Setari Cookie-uri

..intr-o relatie nu trebuie sa te simti singur(a)....

..valuri de lacrimi vor sa-mi inece ochii si nodul din gat parca ma sufoca..simt ca nu mai am aer..incerc sa tastez, dar si trupul mi-e bolnav..degetele imi ingheata, devin tot mai grele..o apasare imi face inima sa bata din ce in ce mai greu..acum o ora eram fericita (sau cel putin, asa credeam)... acum sunt extrem de trista...e atat de greu sa gasesti adevarata fericire si atat de usor sa pierzi totul, in mai putin de un minut..si cum stii ca esti cu adevarat fericit?..imi doresc atat de mult sa plang!!!..dar..am plans de atat de multe ori, incat...incep sa uit ce e speranta..si mi-e frica sa nu raman plutind pe o mare de lacrimi, intr-o barca de vise ce se izbeste de stancile reci ale indiferentei...si , se spune, ca intr-o relatie nu trebuie sa te simti singur..iar eu, ma simt atat de singura...ATAAAAT DE SINGUUURRRAAAAAA...doua cuvinte care ar trebui sa uneasca si mai mult doua persoane, le si desparte..."te iubesc"....de ce au trebuit inventate?!...nu era mai simplu: "te doresc", "tin la tine","am nevoie de tine", "imi lipsesti".?!...ce rost are sa le rostesti de fiecare data cand le simti, daca persoana de langa tine nu vorbeste limbajul sufletului tau..?!..ce rost are sa iubesti, daca fiecare intelege in felul sau iubirea?!...am avut relatii..dar, nu cred ca am fost vreodata, cu adevarat fericita...si, tind sa cred ca nici nu voi fi...nu sunt perfecta, insa, port in suflet o "infinitate" de sentimente , de care foarte putine persoane sunt capabile..si niciodata nu voi gasi persoana care sa ma intregeasca, ca "om"..pentru ca e mai usor sa iei ceva ce nu ti se cuvine, decat sa lupti sa meriti "acel ceva"...e mai usor sa-ti "joci" "rolul" intr-o relatie, decat sa-i spui persoanei de langa tine ce simti si ce nu esti capabil sa simti...eu, daca am considerat ca nu merit iubirea cuiva, am zis..chiar daca a durut, minciuna doare mai tare... prefer sa fiu corecta..de fiecare data...insa, am ajuns intr-un punct in care nu stiu incotro s-o iau...am nevoie de persoana pe care o iubesc, dar imi lipseste ...cu toate ca formam un cuplu...sunt in stare sa dau "totul"..si vreau sa dau "totul", pentru ca am atat de multe de oferit, dar timpul trece iar eu simt ca ma sufoc..mi-e frica de neputinta..traiesc cu teama ca , intr-o zi, nu voi mai putea oferi ceea ce am adunat in atatia ani..ma inspaimanta anii care au trecut si care vor mai trece si indiferenta de care ma voi mai izbi pe parcursul lor...nu pot sa fiu falsa, nu pot minti, nu pot uri, nu pot sa ma comport altfel decat simt, nu pot sa par indiferenta, pt a ma "razbuna", nu pot rani persoana pe care odata am iubit-o..si nicio alta fiinta, de fapt...in schimb, se pare ca nimanui nu-i pasa de ceea ce vreau eu, de ceea ce simt...mi-am "oferit" sufletul de atat de multe ori, in speranta ca isi va gasi "jumatatea ratacita".. si nu regret..doar sufar..insa, se pare ca sufletul meu s-a nascut pentru a fi singur....... probabil, putine persoane se regasesc in aceste randuri si ca majoritatea sunteti plictisiti sau enervati sau poate chiar amuzati..va cer scuze, dragii mei..am scris aceste randuri, pentru a ma descarca afectiv in fata Dvoastra....ascult melodia lui Michael Bolton-"you murder my heart" si v-o dedic celor care suferiti ca si mine...poate va va ajuta sa plangeti...sa va descarcati..."intr-o relatie nu trebuie sa te simti singur", dar eu ma simt atat de singura!!!!..chiar si pe cel mai bogat om il doare indiferenta..pana si el are nevoie de iubire..si el tanjeste la o imbratisare sincera si el plange dupa o vorba buna.....si el are nevoie de oameni care sa-i fie alaturi.....de ce oare depind atat de mult de iubire??!!!....de ce????!!...
justytheone
Postat pe 7 Ianuarie 2011 22:25
De la: justytheone, la data 2011-01-07 22:25:07 ..valuri de lacrimi vor sa-mi inece ochii si nodul din gat parca ma sufoca..simt ca nu mai am aer..incerc sa tastez, dar si trupul mi-e bolnav..degetele imi ingheata, devin tot mai grele..o apasare imi face inima sa bata din ce in ce mai greu..acum o ora eram fericita (sau cel putin, asa credeam)... acum sunt extrem de trista...e atat de greu sa gasesti adevarata fericire si atat de usor sa pierzi totul, in mai putin de un minut..si cum stii ca esti cu adevarat fericit?..imi doresc atat de mult sa plang!!!..dar..am plans de atat de multe ori, incat...incep sa uit ce e speranta..si mi-e frica sa nu raman plutind pe o mare de lacrimi, intr-o barca de vise ce se izbeste de stancile reci ale indiferentei...si , se spune, ca intr-o relatie nu trebuie sa te simti singur..iar eu, ma simt atat de singura...ATAAAAT DE SINGUUURRRAAAAAA...doua cuvinte care ar trebui sa uneasca si mai mult doua persoane, le si desparte..."te iubesc"....de ce au trebuit inventate?!...nu era mai simplu: "te doresc", "tin la tine","am nevoie de tine", "imi lipsesti".?!...ce rost are sa le rostesti de fiecare data cand le simti, daca persoana de langa tine nu vorbeste limbajul sufletului tau..?!..ce rost are sa iubesti, daca fiecare intelege in felul sau iubirea?!...am avut relatii..dar, nu cred ca am fost vreodata, cu adevarat fericita...si, tind sa cred ca nici nu voi fi...nu sunt perfecta, insa, port in suflet o "infinitate" de sentimente , de care foarte putine persoane sunt capabile..si niciodata nu voi gasi persoana care sa ma intregeasca, ca "om"..pentru ca e mai usor sa iei ceva ce nu ti se cuvine, decat sa lupti sa meriti "acel ceva"...e mai usor sa-ti "joci" "rolul" intr-o relatie, decat sa-i spui persoanei de langa tine ce simti si ce nu esti capabil sa simti...eu, daca am considerat ca nu merit iubirea cuiva, am zis..chiar daca a durut, minciuna doare mai tare... prefer sa fiu corecta..de fiecare data...insa, am ajuns intr-un punct in care nu stiu incotro s-o iau...am nevoie de persoana pe care o iubesc, dar imi lipseste ...cu toate ca formam un cuplu...sunt in stare sa dau "totul"..si vreau sa dau "totul", pentru ca am atat de multe de oferit, dar timpul trece iar eu simt ca ma sufoc..mi-e frica de neputinta..traiesc cu teama ca , intr-o zi, nu voi mai putea oferi ceea ce am adunat in atatia ani..ma inspaimanta anii care au trecut si care vor mai trece si indiferenta de care ma voi mai izbi pe parcursul lor...nu pot sa fiu falsa, nu pot minti, nu pot uri, nu pot sa ma comport altfel decat simt, nu pot sa par indiferenta, pt a ma "razbuna", nu pot rani persoana pe care odata am iubit-o..si nicio alta fiinta, de fapt...in schimb, se pare ca nimanui nu-i pasa de ceea ce vreau eu, de ceea ce simt...mi-am "oferit" sufletul de atat de multe ori, in speranta ca isi va gasi "jumatatea ratacita".. si nu regret..doar sufar..insa, se pare ca sufletul meu s-a nascut pentru a fi singur....... probabil, putine persoane se regasesc in aceste randuri si ca majoritatea sunteti plictisiti sau enervati sau poate chiar amuzati..va cer scuze, dragii mei..am scris aceste randuri, pentru a ma descarca afectiv in fata Dvoastra....ascult melodia lui Michael Bolton-"you murder my heart" si v-o dedic celor care suferiti ca si mine...poate va va ajuta sa plangeti...sa va descarcati..."intr-o relatie nu trebuie sa te simti singur", dar eu ma simt atat de singura!!!!..chiar si pe cel mai bogat om il doare indiferenta..pana si el are nevoie de iubire..si el tanjeste la o imbratisare sincera si el plange dupa o vorba buna.....si el are nevoie de oameni care sa-i fie alaturi.....de ce oare depind atat de mult de iubire??!!!....de ce????!!...



Dragostea si suferinta sunt strans legate.Daca nu ai iubi suferinta ti-ar fi straina.Stiu ca e greu,dar pastreaza ce ai in suflet si nu incerca nici o clipa sa te razbuni.Cine se razbuna nu iubeste cu adevarat,iubirea e mai presus de rautate,cine iubeste iarta nu se razbuna...Lasa timpul sa vindece ranile,e greu,vor mai durea multa vreme,dar trebuie sa gasesti puterea de a merge mai departe...Candva,intr-o zi,va fi iarasi soare.
inger_ratacit
Postat pe 7 Ianuarie 2011 22:36
De la: inger_ratacit, la data 2011-01-07 22:36:58
De la: justytheone, la data 2011-01-07 22:25:07 ..valuri de lacrimi vor sa-mi inece ochii si nodul din gat parca ma sufoca..simt ca nu mai am aer..incerc sa tastez, dar si trupul mi-e bolnav..degetele imi ingheata, devin tot mai grele..o apasare imi face inima sa bata din ce in ce mai greu..acum o ora eram fericita (sau cel putin, asa credeam)... acum sunt extrem de trista...e atat de greu sa gasesti adevarata fericire si atat de usor sa pierzi totul, in mai putin de un minut..si cum stii ca esti cu adevarat fericit?..imi doresc atat de mult sa plang!!!..dar..am plans de atat de multe ori, incat...incep sa uit ce e speranta..si mi-e frica sa nu raman plutind pe o mare de lacrimi, intr-o barca de vise ce se izbeste de stancile reci ale indiferentei...si , se spune, ca intr-o relatie nu trebuie sa te simti singur..iar eu, ma simt atat de singura...ATAAAAT DE SINGUUURRRAAAAAA...doua cuvinte care ar trebui sa uneasca si mai mult doua persoane, le si desparte..."te iubesc"....de ce au trebuit inventate?!...nu era mai simplu: "te doresc", "tin la tine","am nevoie de tine", "imi lipsesti".?!...ce rost are sa le rostesti de fiecare data cand le simti, daca persoana de langa tine nu vorbeste limbajul sufletului tau..?!..ce rost are sa iubesti, daca fiecare intelege in felul sau iubirea?!...am avut relatii..dar, nu cred ca am fost vreodata, cu adevarat fericita...si, tind sa cred ca nici nu voi fi...nu sunt perfecta, insa, port in suflet o "infinitate" de sentimente , de care foarte putine persoane sunt capabile..si niciodata nu voi gasi persoana care sa ma intregeasca, ca "om"..pentru ca e mai usor sa iei ceva ce nu ti se cuvine, decat sa lupti sa meriti "acel ceva"...e mai usor sa-ti "joci" "rolul" intr-o relatie, decat sa-i spui persoanei de langa tine ce simti si ce nu esti capabil sa simti...eu, daca am considerat ca nu merit iubirea cuiva, am zis..chiar daca a durut, minciuna doare mai tare... prefer sa fiu corecta..de fiecare data...insa, am ajuns intr-un punct in care nu stiu incotro s-o iau...am nevoie de persoana pe care o iubesc, dar imi lipseste ...cu toate ca formam un cuplu...sunt in stare sa dau "totul"..si vreau sa dau "totul", pentru ca am atat de multe de oferit, dar timpul trece iar eu simt ca ma sufoc..mi-e frica de neputinta..traiesc cu teama ca , intr-o zi, nu voi mai putea oferi ceea ce am adunat in atatia ani..ma inspaimanta anii care au trecut si care vor mai trece si indiferenta de care ma voi mai izbi pe parcursul lor...nu pot sa fiu falsa, nu pot minti, nu pot uri, nu pot sa ma comport altfel decat simt, nu pot sa par indiferenta, pt a ma "razbuna", nu pot rani persoana pe care odata am iubit-o..si nicio alta fiinta, de fapt...in schimb, se pare ca nimanui nu-i pasa de ceea ce vreau eu, de ceea ce simt...mi-am "oferit" sufletul de atat de multe ori, in speranta ca isi va gasi "jumatatea ratacita".. si nu regret..doar sufar..insa, se pare ca sufletul meu s-a nascut pentru a fi singur....... probabil, putine persoane se regasesc in aceste randuri si ca majoritatea sunteti plictisiti sau enervati sau poate chiar amuzati..va cer scuze, dragii mei..am scris aceste randuri, pentru a ma descarca afectiv in fata Dvoastra....ascult melodia lui Michael Bolton-"you murder my heart" si v-o dedic celor care suferiti ca si mine...poate va va ajuta sa plangeti...sa va descarcati..."intr-o relatie nu trebuie sa te simti singur", dar eu ma simt atat de singura!!!!..chiar si pe cel mai bogat om il doare indiferenta..pana si el are nevoie de iubire..si el tanjeste la o imbratisare sincera si el plange dupa o vorba buna.....si el are nevoie de oameni care sa-i fie alaturi.....de ce oare depind atat de mult de iubire??!!!....de ce????!!...



Dragostea si suferinta sunt strans legate.Daca nu ai iubi suferinta ti-ar fi straina.Stiu ca e greu,dar pastreaza ce ai in suflet si nu incerca nici o clipa sa te razbuni.Cine se razbuna nu iubeste cu adevarat,iubirea e mai presus de rautate,cine iubeste iarta nu se razbuna...Lasa timpul sa vindece ranile,e greu,vor mai durea multa vreme,dar trebuie sa gasesti puterea de a merge mai departe...Candva,intr-o zi,va fi iarasi soare.



atunci, de ce se mai spune ca "iubirea nu doare"?!..adevarata iubire ar trebui sa fie un cer senin, cu raze de zambet...daca ar ploua vreodata, ar trebui sa ploua doar cu vise..sa privim mereu acel curcubeu de sperante si lacrimi de fericire ...nu, nu am cum sa ma razbun, pt ca iubirea nu razbuna, iubirea iarta...si totusi, mi-as dori sa nu mai sufar..sa nu mai doara...iubesti atunci cand pierzi acel ceva..dar cand, teoretic e al tau dar tu nu-l simti langa tine...soarele "meu" as vrea sa rasara si in sufletul lui, sa privim impreuna rasaritul iubirii adevarate....chiar il iubesc.....iti multumesc ca mi-ai raspuns, ca mi-ai fost, pentru o clipa, alaturi!! iti doresc sa nu simti niciodata "singuratatea", ci doar deplina fericire!!
justytheone
Postat pe 7 Ianuarie 2011 22:53
suferi un pic.
pana maine!
geo_resuscitat
Postat pe 7 Ianuarie 2011 22:55
Cunosc bine singuratatea.....si iubirea...si durerea...totul.
inger_ratacit
Postat pe 7 Ianuarie 2011 22:57
De la: geo_resuscitat, la data 2011-01-07 22:55:46suferi un pic.
pana maine!

carla11
Postat pe 7 Ianuarie 2011 23:02
De la: deliana, la data 2011-01-07 23:02:19
De la: geo_resuscitat, la data 2011-01-07 22:55:46suferi un pic.
pana maine!




mmm!!
geo_resuscitat
Postat pe 7 Ianuarie 2011 23:04
De la: geo_resuscitat, la data 2011-01-07 23:04:44
De la: deliana, la data 2011-01-07 23:02:19
De la: geo_resuscitat, la data 2011-01-07 22:55:46suferi un pic.
pana maine!




mmm!!


vleau si yo....
justytheone
Postat pe 8 Ianuarie 2011 00:36
De la: justytheone, la data 2011-01-08 00:36:01
De la: geo_resuscitat, la data 2011-01-07 23:04:44
De la: deliana, la data 2011-01-07 23:02:19
De la: geo_resuscitat, la data 2011-01-07 22:55:46suferi un pic.
pana maine!




mmm!!


vleau si yo....
...amical...
justytheone
Postat pe 8 Ianuarie 2011 00:36
De la: inger_ratacit, la data 2011-01-07 22:57:43Cunosc bine singuratatea.....si iubirea...si durerea...totul.



imi pare rau..inseamna ca nici tu nu ai cunoscut iubirea "cu adevarat"...pentru ca ..iubirea e ceva bun, pur, ceva ce nu cunoaste raul, invidia, razboiul, jignirile..cel putin, eu asa vad "notiunea" de "iubire"..
justytheone
Postat pe 8 Ianuarie 2011 01:05
Iarta-ma fata draga, spui ca nu esti falsa.. Cu cine nu esti? Poate cu cei din jurul tau. Cu tine insa esti. Te minti zi de zi, ceas de ceas. Vrei sa fii iubita de cel care nu te iubeste. Vrei o relatie cu cel care nu te vrea. Si stai incorsetata in acea relatie si iti plangi de mila, dand vina pe cei din jur. Ei nu sunt falsi. Ei se comporta exact cum simt. Tanjesti dupa vorbe, dupa imbratisari, dupa sentimente de la cel pe care il ai alaturi. Ce fel de dragoste o fi asta ca eu nu o denumesc asa.

Iubirea pe care o cauti exista in alta parte. Dar tu minte-te in continuare, doar de dragul de a nu fi singura.
Hmm, de fapt, tocmai ai spus ca te simti singura....
Ce vreti totusi de la viata si de la partenerul vostru?! Habar n-am! Si nici voi.
rashela
Postat pe 8 Ianuarie 2011 01:45
De la: rashela, la data 2011-01-08 01:45:33Iarta-ma fata draga, spui ca nu esti falsa.. Cu cine nu esti? Poate cu cei din jurul tau. Cu tine insa esti. Te minti zi de zi, ceas de ceas. Vrei sa fii iubita de cel care nu te iubeste. Vrei o relatie cu cel care nu te vrea. Si stai incorsetata in acea relatie si iti plangi de mila, dand vina pe cei din jur. Ei nu sunt falsi. Ei se comporta exact cum simt. Tanjesti dupa vorbe, dupa imbratisari, dupa sentimente de la cel pe care il ai alaturi. Ce fel de dragoste o fi asta ca eu nu o denumesc asa.

Iubirea pe care o cauti exista in alta parte. Dar tu minte-te in continuare, doar de dragul de a nu fi singura.
Hmm, de fapt, tocmai ai spus ca te simti singura....
Ce vreti totusi de la viata si de la partenerul vostru?! Habar n-am! Si nici voi.


problema nu e ca nu ma vrea...ma vrea, dar nu e alaturi de mine..de asta, ma simt singura..el e ocupat cu munca..iar, cand ajunge obosit acasa(la el), se uita pe net sau la un film si il inteleg..are nevoie de timp si pt el..dar, aici e pb..ne vedem rar..nu vreau sa-l "sufoc", dar ii simt lipsa si ce ma doare mai mult..e ca i-am zis ca il iubesc, in schimb el..nu i-am zis direct, mai mult prin mesaje..dar, mai "glumim" pe tema asta("ma mai iubesti?" (el)). .chiar daca simt, cand sunt cu el, ca tine la mine, as vrea si sa aud asta..stiu, sunt doar "vorbe", dar, cateodata, ai nevoie si de ele..e adevarat ca-si exprima greu sentimentele si ca e f sensibil..dar, as vrea sa se "deschida" fata de mine..multumesc ca mi-ai raspuns
justytheone
Postat pe 8 Ianuarie 2011 02:20
problema nu e ca nu ma vrea...ma vrea, dar nu e alaturi de mine..de asta, ma simt singura..el e ocupat cu munca..iar, cand ajunge obosit acasa(la el), se uita pe net sau la un film si il inteleg..are nevoie de timp si pt el..dar, aici e pb..ne vedem rar..nu vreau sa-l "sufoc", dar ii simt lipsa si ce ma doare mai mult..e ca i-am zis ca il iubesc, in schimb el..nu i-am zis direct, mai mult prin mesaje..dar, mai "glumim" pe tema asta("ma mai iubesti?" (el)). .chiar daca simt, cand sunt cu el, ca tine la mine, as vrea si sa aud asta..stiu, sunt doar "vorbe", dar, cateodata, ai nevoie si de ele..e adevarat ca-si exprima greu sentimentele si ca e f sensibil..dar, as vrea sa se "deschida" fata de mine..multumesc ca mi-ai raspuns


Eu sunt "norocoasa" daca pot spune asa...sotul imi spune "te iubesc" mereu ( cand ne culcam, cand ne trezim, cand vorbim la telefon..etc); in schimb eu nu pot sa-i spun desi il iubesc. Pur si simplu nu pot sa rostesc aceste cuvinte, simt ca ma sufoc daca le spun. Poate si iubitul tau simte acelasi lucru, desi te iubeste mult. Nu-ti fa probleme. Esti o fire mai romantica, de aceea ai nevoie de aceste cuvinte si de mai multa atentie. Orice suferinta e diminuata dupa un somn bun. Nu forta lucrurile, lasa totul sa decurga lin!
mimi_ca29
Postat pe 8 Ianuarie 2011 09:16
De la: mimi_ca29, la data 2011-01-08 09:16:54...in schimb eu nu pot sa-i spun desi il iubesc. Pur si simplu nu pot sa rostesc aceste cuvinte, simt ca ma sufoc daca le spun....


oare de ce nu ma mira hi hi hi


cand iubesti a spune/a rosti/a cuvanta "te iubesc" e foarte simplu ...chiar banal ...problema apare cand ....


battleofwits
Postat pe 8 Ianuarie 2011 09:30
De la: battleofwits, la data 2011-01-08 09:30:49
De la: mimi_ca29, la data 2011-01-08 09:16:54...in schimb eu nu pot sa-i spun desi il iubesc. Pur si simplu nu pot sa rostesc aceste cuvinte, simt ca ma sufoc daca le spun....


oare de ce nu ma mira hi hi hi


cand iubesti a spune/a rosti/a cuvanta "te iubesc" e foarte simplu ...chiar banal ...problema apare cand ....




Hai mai musculosule, iar te iei de mine?
mimi_ca29
Postat pe 8 Ianuarie 2011 09:34
De la: battleofwits, la data 2011-01-08 09:30:49
De la: mimi_ca29, la data 2011-01-08 09:16:54...in schimb eu nu pot sa-i spun desi il iubesc. Pur si simplu nu pot sa rostesc aceste cuvinte, simt ca ma sufoc daca le spun....


oare de ce nu ma mira hi hi hi


cand iubesti a spune/a rosti/a cuvanta "te iubesc" e foarte simplu ...chiar banal ...problema apare cand ....




si eu cred ca, atunci cand iubesti din tot sufletul, a spune "te iubesc" e ceva banal..dar, poate, in familia lui nu se rostesc acele cuvinte, poate parintii lui se iubesc dar nu au rostit niciodata acele cuv fata de copiii lor..poate nici el nu a mai zis cuiva ca iubeste, poate ii este frica sa nu fie ranit..cu ceva timp in urma mi-a zis ca cine iubeste sufera si ca nu poti sa spui "te iubesc" de mai multe ori in viata si ca doar persoanei cu care o sa-ti petreci restul vietii trebuie sa-i spui.. ...daca ar fi asa, as intelege sau, cel putin, as incerca sa inteleg..dar , daca doar se ascunde in spatele acestei "teorii"..cum poti sa-ti dai seama?!.. multumesc pt rasp
justytheone
Postat pe 8 Ianuarie 2011 19:31
De la: justytheone, la data 2011-01-08 01:05:07
De la: inger_ratacit, la data 2011-01-07 22:57:43Cunosc bine singuratatea.....si iubirea...si durerea...totul.



imi pare rau..inseamna ca nici tu nu ai cunoscut iubirea "cu adevarat"...pentru ca ..iubirea e ceva bun, pur, ceva ce nu cunoaste raul, invidia, razboiul, jignirile..cel putin, eu asa vad "notiunea" de "iubire"..


fiecare cu parerea lui,cu viata lui,cu trairile lui...fiecare iubeste intr-un fel al sau,unic.Si dragostea e un paradox,si agonie si extaz...si placere si durere...si zambete si lacrimi...dragostea e ceva f complex.
inger_ratacit
Postat pe 8 Ianuarie 2011 19:39
De la: mimi_ca29, la data 2011-01-08 09:16:54problema nu e ca nu ma vrea...ma vrea, dar nu e alaturi de mine..de asta, ma simt singura..el e ocupat cu munca..iar, cand ajunge obosit acasa(la el), se uita pe net sau la un film si il inteleg..are nevoie de timp si pt el..dar, aici e pb..ne vedem rar..nu vreau sa-l "sufoc", dar ii simt lipsa si ce ma doare mai mult..e ca i-am zis ca il iubesc, in schimb el..nu i-am zis direct, mai mult prin mesaje..dar, mai "glumim" pe tema asta("ma mai iubesti?" (el)). .chiar daca simt, cand sunt cu el, ca tine la mine, as vrea si sa aud asta..stiu, sunt doar "vorbe", dar, cateodata, ai nevoie si de ele..e adevarat ca-si exprima greu sentimentele si ca e f sensibil..dar, as vrea sa se "deschida" fata de mine..multumesc ca mi-ai raspuns


Eu sunt "norocoasa" daca pot spune asa...sotul imi spune "te iubesc" mereu ( cand ne culcam, cand ne trezim, cand vorbim la telefon..etc); in schimb eu nu pot sa-i spun desi il iubesc. Pur si simplu nu pot sa rostesc aceste cuvinte, simt ca ma sufoc daca le spun. Poate si iubitul tau simte acelasi lucru, desi te iubeste mult. Nu-ti fa probleme. Esti o fire mai romantica, de aceea ai nevoie de aceste cuvinte si de mai multa atentie. Orice suferinta e diminuata dupa un somn bun. Nu forta lucrurile, lasa totul sa decurga lin!



eu daca as iubi cu adevarat pe cineva si acea persoana mi-ar spune "te iubesc" si as sti(simti) ca simte nevoia sa auda la randul ei aceste cuvinte, as putea sa ma sufoc, sa tremur, sa ma racesc si sa ard in acelasi timp..si tot i-as spune..doar asta inseamna adevarat iubire, nu?!..atunci, la ce bun sa afirmi ca iubesti pe cineva daca nu-i spui atunci cand poate vrea sa auda, cand are nevoie sa auda?!...e adevarat ca una e vorba si alta e fapta, dar, oare, "vorba" nu face parte tot din "fapta"?!..cand spui ceva cuiva nu e echivalentul unei actiuni?! ...dar, e doar parerea mea..multumesc ca mi-ai raspuns! poate ai dreptate si fortez eu lucrurile..poate mi-e frica sa nu-l pierd, poate simt ca el e "the one"...
justytheone
Postat pe 8 Ianuarie 2011 19:46
De la: inger_ratacit, la data 2011-01-08 19:39:52
De la: justytheone, la data 2011-01-08 01:05:07
De la: inger_ratacit, la data 2011-01-07 22:57:43Cunosc bine singuratatea.....si iubirea...si durerea...totul.



imi pare rau..inseamna ca nici tu nu ai cunoscut iubirea "cu adevarat"...pentru ca ..iubirea e ceva bun, pur, ceva ce nu cunoaste raul, invidia, razboiul, jignirile..cel putin, eu asa vad "notiunea" de "iubire"..


fiecare cu parerea lui,cu viata lui,cu trairile lui...fiecare iubeste intr-un fel al sau,unic.Si dragostea e un paradox,si agonie si extaz...si placere si durere...si zambete si lacrimi...dragostea e ceva f complex.


ai dreptate.dragoste e ceva complex,la fel ca si viata, dar parerea mea e ca noi singuri ne-o complicam..ar putea fi ceva foarte simplu, daca am fi cu totii altruisti....dar e doar parerea mea..
justytheone
Postat pe 8 Ianuarie 2011 19:50
De la: justytheone, la data 2011-01-08 19:50:18
De la: inger_ratacit, la data 2011-01-08 19:39:52
De la: justytheone, la data 2011-01-08 01:05:07
De la: inger_ratacit, la data 2011-01-07 22:57:43Cunosc bine singuratatea.....si iubirea...si durerea...totul.



imi pare rau..inseamna ca nici tu nu ai cunoscut iubirea "cu adevarat"...pentru ca ..iubirea e ceva bun, pur, ceva ce nu cunoaste raul, invidia, razboiul, jignirile..cel putin, eu asa vad "notiunea" de "iubire"..


fiecare cu parerea lui,cu viata lui,cu trairile lui...fiecare iubeste intr-un fel al sau,unic.Si dragostea e un paradox,si agonie si extaz...si placere si durere...si zambete si lacrimi...dragostea e ceva f complex.


ai dreptate.dragoste e ceva complex,la fel ca si viata, dar parerea mea e ca noi singuri ne-o complicam..ar putea fi ceva foarte simplu, daca am fi cu totii altruisti....dar e doar parerea mea..

* dragostea * scuze, tastele..
justytheone
Postat pe 8 Ianuarie 2011 19:51
De la: justytheone, la data 2011-01-08 19:46:12
De la: mimi_ca29, la data 2011-01-08 09:16:54problema nu e ca nu ma vrea...ma vrea, dar nu e alaturi de mine..de asta, ma simt singura..el e ocupat cu munca..iar, cand ajunge obosit acasa(la el), se uita pe net sau la un film si il inteleg..are nevoie de timp si pt el..dar, aici e pb..ne vedem rar..nu vreau sa-l "sufoc", dar ii simt lipsa si ce ma doare mai mult..e ca i-am zis ca il iubesc, in schimb el..nu i-am zis direct, mai mult prin mesaje..dar, mai "glumim" pe tema asta("ma mai iubesti?" (el)). .chiar daca simt, cand sunt cu el, ca tine la mine, as vrea si sa aud asta..stiu, sunt doar "vorbe", dar, cateodata, ai nevoie si de ele..e adevarat ca-si exprima greu sentimentele si ca e f sensibil..dar, as vrea sa se "deschida" fata de mine..multumesc ca mi-ai raspuns


Eu sunt "norocoasa" daca pot spune asa...sotul imi spune "te iubesc" mereu ( cand ne culcam, cand ne trezim, cand vorbim la telefon..etc); in schimb eu nu pot sa-i spun desi il iubesc. Pur si simplu nu pot sa rostesc aceste cuvinte, simt ca ma sufoc daca le spun. Poate si iubitul tau simte acelasi lucru, desi te iubeste mult. Nu-ti fa probleme. Esti o fire mai romantica, de aceea ai nevoie de aceste cuvinte si de mai multa atentie. Orice suferinta e diminuata dupa un somn bun. Nu forta lucrurile, lasa totul sa decurga lin!



eu daca as iubi cu adevarat pe cineva si acea persoana mi-ar spune "te iubesc" si as sti(simti) ca simte nevoia sa auda la randul ei aceste cuvinte, as putea sa ma sufoc, sa tremur, sa ma racesc si sa ard in acelasi timp..si tot i-as spune..doar asta inseamna adevarat iubire, nu?!..atunci, la ce bun sa afirmi ca iubesti pe cineva daca nu-i spui atunci cand poate vrea sa auda, cand are nevoie sa auda?!...e adevarat ca una e vorba si alta e fapta, dar, oare, "vorba" nu face parte tot din "fapta"?!..cand spui ceva cuiva nu e echivalentul unei actiuni?! ...dar, e doar parerea mea..multumesc ca mi-ai raspuns! poate ai dreptate si fortez eu lucrurile..poate mi-e frica sa nu-l pierd, poate simt ca el e "the one"...



Eiii, nu e aceeasi situatie. Si eu la inceputul relatiei/ casniciei, am spus Te iubesc! Dragostea de la inceput s-a transformat! Acum suntem ceva mai " relaxati" daca pot sa spun asa....glumim, ne facem farse unul altuia, etc... I-am spus odata si bine: " tu si copilul sunteti tot ce am mai scump pe lume, oricate probleme vom intampina, nu as putea niciodata sa renunt la casnicie, sa o iau de la capat cu altcineva!" ...si asta i-am spus-o fara sa ma fortez sau sa ma sufoc, am spus-o din suflet; asa ca , eu cred ca aceste cuvinte valoreaza mult mai mult decat un simplu si banal Te iubesc spus in fiecare zi. Dar, cum am mai spus, nu suntem in aceeasi situatie, noi avem multi ani de casnicie, voi sunteti abia la inceput!
mimi_ca29
Postat pe 8 Ianuarie 2011 20:00
Pai daca si lui ii vorbesti in metafore, cred si eu ca e un pic... confuz Ca sa fii fericit intr-o relatie, trebuie in primul rand sa te simti bine in pielea ta, simplu... Nu trebuie sa astepti ca celalalt sa te faca fericita, trebuie sa poti fi fericita si singura. In felul asta dai dovada de maturitate si intelepciune. Daca astepti ca alta persoana sa vina pe cal alb si sa-ti faca viata roz, o sa astepti mult si bine, pt ca asta exista numai in povesti. In lumea reala, lucrurile functioneaza altfel.
Micael
Postat pe 8 Ianuarie 2011 21:37
De la: Micael, la data 2011-01-08 21:37:18Pai daca si lui ii vorbesti in metafore, cred si eu ca e un pic... confuz Ca sa fii fericit intr-o relatie, trebuie in primul rand sa te simti bine in pielea ta, simplu... Nu trebuie sa astepti ca celalalt sa te faca fericita, trebuie sa poti fi fericita si singura. In felul asta dai dovada de maturitate si intelepciune. Daca astepti ca alta persoana sa vina pe cal alb si sa-ti faca viata roz, o sa astepti mult si bine, pt ca asta exista numai in povesti. In lumea reala, lucrurile functioneaza altfel.



atunci, nu mai vreau sa traiesc in lumea asta"reala" cum o numesti tu..la ce bun?!...nu voi fi niciodata fericita...eu gandesc altfel..simt altfel...ce sa simt..o "infinitate" de tristete?!..
justytheone
Postat pe 9 Ianuarie 2011 00:07
De la: mimi_ca29, la data 2011-01-08 20:00:32
De la: justytheone, la data 2011-01-08 19:46:12
De la: mimi_ca29, la data 2011-01-08 09:16:54problema nu e ca nu ma vrea...ma vrea, dar nu e alaturi de mine..de asta, ma simt singura..el e ocupat cu munca..iar, cand ajunge obosit acasa(la el), se uita pe net sau la un film si il inteleg..are nevoie de timp si pt el..dar, aici e pb..ne vedem rar..nu vreau sa-l "sufoc", dar ii simt lipsa si ce ma doare mai mult..e ca i-am zis ca il iubesc, in schimb el..nu i-am zis direct, mai mult prin mesaje..dar, mai "glumim" pe tema asta("ma mai iubesti?" (el)). .chiar daca simt, cand sunt cu el, ca tine la mine, as vrea si sa aud asta..stiu, sunt doar "vorbe", dar, cateodata, ai nevoie si de ele..e adevarat ca-si exprima greu sentimentele si ca e f sensibil..dar, as vrea sa se "deschida" fata de mine..multumesc ca mi-ai raspuns


Eu sunt "norocoasa" daca pot spune asa...sotul imi spune "te iubesc" mereu ( cand ne culcam, cand ne trezim, cand vorbim la telefon..etc); in schimb eu nu pot sa-i spun desi il iubesc. Pur si simplu nu pot sa rostesc aceste cuvinte, simt ca ma sufoc daca le spun. Poate si iubitul tau simte acelasi lucru, desi te iubeste mult. Nu-ti fa probleme. Esti o fire mai romantica, de aceea ai nevoie de aceste cuvinte si de mai multa atentie. Orice suferinta e diminuata dupa un somn bun. Nu forta lucrurile, lasa totul sa decurga lin!



eu daca as iubi cu adevarat pe cineva si acea persoana mi-ar spune "te iubesc" si as sti(simti) ca simte nevoia sa auda la randul ei aceste cuvinte, as putea sa ma sufoc, sa tremur, sa ma racesc si sa ard in acelasi timp..si tot i-as spune..doar asta inseamna adevarat iubire, nu?!..atunci, la ce bun sa afirmi ca iubesti pe cineva daca nu-i spui atunci cand poate vrea sa auda, cand are nevoie sa auda?!...e adevarat ca una e vorba si alta e fapta, dar, oare, "vorba" nu face parte tot din "fapta"?!..cand spui ceva cuiva nu e echivalentul unei actiuni?! ...dar, e doar parerea mea..multumesc ca mi-ai raspuns! poate ai dreptate si fortez eu lucrurile..poate mi-e frica sa nu-l pierd, poate simt ca el e "the one"...



Eiii, nu e aceeasi situatie. Si eu la inceputul relatiei/ casniciei, am spus Te iubesc! Dragostea de la inceput s-a transformat! Acum suntem ceva mai " relaxati" daca pot sa spun asa....glumim, ne facem farse unul altuia, etc... I-am spus odata si bine: " tu si copilul sunteti tot ce am mai scump pe lume, oricate probleme vom intampina, nu as putea niciodata sa renunt la casnicie, sa o iau de la capat cu altcineva!" ...si asta i-am spus-o fara sa ma fortez sau sa ma sufoc, am spus-o din suflet; asa ca , eu cred ca aceste cuvinte valoreaza mult mai mult decat un simplu si banal Te iubesc spus in fiecare zi. Dar, cum am mai spus, nu suntem in aceeasi situatie, noi avem multi ani de casnicie, voi sunteti abia la inceput!


chiar daca nu ne cunoastem, iti urez din suflet sa fiti fericiti...chiar si dincolo de moarte...
justytheone
Postat pe 9 Ianuarie 2011 00:10
De la: justytheone, la data 2011-01-09 00:10:14
De la: mimi_ca29, la data 2011-01-08 20:00:32
De la: justytheone, la data 2011-01-08 19:46:12
De la: mimi_ca29, la data 2011-01-08 09:16:54problema nu e ca nu ma vrea...ma vrea, dar nu e alaturi de mine..de asta, ma simt singura..el e ocupat cu munca..iar, cand ajunge obosit acasa(la el), se uita pe net sau la un film si il inteleg..are nevoie de timp si pt el..dar, aici e pb..ne vedem rar..nu vreau sa-l "sufoc", dar ii simt lipsa si ce ma doare mai mult..e ca i-am zis ca il iubesc, in schimb el..nu i-am zis direct, mai mult prin mesaje..dar, mai "glumim" pe tema asta("ma mai iubesti?" (el)). .chiar daca simt, cand sunt cu el, ca tine la mine, as vrea si sa aud asta..stiu, sunt doar "vorbe", dar, cateodata, ai nevoie si de ele..e adevarat ca-si exprima greu sentimentele si ca e f sensibil..dar, as vrea sa se "deschida" fata de mine..multumesc ca mi-ai raspuns


Eu sunt "norocoasa" daca pot spune asa...sotul imi spune "te iubesc" mereu ( cand ne culcam, cand ne trezim, cand vorbim la telefon..etc); in schimb eu nu pot sa-i spun desi il iubesc. Pur si simplu nu pot sa rostesc aceste cuvinte, simt ca ma sufoc daca le spun. Poate si iubitul tau simte acelasi lucru, desi te iubeste mult. Nu-ti fa probleme. Esti o fire mai romantica, de aceea ai nevoie de aceste cuvinte si de mai multa atentie. Orice suferinta e diminuata dupa un somn bun. Nu forta lucrurile, lasa totul sa decurga lin!



eu daca as iubi cu adevarat pe cineva si acea persoana mi-ar spune "te iubesc" si as sti(simti) ca simte nevoia sa auda la randul ei aceste cuvinte, as putea sa ma sufoc, sa tremur, sa ma racesc si sa ard in acelasi timp..si tot i-as spune..doar asta inseamna adevarat iubire, nu?!..atunci, la ce bun sa afirmi ca iubesti pe cineva daca nu-i spui atunci cand poate vrea sa auda, cand are nevoie sa auda?!...e adevarat ca una e vorba si alta e fapta, dar, oare, "vorba" nu face parte tot din "fapta"?!..cand spui ceva cuiva nu e echivalentul unei actiuni?! ...dar, e doar parerea mea..multumesc ca mi-ai raspuns! poate ai dreptate si fortez eu lucrurile..poate mi-e frica sa nu-l pierd, poate simt ca el e "the one"...



Eiii, nu e aceeasi situatie. Si eu la inceputul relatiei/ casniciei, am spus Te iubesc! Dragostea de la inceput s-a transformat! Acum suntem ceva mai " relaxati" daca pot sa spun asa....glumim, ne facem farse unul altuia, etc... I-am spus odata si bine: " tu si copilul sunteti tot ce am mai scump pe lume, oricate probleme vom intampina, nu as putea niciodata sa renunt la casnicie, sa o iau de la capat cu altcineva!" ...si asta i-am spus-o fara sa ma fortez sau sa ma sufoc, am spus-o din suflet; asa ca , eu cred ca aceste cuvinte valoreaza mult mai mult decat un simplu si banal Te iubesc spus in fiecare zi. Dar, cum am mai spus, nu suntem in aceeasi situatie, noi avem multi ani de casnicie, voi sunteti abia la inceput!


chiar daca nu ne cunoastem, iti urez din suflet sa fiti fericiti...chiar si dincolo de moarte...

ma refeream la iubirea voastra...sa dainuiasca pana dincolo de ceea ce numim noi "moarte"...
justytheone
Postat pe 9 Ianuarie 2011 00:12
De la: justytheone, la data 2011-01-09 00:12:24
De la: justytheone, la data 2011-01-09 00:10:14
De la: mimi_ca29, la data 2011-01-08 20:00:32
De la: justytheone, la data 2011-01-08 19:46:12
De la: mimi_ca29, la data 2011-01-08 09:16:54problema nu e ca nu ma vrea...ma vrea, dar nu e alaturi de mine..de asta, ma simt singura..el e ocupat cu munca..iar, cand ajunge obosit acasa(la el), se uita pe net sau la un film si il inteleg..are nevoie de timp si pt el..dar, aici e pb..ne vedem rar..nu vreau sa-l "sufoc", dar ii simt lipsa si ce ma doare mai mult..e ca i-am zis ca il iubesc, in schimb el..nu i-am zis direct, mai mult prin mesaje..dar, mai "glumim" pe tema asta("ma mai iubesti?" (el)). .chiar daca simt, cand sunt cu el, ca tine la mine, as vrea si sa aud asta..stiu, sunt doar "vorbe", dar, cateodata, ai nevoie si de ele..e adevarat ca-si exprima greu sentimentele si ca e f sensibil..dar, as vrea sa se "deschida" fata de mine..multumesc ca mi-ai raspuns


Eu sunt "norocoasa" daca pot spune asa...sotul imi spune "te iubesc" mereu ( cand ne culcam, cand ne trezim, cand vorbim la telefon..etc); in schimb eu nu pot sa-i spun desi il iubesc. Pur si simplu nu pot sa rostesc aceste cuvinte, simt ca ma sufoc daca le spun. Poate si iubitul tau simte acelasi lucru, desi te iubeste mult. Nu-ti fa probleme. Esti o fire mai romantica, de aceea ai nevoie de aceste cuvinte si de mai multa atentie. Orice suferinta e diminuata dupa un somn bun. Nu forta lucrurile, lasa totul sa decurga lin!



eu daca as iubi cu adevarat pe cineva si acea persoana mi-ar spune "te iubesc" si as sti(simti) ca simte nevoia sa auda la randul ei aceste cuvinte, as putea sa ma sufoc, sa tremur, sa ma racesc si sa ard in acelasi timp..si tot i-as spune..doar asta inseamna adevarat iubire, nu?!..atunci, la ce bun sa afirmi ca iubesti pe cineva daca nu-i spui atunci cand poate vrea sa auda, cand are nevoie sa auda?!...e adevarat ca una e vorba si alta e fapta, dar, oare, "vorba" nu face parte tot din "fapta"?!..cand spui ceva cuiva nu e echivalentul unei actiuni?! ...dar, e doar parerea mea..multumesc ca mi-ai raspuns! poate ai dreptate si fortez eu lucrurile..poate mi-e frica sa nu-l pierd, poate simt ca el e "the one"...



Eiii, nu e aceeasi situatie. Si eu la inceputul relatiei/ casniciei, am spus Te iubesc! Dragostea de la inceput s-a transformat! Acum suntem ceva mai " relaxati" daca pot sa spun asa....glumim, ne facem farse unul altuia, etc... I-am spus odata si bine: " tu si copilul sunteti tot ce am mai scump pe lume, oricate probleme vom intampina, nu as putea niciodata sa renunt la casnicie, sa o iau de la capat cu altcineva!" ...si asta i-am spus-o fara sa ma fortez sau sa ma sufoc, am spus-o din suflet; asa ca , eu cred ca aceste cuvinte valoreaza mult mai mult decat un simplu si banal Te iubesc spus in fiecare zi. Dar, cum am mai spus, nu suntem in aceeasi situatie, noi avem multi ani de casnicie, voi sunteti abia la inceput!


chiar daca nu ne cunoastem, iti urez din suflet sa fiti fericiti...chiar si dincolo de moarte...

ma refeream la iubirea voastra...sa dainuiasca pana dincolo de ceea ce numim noi "moarte"...



Iti multumesc pentru gandul tau bun si sper sa iti gasesti si tu perechea potrivita
mimi_ca29
Postat pe 9 Ianuarie 2011 08:32
Nu stiu ce varsta ai, si eu gandeam asa cand aveam vreo 19 ani. Pe urma m-am trezit la realitate...si nu e prea rau, pt ca acum nu mai astept sa ma faca altii fericita. Daca poti fi fericit singur, vei putea fi fericit si in cuplu. Daca singur nu poti fi fericit, si depinzi de altul sa te ridice si sa te duca in al noualea cer, o sa ai parte de multa suferinta in viata. Fericirea tine de noi insine si atat. Nu tine de iubit, nu tine de sot etc. Tine de cat de bine te simti in propria piele.
Micael
Postat pe 9 Ianuarie 2011 11:14
De la: Micael, la data 2011-01-09 11:14:46Nu stiu ce varsta ai, si eu gandeam asa cand aveam vreo 19 ani. Pe urma m-am trezit la realitate...si nu e prea rau, pt ca acum nu mai astept sa ma faca altii fericita. Daca poti fi fericit singur, vei putea fi fericit si in cuplu. Daca singur nu poti fi fericit, si depinzi de altul sa te ridice si sa te duca in al noualea cer, o sa ai parte de multa suferinta in viata. Fericirea tine de noi insine si atat. Nu tine de iubit, nu tine de sot etc. Tine de cat de bine te simti in propria piele.


anul acesta implinesc 27...azi am avut "cumpana vietii mele"....uneori"prea mult" chiar e "prea mult"......
justytheone
Postat pe 9 Ianuarie 2011 20:38
De cate ori am oferit dragostea mea unui barbat, am indraznit sa sper in adancul sufletului ca poate, poate, de data asta am avut norocul sa intalnesc persoana potrivita, persoana care sa primeasca dragostea mea, sa se bucure de ea si s-o pretuiasca si ... mai ales, sa nu-mi terfeleasca sentimentele...
E inutil sa explic dezamagirea si amaraciunea care ma inneaca atunci cand realizez ca nu-i decat un alt esec amoros, ca toata energia si timpul irosite au fost in zadar.
Asta seara mai mult decat oricand ma simt groaznic de singura si deznadajduita. Mi-am aniversat ziua de nastere; restrans, ca e criza. Odata inchisa usa dupa ultimul invitat imi fac bilantul, trecand prin filtrul constiintei gesturile tuturor apropiatilor care sustin ca s-au bucurat alaturi de mine, urarile, unele spuse din suflet, altele doar din complezenta. Realizez ca in afara de mama, care ma iubeste neconditionat fiindca sunt copilul ei, singura persoana care dadea doi bani pe mine era bunica mea vitrega, moarta de 12 ani; mi-o amintesc intrand zambitoare pe usa, cu mersul ei usor leganat de femeie batrana si obosita, cu sacosica ei de panza uzata din care scotea ceva-ul ala, oricat de neinsemnat, care ma facea fericita. Stiam ca nu putea sa coste mult dar dragostea cu care mi-l oferea si faptul ca niciodata nu uita de ziua mea, desi eram doar un mucos de copil, ma facea sa ma simt importanta.
Ma intreaba mama: ´´EL ce ti-a luat cadou?´´ Mi-e rusine si ciuda si-mi vine sa-mi inghit vorbele ca sa n-o supar. Dar cuvintele tasnesc singure din gura... ``ce mi-au luat si aialalti doi dinaintea lui!´´
Barbatul meu, barbatul cu care in ultimii doi ani am impartit patul si dumicatul de paine, barbatul caruia ii pregatesc in fiecare dimineata pachetelul si ii calc camasa, nu a gasit de cuviinta sa-mi ofere nici macar o floare, cea mai ieftina si prapadita, luata in fuga de la benzinarie in drum spre casa. Mi-am propus sa nu-i reprosez nimic dar ma doare enorm, asa ca ii reamintesc ca fostei sotii n-a omis sa-i ofere un buchet de flori de ziua ei ! ``Din respect si pentru ca e mama copiilor lui´´, spune el. Eu probabil nu merit nici respectul, nici dragostea lui...
Nu mai am nimic de adaugat, cred ca e doar timpul sa ma retrag.
Mrs_Nobody
Postat pe 10 Ianuarie 2011 02:09
urat a dar stiu cum este
dragutza_micutza
Postat pe 10 Ianuarie 2011 02:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Oare ma inseala? 16 De la: kudika098645 11 Aprilie 2010 16:44
Va rog dati-mi un sfat.... 8 De la: kudika085418 25 Mai 2010 18:06
recidivistul..opinii,statistici! 7 De la: crysa_tm 2 Septembrie 2010 14:30
Te intimideaza ceva la persoanele de sex opus? 18 De la: kudika_15477 2 Septembrie 2012 14:45
Sa traim bine! Cu barbati?! 98 De la: kudika098645 17 Ianuarie 2010 20:10