceea ce poti sa pui intr-un plic care-l bagi in cutia postala de pe strada.
Draguto, n-ai cum sa-i faci reclamatie, postasul stie " legea" postei( aia care o puteai si tu citi pe pereti in orice oficiu postal)......d'aia a zis ca daca au fost bani in plic putea sa-i ia incepend de la oamenii care lucreaza la posta in orasul tau ...pana la postasul din satul bunicii tale:)
Banii se trimit altfel, POSTA nu raspunde de valorile " bagate" intr-un plic si " aruncat" intr-o cutie postala oarecare.
Banii au alt " regim".
Asa ca alta data cand vrei sa-i trimiti bunicii tale bani, mergi si te interesezi cum sa o faci:)
Poata care duce bani, circul si in comunele tarii noastre:)
Daca vrei sa-i faci o reclamatie, mergi si incearca, o sa te faci de ras.
stem_29
Postat pe 8 Noiembrie 2010 23:42
De la: Tharr, la data 2010-11-08 22:33:46Nu stiu bre' sa-l intrebam pe Caragiale...hac...da io' cu cine votez?
cu bunica sau mai bine cu ce era in plic
clar_de_luna
Postat pe 23 Noiembrie 2010 01:46
oare mai apuca bunica anu viitor? eu zic sa pleci personal sai urezi la multi ani ia o punga de seminte mai de gust decat subiectul tau de 2 bani
clar_de_luna
Postat pe 23 Noiembrie 2010 01:53
nu ai ce reclamatie sa faci. si eu i-am trimis mamei mele anul trecut de craciun,din germania in romania, niste bani pusi intr-o felicitare. plicul nu a ajuns nici acum la ea....poate ajung anul asta de craciun:))) si vreau sa iti mentionez ca nu era prima data cand ii puneam bani in plic...
Kittty_kat
Postat pe 28 Noiembrie 2010 16:46
De la: geo_resuscitat, la data 2010-11-08 22:37:20
De la: kudika311000, la data 2010-11-08 22:18:13Buna seara,acum cateva zile bunica mea tocmai a sarbatorit ziua de nastere,ea locuieste intr-o mik comuna,unde toata lumea se cunoaste,i-am trimis o felicitare cu o mica atentie inauntru,o hartie in plus am putea zice,a trecut mai mult de o saptamana si nu a primito,a intrebat postasul si ia zis k nu are nimika,a doua oara cand intreaba ii spune:Pai daca ti-a pus bani inauntru, sigur nu o sa primesti niimik!¡ Acum de unde stia el ce continea acel plic¿?
Ce s-ar putea face? as putea face eu o reclamatie sau bunica?

(Mentionez k postasul e cam curios,si sunt sigura k el a deskiso)


io zic sa deschizi un proces la cedo, unde sa spui ca ai fost violata.
ca argument, aduci in fata magistratilor, limba cu care ai lipit plicu!


Asta a fost chiar rautacioasa!
AnotherWay
Postat pe 30 Noiembrie 2010 08:14
nu cred ca poti face nimic , de ce nu ai pus-o recomandata sau priori post ? scumpirea la tarata ...ptr cativa lei in plus ai pierdut si mesajul sa ajunga si cadoul .Alta data sa-ti fie invatatura de minte.
banalulanonim
Postat pe 30 Noiembrie 2010 16:41
Scrisoarea a ajuns la destinatie,2 saptamani mai tarziu,dar....a ajuns.
S_K_
Postat pe 30 Noiembrie 2010 18:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Admitere UNArte- Moda 1 De la: Alexe_Stefania 20 Aprilie 2015 11:01
Casa in Bucovina 1 De la: rox_rbz 8 Decembrie 2011 18:09
Dam un Refresh vietii urbane? 50 De la: lilu_67 8 Ianuarie 2012 23:00
suparari 37 De la: kudika228167 13 Noiembrie 2010 09:49
ce ma fac cu soacra? 60 De la: kudika_ruxandra 1 Noiembrie 2012 00:15