Setari Cookie-uri

Dieta de sarbatori

deja e decembrie, iar sarbatorile de iarna se apropie cu pasi repezi..ceea ce m-a facut sa ma panichez caci sarbatori=mese imbelsugate=kg pierdute puse inapoi sau mai rau pui mai mult decat ai reusit sa pierzi..am facut multe sacrificii in ultima vreme pentru a slabi, incat n-as vrea sa-mi bat joc..insa, deja ma gandesc la sarmalute in foi de varza si cozonaci cu nuca..prin urmare, nu am habar ce sa fac sau mai bine zis, ce sa mananc de sarbatori sau si mai bine zis cum sa ma abtin de sarbatori..voi ce veti face?
RoxRoxy
Postat pe 2 Decembrie 2010 23:52
De la: cutesuzy, la data 2010-12-02 23:52:58deja e decembrie, iar sarbatorile de iarna se apropie cu pasi repezi..ceea ce m-a facut sa ma panichez caci sarbatori=mese imbelsugate=kg pierdute puse inapoi sau mai rau pui mai mult decat ai reusit sa pierzi..am facut multe sacrificii in ultima vreme pentru a slabi, incat n-as vrea sa-mi bat joc..insa, deja ma gandesc la sarmalute in foi de varza si cozonaci cu nuca..prin urmare, nu am habar ce sa fac sau mai bine zis, ce sa mananc de sarbatori sau si mai bine zis cum sa ma abtin de sarbatori..voi ce veti face?


Buna! Stiu exact ce spui. Si eu ma gandesc serios si putin tematoare la perioada ce va urma. Pofticioasa din fire, cred ca imi va fi tare greu sa ma abtin. Insa, m-am gandit la o solutiei: "cate putin din toate", adica voi gusta din toate mancarurile traditionale foarte putin, asa de pofta. Evident voi continua sa fac sport. Daca aveti alte idei, va rog sa le impartasiti. Multa bafta!
DariaMih
Postat pe 5 Decembrie 2010 13:44
De la: DariaMih, la data 2010-12-05 13:44:08
De la: cutesuzy, la data 2010-12-02 23:52:58deja e decembrie, iar sarbatorile de iarna se apropie cu pasi repezi..ceea ce m-a facut sa ma panichez caci sarbatori=mese imbelsugate=kg pierdute puse inapoi sau mai rau pui mai mult decat ai reusit sa pierzi..am facut multe sacrificii in ultima vreme pentru a slabi, incat n-as vrea sa-mi bat joc..insa, deja ma gandesc la sarmalute in foi de varza si cozonaci cu nuca..prin urmare, nu am habar ce sa fac sau mai bine zis, ce sa mananc de sarbatori sau si mai bine zis cum sa ma abtin de sarbatori..voi ce veti face?


Buna! Stiu exact ce spui. Si eu ma gandesc serios si putin tematoare la perioada ce va urma. Pofticioasa din fire, cred ca imi va fi tare greu sa ma abtin. Insa, m-am gandit la o solutiei: "cate putin din toate", adica voi gusta din toate mancarurile traditionale foarte putin, asa de pofta. Evident voi continua sa fac sport. Daca aveti alte idei, va rog sa le impartasiti. Multa bafta!


Chiar vei face sport de sarbatori? cat despre metoda "cate putin din toate" nu stiu ce sa zic. te vei multumi doar sa gusti? eu n-as vrea sa fac astfel de pronosticuri pentru ca s-ar putea ca o data ce voi gusta din cozonat este posibil sa continui sa gust pana se termina :D nu stiu de ce, dar nu pot fi deloc optimista cu privire la perioada sarbatorilor. multa bafta!
RoxRoxy
Postat pe 12 Decembrie 2010 01:10
De la: cutesuzy, la data 2010-12-12 01:10:29
De la: DariaMih, la data 2010-12-05 13:44:08
De la: cutesuzy, la data 2010-12-02 23:52:58deja e decembrie, iar sarbatorile de iarna se apropie cu pasi repezi..ceea ce m-a facut sa ma panichez caci sarbatori=mese imbelsugate=kg pierdute puse inapoi sau mai rau pui mai mult decat ai reusit sa pierzi..am facut multe sacrificii in ultima vreme pentru a slabi, incat n-as vrea sa-mi bat joc..insa, deja ma gandesc la sarmalute in foi de varza si cozonaci cu nuca..prin urmare, nu am habar ce sa fac sau mai bine zis, ce sa mananc de sarbatori sau si mai bine zis cum sa ma abtin de sarbatori..voi ce veti face?


Buna! Stiu exact ce spui. Si eu ma gandesc serios si putin tematoare la perioada ce va urma. Pofticioasa din fire, cred ca imi va fi tare greu sa ma abtin. Insa, m-am gandit la o solutiei: "cate putin din toate", adica voi gusta din toate mancarurile traditionale foarte putin, asa de pofta. Evident voi continua sa fac sport. Daca aveti alte idei, va rog sa le impartasiti. Multa bafta!


Chiar vei face sport de sarbatori? cat despre metoda "cate putin din toate" nu stiu ce sa zic. te vei multumi doar sa gusti? eu n-as vrea sa fac astfel de pronosticuri pentru ca s-ar putea ca o data ce voi gusta din cozonat este posibil sa continui sa gust pana se termina :D nu stiu de ce, dar nu pot fi deloc optimista cu privire la perioada sarbatorilor. multa bafta!


Suzy, stiu ca se apropie o perioada plina de tentatii, dar ai muncit destul de mult si ai facut sacrifii incat este pacat sa arunci totul pe apa sambetei pentru cateva mancaruri traditionale din care nu stiu daca sunt sanatoase 50%. Eu de exemplu nu mananc carne de port de obicei pentru ca e plina de grasimi, cred ca este cea mai putin sanatoase carne din care exista. De exemplu, mama mea face sarmalutele din carne de curcan. Cat despre cozonac daca vei manca o felie dimineata, insotit de o cana cu ceai, nu va fi o tragedie. Mult succes!
DariaMih
Postat pe 12 Decembrie 2010 21:54
iti multumesc pentru sustinere..e o idee foarte buna, cea cu sarmalele din carne de curcan..as putea sa-i sugerez si eu mamei sa faca asa, cred ca e mult mai sanatos si chiar mai gustos..sau salata beuf fara carne si cu maioneza light..daria, daca mai ai idei, te rog sa le impartasesti..seara faina!
RoxRoxy
Postat pe 13 Decembrie 2010 20:53
Suzy, uite un alt sfat: daca se va gati in cantitati mici atunci se va consuma in cantitati mici. Si incearca sa=ti respecti orele de masa pe care le ai si in mod nornal pentru ca in vacante tindem sa ne hranim haotic, ceea ce nu este recomandat in cazul dietelor si nu este nici foarte sanatos. Multa bafta!
DariaMih
Postat pe 19 Decembrie 2010 01:12
De la: DariaMih, la data 2010-12-19 01:12:12Suzy, uite un alt sfat: daca se va gati in cantitati mici atunci se va consuma in cantitati mici. Si incearca sa=ti respecti orele de masa pe care le ai si in mod nornal pentru ca in vacante tindem sa ne hranim haotic, ceea ce nu este recomandat in cazul dietelor si nu este nici foarte sanatos. Multa bafta!


s-a notat! :) multumesc mult! si eu m-am gandit sa incerc sa-mi respect pe cat posibil programul pe care il am in mod normal. multa bafta si tie si sarbatori fericite!
RoxRoxy
Postat pe 19 Decembrie 2010 20:08
De la: cutesuzy, la data 2010-12-19 20:08:02
De la: DariaMih, la data 2010-12-19 01:12:12Suzy, uite un alt sfat: daca se va gati in cantitati mici atunci se va consuma in cantitati mici. Si incearca sa=ti respecti orele de masa pe care le ai si in mod nornal pentru ca in vacante tindem sa ne hranim haotic, ceea ce nu este recomandat in cazul dietelor si nu este nici foarte sanatos. Multa bafta!


s-a notat! :) multumesc mult! si eu m-am gandit sa incerc sa-mi respect pe cat posibil programul pe care il am in mod normal. multa bafta si tie si sarbatori fericite!


Cu multa placere! Sarbatori fericite si tie! Cum ti-am zis si data trecuta, daca mai ai intrebari, nu ezita!
DariaMih
Postat pe 19 Decembrie 2010 21:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Interesant... 5 De la: one_size 14 Martie 2010 10:53
Dieta de sarbatori 8 De la: DariaMih 19 Decembrie 2010 21:09
ulei de paprika pt slabit ?! 8 De la: just_kitty 5 Iunie 2014 08:40
SUPLIMENT SLÃBIRE! CLA - acid linoleic conjugat - 1500mg 1 De la: DeDeRa 24 Ianuarie 2011 19:05
Profita si tu de oportunitatile ORIFLAME 1 De la: kudika_30447 26 Februarie 2013 09:43