Setari Cookie-uri

help.me !!! e gelos, dar il iubesc:(

De la: kudika338103, la data 2010-12-09 18:20:32nici nu stiu cum sa incep, sunt cu iubitul meu de 4 ani, a fost dragoste la prima vedere, il iubesc si stiu ca ma iubeste dar are o "problema": gelozia. De un an stam impreuna si pot sa spun ca a fost cel mai urat din viata mea, daca ies cu prietenele cand ma intorc am scandal, nu mai am nici un prieten, nu mai tin legatura cu nimeni, daca sun pe cineva trebuie sa asculte ce vb, lucrez intr-o agentie de calatori si normal ca printre clienti mai sunt si barbati, ufff cand ajung acasa trebuie sa dau raportul ce fac, pe strada nu pot sa salut, si cand are ceva de spus nu conteaza locul o spune, ii place scandalul in public, si eu nu sport asta:(, deja situatia devine critica. Lumea imi spune ca nu ma merita si ca nu e de mn, dar ... totusi il iubesc. Cand suntem acasa, amandoi e cel mai bun, imi face toate poftele ma alinta si parca e cel mai bun, cand plec de langa el deja incepe tot...ce sa fac? i-am spus de multe ori ca plec daca continua, si se schimba 2-3 zile, dupa aceea incepe, pffff, sunt disperata. ce sa fac? ce ati face in locul meu?



fostul meu era exact la fel, eu eram o pers cu f multi prieteni si fete si baieti.... insa cand ne-am mutat impreuna a luat-o razna... l-am prins de mai multe ori ca se uita la mn in telefon... iesirile mele cu fetele erau dezastru, ma suna din 5 in 5 min, au fost dati cand ma trezeam cu el acolo, jur ca a fost un cosmar... imi zicea sa-mi schimb nr de tel, normal ca nu am vrut, nu aveam de ce, am tot sperat ca o sa-i treaca, mai ales ca am ales sa stam impreuna asta inseamna ca vrem sa fim impreuna, dar nu, avea probleme, clar, altfel nu-mi explic.... dupa aproximativ 2 luni in calvar, am renuntat, mi-a fost destul de greu ca ne-am iubit, insa nu stiu de ce s-a transformat in halul asta, cert este ca eu nu puteam sa continui asa, daca nu si-a dat seama ca greseste, inseamana ca el nu vedea nimic gresit in ceea ce face.... nu se merita, iti spun sicer, eu zic sa-i dai papucii !!!!!!!!!!
kudika408351
Postat pe 30 Iunie 2011 16:34
nu deispera ..gandeste limpede ca e cel mai important :P poi...de obiceii in spatele geloziei se afla teama de a nu te pierde.. vorbeste cu el clar si spune.i ca te.ai saturat pur si simplu exlpica.i cum te simtii si ca nu.ti convine crizele lui de gelozie...si daca totusi nnu intelege eu iti spun ca e mai bine sa pui o pauza sa vada cum e fara tine..si o sa.si dea seama de greselile lui..:P si totusi daca nu.si da seama ...gandeste.te la bine tau..si las.o balta dac vezi k nu ai cu cine..:P
kudika410864
Postat pe 1 Iulie 2011 13:54
E normal ca atunci cand iubesti sa fi si gelos,dar aici se exagereaza.N`ai incercat niciodata sa ii vorbesti despre aceasta situatie?Cred ca lipsa de incredere duce la asemenea intamplari.
Elyaa
Postat pe 8 Iulie 2011 11:26
De la: kudika338103, la data 2010-12-09 18:20:32nici nu stiu cum sa incep, sunt cu iubitul meu de 4 ani, a fost dragoste la prima vedere, il iubesc si stiu ca ma iubeste dar are o "problema": gelozia. De un an stam impreuna si pot sa spun ca a fost cel mai urat din viata mea, daca ies cu prietenele cand ma intorc am scandal, nu mai am nici un prieten, nu mai tin legatura cu nimeni, daca sun pe cineva trebuie sa asculte ce vb, lucrez intr-o agentie de calatori si normal ca printre clienti mai sunt si barbati, ufff cand ajung acasa trebuie sa dau raportul ce fac, pe strada nu pot sa salut, si cand are ceva de spus nu conteaza locul o spune, ii place scandalul in public, si eu nu sport asta:(, deja situatia devine critica. Lumea imi spune ca nu ma merita si ca nu e de mn, dar ... totusi il iubesc. Cand suntem acasa, amandoi e cel mai bun, imi face toate poftele ma alinta si parca e cel mai bun, cand plec de langa el deja incepe tot...ce sa fac? i-am spus de multe ori ca plec daca continua, si se schimba 2-3 zile, dupa aceea incepe, pffff, sunt disperata. ce sa fac? ce ati face in locul meu?

E simplu, as renunta la el.
Mai fetelor, voi mai sunte-ti in stare sa ginditi?
kudika426542
Postat pe 16 Octombrie 2011 18:23
nu tin partea lui dar asa am procedat si eu cu o fosta iubita dar am avut foarte multe motive concrete de gelozie.deci gandeste te poate i ai oferit motive.poate si a pierdut increderea in tine si in cazul asta nu va merge!
Gabriel_13
Postat pe 15 Decembrie 2013 16:09
De la: Gabriel_13, la data 2013-12-15 16:09:09nu tin partea lui dar asa am procedat si eu cu o fosta iubita dar am avut foarte multe motive concrete de gelozie.deci gandeste te poate i ai oferit motive.poate si a pierdut increderea in tine si in cazul asta nu va merge!


gelozia simpla sa zicem ca e normala intr-o rel... dar aici e vorba de o doza mareeeee de neincredere, daca stii ca din cauza ta s-a ajuns aici: no comm,,, daca asa e el,fara motiv,fugi.. mai devreme sau mai tarziu vei regreta ca ai pierdut ani frumosi langa cine nu trebuie. stiu ca e greu, dar niciodata dracu nu e asa negru cum ni-l imaginam :)
mauuu1987
Postat pe 15 Decembrie 2013 16:17
Nu inteleg cum unele fete chiar accepta asemenea comportamente din partea partenerilor. Asta nu mai e respect, mai ales de sine! Iar faza cu scandalul in public...i-as trage o palma sa nu mai aiba curaj a doua oara...Vai de voi cele care acceptati asa ceva! Si va mai si plangeti!
kudika_944494
Postat pe 15 Decembrie 2013 20:08
Draga mea,

Am avut o relatie asemanatoare. A durat 5 ani.
Nu ma lasa sa fac nimic, nu aveam voie sa dau nr de tel nimanui. Doar el si familia mea aveau dreptul sa ma sune. M-a indepartat de toti prietenii mei. Credeam ca se va schimba cu timpul si vom trece peste aceasta problema, insa nu a fost adevarat.

Iti garantez ca in cazul in care pleci, va sta si in cap sa te convinga sa te intorci. Nu ezita...paraseste-l. Nu se va schimba niciodata.

Iti spun din perspectiva unei femei care a trecut prin asta. Singurul motiv pentru care reactioneaza asa este nesiguranta. Nu se simte "demn de tine", incearca sa te subjuge.

Vei suferi acum pentru o gura de aer si noi posibilitati.
kudika_969829
Postat pe 4 Iulie 2014 13:59
Si eu trec prin aceeasi poveste, nu am voie sa fac nimic fara a-i da raportul, daca nu aud telefonul 5 minute suna pana raspund, deci si daca merg la baie trebuie sa ii spun, de lucrat nu mai lucrez de 1 an jumate de cand sunt cu el, de iesit cu prietenii, nici vorba, decat cateva ore pe timp de zi cu prietena mea, intr-un loc la scara blocului...fiind sunata si asa, si asta la 3 luni, pe strada ttrebuie sa am grija unde privesc, ca apoi spune ca ma uit la barbati, ce este curios,crede ca asa e normal, in rest un baiat de milioane, ma idolarizeaza, ma saruta non stop, pana ne certam, ca apoi ma lasa sa plang ore in sir, daca mi0e rau pe strada , mi-e frig si suntem certati, habar nu are nu scoate o vorba...isi continua mersul incruntat, daca ii reprosez spune ca sa tac din gura sa nu am gura mare iar....urat cu barbatii astia, il iubesc dar m-am imbolnavit de ficat, de inima si culmea nu sunt in stare sa ies din relatie. :((
ana_camyyy
Postat pe 26 Iulie 2014 22:51
Nu va inteleg dece va plangeti?
Sunteti sclave sexuale?
V-a vandut careva la targ acestor animale de iubiti si nu puteti scapa din jug?
Nu din iubire nu plecati de langa ei ci din comoditate si lipsa de demnitate si vointa.
Ce este socant este ca va dati seama ca va este rau in relatie si stiti care ar fi cealea de urmat dar nu faceti nimic.
Asteptati sa se schimbe?
NICODATA! Asta-i caracterul infect pe care il acesti ciudati si se vor inrautati manifestarile daca voi nu va impotriviti.
Si daca ar fi cea mai mare iubire, calcati-va pe sentimente si plecati.
O alta iubire va astepta intotdeauna in viitor.
Asteptati sa vina vreun inger sa va extraga cu forta din mizeria pe care o traiti si sa va apere?
Nici asta nu se va intampla.
treziti-va cat nu devin lucrurile si mai grave!!!
Arno_28
Postat pe 27 Iulie 2014 12:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce sa fac? 23 De la: vcharmed 6 Mai 2009 19:45
Ce`i de facut ? 2 De la: EmperorNerva 27 Aprilie 2009 16:13
Va cer ajutor 2 De la: valy90 19 Octombrie 2010 16:06
Nu stiu ce sa mai cred 21 De la: kudika015856 17 Iunie 2010 16:49
Care este expert in gelozie ? Ajutor ! 30 De la: Sarikiz 10 Aprilie 2013 08:23