Setari Cookie-uri

Inelul de logodna.HELPPPPP!!!!

Fetelor am o problema uriasa! :(
Prietenul meu m-a cerut si am acceptat dar nu imi place deloc inelul de logodna. E exact genul care nu l-as alege niciodata. Eu i-am dat indicii despre ce inel imi place si se pare ca nu a fost prea atent. Putea sa intreabe pe una dintre prietenele mele dar a ales sa il ia singur si rau a facut :(
Cum sa ii zic ca nu imi place fara sa il ranesc???
Inelul de logodna e ceva ce il porti toata viata...nu vreau sa ma uit de acum inainte la el si sa fiu plina de regrete.
Dati-mi un sfat va rog!
DeeaR
Postat pe 24 Decembrie 2010 11:04
De la: DeeaR, la data 2010-12-24 11:04:58Fetelor am o problema uriasa! :(
Prietenul meu m-a cerut si am acceptat dar nu imi place deloc inelul de logodna. E exact genul care nu l-as alege niciodata. Eu i-am dat indicii despre ce inel imi place si se pare ca nu a fost prea atent. Putea sa intreabe pe una dintre prietenele mele dar a ales sa il ia singur si rau a facut :(
Cum sa ii zic ca nu imi place fara sa il ranesc???
Inelul de logodna e ceva ce il porti toata viata...nu vreau sa ma uit de acum inainte la el si sa fiu plina de regrete.
Dati-mi un sfat va rog!





anastasia_m
Postat pe 27 Decembrie 2010 15:29
Alegi o verigheta super si o porti langa inelul de logodna...
_oktober_
Postat pe 27 Decembrie 2010 15:34
De la: _oktober_, la data 2010-12-27 15:34:41Alegi o verigheta super si o porti langa inelul de logodna...

si inca ceva

anastasia_m
Postat pe 27 Decembrie 2010 15:36
De la: DeeaR, la data 2010-12-24 11:04:58Fetelor am o problema uriasa! :(
Prietenul meu m-a cerut si am acceptat dar nu imi place deloc inelul de logodna. E exact genul care nu l-as alege niciodata. Eu i-am dat indicii despre ce inel imi place si se pare ca nu a fost prea atent. Putea sa intreabe pe una dintre prietenele mele dar a ales sa il ia singur si rau a facut :(
Cum sa ii zic ca nu imi place fara sa il ranesc???
Inelul de logodna e ceva ce il porti toata viata...nu vreau sa ma uit de acum inainte la el si sa fiu plina de regrete.
Dati-mi un sfat va rog!


Da incerca sa ii zici cumva si lui....poate reuseste sa il schimbe...sau e prea tarziu?
ad__83
Postat pe 27 Decembrie 2010 15:39
mie dor de calin cand te vad
_oktober_
Postat pe 27 Decembrie 2010 15:42
De la: _oktober_, la data 2010-12-27 15:42:14 mie dor de calin cand te vad



si mie cand il vezi sa-l
anastasia_m
Postat pe 27 Decembrie 2010 15:51
De la: DeeaR, la data 2010-12-24 11:04:58Fetelor am o problema uriasa! :(
Prietenul meu m-a cerut si am acceptat dar nu imi place deloc inelul de logodna. E exact genul care nu l-as alege niciodata. Eu i-am dat indicii despre ce inel imi place si se pare ca nu a fost prea atent. Putea sa intreabe pe una dintre prietenele mele dar a ales sa il ia singur si rau a facut :(
Cum sa ii zic ca nu imi place fara sa il ranesc???
Inelul de logodna e ceva ce il porti toata viata...nu vreau sa ma uit de acum inainte la el si sa fiu plina de regrete.
Dati-mi un sfat va rog!


Afla de unde l-a cumparat si incearca sa-l schimbi si cu asta basta.Ce atata agitatie pentru un inel?!
Barbie30_
Postat pe 27 Decembrie 2010 15:54
De la: anastasia_m, la data 2010-12-27 15:51:19
De la: _oktober_, la data 2010-12-27 15:42:14 mie dor de calin cand te vad



si mie cand il vezi sa-l


apoi cred ca as putea sa
_oktober_
Postat pe 27 Decembrie 2010 15:54
nici mie nu mi-a placut inelul de logodna, din pacate mi-a sarit piatra si mi-a luat sotul altul ...pe care l-am vrut eu!
ai putea sa-i spui ca te deranjeaza ...
roz5blue6lila7
Postat pe 27 Decembrie 2010 16:00
De la: DeeaR, la data 2010-12-24 11:04:58Fetelor am o problema uriasa! :(
Prietenul meu m-a cerut si am acceptat dar nu imi place deloc inelul de logodna. E exact genul care nu l-as alege niciodata. Eu i-am dat indicii despre ce inel imi place si se pare ca nu a fost prea atent. Putea sa intreabe pe una dintre prietenele mele dar a ales sa il ia singur si rau a facut :(
Cum sa ii zic ca nu imi place fara sa il ranesc???
Inelul de logodna e ceva ce il porti toata viata...nu vreau sa ma uit de acum inainte la el si sa fiu plina de regrete.
Dati-mi un sfat va rog!



1. Poti sa -l " pierzi " :D ... sau macar sa -l declari pierdut :)

2. Poti sa -l schimbi la magazin si sa -l declari pierdut.

3. daca nu e prea scump, poti sa -i scoti piatra si sa -i zici ca a cazut ( dar daca e de firma s ar putea ca sotul sa ceara firmei sa-l repare sau sa ti cumpere unul la fel hahahha)

4. poti sa - i spui ca inelul asta iti face degetele prea mici / prea lungi / prea groase / prea subtiri / si sa -l rogi sa ti schimbe cu alt model care-ti place.

asta daca nu vrei sa-i spui direct ca nu ti place deloc modelul.


si fii atenta la verighete ce model alegeti :))

kudika052198
Postat pe 6 Ianuarie 2011 06:21
schimba-l/
denis_roxana
Postat pe 6 Ianuarie 2011 06:24
Draga mea spune-i adevarul...lasa faza cu pierdutul, ascunsul si mai stiu eu ce tehnici care te vor baga in r....mai mult decat esti.O sa fiti casatoriti iar comunicarea e mai importanta decat minciuna...bafta
jeanpierre
Postat pe 6 Ianuarie 2011 20:51
Draga mea, el a cuparat un inel pe gustul lui, asta i-a placut. Este doar un inel, cred ca alte lucruri sunt mult mai importante. Uite eu i-as spune ca apreciz gestul lui, insa as dori sa il schimb, asta as face, direct si la obiect. Eu nu consider ca este jignire. El ar trebui sa te inteleaga. Incearca varianta asta poate ai succes

Nicoleta Leahu, psiholog, relatiidecuplu.ro/blog
kudika109274
Postat pe 7 Ianuarie 2011 11:34
De la: kudika109274, la data 2011-01-07 11:34:21Draga mea, el a cuparat un inel pe gustul lui, asta i-a placut. Este doar un inel, cred ca alte lucruri sunt mult mai importante. Uite eu i-as spune ca apreciz gestul lui, insa as dori sa il schimb, asta as face, direct si la obiect. Eu nu consider ca este jignire. El ar trebui sa te inteleaga. Incearca varianta asta poate ai succes

Nicoleta Leahu, psiholog, relatiidecuplu.ro/blog


_oktober_
Postat pe 7 Ianuarie 2011 11:36
Sa-ti povestesc ceva....sotul meu imi cumpara ft des mici surprize,cadouri...nu neaparat valoroase din punct de vedere material,nu asta e ideea...intr-una din zile mi-a adus un colier care nu mi-a placut deloc la prima vedere....mi-a spus ca a trecut prin fata unei vitrine si cand a vazut colierul pe manechin s-a gandit la mine....erau margele mici,negre...cateva imbracate in saten cu imprimeu de trandafiri...interesant dar nu neaparat stilul meu...cred ca eu nu l-as fi cumparat....peste cateva zile insa mi l-am pus si m-am dus la job...de cum mi-am dat paltonul jos au sarit fetele sa ma intrebe de unde il am...chiar sefa mi-a spus ca imi sta ft bine,mi se potriveste perfect si vrea unul identic......hmmmm,bineinteles ca acum imi palce si mie ...povestea asta poate genera si comentarii rautacioase din partea unora.....dar eu sper sa prinzi ideea...sotul meu a ales colierul pt ca a stiut ca imi va sta bine...ca imi va placea pt ca mi se potriveste...chiar daca nu am vazut si eu asta in primele momente...
_oktober_
Postat pe 7 Ianuarie 2011 11:44
E GRAV CEEA CE TI SE INTAMPLA
TOTUSI DE DRAGUL LUI CRED CA NU AI ALTA SOLUTIE DECAT SA-L ACCEPTI
ORICUM I-AI SPUNE-O TOT IL VEI RANI BARBATII SUNT FOARTE ORGOLIOSI CREDA-MA
MIRE_RADU33_YAHOO_COM
Postat pe 7 Ianuarie 2011 13:47
De la: _oktober_, la data 2011-01-07 11:44:55Sa-ti povestesc ceva....sotul meu imi cumpara ft des mici surprize,cadouri...nu neaparat valoroase din punct de vedere material,nu asta e ideea...intr-una din zile mi-a adus un colier care nu mi-a placut deloc la prima vedere....mi-a spus ca a trecut prin fata unei vitrine si cand a vazut colierul pe manechin s-a gandit la mine....erau margele mici,negre...cateva imbracate in saten cu imprimeu de trandafiri...interesant dar nu neaparat stilul meu...cred ca eu nu l-as fi cumparat....peste cateva zile insa mi l-am pus si m-am dus la job...de cum mi-am dat paltonul jos au sarit fetele sa ma intrebe de unde il am...chiar sefa mi-a spus ca imi sta ft bine,mi se potriveste perfect si vrea unul identic......hmmmm,bineinteles ca acum imi palce si mie ...povestea asta poate genera si comentarii rautacioase din partea unora.....dar eu sper sa prinzi ideea...sotul meu a ales colierul pt ca a stiut ca imi va sta bine...ca imi va placea pt ca mi se potriveste...chiar daca nu am vazut si eu asta in primele momente...


si mie mi s-a intamplat de multe ori sa imi faca cadouri si initial nu mi-au placut...dar cu timpul, am gasit ceva sa asortez si am purtat.
Eu cred ca trebuie apreciati barbatii care fac cadouri fara nicio ocazie, si trebuie de asemenea incurajati (purtand lucrul respectiv sau bucurandu-ne de el).
Acum bineinteles trebuie si sa il facem sa ne inteleaga gusturile si data urmatoare sa ne nimereasca si mai mult, dar eu cred ca daca iti aduce de 2-3 ori ceva si nu iti place sau nu porti, a 4-a oara nu iti mai aduce nimic, pe principiul: ''oricum nu-i place si nu poarta asa ca ce sa-i mai iau''.
On topic: eu stiu ca inelul il vei purta toata viata, dar sunt sigura ca daca il pastrezi in maxim o luna te vei obisnui cu el (nu neaparat ca o sa incepi sa-l ''iubesti'', dar o sa fii ok). Plus ca exact cum spune cineva mai sus sunt alte lucruri mult mai importante...sa va iubiti voi toata viata, sa fiti fericiti si sanatosi si inelul sa fie singura problema!!!
pinguina
Postat pe 7 Ianuarie 2011 14:16
De la: DeeaR, la data 2010-12-24 11:04:58Fetelor am o problema uriasa! :(
Prietenul meu m-a cerut si am acceptat dar nu imi place deloc inelul de logodna. E exact genul care nu l-as alege niciodata. Eu i-am dat indicii despre ce inel imi place si se pare ca nu a fost prea atent. Putea sa intreabe pe una dintre prietenele mele dar a ales sa il ia singur si rau a facut :(
Cum sa ii zic ca nu imi place fara sa il ranesc???
Inelul de logodna e ceva ce il porti toata viata...nu vreau sa ma uit de acum inainte la el si sa fiu plina de regrete.
Dati-mi un sfat va rog!


eu ti-as da papucii...sincer!!!
_Cryssa_
Postat pe 7 Ianuarie 2011 15:01
De la: DeeaR, la data 2010-12-24 11:04:58Fetelor am o problema uriasa! :(
Prietenul meu m-a cerut si am acceptat dar nu imi place deloc inelul de logodna. E exact genul care nu l-as alege niciodata. Eu i-am dat indicii despre ce inel imi place si se pare ca nu a fost prea atent. Putea sa intreabe pe una dintre prietenele mele dar a ales sa il ia singur si rau a facut :(
Cum sa ii zic ca nu imi place fara sa il ranesc???
Inelul de logodna e ceva ce il porti toata viata...nu vreau sa ma uit de acum inainte la el si sa fiu plina de regrete.
Dati-mi un sfat va rog!
Hai bre ne lesi atata caz pt un inel E un accesoriu,nu cred ca e asa de oribil Atatea aere de fete de dorobanti
Valy90
Postat pe 7 Ianuarie 2011 15:19
De la: _Cryssa_, la data 2011-01-07 15:01:25
De la: DeeaR, la data 2010-12-24 11:04:58Fetelor am o problema uriasa! :(
Prietenul meu m-a cerut si am acceptat dar nu imi place deloc inelul de logodna. E exact genul care nu l-as alege niciodata. Eu i-am dat indicii despre ce inel imi place si se pare ca nu a fost prea atent. Putea sa intreabe pe una dintre prietenele mele dar a ales sa il ia singur si rau a facut :(
Cum sa ii zic ca nu imi place fara sa il ranesc???
Inelul de logodna e ceva ce il porti toata viata...nu vreau sa ma uit de acum inainte la el si sa fiu plina de regrete.
Dati-mi un sfat va rog!


eu ti-as da papucii...sincer!!!


Barbie30_
Postat pe 7 Ianuarie 2011 15:19
De la: _Cryssa_, la data 2011-01-07 15:01:25
eu ti-as da papucii...sincer!!!


asa vorbesti cu consateanca ta?
battleofwits
Postat pe 7 Ianuarie 2011 15:24
De la: Barbie30_, la data 2011-01-07 15:19:13
De la: _Cryssa_, la data 2011-01-07 15:01:25
De la: DeeaR, la data 2010-12-24 11:04:58Fetelor am o problema uriasa! :(
Prietenul meu m-a cerut si am acceptat dar nu imi place deloc inelul de logodna. E exact genul care nu l-as alege niciodata. Eu i-am dat indicii despre ce inel imi place si se pare ca nu a fost prea atent. Putea sa intreabe pe una dintre prietenele mele dar a ales sa il ia singur si rau a facut :(
Cum sa ii zic ca nu imi place fara sa il ranesc???
Inelul de logodna e ceva ce il porti toata viata...nu vreau sa ma uit de acum inainte la el si sa fiu plina de regrete.
Dati-mi un sfat va rog!


eu ti-as da papucii...sincer!!!




Ce? N-am dreptate?

Omu s-a chinuit sa-l aleaga pe cel care a crezut el ca i se potriveste si ea in loc sa aprecieze gestul facut de omul pe care sustine ca il iubeste si cu care vrea sa-si petreaca restul vietii, apreciaza inelu ala care poate peste doua luni il da jos de la mana in baie la un club ca sa se spele pe maine si il pierde.
_Cryssa_
Postat pe 7 Ianuarie 2011 15:28
De la: battleofwits, la data 2011-01-07 15:24:53
De la: _Cryssa_, la data 2011-01-07 15:01:25
eu ti-as da papucii...sincer!!!


asa vorbesti cu consateanca ta?


eu sunt olteanca la origine
_Cryssa_
Postat pe 7 Ianuarie 2011 15:33
De la: _Cryssa_, la data 2011-01-07 15:33:28
De la: battleofwits, la data 2011-01-07 15:24:53
De la: _Cryssa_, la data 2011-01-07 15:01:25
eu ti-as da papucii...sincer!!!


asa vorbesti cu consateanca ta?


eu sunt olteanca la origine

crezi ca merita papuci...mai bine descult...
BEL_AMY1
Postat pe 7 Ianuarie 2011 15:38
Eu am doua inele de logodna....cand am sarbatorit zece ani de casnicie sotul mi-a cerut inca o data mana.... ....acum am doua inele de logodna si o verigheta pe inelarul stang... ...culmea,se asorteaza perfect...toate trei sunt mai subtirele iar ca si model se completeaza....cel nou e mai trendy ...gusturile au evoluat....niciodata insa nu as renunta la primul... niciodata
_oktober_
Postat pe 11 Ianuarie 2011 11:38
inelul cu care iubitul meu m-a cerut de sotie pare sa aiba si verigheta atasata. de altfel e superb doar ca starneste atatea intrebari ca deja m-am plictisit...pe langa asta, imi e larg si tb sa il port pe degetul mijlociu...din cauza pietrelor de pe partea tip verigheta nu poate fi stramtat :( ... nu vreau nici sa il schimb...e pana la urma inelul pe care iubitul meu l-a ales pentru mine.. daca l-as alege eu i-ar lua din semnificatie..off, e greu ...da ma consolez cu gandul ca peste un an cand vom face si nunta va fi cel mai potrivit inel :)
Anya_myr
Postat pe 16 Februarie 2013 21:01
De la: Anya_myr, la data 2013-02-16 21:01:55inelul cu care iubitul meu m-a cerut de sotie pare sa aiba si verigheta atasata. de altfel e superb doar ca starneste atatea intrebari ca deja m-am plictisit...pe langa asta, imi e larg si tb sa il port pe degetul mijlociu...din cauza pietrelor de pe partea tip verigheta nu poate fi stramtat :( ... nu vreau nici sa il schimb...e pana la urma inelul pe care iubitul meu l-a ales pentru mine.. daca l-as alege eu i-ar lua din semnificatie..off, e greu ...da ma consolez cu gandul ca peste un an cand vom face si nunta va fi cel mai potrivit inel :)


Nu il poti purta cu un inel cat se poate de simplu care sa il impiedice sa mai iasa de pe deget ? ( de genu 2 in 1 )
kudika_17683
Postat pe 29 Iunie 2013 12:59
De la: Anya_myr, la data 2013-02-16 21:01:55inelul cu care iubitul meu m-a cerut de sotie pare sa aiba si verigheta atasata. de altfel e superb doar ca starneste atatea intrebari ca deja m-am plictisit...pe langa asta, imi e larg si tb sa il port pe degetul mijlociu...din cauza pietrelor de pe partea tip verigheta nu poate fi stramtat :( ... nu vreau nici sa il schimb...e pana la urma inelul pe care iubitul meu l-a ales pentru mine.. daca l-as alege eu i-ar lua din semnificatie..off, e greu ...da ma consolez cu gandul ca peste un an cand vom face si nunta va fi cel mai potrivit inel :)


Sa le stapanesti sanatoasa :)
kudika_17683
Postat pe 29 Iunie 2013 13:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vand rochie de mireasa La Sposa de vis 17 De la: kudika_931561 21 August 2013 14:28
Machiaj profesional mirese 2 De la: kudika011204 13 Februarie 2012 01:26
nasi de cununie 10 De la: kudika_958961 16 Aprilie 2014 22:03
VAND ROCHITA SUPERBA MODEL IMPORT SPANIA 2 De la: julianaaa 7 Septembrie 2010 01:09
pfff....un nas si pentru mine 1 De la: kudika_1037009 31 Mai 2019 12:36