Setari Cookie-uri

vrea sa divorteze pentru mine sau doar ma duce cu minciuna?

Buna!am o relatie de un an cu un barbat casatorit,are o fata de 2 anisori!Eu nu am nici 18 ani si el are 32,dupa 3 luni de relatie au aflat toti din familia lui de mine chiar si sotia si comunicam la telefon de fata cu ea!Isi petrece tot timpul cu mine si mi-a demonstrat de multe ori ca ma iubeste ,imi spune mereu ca vrea sa ramana cu mine si ca divorteaza in scurt timp!E primul si unicul barbat din viata mea,il iubesc enorm,nu vreau si nu pot sa ma despart de el desi stiu ca are familie si eu o distrug!Ce ma consoleaza sa nu ma consider atat de josnica este ca mi-a spus ca oricum ar fi divortat ca nu isi mai suporta sotia!Ce sfat mi-ati da in situatia asta?Oare e in stare sa-si lase tot pentru mine!Merita sa mai sper?
otybv
Postat pe 12 Noiembrie 2010 23:10
De la: otybv, la data 2010-11-12 23:10:46Buna!am o relatie de un an cu un barbat casatorit,are o fata de 2 anisori!Eu nu am nici 18 ani si el are 32,dupa 3 luni de relatie au aflat toti din familia lui de mine chiar si sotia si comunicam la telefon de fata cu ea!Isi petrece tot timpul cu mine si mi-a demonstrat de multe ori ca ma iubeste ,imi spune mereu ca vrea sa ramana cu mine si ca divorteaza in scurt timp!E primul si unicul barbat din viata mea,il iubesc enorm,nu vreau si nu pot sa ma despart de el desi stiu ca are familie si eu o distrug!Ce ma consoleaza sa nu ma consider atat de josnica este ca mi-a spus ca oricum ar fi divortat ca nu isi mai suporta sotia!Ce sfat mi-ati da in situatia asta?Oare e in stare sa-si lase tot pentru mine!Merita sa mai sper? [/quot

doamne tu nu ai minte...lasal!! din start iti spun.....esti tanara poti avea ce baiat vrei tu nu unu cu app 15 ani mai mare ca tine ......si te duce sigur cu zaharelul...dc nu a divortat pana acum?k doar stai cu el de 1 an...ar fi putut sa divorteze...nu stiu tu ce vrei dar te sfatuiesc sal lasi si sati gasesti unu mai tanar si singur....el e mare are o experienta de viata si iti poate suci ff usor mintile....
Anhya
Postat pe 12 Noiembrie 2010 23:23
Poate divorteaza....si asa are noroc nevasta lui, scapa de un nemernic.
Il iei tu si o sa se sature si de tine tot asa in vreo 4-5 ani, si ia'ca asa se rezolva toate.
Va minte pe amandoua, stimabilo, astia-s oameni care niciodata nu or sa aiba o familie.....praf si pulbere lasa in urma lor.
Mor singuri si dau vina pe soarta.....soarta care i-a tinut departe de copii, la care binenteles nu au contribuit cu niciun fel de educatie.
Tu iubeste-l si mananca-ti tineretea langa unul dinasta. sunt convinsa ca si mama ta e foarte fericita.
Ai inceput bine viata.
stem_29
Postat pe 12 Noiembrie 2010 23:34
Imi spune ca nu a putut divorta pana acum ca sotia nu a avut loc de munca pentru ca trebuia sa stea cu copilu dar acum copilu e la cresa si ea lucreaza!Imi spune ca nu mai are nici un fel de relatie cu ea si ca ii mai leaga numai actul de divort!stiu ca am si eu o mare parte din vina dar nu pot sa-l las!Care e parerea voastra?
otybv
Postat pe 13 Noiembrie 2010 09:49
De la: otybv, la data 2010-11-12 23:10:46Buna!am o relatie de un an cu un barbat casatorit,are o fata de 2 anisori!Eu nu am nici 18 ani si el are 32,dupa 3 luni de relatie au aflat toti din familia lui de mine chiar si sotia si comunicam la telefon de fata cu ea!Isi petrece tot timpul cu mine si mi-a demonstrat de multe ori ca ma iubeste ,imi spune mereu ca vrea sa ramana cu mine si ca divorteaza in scurt timp!E primul si unicul barbat din viata mea,il iubesc enorm,nu vreau si nu pot sa ma despart de el desi stiu ca are familie si eu o distrug!Ce ma consoleaza sa nu ma consider atat de josnica este ca mi-a spus ca oricum ar fi divortat ca nu isi mai suporta sotia!Ce sfat mi-ati da in situatia asta?Oare e in stare sa-si lase tot pentru mine!Merita sa mai sper?
Sotia lui ce zice de indeletnicirile voastre.Ea il mai iubeste?Si nu-mi spune ce ai auzit din gura lui...spune-mi ce ai auzit din a ei...sau nu ai avut curajul sa o infrunti;doar ti-o tragi cu el pe la spatele ei...
The_Exile
Postat pe 13 Noiembrie 2010 09:55
De la: otybv, la data 2010-11-12 23:10:46Buna!am o relatie de un an cu un barbat casatorit,are o fata de 2 anisori!Eu nu am nici 18 ani si el are 32,dupa 3 luni de relatie au aflat toti din familia lui de mine chiar si sotia si comunicam la telefon de fata cu ea!Isi petrece tot timpul cu mine si mi-a demonstrat de multe ori ca ma iubeste ,imi spune mereu ca vrea sa ramana cu mine si ca divorteaza in scurt timp!E primul si unicul barbat din viata mea,il iubesc enorm,nu vreau si nu pot sa ma despart de el desi stiu ca are familie si eu o distrug!Ce ma consoleaza sa nu ma consider atat de josnica este ca mi-a spus ca oricum ar fi divortat ca nu isi mai suporta sotia!Ce sfat mi-ati da in situatia asta?Oare e in stare sa-si lase tot pentru mine!Merita sa mai sper?


Mai fata,tu ai inceput in forta ...wtf....Pot sa zic ca va potriviti,amundoi aveti un caracter de kkt. Tu oricum o sa speri ca de....asa esti tu mai gasculita si crezi tot ce-ti spune.E bine ca acum ai rodajul facut si daca te lasa asta o sa ai de unde alege alt casatorit(ei cauta gasculite ca tine si le si gasesc)
Barbie30_
Postat pe 13 Noiembrie 2010 09:56
Tu nu vezi ca-si bate joc de tine?
Cum ai crede tu asa ceva ca el isi va lasa familia si copilul ptr tine? te minte la tot pasul si tu ca fraera il crezi.Te tine de umplutura.Ai o virsta frageda si ar trebui sa-ti gasesti un baiat de virsta ta.Niciodata sa nu te incurci cu barbati insurati.Te vor minte mereu.Profita de naivitatea ta si de lipsa de exsperienta de care dai dovada.
kudika228167
Postat pe 13 Noiembrie 2010 09:56
De la: Tharr, la data 2010-11-13 09:55:45
De la: otybv, la data 2010-11-12 23:10:46Buna!am o relatie de un an cu un barbat casatorit,are o fata de 2 anisori!Eu nu am nici 18 ani si el are 32,dupa 3 luni de relatie au aflat toti din familia lui de mine chiar si sotia si comunicam la telefon de fata cu ea!Isi petrece tot timpul cu mine si mi-a demonstrat de multe ori ca ma iubeste ,imi spune mereu ca vrea sa ramana cu mine si ca divorteaza in scurt timp!E primul si unicul barbat din viata mea,il iubesc enorm,nu vreau si nu pot sa ma despart de el desi stiu ca are familie si eu o distrug!Ce ma consoleaza sa nu ma consider atat de josnica este ca mi-a spus ca oricum ar fi divortat ca nu isi mai suporta sotia!Ce sfat mi-ati da in situatia asta?Oare e in stare sa-si lase tot pentru mine!Merita sa mai sper?
Sotia lui ce zice de indeletnicirile voastre.Ea il mai iubeste?Si nu-mi spune ce ai auzit din gura lui...spune-mi ce ai auzit din a ei...sau nu ai avut curajul sa o infrunti;doar ti-o tragi cu el pe la spatele ei...


Normal ca si-o trage pe la spate,e "grele" sa dea cartile pe masa.Iti dai seama ca se lasa cu paruiala si cu jigniri si ea este o tipa foarte cuminte si la locul ei si nu ar suporta ca cineva sa-i spuna "pe nume"
Barbie30_
Postat pe 13 Noiembrie 2010 09:58
Ea stie de noi de cand aveam 3 luni de relatie si nu s-a pus niciodata problema de paruiala!El spune ca au discutat de divort si va fi pe cale amiabila!Totusi cand vorbim la telefon ei nu ii convine!Ea i-ar ierta oricand infidelitatea numai sa ramana cu el deoarece ea depinde de el si locuiesc in casa mamei lui!
otybv
Postat pe 13 Noiembrie 2010 10:08
De la: otybv, la data 2010-11-13 10:08:04Ea stie de noi de cand aveam 3 luni de relatie si nu s-a pus niciodata problema de paruiala!El spune ca au discutat de divort si va fi pe cale amiabila!Totusi cand vorbim la telefon ei nu ii convine!Ea i-ar ierta oricand infidelitatea numai sa ramana cu el deoarece ea depinde de el si locuiesc in casa mamei lui!


ea stie ca ti-o trage!?
geo_resuscitat
Postat pe 13 Noiembrie 2010 10:13
De la: otybv, la data 2010-11-13 10:08:04Ea stie de noi de cand aveam 3 luni de relatie si nu s-a pus niciodata problema de paruiala!El spune ca au discutat de divort si va fi pe cale amiabila!Totusi cand vorbim la telefon ei nu ii convine!Ea i-ar ierta oricand infidelitatea numai sa ramana cu el deoarece ea depinde de el si locuiesc in casa mamei lui!
EA IL IUBESTE?
The_Exile
Postat pe 13 Noiembrie 2010 10:14
De la: geo_resuscitat, la data 2010-11-13 10:13:09
De la: otybv, la data 2010-11-13 10:08:04Ea stie de noi de cand aveam 3 luni de relatie si nu s-a pus niciodata problema de paruiala!El spune ca au discutat de divort si va fi pe cale amiabila!Totusi cand vorbim la telefon ei nu ii convine!Ea i-ar ierta oricand infidelitatea numai sa ramana cu el deoarece ea depinde de el si locuiesc in casa mamei lui!


ea stie ca ti-o trage!?


stem_29
Postat pe 13 Noiembrie 2010 10:15
Da stie de cand a aflat de noi!E evident ca doar un barbat casatorit nu se uita la mn asa de ochi frumosi!
otybv
Postat pe 13 Noiembrie 2010 10:15
Da il iubeste cred ca l-ar ierta oricand!
otybv
Postat pe 13 Noiembrie 2010 10:17
De la: otybv, la data 2010-11-13 10:15:16Da stie de cand a aflat de noi!E evident ca doar un barbat casatorit nu se uita la mn asa de ochi frumosi!


deci nu stii sigur daca stie!
probabil sotia te considera doar o amica a sotului, d-asta vorbeste cu tine.
daca ar stii ce-ti poate trupu' si mintea, cu sotul ei, te-ar fi flocait in partile paroase!
geo_resuscitat
Postat pe 13 Noiembrie 2010 10:18
De la: otybv, la data 2010-11-13 10:15:16Da stie de cand a aflat de noi!E evident ca doar un barbat casatorit nu se uita la mn asa de ochi frumosi!
Vai tuuuuu...esti asa de irezistibila de saracii barbati insurati isi pierd mintile,mititica de tine ce poti face tu daca mama natura te-a facut o frumusete asa de rapitoare,si au un suflet asa de bun , cum sa-i refuzi tu pe ei,cand sunt asa de inocenti si tristi.
The_Exile
Postat pe 13 Noiembrie 2010 10:20

De la: otybv, la data 2010-11-13 10:08:04Ea stie de noi de cand aveam 3 luni de relatie si nu s-a pus niciodata problema de paruiala!El spune ca au discutat de divort si va fi pe cale amiabila!Totusi cand vorbim la telefon ei nu ii convine!Ea i-ar ierta oricand infidelitatea numai sa ramana cu el deoarece ea depinde de el si locuiesc in casa mamei lui!


In Romania e frumos sa ai un copil si sa divortezi, poate chiar si 4-5, ca barbat zic.
Zici ca stau in casa mamei lui, pai e simplu, ea-si ia copilul si bagajul si-ti lasa locul caldut, in 3-4 ani stai tu, iti face si tie un copil, si fiind casa mamei lui, uite asa o sa pleci si tu cum pleaca aceasta femeie.
Statul daca nu ai bani ca barbat sa platesti o pensie alimentara nu-ti face nimic, asa ca poti face 5 copii cu 5 femei, si uite asa le trece unora viata, stand in casa mamei si facand pe banda plozi, neinteresati cu ce cresc si cum sunt educati.
Sau daca totusi plateste pensia, poate, ajunge pt. toti 5 copiii la maxim 50% din salariu, un mare nimic, impartit la 5.
Poate peste cativa ani te vedem cu un alt topic, parasita si cu un copil.
Soarta, nu?:))
stem_29
Postat pe 13 Noiembrie 2010 10:20
Dar nu ne-ai spus ce spune mama ta despre aceasta mare iubire a ta?
stem_29
Postat pe 13 Noiembrie 2010 10:23
De la: stem_29, la data 2010-11-13 10:20:33
De la: otybv, la data 2010-11-13 10:08:04Ea stie de noi de cand aveam 3 luni de relatie si nu s-a pus niciodata problema de paruiala!El spune ca au discutat de divort si va fi pe cale amiabila!Totusi cand vorbim la telefon ei nu ii convine!Ea i-ar ierta oricand infidelitatea numai sa ramana cu el deoarece ea depinde de el si locuiesc in casa mamei lui!


In Romania e frumos sa ai un copil si sa divortezi, poate chiar si 4-5, ca barbat zic.
Zici ca stau in casa mamei lui, pai e simplu, ea-si ia copilul si bagajul si-ti lasa locul caldut, in 3-4 ani stai tu, iti face si tie un copil, si fiind casa mamei lui, uite asa o sa pleci si tu cum pleaca aceasta femeie.
Statul daca nu ai bani ca barbat sa platesti o pensie alimentara nu-ti face nimic, asa ca poti face 5 copii cu 5 femei, si uite asa le trece unora viata, stand in casa mamei si facand pe banda plozi, neinteresati cu ce cresc si cum sunt educati.
Sau daca totusi plateste pensia, poate, ajunge pt. toti 5 copiii la maxim 50% din salariu, un mare nimic, impartit la 5.
Poate peste cativa ani te vedem cu un alt topic, parasita si cu un copil.
Soarta, nu?:))
Poate pe tine te asculta...
The_Exile
Postat pe 13 Noiembrie 2010 10:23
De la: Tharr, la data 2010-11-13 10:23:35
De la: stem_29, la data 2010-11-13 10:20:33
De la: otybv, la data 2010-11-13 10:08:04Ea stie de noi de cand aveam 3 luni de relatie si nu s-a pus niciodata problema de paruiala!El spune ca au discutat de divort si va fi pe cale amiabila!Totusi cand vorbim la telefon ei nu ii convine!Ea i-ar ierta oricand infidelitatea numai sa ramana cu el deoarece ea depinde de el si locuiesc in casa mamei lui!


In Romania e frumos sa ai un copil si sa divortezi, poate chiar si 4-5, ca barbat zic.
Zici ca stau in casa mamei lui, pai e simplu, ea-si ia copilul si bagajul si-ti lasa locul caldut, in 3-4 ani stai tu, iti face si tie un copil, si fiind casa mamei lui, uite asa o sa pleci si tu cum pleaca aceasta femeie.
Statul daca nu ai bani ca barbat sa platesti o pensie alimentara nu-ti face nimic, asa ca poti face 5 copii cu 5 femei, si uite asa le trece unora viata, stand in casa mamei si facand pe banda plozi, neinteresati cu ce cresc si cum sunt educati.
Sau daca totusi plateste pensia, poate, ajunge pt. toti 5 copiii la maxim 50% din salariu, un mare nimic, impartit la 5.
Poate peste cativa ani te vedem cu un alt topic, parasita si cu un copil.
Soarta, nu?:))
Poate pe tine te asculta...


Eu ma gandesc ca o sa inteleaga singura ca-i pierdere de vreme.
Oricum soarta si-a cam pecetluit-o, la 18-19 ani " amanta".....nasol.
stem_29
Postat pe 13 Noiembrie 2010 10:25
kudika228167
Postat pe 13 Noiembrie 2010 10:26
Nu-ti mai face iluzii desarte.Nu-l crede.
kudika228167
Postat pe 13 Noiembrie 2010 10:27
Tu chiar nu gindesti deloc?
kudika228167
Postat pe 13 Noiembrie 2010 10:28
N-am vazut-o pe sotia lui si n-am vorbit cu ea niciodata,stie ce relatie am eu cu sotul ei!
otybv
Postat pe 13 Noiembrie 2010 10:31
De la: otybv, la data 2010-11-13 10:31:22N-am vazut-o pe sotia lui si n-am vorbit cu ea niciodata,stie ce relatie am eu cu sotul ei!


asta s-o crezi tu!!
geo_resuscitat
Postat pe 13 Noiembrie 2010 10:31
Esti atit de naiva, Doamne.Vei vedea in viitor ca toti cei de aici care te-am sfatuit de bine am avut dreptate.Abia atunci iti vei reprosa ca nu ne-ai ascultat si ai facut dupa capul tau.Cum iti asterni in viata asa vei dormi.
kudika228167
Postat pe 13 Noiembrie 2010 10:35
Mama nu zice nimica pentru ca nu stie ca altfel m-ar omora!
otybv
Postat pe 13 Noiembrie 2010 10:36
De la: otybv, la data 2010-11-13 10:31:22N-am vazut-o pe sotia lui si n-am vorbit cu ea niciodata,stie ce relatie am eu cu sotul ei!


Exact, bine zice geo, s-o crezi tu.
Ea a aflat insa el deja a asigurat-o ca a fost o " ratacire"......si tie-ti zice altceva.
Ia incearca sa vorbesti cu femeia, si o sa vezi:))
Insa se va termina nasol, poti sa te astepti la ce e mai rau.......
sa te faca " tarfa" doamne fereste chiar in fata nevestei lui, si sa-ti mai zica ca visai la maritis cu el si nici nu a fost vorba despre asa ceva.
Tot tu o sa iesi prost din relatie, o sa vezi.
Asta daca nu pui capat pana nu e prea tarziu.
Poti sa-i ceri lui sa va intalniti in 3, sa discutati.......o sa vezi ca nu o sa vrea.
stem_29
Postat pe 13 Noiembrie 2010 10:38
De la: otybv, la data 2010-11-13 10:36:18Mama nu zice nimica pentru ca nu stie ca altfel m-ar omora!


Nu cred ca te-ar omora!
Cred ca ar realiza in ce ai intrat si ar stii cum sa puna EA problema cu " iubitul iubaret" al tau.
CU bataia nu ar rezolva nimic, fapta e consumata.
Poate ar mai fi ceva de salvat, pana nu-i prea tarziu.
stem_29
Postat pe 13 Noiembrie 2010 10:40
De la: otybv, la data 2010-11-13 10:36:18Mama nu zice nimica pentru ca nu stie ca altfel m-ar omora!
Tu nu te gandesti ca "teoretic"(aproape imposibil) daca stai cu el, cand o sa ajungi la 40 de ani el o sa aiba 54 ? Tu inca o sa mai vrei sa iesi in lume iar el nu-si mai mulat kurul de pe fotoliu , sta cu ziarul in brate si caraie de acolo ca altceva...mai rar...?
The_Exile
Postat pe 13 Noiembrie 2010 10:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Baieti ajutati-ma ! 7 De la: Valy90 3 Aprilie 2011 19:45
un mic ajutor 5 De la: danabubu 20 Iunie 2008 15:44
vand rochie de mireasa 2 De la: raluk4coco 2 Iulie 2009 15:34
lalala 1 De la: cj25har 22 Iunie 2010 19:57
fetelor am nevoie de arerea si un sfat bun de la voi,si va rog nu fiti rautacioase 2 De la: cj25har 22 Iunie 2010 19:49