Setari Cookie-uri

spatiu living mai dificil de amenajat

buna ziua, am si eu nevoie de sfaturi intr-o problema de aranjare a spatiului din living. Intrucat am dorit ca livingul sa fie cit mai mare si spatios am renuntat la camera care era lipita de acesta, din pacate insa a ramas un stalp de rezistenta care fractioneaza spatiul.
AM sa incerc o descriere . Se intra in casa direct in living (e un hol f mic intre usa si livingul propriu zis) In stanga avem practic marea parte a livingului, stalpul de rezistenta aproape de usa de la intrare, iar in partea dreapta este perete comun cu baia si bucataria care sunt pe partea dreapta. Celelalte 2 laturi ale livingului (care este dreptunghiular) au ferestre mari. Deci singurul perete compact care practic poate fi folosit pentru mobilier ar fi cel din stanga livingului. In conditiile date, mi-e greu sa-mi imaginez unde as putea pune canapelele astfel incat sa se poata privi la TV-ul pe care-l vad pe peretele din stanga.
Astept sfaturi si idei.
Multumesc anticipat.
davsimati
Postat pe 11 Ianuarie 2011 09:02
Rog moderatorii sa mute subiectul la rubricile de profil, mi-am dat seama ca nu este postat unde ar trebui
Multumesc
davsimati
Postat pe 12 Ianuarie 2011 08:59
...depinde de ce mobilier, dispui...ce tip de mobila..corpurile pe care le ai...etc...
Sibel_16
Postat pe 16 Ianuarie 2011 18:52
Nu avem inca nici un obiect demobilier, pt ca ne-a fost greu sa decidem o varianta de dispunere...totul va fi facut in functie de ideile de aranjare, dupa ce ne dam seama cam ce ar trebui sa asezam in camera. stim sigur ca nu vrem masa cu scaune in living, vrem spatiu cat mai mult pentru ca avem copii mici si sa aiba loc sa se desfasoare. Masa se va servi in bucatarie.
davsimati
Postat pe 18 Ianuarie 2011 10:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Pentru doamnele si domnisoarele din Timisoara 1 De la: carmen_joy 7 Ianuarie 2011 12:47
panouri electrice 9 De la: azazel1103 20 Iulie 2009 12:39
Casa in Bucovina 1 De la: rox_rbz 8 Decembrie 2011 18:09
Bacalaureat 6 De la: kudika503119 30 Septembrie 2012 21:46
caut femeie de servici ....cu experienta !! 19 De la: diana1981 11 Noiembrie 2010 23:38