Setari Cookie-uri

"caut un sot si nu gasesc;rog toti barbatii sa apeleze la mine":))glumesc..vreau sa ne mutam impreuna..daca gresesc IAR?!..HELP

Buna!
Pe "scurt" : acum 3 ani m-am despartit de cel alaturi de care am impartit bune si rele (mai ales, "rele" ) vreo 3 ani (1 an am fost prieteni)..am locuit 2 ani impreuna, pe unde am putut, cum am putut, iubirea ne-a apropiat de fiecare data cand vroiam sa ne despartim..insa, nu eram compatibili..adica, eram..am fost, pana intr-un punct..eu, taur (asendent in fecioara), el, balanta(ascendent in balanta)..nu radeti!!! ..exista un "sambure de adevar" in toate, chiar si in"astrologie"..la un moment-dat, parca o lua razna, interpreta gresit tot ce-i spuneam eu, el gresea si ma facea pe mine sa-mi cer iertare, pana la urma si eu imi ceream, ca sa fie totul ok, dar tot nu era bine, tot ne certam..in fine..mi-am luat lucrurile si am plecat..am ramas "amici"..m-ar vrea inapoi, dar nu se mai poate, pt ca, din stadiul in care nu mi-as fi imaginat alt tata pt viit meu(mei) copil(copii), am ajuns sa nu mai suport sa ma atinga..Acum, sunt cu cineva de ceva timp si am abordat ideea sa ne mutam impreuna, dar mi-e teama sa nu fac iar o greseala..m-am jurat ca nu ma mai mut cu nimeni, decat cand voi fi logod/casat..am nevoie de siguranta si stabilitate..adica, vreau ceva normal..anul asta, fac 27 de ani..insa nu stiu daca ma iubeste sau doar se simte bine in compania mea..daca ar fi sa ma iau dupa ce simt cand sunt cu el, as putea afirma..insa, asa cum "femeile pot mima orgasm_l si barbatii pot mima o intreaga relatie" ..mi-e teama sa nu gresesc IAR..daca nu ne potrivim, ce fac..ma intorc iar cu coada-ntre picioare la mama acasa?! si o aud cum zice:"vezi , ti-am zis eu..numai golani, niste....ma abtin sa o citez.." peste relatia de 3 ani abia am putut sa trec..am avut depresii, am vrut sa ma sinucid..a fost urat, sunt o pers f sensibila ..poate de asta si am impresia ca as putea sa ma inteleg cu "racushor-ul" meu actual ..stiu ca racii sunt familisti si ca sunt sensibili..nu, nu ma iau dupa zodii, dar conteaza si ele..si ar mai fi o pb..eu nu mai lucrez, el lucreaza..nu vreau sa fiu intretinuta..ar iesi multe pb de aici..nu m-as simti bine..in orasul meu nu gasesc nimic bun de munca..nu mai zic ca facultatea si masterul nu mai fac nici cat o "ceapa degerata"..nu stau degeaba, ma ocup de asigurari si vanzari, dar, pt mine, e ca si cum as sta degeaba..nu e ceva de viitor..si eu chiar vreau o familie..familia mea..Cand ne intalnim, nu ne mai saturam unul de celalalt, dar cand fiecare pleaca"acasa la el"...la el intervine munca, o multime de drumuri, plus prietenii..eu, una, consider ca nu mai am asa ceva ("prieteni"=cuvant prea mare)..ma simt singura..simt ca il iubesc, simt ca ne-am intelege, daca am sta impreuna, numai noi 2..dar, nu stiu ce sa fac!!.. mi-e frica sa nu o "iau iar in freza"..am un prieten bun care e tot rac si s-a mutat cu iubita lui si ea nu lucra si s-au casatorit si sunt ok..acum, ea lucreaza..el lucra si inainte..dar, nu stiu..parca as profita de banii lui, de munca lui..nu mi se pare corect...(ma refer la iubitul meu actual)...va rog, dati-mi un sfat!! va multumesc!!
justytheone
Postat pe 8 Ianuarie 2011 02:02
Vesnica disperare "sa ma marit" ca raman fata batrana.
Ce-ar fi sa-ti pui ordine in viata, sa vezi ce faci cu job-ul (unul care sa-ti placa si sa-ti aduca satisfactii) si abia apoi sa te gandesti sa ai o familie.
E posibil ca tipul sa nu se insoare cu tine, tocmai pentru ca nu prezinti o siguranta din punctul asta de vedere. Stim bine cat conteaza asta. Prima intrebare care ti se pune cand cunosti un om este: ce lucrezi? :)) Deja e grotesc, dar asta e.

Stii, cand va fetele ca tine atat de dornice sa se marite, intuiesc pe mai departe o casnicie tipic romanesca: ea cu plozii acasa, el cu amantele. Ea inghite orice ca nu-i capabila sa se descurce fara el, el nu da doi bani pe casnicie.

Dar se cheama ca esti maritata si la casa ta.
rashela
Postat pe 8 Ianuarie 2011 02:23
Nicaieri locul de munca nu mai e sigur in ziua de azi. Fie ca lucrezi la stat fie la particular. Nu astepta stabilitatea unui loc de munca pt a te casatori, daca va iubiti si aveti unde locui, de ce sa nu te casatoresti , daca vrei si tu, bineinteles, de descurcat cred ca va veti descurca financiar daca ati ajuns sa va propuneti asta, cred ca ati analizat si partea asta. Si o femeie casatorita sau un barbat casatorit isi poate pierde jobul oricand, dar Doamne Ajuta de mai bine in tara asta!
anutzzaa
Postat pe 8 Ianuarie 2011 16:28
De la: rashela, la data 2011-01-08 02:23:21Vesnica disperare "sa ma marit" ca raman fata batrana.
Ce-ar fi sa-ti pui ordine in viata, sa vezi ce faci cu job-ul (unul care sa-ti placa si sa-ti aduca satisfactii) si abia apoi sa te gandesti sa ai o familie.
E posibil ca tipul sa nu se insoare cu tine, tocmai pentru ca nu prezinti o siguranta din punctul asta de vedere. Stim bine cat conteaza asta. Prima intrebare care ti se pune cand cunosti un om este: ce lucrezi? :)) Deja e grotesc, dar asta e.

Stii, cand va fetele ca tine atat de dornice sa se marite, intuiesc pe mai departe o casnicie tipic romanesca: ea cu plozii acasa, el cu amantele. Ea inghite orice ca nu-i capabila sa se descurce fara el, el nu da doi bani pe casnicie.

Dar se cheama ca esti maritata si la casa ta.



gresesti.eu nu vreau neaparat sa ma marit; caut o persoana care sa ma "intregeasca" ca"om" .daca era sa vreau doar maritat, nu mai faceam facultate, nu mai faceam master, nu mai imi cauatm cu disperare un loc de munca demn de mine si ma maritam la 15 ani, cand am fost ceruta prima data de sotie ..probabil aveam si copil acum, dar nu ar fi fost un impediment, ci adevarata implinire a unei femei iubesc enorm copiii si imi doresc pe viitor sa am..dar, cand va fi timpul..nu vreau sa aduc suflete nevinovate intr-o lume cruda, unde majoritatea si-ar vinde si parintii ca sa ajunga niste parveniti..e o responsabilitate enorma si trebuie sa fii constient de pasul pe care il vei face..ca orice alta actiune, de altfel..dar, sa revenim..cred ca imaginea pe care ti-ai facut-o despre mine e gresita..sa-ti spun ceva, care, pt mine, nu reprezinta ceva extraordinar ci doar o lectie de viata..te-ai uitat la antena 1 , asta-vara? a fost show-ul cu Botezatu.."Burlacul"...de ce crezi ca au venit acele fete in emisiune?! fii sincera, te rog
justytheone
Postat pe 8 Ianuarie 2011 20:36
cati ani ai theone?
miss_darine
Postat pe 8 Ianuarie 2011 20:46
De la: miss_darine, la data 2011-01-08 20:46:38cati ani ai theone?



Cica 27....cred
mimi_ca29
Postat pe 8 Ianuarie 2011 21:00
De la: anutzzaa, la data 2011-01-08 16:28:57Nicaieri locul de munca nu mai e sigur in ziua de azi. Fie ca lucrezi la stat fie la particular. Nu astepta stabilitatea unui loc de munca pt a te casatori, daca va iubiti si aveti unde locui, de ce sa nu te casatoresti , daca vrei si tu, bineinteles, de descurcat cred ca va veti descurca financiar daca ati ajuns sa va propuneti asta, cred ca ati analizat si partea asta. Si o femeie casatorita sau un barbat casatorit isi poate pierde jobul oricand, dar Doamne Ajuta de mai bine in tara asta!


ai dreptate! acum poti fi milionar, in sec urmatoare poti dormi in strada...cred ca important e sa nu fii singur..o mana intinsa, o vorba buna, o imbratisare atunci cand ai nevoie e cea mai de pret comoara..e doar parerea mea..nu tb sa fiti de-acord cu ea..
justytheone
Postat pe 8 Ianuarie 2011 21:40
De la: miss_darine, la data 2011-01-08 20:46:38cati ani ai theone?



anul acesta, implinesc 27. de ce?
justytheone
Postat pe 8 Ianuarie 2011 23:50
Justy, nu locuiesc in tara de ani buni, asa ca nu prea stiu nimic despre emisiunile gen Burlacul. Dup titlu si fiind vorba si de Botezatu, presupun ca erau disperatele dupa bani si maritat. Daca a ma marita inseamna a iesi in public si a urla in gura mare "Ia-ma si pe mine cineva ca raman fata batrana", atunci zic pas. Ma rog, as fi zis la vremea respectiva. :))

Btw, erau la petit pt Botezatu sau ce-o pica, numai sa pice?
Cat despre parerea mea despre tine, nu-ti face griji, n-am tras linie inca.
rashela
Postat pe 9 Ianuarie 2011 00:29
Revenind la subiect, ideea nu este ca doriti sa va maritati si sa aveti o familie, Doamne fereste! Ar fi anormal sa nu fie asa.
Eu vroiam sa subliniez, bazandu-ma si pe un alt topic al tau ca, doriti sa va maritati musai, desi simtiti ca persoana de langa voi nu e potrivita, mergand pe ideea ca o casatorie il poate schimba, ca un copil ii trezeste responsabilitatea. Vax! Lucrurile astea exista sau nu exista. Cand simti ca ceva nu e ok, nu te arunci cu capul inainte doar pentru ca asa au facut si altii inaintea ta si speri ca tie iti va fi bine.

Jumatate din topicele astea de suferinta in amor sau casnicie contin urmatoarea fraza: "toate prietenele mele erau maritate, ma simteam naspa sa fiu singura fara barbat"... sau "am crezut ca devenind sot si sotie, se va face om de casa". Fleosc! N-au invatat nimic din experienta altora.
rashela
Postat pe 9 Ianuarie 2011 00:37
De la: rashela, la data 2011-01-09 00:37:39Revenind la subiect, ideea nu este ca doriti sa va maritati si sa aveti o familie, Doamne fereste! Ar fi anormal sa nu fie asa.
Eu vroiam sa subliniez, bazandu-ma si pe un alt topic al tau ca, doriti sa va maritati musai, desi simtiti ca persoana de langa voi nu e potrivita, mergand pe ideea ca o casatorie il poate schimba, ca un copil ii trezeste responsabilitatea. Vax! Lucrurile astea exista sau nu exista. Cand simti ca ceva nu e ok, nu te arunci cu capul inainte doar pentru ca asa au facut si altii inaintea ta si speri ca tie iti va fi bine.

Jumatate din topicele astea de suferinta in amor sau casnicie contin urmatoarea fraza: "toate prietenele mele erau maritate, ma simteam naspa sa fiu singura fara barbat"... sau "am crezut ca devenind sot si sotie, se va face om de casa". Fleosc! N-au invatat nimic din experienta altora.


..dar eu nu am prieteni..am avut...sau, cel putin, asa am crezut...de atunci, nu mai numesc pe nimeni "prieten"..e un cuv prea "mare"..nu vreau sa ma casatoresc cu el, ca sa-l schimb, il vreau langa mine, pt ca il iubesc, pt ca nu vreau sa ma "ratacesc" in cautari..nu vreau sa umblu, sa probez, iar sa umblu, iar sa probez...s.a.m.d. simt ca ne potrivim, doar ca ...am impresia ca inca mai sufera din cauza uneia cu care a avut o rel, dar care e plecata din tara..mi-a zis ca mai tine la ea (a fost acum vreo 3 ani), dar nu ar mai vrea relatie cu acea pers...nu stiu mai mult..refer la copii, in niciun caz, nu folosesc un suflet nevinovat, pt a tine un barbat langa mine sau sa sper ca asta il va schimba...."plutesc", dar sunt si "pamanteana"..
justytheone
Postat pe 9 Ianuarie 2011 01:06
De la: justytheone, la data 2011-01-09 01:06:14
nu vreau sa ma casatoresc cu el, ca sa-l schimb, il vreau langa mine, pt ca il iubesc, pt ca nu vreau sa ma "ratacesc" in cautari..nu vreau sa umblu, sa probez, iar sa umblu, iar sa probez...s.a.m.d. simt ca ne potrivim, doar ca ...

frica femeii care a dat rateuri...d'aia te-am intrebat cati ani ai...draga mea nimeni nu-ti poate garanta ca daca incepi o relatie, aceasta va fi pt toata viata....dar daca vei mai intoarce lucrurile pe toate partile, s-ar putea sa pierzi...deci...fi un pic mai viteaza si lasa "doar ca-urile" deoparte
miss_darine
Postat pe 9 Ianuarie 2011 11:26
De la: miss_darine, la data 2011-01-09 11:26:18
De la: justytheone, la data 2011-01-09 01:06:14
nu vreau sa ma casatoresc cu el, ca sa-l schimb, il vreau langa mine, pt ca il iubesc, pt ca nu vreau sa ma "ratacesc" in cautari..nu vreau sa umblu, sa probez, iar sa umblu, iar sa probez...s.a.m.d. simt ca ne potrivim, doar ca ...

frica femeii care a dat rateuri...d'aia te-am intrebat cati ani ai...draga mea nimeni nu-ti poate garanta ca daca incepi o relatie, aceasta va fi pt toata viata....dar daca vei mai intoarce lucrurile pe toate partile, s-ar putea sa pierzi...deci...fi un pic mai viteaza si lasa "doar ca-urile" deoparte



ok.."viteaza" is my real name.. multumesc!
justytheone
Postat pe 12 Ianuarie 2011 00:47
Ha ha..am patit-o si eu cu fostul meu prieten. Am luat-o in freza (cum spui tu) rau de tot si tot asa..am zis ca nu ma mai mut veci cu altul. Insa...nu poti sti niciodata si cred ca daca nu risti in viata nu ai ce castiga. Daca tu simti ca vrei sa fii cu el atunci muta-te pentru ca poti fi si 10 ani cu un om, sa te casatoresti si dupa 2 luni sa divortezi. Eu am vazut si cazuri din astea.
Ar fi bine sa faci ce simti tu ca este mai bine pentru tine.
_Cryssa_
Postat pe 12 Ianuarie 2011 08:49
De la: _Cryssa_, la data 2011-01-12 08:49:04Ha ha..am patit-o si eu cu fostul meu prieten. Am luat-o in freza (cum spui tu) rau de tot si tot asa..am zis ca nu ma mai mut veci cu altul. Insa...nu poti sti niciodata si cred ca daca nu risti in viata nu ai ce castiga. Daca tu simti ca vrei sa fii cu el atunci muta-te pentru ca poti fi si 10 ani cu un om, sa te casatoresti si dupa 2 luni sa divortezi. Eu am vazut si cazuri din astea.
Ar fi bine sa faci ce simti tu ca este mai bine pentru tine.


cred ca, pana la urma, imi fac frumos bagajelul si plec din oras.. ..singura..daca tot ma simt singura.. poate in alt oras voi gasi ceea ce imi doresc: o pers care sa fie in stare sa ma aprecieze si un job bun..are careva nevoie de un nou angajat, super responsabil?!
justytheone
Postat pe 12 Ianuarie 2011 23:06
De la: justytheone, la data 2011-01-12 23:06:00
De la: _Cryssa_, la data 2011-01-12 08:49:04Ha ha..am patit-o si eu cu fostul meu prieten. Am luat-o in freza (cum spui tu) rau de tot si tot asa..am zis ca nu ma mai mut veci cu altul. Insa...nu poti sti niciodata si cred ca daca nu risti in viata nu ai ce castiga. Daca tu simti ca vrei sa fii cu el atunci muta-te pentru ca poti fi si 10 ani cu un om, sa te casatoresti si dupa 2 luni sa divortezi. Eu am vazut si cazuri din astea.
Ar fi bine sa faci ce simti tu ca este mai bine pentru tine.


cred ca, pana la urma, imi fac frumos bagajelul si plec din oras.. ..singura..daca tot ma simt singura.. poate in alt oras voi gasi ceea ce imi doresc: o pers care sa fie in stare sa ma aprecieze si un job bun..are careva nevoie de un nou angajat, super responsabil?!


ne-am despartit.. ...adica, eu m-am despratit de el..a incercat sa vb azi cu mine, dar nu i-am raspuns la tel si nici nu cred ca va insista.. ...si apelurile de azi..pot sa jur ca nu au insemnat decat un gest, prin care sa mimeze ca i-ar pasa ca nu mai vreau relatia..."vax!".."frectie la picior de lemn".. ...acum, incepe greul pentru mine..
justytheone
Postat pe 14 Ianuarie 2011 22:17
O relatie care sa duca la casatorie nu este asa fragila...
Si e clar ca nu are ganduri de termen lung daca incepe sa-ti povesteasca de vreo fosta la care "inca tine". Bravo tie ca i-ai dat papucii; daca vrei casatorie (sau o relatie serioasa), acum esti libera pentru cel ce-si va dori acelasi lucru cu tine.
kudika_pudika
Postat pe 15 Ianuarie 2011 00:22
serios daca nu credeam ca numai barbati sufera.eu din luna mai 2010 nu mai vb cu sotia si am trait in aceasi casa pana in luna ianuarie 2011cand a plecat , cu toate ca m-am rugat in genunghi sa ne impacam deoarece eu doresc o familie si tot nu a vrut.acuma sant singur cu 4 copiii si ea doreste sa plec din casa .cea ce nu se poate.
eu am 20 de ani de casnicie si acuma ea zice ca nu ma iubeste si ca nu simte nimic pt mine.cu toate ca eu nu inteleg dupa 20 de ani de casnicie sa pleci si sa zici la cineva ca nu iubesti si nu simti nimic langa el?
kudika314400
Postat pe 15 Ianuarie 2011 07:27
nu este chiar asa domnisoara! eu am avut 20 de ani de casnicie si inca o mai iubesc dar ea nu . si a plecat de acasa cu toate ca in acesti 20 de ani a mai fost fugita de la mine cu unul si a luat toate lucrurile din casa si lea vandut . neam impacat si era gravida cu acela si tot am iubito .dar acuma a plecat iarasi. ce sa fac ? eu iam spus ca o iubesc din suflet si imi doresc sa crestem copiii impreuna, dar ea spune ca nu ma iubeste.
kudika314400
Postat pe 15 Ianuarie 2011 07:32
De la: justytheone, la data 2011-01-14 22:17:43
De la: justytheone, la data 2011-01-12 23:06:00
De la: _Cryssa_, la data 2011-01-12 08:49:04Ha ha..am patit-o si eu cu fostul meu prieten. Am luat-o in freza (cum spui tu) rau de tot si tot asa..am zis ca nu ma mai mut veci cu altul. Insa...nu poti sti niciodata si cred ca daca nu risti in viata nu ai ce castiga. Daca tu simti ca vrei sa fii cu el atunci muta-te pentru ca poti fi si 10 ani cu un om, sa te casatoresti si dupa 2 luni sa divortezi. Eu am vazut si cazuri din astea.
Ar fi bine sa faci ce simti tu ca este mai bine pentru tine.


cred ca, pana la urma, imi fac frumos bagajelul si plec din oras.. ..singura..daca tot ma simt singura.. poate in alt oras voi gasi ceea ce imi doresc: o pers care sa fie in stare sa ma aprecieze si un job bun..are careva nevoie de un nou angajat, super responsabil?!


ne-am despartit.. ...adica, eu m-am despratit de el..a incercat sa vb azi cu mine, dar nu i-am raspuns la tel si nici nu cred ca va insista.. ...si apelurile de azi..pot sa jur ca nu au insemnat decat un gest, prin care sa mimeze ca i-ar pasa ca nu mai vreau relatia..."vax!".."frectie la picior de lemn".. ...acum, incepe greul pentru mine..
ai, incredere in tine.. in ceea ce simnti...esti destul de realista...ca sa mai ai probleme din partea baietilor...acum sti, macar ce cauti si ce iti doresti pentru tine...Bravo!
Sibel_16
Postat pe 15 Ianuarie 2011 07:39
De la: justytheone, la data 2011-01-14 22:17:43
De la: justytheone, la data 2011-01-12 23:06:00
De la: _Cryssa_, la data 2011-01-12 08:49:04Ha ha..am patit-o si eu cu fostul meu prieten. Am luat-o in freza (cum spui tu) rau de tot si tot asa..am zis ca nu ma mai mut veci cu altul. Insa...nu poti sti niciodata si cred ca daca nu risti in viata nu ai ce castiga. Daca tu simti ca vrei sa fii cu el atunci muta-te pentru ca poti fi si 10 ani cu un om, sa te casatoresti si dupa 2 luni sa divortezi. Eu am vazut si cazuri din astea.
Ar fi bine sa faci ce simti tu ca este mai bine pentru tine.


cred ca, pana la urma, imi fac frumos bagajelul si plec din oras.. ..singura..daca tot ma simt singura.. poate in alt oras voi gasi ceea ce imi doresc: o pers care sa fie in stare sa ma aprecieze si un job bun..are careva nevoie de un nou angajat, super responsabil?!


ne-am despartit.. ...adica, eu m-am despratit de el..a incercat sa vb azi cu mine, dar nu i-am raspuns la tel si nici nu cred ca va insista.. ...si apelurile de azi..pot sa jur ca nu au insemnat decat un gest, prin care sa mimeze ca i-ar pasa ca nu mai vreau relatia..."vax!".."frectie la picior de lemn".. ...acum, incepe greul pentru mine..

...ce va mai place sa judecati sentimentele omului dupa anumite "simptome"(ma suna ,nu ma suna, ma cauta, nu ma cauta etc) si in fond voi sunteti cele care "resping"...iar ce e mai interesant din toata treba, pana e pres la picioarele voastre, il umiliti, il respingeti, il faceti sa se simta o nonvaloare atat ca om, dar mai ales ca barbat pentru ca mai apoi, cand nu va mai cauta, satul fiind de tot si toate va simtiti respinse, "abandonate", neiubite...tot el este cel vinovat...ca ...na, comportamentul lui a fost cel putin bizar, deci tot e vinovat de ceva(na ca iar m-am pierdut printre cuvinte )
kudika195501
Postat pe 15 Ianuarie 2011 08:03
De la: kudika195501, la data 2011-01-15 08:03:04
...ce va mai place sa judecati sentimentele omului dupa anumite "simptome"(ma suna ,nu ma suna, ma cauta, nu ma cauta etc)...

lasa-le omul in pace...ca fara ele, nu am mai avea de cine sa facem bascalie pe forum
battleofwits
Postat pe 15 Ianuarie 2011 08:17
Doamne am crezut k numai mie mi s-a intamplat asa ceva....dar vad k au patit-o si altele....din nefericire....aceeasi situatie am patit-o si eu.....am intalnit un baiat acum vreo 6 ani, toate bine si frumoase la inceput...era painea lui D-zeu....apoi am inceput sa ne certam sa ne impacam tot timpul....pana m-a lasat de tot pt alta.....model cik era...intr-adevar f frumoasa....dar proasta de bubuie.....eu am fost atat de disperata incat ma gandeam si eu la sinucidere....nu suportam sa ma atinga nimeni....am avut o rel cu altineva vreo 2 luni nu a mers cik as fi fost eu prea rece.....btw si eu sunt tot Taur(ascendent in capricorn), iar spre surpriza mea acum cateva luni m-am impacat cu fostul iar in prima luna s-a purtat ca un mielusel.....iar acum ne intelegem la fel de rau...plus k ne certam f des de la bani...mai este si curvar....si sincer nu cred k o sa ajungem nicaieri...nici nush dak imi doresc sa raman cu el.,....eu am nevoie de stabilitate din toate punctele de vedere, iar el nu mi-o poate oferi.....a-propos el este Rac.....iar cu toate k racii cik ar fi familisti, eu nu am intalnit nici un rac familist pana acum....toti sunt niste curvari care nu si-o pot tine in pantaloni...si n ai nicio baza in ei....nu vreau sa te descurajez.....doar te sfatuiesc sa te gandesti bine ce vrei cu adevarat si in primul rand sa te gandesti cum e mai bine pentru tine....eu intotdeauna m am gandit la cel de langa mine dar asta nu a contat pentru el...asa ca GANDESTE-TE LA BINELE TAU....
kudika226541
Postat pe 15 Ianuarie 2011 12:13
De la: kudika195501, la data 2011-01-15 08:03:04
...ce va mai place sa judecati sentimentele omului dupa anumite "simptome"(ma suna ,nu ma suna, ma cauta, nu ma cauta etc) si in fond voi sunteti cele care "resping"...iar ce e mai interesant din toata treba, pana e pres la picioarele voastre, il umiliti, il respingeti, il faceti sa se simta o nonvaloare atat ca om, dar mai ales ca barbat pentru ca mai apoi, cand nu va mai cauta, satul fiind de tot si toate va simtiti respinse, "abandonate", neiubite...tot el este cel vinovat...ca ...na, comportamentul lui a fost cel putin bizar, deci tot e vinovat de ceva(na ca iar m-am pierdut printre cuvinte )

ne place sa fim un pic victima??
deliutzaa
Postat pe 15 Ianuarie 2011 12:34
De la: kudika226541, la data 2011-01-15 12:13:53Doamne am crezut k numai mie mi s-a intamplat asa ceva....dar vad k au patit-o si altele....din nefericire....aceeasi situatie am patit-o si eu.....am intalnit un baiat acum vreo 6 ani, toate bine si frumoase la inceput...era painea lui D-zeu....apoi am inceput sa ne certam sa ne impacam tot timpul....pana m-a lasat de tot pt alta.....model cik era...intr-adevar f frumoasa....dar proasta de bubuie.....eu am fost atat de disperata incat ma gandeam si eu la sinucidere....nu suportam sa ma atinga nimeni....am avut o rel cu altineva vreo 2 luni nu a mers cik as fi fost eu prea rece.....btw si eu sunt tot Taur(ascendent in capricorn), iar spre surpriza mea acum cateva luni m-am impacat cu fostul iar in prima luna s-a purtat ca un mielusel.....iar acum ne intelegem la fel de rau...plus k ne certam f des de la bani...mai este si curvar....si sincer nu cred k o sa ajungem nicaieri...nici nush dak imi doresc sa raman cu el.,....eu am nevoie de stabilitate din toate punctele de vedere, iar el nu mi-o poate oferi.....a-propos el este Rac.....iar cu toate k racii cik ar fi familisti, eu nu am intalnit nici un rac familist pana acum....toti sunt niste curvari care nu si-o pot tine in pantaloni...si n ai nicio baza in ei....nu vreau sa te descurajez.....doar te sfatuiesc sa te gandesti bine ce vrei cu adevarat si in primul rand sa te gandesti cum e mai bine pentru tine....eu intotdeauna m am gandit la cel de langa mine dar asta nu a contat pentru el...asa ca GANDESTE-TE LA BINELE TAU....


va certati din cauza banilor, adica in ce sens ...intreb ptr ca si eu am trecut prin ceva asemanator cu povestea ta....
bella28
Postat pe 15 Ianuarie 2011 13:59
De la: _Cryssa_, la data 2011-01-12 08:49:04Ha ha..am patit-o si eu cu fostul meu prieten. Am luat-o in freza (cum spui tu) rau de tot si tot asa..am zis ca nu ma mai mut veci cu altul. Insa...nu poti sti niciodata si cred ca daca nu risti in viata nu ai ce castiga. Daca tu simti ca vrei sa fii cu el atunci muta-te pentru ca poti fi si 10 ani cu un om, sa te casatoresti si dupa 2 luni sa divortezi. Eu am vazut si cazuri din astea.
Ar fi bine sa faci ce simti tu ca este mai bine pentru tine.
kudika346775
Postat pe 15 Ianuarie 2011 14:22
De la: lempika, la data 2011-01-15 13:59:21
De la: kudika226541, la data 2011-01-15 12:13:53Doamne am crezut k numai mie mi s-a intamplat asa ceva....dar vad k au patit-o si altele....din nefericire....aceeasi situatie am patit-o si eu.....am intalnit un baiat acum vreo 6 ani, toate bine si frumoase la inceput...era painea lui D-zeu....apoi am inceput sa ne certam sa ne impacam tot timpul....pana m-a lasat de tot pt alta.....model cik era...intr-adevar f frumoasa....dar proasta de bubuie.....eu am fost atat de disperata incat ma gandeam si eu la sinucidere....nu suportam sa ma atinga nimeni....am avut o rel cu altineva vreo 2 luni nu a mers cik as fi fost eu prea rece.....btw si eu sunt tot Taur(ascendent in capricorn), iar spre surpriza mea acum cateva luni m-am impacat cu fostul iar in prima luna s-a purtat ca un mielusel.....iar acum ne intelegem la fel de rau...plus k ne certam f des de la bani...mai este si curvar....si sincer nu cred k o sa ajungem nicaieri...nici nush dak imi doresc sa raman cu el.,....eu am nevoie de stabilitate din toate punctele de vedere, iar el nu mi-o poate oferi.....a-propos el este Rac.....iar cu toate k racii cik ar fi familisti, eu nu am intalnit nici un rac familist pana acum....toti sunt niste curvari care nu si-o pot tine in pantaloni...si n ai nicio baza in ei....nu vreau sa te descurajez.....doar te sfatuiesc sa te gandesti bine ce vrei cu adevarat si in primul rand sa te gandesti cum e mai bine pentru tine....eu intotdeauna m am gandit la cel de langa mine dar asta nu a contat pentru el...asa ca GANDESTE-TE LA BINELE TAU....


va certati din cauza banilor, adica in ce sens ...intreb ptr ca si eu am trecut prin ceva asemanator cu povestea ta....


noi ne am despartit dupa 5 ani , s a dus cu una cu una cu o situatie financiara buna, in fine... a trecut ceva timp de atunci , nu mai sufar dupa el sau dupa amintiri , nu mai exista nimik in sufltul meu ptr el dar nu prea reusesc sa inteleg ce se intampla cu mine, nu se mai leaga nimik cu nimeni , desi sunt curtata , am impresia ca nu mai merit pe nimeni , ma simt inferioara, caci nu am o situatie a mea , simt ca n am niciun rost , lucrez pe 10 milioane, m tot chinui sa gasesc altceva si nimik .... nu inteleg de la ce mi se trage frustrarea asta , poate ca este din cauza faptului ca m a lasat ptr bani ..... prietenii imi spun ca as putea umbla lejer cu un barbat cu bani, ca mi fac prea multe probleme dar....sincer nu stiu cu cine as putea umbla cert este ca ptr bani in niciun caz , nu ar fi o prioritate ....
bella28
Postat pe 15 Ianuarie 2011 14:25
De la: deliutzaa, la data 2011-01-15 12:47:03
De la: justytheone, la data 2011-01-14 22:17:43
ne-am despartit.. ...adica, eu m-am despratit de el..a incercat sa vb azi cu mine, dar nu i-am raspuns la tel si nici nu cred ca va insista.. ...si apelurile de azi..pot sa jur ca nu au insemnat decat un gest, prin care sa mimeze ca i-ar pasa ca nu mai vreau relatia..."vax!".."frectie la picior de lemn".. ...acum, incepe greul pentru mine..


nu trebuie sa consideri ca incepe greul. important e ca ai luat hotararea asta. eu una te felicit ca ai dat dovada de curaj! gandeste-te ca acum esti libera si poti face ce iti trece prin cap fara sa dai explicatii cuiva. incearca sa nu stai singura , ci cauta-ti intotdeauna preocupari alaturi de prietenele tale (imposibil sa nu ai o amica cu care ai putea sa iesi in oras la o cafea, de exemplu). daca nu poti face asta si vrei sa stai in casa ...te poti uita la un film, sa o ajuti pe mama ta la bucatarie...incearca sa faci lucruri la care ai cam renuntat in ultima perioada. e randul tau sa iti faci poftele! capu' sus si mergi inainte !

...CURAJ!!! ...ce curaj fatuco?...vorbesti de parca ai face un mare act de bravura, ei afla, nimeni nu te tine cu forta...si nici nu mai esti in vremurile sau locatia in care pentru asemenea fapte sa fi omorata cu pietre...mare acte de bravura, bravos!!!...ce mai pot zice...de abia astept ziua in care va dati cu "creierii de pereti"...si astept sa va impartasiti pe forum...dar adevarul e ca nu veti recunoaste acest fapt niciodata...pentru ca ...na...cum sa greseasca marele erou, curajosul si bravul "soldat" care-si abandoneaza camaradul in "focul luptei"
kudika195501
Postat pe 15 Ianuarie 2011 14:57
De la: justytheone, la data 2011-01-14 22:17:43
ne-am despartit.. ...adica, eu m-am despratit de el..a incercat sa vb azi cu mine, dar nu i-am raspuns la tel si nici nu cred ca va insista.. ...si apelurile de azi..pot sa jur ca nu au insemnat decat un gest, prin care sa mimeze ca i-ar pasa ca nu mai vreau relatia..."vax!".."frectie la picior de lemn".. ...acum, incepe greul pentru mine..

probabil ca e mai bine asa....daca ai facut o facultate si iti doresti o viata mai buna, nu cred ca te-ai fi simtit bine casnica, dependenta de fitzele unuia de care nu esti sigura ce simte... bafta pe mai departe, sa iese totul asa cum iti doresti
DayC
Postat pe 15 Ianuarie 2011 15:43
exact asa mi s-a intamplat si mie cat timp am fost despartiti....nu se lega nimic de mine..nici bani nici cariera nici barbat absolut nimic...si tot asa eram curtata dar degeaba...iar el cu siguranta m-a lasat de fiecare data pt una cu mai multi bani....de fiecare data cand da de greu vine la mine, iar cand gaseste una cu bani mai multi nici nu se uita inapoi...asa a fost mereu si asa va fi....nu mi zice direct k eu nu am bani si ar prefera una cu bani, dar eu simt asta....iar cand zic k ne certam de la bani...uite de ex nu iesim impreuna k el zice k nu avem bani, dar el iese cu prietenii si mie imi spune k fac ei cinste....k el n are bani....lol....si prin tot ceea ce face mie imi lasa impresia k nu suntem impreuna si nu vrea k nici ceilalti sa ne vada impreuna....iar cu toate astea imi spune mereu ca ma iubeste dar nu o demonstreaza....iar pe zi ce trece ma face tot mai mult sa ma desconsider eu pe mine.....si sincer imi piere si pofta de viata...eu care inainte ma bucuram de viata din plin....nush ce sa mai fac....nici cu el nu pot...nici fara el.....
kudika226541
Postat pe 15 Ianuarie 2011 16:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ma puteti ajuta 5 De la: kudika_nikole 23 Decembrie 2011 21:13
casatorie reusita? 25 De la: kudika312130 12 August 2010 16:23
cand soacra nu te vrea 23 De la: kudika421339 29 August 2011 13:43
Marea dilema a casatoriei mele! 24 De la: kudika_pudika 21 Ianuarie 2011 01:38
Sa-ti visezi alesul... in noaptea de sanziene 28 De la: stephaniecarmen 15 Septembrie 2009 18:02