Setari Cookie-uri

de ce a murit?

Catelusa mea a murit foarte repede,salivand si parca se innecase cu ceva si tremura.Cand m-am trezit si am vazut-o nu se manifesta asa...m-am jucat cu ea si dupa vreo 5 minute mai tarziu a inceput sa tremure,am luat-o in casa(locuim la casa)am incalzit-o...dar tot asa era.Am fost la medicul veterinar imediat..i-a facut o injectie.Am adus-o acasa..si la 10 min dupa a murit...De ce?Nu s-a innecat cu nimic.Si nu inteleg de ce a murit...
kudika347059
Postat pe 2 Ianuarie 2011 15:53
De la: kudika347059, la data 2011-01-02 15:53:53Catelusa mea a murit foarte repede,salivand si parca se innecase cu ceva si tremura.Cand m-am trezit si am vazut-o nu se manifesta asa...m-am jucat cu ea si dupa vreo 5 minute mai tarziu a inceput sa tremure,am luat-o in casa(locuim la casa)am incalzit-o...dar tot asa era.Am fost la medicul veterinar imediat..i-a facut o injectie.Am adus-o acasa..si la 10 min dupa a murit...De ce?Nu s-a innecat cu nimic.Si nu inteleg de ce a murit...


pai n-ai intrebat doctorul!? cred ca afost otravita!
pickard
Postat pe 2 Ianuarie 2011 15:55
De la: pickard, la data 2011-01-02 15:55:34
De la: kudika347059, la data 2011-01-02 15:53:53Catelusa mea a murit foarte repede,salivand si parca se innecase cu ceva si tremura.Cand m-am trezit si am vazut-o nu se manifesta asa...m-am jucat cu ea si dupa vreo 5 minute mai tarziu a inceput sa tremure,am luat-o in casa(locuim la casa)am incalzit-o...dar tot asa era.Am fost la medicul veterinar imediat..i-a facut o injectie.Am adus-o acasa..si la 10 min dupa a murit...De ce?Nu s-a innecat cu nimic.Si nu inteleg de ce a murit...


pai n-ai intrebat doctorul!? cred ca afost otravita!




Nu a fost otravita...medicul a zis ca ar fi fost o raceala.din asta se moare asa de repede?si nu a dat semne ca ar fi racita sau bolnava...
kudika347059
Postat pe 2 Ianuarie 2011 16:10
De la: kudika347059, la data 2011-01-02 16:10:02
De la: pickard, la data 2011-01-02 15:55:34
De la: kudika347059, la data 2011-01-02 15:53:53Catelusa mea a murit foarte repede,salivand si parca se innecase cu ceva si tremura.Cand m-am trezit si am vazut-o nu se manifesta asa...m-am jucat cu ea si dupa vreo 5 minute mai tarziu a inceput sa tremure,am luat-o in casa(locuim la casa)am incalzit-o...dar tot asa era.Am fost la medicul veterinar imediat..i-a facut o injectie.Am adus-o acasa..si la 10 min dupa a murit...De ce?Nu s-a innecat cu nimic.Si nu inteleg de ce a murit...


pai n-ai intrebat doctorul!? cred ca afost otravita!




Nu a fost otravita...medicul a zis ca ar fi fost o raceala.din asta se moare asa de repede?si nu a dat semne ca ar fi racita sau bolnava...


pai daca ai lasat-o afara pe frigul asta!
pickard
Postat pe 2 Ianuarie 2011 16:45
sunt multi caini care stau afara...si avea in cusca ei asternut....nu dormea in zapada !
kudika347059
Postat pe 2 Ianuarie 2011 16:56
De la: kudika347059, la data 2011-01-02 16:56:02sunt multi caini care stau afara...si avea in cusca ei asternut....nu dormea in zapada !


a racit saraca eu cateaua in casa si acum ii dau cu hehoral in gat fiind racita!
pickard
Postat pe 2 Ianuarie 2011 17:02
De la: kudika347059, la data 2011-01-02 16:56:02sunt multi caini care stau afara...si avea in cusca ei asternut....nu dormea in zapada !


Ar fi fost chiar culmea sa doarma pe zapada, un caine care are stapan! Da, de la o raceala la plamani moare " urgent"
Pe astfel de vreme, ma refer la ger, custile trebuiesc " captusite" cu polistiren, ecat cum izolam si sasele, pe jos in cusca la fel......in fine, daca tremura, clar ca i-a fost frg, pacat, unii caini mai bine se descurca in " postura" de maidanezi, decat legati intr-o curte si uitati acolo.
Imposibil sa nu fii vazut ca acelui caine nu-i e bine..........dar probabil te-a interesat prea putin.
Acum e prea tarziu.
stem_29
Postat pe 2 Ianuarie 2011 18:18
Imi pare enorm de rau pt catelusa ta . Si eu m-am gandit ca ar fi putut fi otravita, poate cineva sa ii fi aruncat ceva peste gard . Dar daca s-a intamplat chiar pe 2 ianuarie, oare sa se fi speriat de la artificiile de revelion ? desi nu imi explic tremuratul ei daca s-ar fi speriat de artificii .
klaudika_grace
Postat pe 6 Ianuarie 2011 09:54
De la: klaudika_grace, la data 2011-01-06 09:54:05Imi pare enorm de rau pt catelusa ta . Si eu m-am gandit ca ar fi putut fi otravita, poate cineva sa ii fi aruncat ceva peste gard . Dar daca s-a intamplat chiar pe 2 ianuarie, oare sa se fi speriat de la artificiile de revelion ? desi nu imi explic tremuratul ei daca s-ar fi speriat de artificii .


Cateaua mea tremura din toate incheieturile si de la bormasina...de la petarde nu mai zic..chiar daca nu le mai auzea tot mai tremura 10-15 minute.
Barbie30_
Postat pe 6 Ianuarie 2011 09:56
De la: klaudika_grace, la data 2011-01-06 09:54:05Imi pare enorm de rau pt catelusa ta . Si eu m-am gandit ca ar fi putut fi otravita, poate cineva sa ii fi aruncat ceva peste gard . Dar daca s-a intamplat chiar pe 2 ianuarie, oare sa se fi speriat de la artificiile de revelion ? desi nu imi explic tremuratul ei daca s-ar fi speriat de artificii .


o fi murit de fericire cand a vazut atatea luminite pe cer!!
geo_resuscitat
Postat pe 6 Ianuarie 2011 09:56
De la: geo_resuscitat, la data 2011-01-06 09:56:49
De la: klaudika_grace, la data 2011-01-06 09:54:05Imi pare enorm de rau pt catelusa ta . Si eu m-am gandit ca ar fi putut fi otravita, poate cineva sa ii fi aruncat ceva peste gard . Dar daca s-a intamplat chiar pe 2 ianuarie, oare sa se fi speriat de la artificiile de revelion ? desi nu imi explic tremuratul ei daca s-ar fi speriat de artificii .


o fi murit de fericire cand a vazut atatea luminite pe cer!!

in cazul asta tu trebuia sa fi macar lesinat..
Lucia38
Postat pe 6 Ianuarie 2011 13:58
nu ma mir ca medicii veterinari nu stiu ce a avut catelusa ta....cainele meu tot a murit...fara sa stim de ce...unii medici spuneau ca avea probleme cu inima, altii altceva....si asa a murit....Brusc a murit....Catelusa ta poate a mincat ceva....sau este asa boala ca ciumca...cainele saliveaza dar nu moare brusc....Imi pare rau de cainele tau
kudika343761
Postat pe 6 Ianuarie 2011 14:07
De la: geo_resuscitat, la data 2011-01-06 09:56:49
De la: klaudika_grace, la data 2011-01-06 09:54:05Imi pare enorm de rau pt catelusa ta . Si eu m-am gandit ca ar fi putut fi otravita, poate cineva sa ii fi aruncat ceva peste gard . Dar daca s-a intamplat chiar pe 2 ianuarie, oare sa se fi speriat de la artificiile de revelion ? desi nu imi explic tremuratul ei daca s-ar fi speriat de artificii .


o fi murit de fericire cand a vazut atatea luminite pe cer!!


exista si varianta asta
lover_woman
Postat pe 6 Ianuarie 2011 17:45
si eu am un catel pechinez, are 5 ani dar iarna il tinem in casa in sprcial noaptea chiar daca are cusca afara ca tot la curte stam. Intr-o vara a fost racit si am mers cu el in brate la veterinar chiar daca avea 5kg si i-a facut injectii cu antibiotic si vitamine 5zile ca nu manca nimic si asa l-a pus pe picioare.Cred ca veterinarul tau nu si-a dat interesul pacat ca presteaza aceasta meserie,nu cred ca iubeste animalele. Apropo, si noua alti 2 medici veterinari ne-au spus ca are microb de javra si sa-l lasam asa daca scapa bine daca nu, asta e.IMI PARE RAU DE PIERDEREA LUI!
kudika199634
Postat pe 7 Ianuarie 2011 11:46
De la: kudika347059, la data 2011-01-02 15:53:53Catelusa mea a murit foarte repede,salivand si parca se innecase cu ceva si tremura.Cand m-am trezit si am vazut-o nu se manifesta asa...m-am jucat cu ea si dupa vreo 5 minute mai tarziu a inceput sa tremure,am luat-o in casa(locuim la casa)am incalzit-o...dar tot asa era.Am fost la medicul veterinar imediat..i-a facut o injectie.Am adus-o acasa..si la 10 min dupa a murit...De ce?Nu s-a innecat cu nimic.Si nu inteleg de ce a murit...


a racit la plamani, al meu are hainute imblanite pt iesit afara, iar in casa sta in pat
visan_georgiana
Postat pe 7 Ianuarie 2011 11:55
Amea doarmea numai afara...numai in zapada....adora gerul si tzurtzurii de gheata ...are casuta izolata...etc...in cel mai fericit caz se pune si o roade
_oktober_
Postat pe 7 Ianuarie 2011 11:59
auziti ca tot v-am gasit aici toti cu animalute, ce vitamine as putea sa ii dau catelului meu, pt oase , articulatii, are ciocuri pe coloana si imi e frica peste niste ani sa nu paralizeze, i-am mai dat K-9 complete motion, dar uneori voma de la ele, recomandari?
visan_georgiana
Postat pe 7 Ianuarie 2011 12:20
io am avut odata o purcea de guineea. adica o soricioaca!
dupa vreo noua luni a murit saracuta, din lipsa de activitate sexuala. uitasem s-o castrez si s-a zbatut pana-n ultima clipa strigand dupa uta de vier de guineea.
imi placea cand fugea din cusca. o cautam ca nebunu' prin toata casa. pana la urma m-am desteptat si io. legasem un morcov de o ata si o trageam prin casa. s-o fi vazut cum venea fuguta fuguta dupa morcov!
geo_resuscitat
Postat pe 7 Ianuarie 2011 12:33
De la: kudika343761, la data 2011-01-06 14:07:05....sau este asa boala ca ciumca...

ce-i aia ciumca...ciuma?
miss_darine
Postat pe 7 Ianuarie 2011 12:42
De la: geo_resuscitat, la data 2011-01-07 12:33:31i s-a zbatut pana-n ultima clipa strigand dupa uta de vier de guineea.

raule...n-ai dus-o pe biata scrofita... la un vier comunal
miss_darine
Postat pe 7 Ianuarie 2011 12:43
De la: miss_darine, la data 2011-01-07 12:43:31
De la: geo_resuscitat, la data 2011-01-07 12:33:31i s-a zbatut pana-n ultima clipa strigand dupa uta de vier de guineea.

raule...n-ai dus-o pe biata scrofita... la un vier comunal


serios, am avut mustrari de constiinta dupa aia, ca ne obisnuisem cu ea. ii dadeam drumu' prin casa si alergam dupa ea. faceam sport amandoi.
apoi am intrebat in stanga si-n dreapta care ar putea fi cauza decesului subit. asa am aflat ca perioada de viata e destul de scurta si daca n-o dai sa-si elibereze hormoneala, moare.
geo_resuscitat
Postat pe 7 Ianuarie 2011 12:58
De la: kudika347059, la data 2011-01-02 15:53:53Catelusa mea a murit foarte repede,salivand si parca se innecase cu ceva si tremura.Cand m-am trezit si am vazut-o nu se manifesta asa...m-am jucat cu ea si dupa vreo 5 minute mai tarziu a inceput sa tremure,am luat-o in casa(locuim la casa)am incalzit-o...dar tot asa era.Am fost la medicul veterinar imediat..i-a facut o injectie.Am adus-o acasa..si la 10 min dupa a murit...De ce?Nu s-a innecat cu nimic.Si nu inteleg de ce a murit...


ce rasa a fost? unii caini fac convulsii...poate asta a facut si ea..
Creata24
Postat pe 7 Ianuarie 2011 13:12
De la: TIGRA, la data 2011-01-07 12:20:21auziti ca tot v-am gasit aici toti cu animalute, ce vitamine as putea sa ii dau catelului meu, pt oase , articulatii, are ciocuri pe coloana si imi e frica peste niste ani sa nu paralizeze, i-am mai dat K-9 complete motion, dar uneori voma de la ele, recomandari?


mergi la veterinar,si eu i-am dat catelusului meu vitaminte care erau pentru oase ,pentru piele...ii cadea parul foarte mult insa acum nu ii mai cade de loc!! nu stiu cum se numesc..
Creata24
Postat pe 7 Ianuarie 2011 13:23
De la: geo_resuscitat, la data 2011-01-07 12:58:30

serios, am avut mustrari de constiinta dupa aia, ca ne obisnuisem cu ea. ii dadeam drumu' prin casa si alergam dupa ea. faceam sport amandoi.
apoi am intrebat in stanga si-n dreapta care ar putea fi cauza decesului subit. asa am aflat ca perioada de viata e destul de scurta si daca n-o dai sa-si elibereze hormoneala, moare.

uite cum ajungi sa te atasezi de orice animalutz
miss_darine
Postat pe 7 Ianuarie 2011 13:28
De la: Creata24, la data 2011-01-07 13:23:49
De la: TIGRA, la data 2011-01-07 12:20:21auziti ca tot v-am gasit aici toti cu animalute, ce vitamine as putea sa ii dau catelului meu, pt oase , articulatii, are ciocuri pe coloana si imi e frica peste niste ani sa nu paralizeze, i-am mai dat K-9 complete motion, dar uneori voma de la ele, recomandari?


mergi la veterinar,si eu i-am dat catelusului meu vitaminte care erau pentru oase ,pentru piele...ii cadea parul foarte mult insa acum nu ii mai cade de loc!! nu stiu cum se numesc..


o sa intreb veterinarul, cate nu i-am dat saracul, l-am dus si la terapie cu laser pt ca incepuse sa schiopateze. Multumesc si sa iti traiasca copilasul blanos, eu asa ii spun lui Patrocle al meu ca el este copilul meu blanos :)))
visan_georgiana
Postat pe 7 Ianuarie 2011 13:50
De la: TIGRA, la data 2011-01-07 13:50:25
De la: Creata24, la data 2011-01-07 13:23:49
De la: TIGRA, la data 2011-01-07 12:20:21auziti ca tot v-am gasit aici toti cu animalute, ce vitamine as putea sa ii dau catelului meu, pt oase , articulatii, are ciocuri pe coloana si imi e frica peste niste ani sa nu paralizeze, i-am mai dat K-9 complete motion, dar uneori voma de la ele, recomandari?


mergi la veterinar,si eu i-am dat catelusului meu vitaminte care erau pentru oase ,pentru piele...ii cadea parul foarte mult insa acum nu ii mai cade de loc!! nu stiu cum se numesc..


o sa intreb veterinarul, cate nu i-am dat saracul, l-am dus si la terapie cu laser pt ca incepuse sa schiopateze. Multumesc si sa iti traiasca copilasul blanos, eu asa ii spun lui Patrocle al meu ca el este copilul meu blanos :)))


multumesc la fel!! pe al meu il cheama Jacky si e beagle al tau ce rasa e??
Creata24
Postat pe 7 Ianuarie 2011 17:22


multumesc la fel!! pe al meu il cheama Jacky si e beagle al tau ce rasa e??[/quote]

nu e de rasa, e o corcitura, seamana cu un soricar [putin mai mare si grasan, veterinarul ii spune long vehicle sau parizerul taranesc :))))))))))); sunt frumosi beagle si jucausi dar si foarte inteligenti, mie imi mai plac tare mult boldogii francezi, iar dintre rasele de talie mai mare Samoyed, chow-chow, golden rettriever, malamut de alaska si rottweiler-ul, dar avand in vedere ca stau la bloc nu prea pot sa imi iau un catel mare; oricum e f misto sa ai un animalut, al meu cand ma duc la parintii mei sare pe mine , ma pupa pe toata fata, si ma urmareste prin toata casa :)
visan_georgiana
Postat pe 7 Ianuarie 2011 17:28
De la: TIGRA, la data 2011-01-07 13:50:25
De la: Creata24, la data 2011-01-07 13:23:49
De la: TIGRA, la data 2011-01-07 12:20:21auziti ca tot v-am gasit aici toti cu animalute, ce vitamine as putea sa ii dau catelului meu, pt oase , articulatii, are ciocuri pe coloana si imi e frica peste niste ani sa nu paralizeze, i-am mai dat K-9 complete motion, dar uneori voma de la ele, recomandari?


mergi la veterinar,si eu i-am dat catelusului meu vitaminte care erau pentru oase ,pentru piele...ii cadea parul foarte mult insa acum nu ii mai cade de loc!! nu stiu cum se numesc..


o sa intreb veterinarul, cate nu i-am dat saracul, l-am dus si la terapie cu laser pt ca incepuse sa schiopateze. Multumesc si sa iti traiasca copilasul blanos, eu asa ii spun lui Patrocle al meu ca el este copilul meu blanos :)))

...ce varsta are?...daca e in crestere,mai ales daca este un ezemplar de talie mare, schiopaturile pot avea acesta cauza...calciu si vit.D
kudika195501
Postat pe 7 Ianuarie 2011 17:28

...ce varsta are?...daca e in crestere,mai ales daca este un ezemplar de talie mare, schiopaturile pot avea acesta cauza...calciu si vit.D[/quote]

are 7 ani, acum 4 ani mi s-a spus ca are osteofite, dupa ce i-am facut radiografie, ii tot dau vitamine, iar cand vad ca schipateaza ii dau rimadyl pt dureri
visan_georgiana
Postat pe 7 Ianuarie 2011 17:53
De la: geo_resuscitat, la data 2011-01-07 12:33:31io am avut odata o purcea de guineea. adica o soricioaca!
dupa vreo noua luni a murit saracuta, din lipsa de activitate sexuala. uitasem s-o castrez si s-a zbatut pana-n ultima clipa strigand dupa uta de vier de guineea.
imi placea cand fugea din cusca. o cautam ca nebunu' prin toata casa. pana la urma m-am desteptat si io. legasem un morcov de o ata si o trageam prin casa. s-o fi vazut cum venea fuguta fuguta dupa morcov!



Apropo de soricei...eu am avut 2 hamsteri( femela si mascul). I-am imperecheat si dupa un timp....pui... M-am uitat la ei si a doua zi.....surpriza....puii nu mai erau....hamsterita ii mancase Am fost socata mult timp......
mimi_ca29
Postat pe 7 Ianuarie 2011 17:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CONCURS MIREASA GRACE 1 De la: caurea 29 Octombrie 2008 11:31
Administrare forum 2 De la: cj25har 22 Iunie 2010 19:48
Echipa Grace iti ureaza Paste Fericit! 18 De la: iulika_flore 22 Aprilie 2009 11:44
RUSINEEEE 11 De la: andreeadascalu 24 Octombrie 2008 12:25
buna ziua 1 De la: kudika327962 31 Octombrie 2010 13:34