Setari Cookie-uri

Ajutor! Mi-e frica de "fantome"!

De la: geo_refinantat, la data 2011-04-02 15:17:30

Doamne doamne, goneste fantoma asta ce tot imi da tarcoale si se uita sub fusta!

sau sa se hotarasca odata...ma violeaza, ori ba?
miss_darine
Postat pe 2 Aprilie 2011 17:28
salut.. poate tu ai trait 25 de ani cu frica, dar parerea mea este ca omul se schimba daca are ambitie,si daca ai incredere in dumnezeu nimik nu ti se poate intampla iar daca se intampla ceva in viata ta totul se intampla cu un scop,. Eu una ador filmele de groaza si vorba aia sunt filme nimik nu e real asa cum sunt de fapt si filmele de dragoste nici alea nu sunt reale.iarasi daca tie tie frica sa dormi in sufragerie inseamna ca ai prea multa imaginatie si ar trebui sa o consumi intrun anumit fel nu sa te gandesti la fantome si chesti din astea si inca ceva .... mie una miar placea mult sa pot vedea un spirit pe care lam iubit enorm .
kudika404289
Postat pe 24 Mai 2011 10:17
bla ..bla... bla...nu exista asa ceva gandeste ..pozitiv si e ok
Fulg-de-nea
Postat pe 24 Mai 2011 17:31
De la: kudika404289, la data 2011-05-24 10:17:56salut.. poate tu ai trait 25 de ani cu frica, dar parerea mea este ca omul se schimba daca are ambitie,si daca ai incredere in dumnezeu nimik nu ti se poate intampla iar daca se intampla ceva in viata ta totul se intampla cu un scop,. Eu una ador filmele de groaza si vorba aia sunt filme nimik nu e real asa cum sunt de fapt si filmele de dragoste nici alea nu sunt reale.iarasi daca tie tie frica sa dormi in sufragerie inseamna ca ai prea multa imaginatie si ar trebui sa o consumi intrun anumit fel nu sa te gandesti la fantome si chesti din astea si inca ceva .... mie una miar placea mult sa pot vedea un spirit pe care lam iubit enorm .


Acum nu mai e in faza in care imaginatia sa-si puna amprenta,e de ajuns un singur "click" ca frica apare fara sa mai apuce ea sa gandeasca.Este o fobie si asta (Phasmophobia) si cu greu poate fi controlata.E ca si cum i-ai spune unei persoane care are o fobie la insecte(Entomophobia) ca acele mici vietati nu au ce rau sa-i faca.Asta nu o face sa se simta mai bine sau sa reactioneze mai putin urat decat o face....
Barbie30_
Postat pe 25 Mai 2011 11:26
in legatura cu frica ta :) daca nu ai rezolva'o dami add la id meu de mess just_cristocea@yahoo.com si am sa incerc sa te ajut
arkuna
Postat pe 27 Iunie 2011 03:00
Bunã.nu am putut sã nu îți citesc mesajul de disperare.Nu-ți face griji nu sunt o altã fatã care stie numai sa faca glume pe frica cuiva.Te inteleg perfect ce simti , ce auzi,ce vezi . Mi se intampla.si mie imi pocneste mobila,pun lucruri undeva dupa care le gasesc in alta parte.si multe altele.Nu este o rusine ca la vrsta ta inca mai crezi in fantome,chiar te felicit ca gandesti logic,pentru ca in lumea in care traim sunt multe mistere,pe care cei care nu cred nici macar in fantome ,cand vom fi invadati de altcv vor face șoc.in fine sa revenim la subiect.nu te lua dupa tot ce spun toti.ei nu cred,pana la un timp ...Te sfatuiesc daca locuiesti sigura sa inviti o vecina la tine seara in permanenta sau chiar o prietena.Mullt succes si nu uita chiar daca nu ne cunoastem te inteleg perfect.papa.:*
ellaa92
Postat pe 25 Ianuarie 2012 22:10
de ce o inveti sa mai invite si sa mai sperie si pe altcineva ?
ADRIAND
Postat pe 25 Ianuarie 2012 22:17
Nu trebuie sa-ti fie rusine - si eu am fost la fel ca tine - ai nevoie de un barbat care sa te tina in brate, sa-i dormi in brate si sa te simti ocrotita. Daca reusesti asta pe urma nu vei mai avea frica de nimic pentru ca vei prinde curaj si vei lua din barbatia lui. Eu asa bine m-am simtit cand am dormit in bratele unui barbat - simteam ca sunt ocrotita...problea este ca nu gasesti niciunul care sa vrea numai sai dormi in brate ca la toti le trebuie pi***. Sper sa-ti gasesti persoana care sa stea langa tine in viata si o sa vezi ca nu vei mai avea probleme. Si eu deabia astept so gasesc....
kudika_nikole
Postat pe 25 Ianuarie 2012 22:17
De la: kudika_nikole, la data 2012-01-25 22:17:15Nu trebuie sa-ti fie rusine - si eu am fost la fel ca tine - ai nevoie de un barbat care sa te tina in brate, sa-i dormi in brate si sa te simti ocrotita. Daca reusesti asta pe urma nu vei mai avea frica de nimic pentru ca vei prinde curaj si vei lua din barbatia lui. Eu asa bine m-am simtit cand am dormit in bratele unui barbat - simteam ca sunt ocrotita...problea este ca nu gasesti niciunul care sa vrea numai sai dormi in brate ca la toti le trebuie pi***. Sper sa-ti gasesti persoana care sa stea langa tine in viata si o sa vezi ca nu vei mai avea probleme. Si eu deabia astept so gasesc....

Cine era barbatul ala,tac-tu?
Broscaru
Postat pe 25 Ianuarie 2012 23:46
De la: Broscaru, la data 2012-01-25 23:46:07
De la: kudika_nikole, la data 2012-01-25 22:17:15Nu trebuie sa-ti fie rusine - si eu am fost la fel ca tine - ai nevoie de un barbat care sa te tina in brate, sa-i dormi in brate si sa te simti ocrotita. Daca reusesti asta pe urma nu vei mai avea frica de nimic pentru ca vei prinde curaj si vei lua din barbatia lui. Eu asa bine m-am simtit cand am dormit in bratele unui barbat - simteam ca sunt ocrotita...problea este ca nu gasesti niciunul care sa vrea numai sai dormi in brate ca la toti le trebuie pi***. Sper sa-ti gasesti persoana care sa stea langa tine in viata si o sa vezi ca nu vei mai avea probleme. Si eu deabia astept so gasesc....

Cine era barbatul ala,tac-tu?
bai raie,,mars in balta
zmeu
Postat pe 25 Ianuarie 2012 23:48
De la: kudika12787, la data 2011-01-16 01:23:44Hello. Am 25 de ani, f, si am o problema inca din copilarie. Nu pot sa urmaresc filme de groaza, stiri cu morti, pentru ca am fost "traumatizata" in scoala de prof de religie, care ne tinea constant discursuri despre "semne" in casa care arata prezenta fantomelor. Am crescut mare si proasta, ca sa zic asa. Locuiesc singura si incerc sa evit orice program tv ciudat sau activitate dubioasa. Cat de cat supravietuiesc in spatiul creat de mine. In seara asta insa, aveam treaba la pc si pe fundal curgea o emisiune idioata pe B1 TV, unde la un moment dat un tip spune: "fantomele se aduna in fata tv-ului, pt ca are energie". Sau "cand trosneste mobila ai fantome in casa, atat bune cat si malefice". Mentionez ca la mine in casa nu a murit nimeni, casa este luata de noua acum 20 de ani si parintii mei s-au mutat in alt oras. Alta problema. Nu suport sa dorm in sufragerie, parca mi-e mai frica aici. Si azi am dat cu lavabila in dormitor si musai sa dorm in sufragerie in noaptea asta. Si am mai auzit si ce spunea acel "destept" la tv. Si sunt intr-o panica totala acum, sincer, si pana la baie mi-e frica.
Stiu, radeti de mine, si eu as rade de "copliarisme" pe care nu le mai traiesc. Multi au depasit faza cu bau bau. Insa m-as bucura tare daca printre raspunsurile cu insulte si hohote, ar fi macar unul de incurajare si serios (eventual de la cineva mai "copt" la minte si la ani decat mine).
Multumesc


fata tu te speli singura pe creier!!!!!
zinaceabunasinebuna
Postat pe 26 Ianuarie 2012 00:08
De la: zmeu, la data 2012-01-25 23:48:18
De la: Broscaru, la data 2012-01-25 23:46:07
De la: kudika_nikole, la data 2012-01-25 22:17:15Nu trebuie sa-ti fie rusine - si eu am fost la fel ca tine - ai nevoie de un barbat care sa te tina in brate, sa-i dormi in brate si sa te simti ocrotita. Daca reusesti asta pe urma nu vei mai avea frica de nimic pentru ca vei prinde curaj si vei lua din barbatia lui. Eu asa bine m-am simtit cand am dormit in bratele unui barbat - simteam ca sunt ocrotita...problea este ca nu gasesti niciunul care sa vrea numai sai dormi in brate ca la toti le trebuie pi***. Sper sa-ti gasesti persoana care sa stea langa tine in viata si o sa vezi ca nu vei mai avea probleme. Si eu deabia astept so gasesc....

Cine era barbatul ala,tac-tu?
bai raie,,mars in balta


nu te lua de broasca mea preferata!!!!! daca nu te potolesti iti tai ata de la zmeu!!!!!
zinaceabunasinebuna
Postat pe 26 Ianuarie 2012 00:10
De la: arkuna, la data 2011-06-27 03:00:55in legatura cu frica ta :) daca nu ai rezolva'o dami add la id meu de mess just_cristocea@yahoo.com si am sa incerc sa te ajut


o speri definitiv?
zinaceabunasinebuna
Postat pe 26 Ianuarie 2012 00:11
De la: Broscaru, la data 2012-01-25 23:46:07
De la: kudika_nikole, la data 2012-01-25 22:17:15Nu trebuie sa-ti fie rusine - si eu am fost la fel ca tine - ai nevoie de un barbat care sa te tina in brate, sa-i dormi in brate si sa te simti ocrotita. Daca reusesti asta pe urma nu vei mai avea frica de nimic pentru ca vei prinde curaj si vei lua din barbatia lui. Eu asa bine m-am simtit cand am dormit in bratele unui barbat - simteam ca sunt ocrotita...problea este ca nu gasesti niciunul care sa vrea numai sai dormi in brate ca la toti le trebuie pi***. Sper sa-ti gasesti persoana care sa stea langa tine in viata si o sa vezi ca nu vei mai avea probleme. Si eu deabia astept so gasesc....

Cine era barbatul ala,tac-tu?


Nu ca era mosu ...pacat ca el cauta sa faca dragoste tot timpul...mi-ar fi placut sa-i stau in brate si sa ma ocroteasca dar zicea ca-i sunt o ispita si nu se poate abtine sa nu-mi faca ceva si asa mai bine m-am conformat cu gandul sa dorm singura...
kudika_nikole
Postat pe 26 Ianuarie 2012 11:59
De la: kudika_nikole, la data 2012-01-26 11:59:51
De la: Broscaru, la data 2012-01-25 23:46:07
De la: kudika_nikole, la data 2012-01-25 22:17:15Nu trebuie sa-ti fie rusine - si eu am fost la fel ca tine - ai nevoie de un barbat care sa te tina in brate, sa-i dormi in brate si sa te simti ocrotita. Daca reusesti asta pe urma nu vei mai avea frica de nimic pentru ca vei prinde curaj si vei lua din barbatia lui. Eu asa bine m-am simtit cand am dormit in bratele unui barbat - simteam ca sunt ocrotita...problea este ca nu gasesti niciunul care sa vrea numai sai dormi in brate ca la toti le trebuie pi***. Sper sa-ti gasesti persoana care sa stea langa tine in viata si o sa vezi ca nu vei mai avea probleme. Si eu deabia astept so gasesc....

Cine era barbatul ala,tac-tu?


Nu ca era mosu ...pacat ca el cauta sa faca dragoste tot timpul...mi-ar fi placut sa-i stau in brate si sa ma ocroteasca dar zicea ca-i sunt o ispita si nu se poate abtine sa nu-mi faca ceva si asa mai bine m-am conformat cu gandul sa dorm singura...
cf nikol iar ma inseli,,eu iti iau mereu apararea pe aici si tu te cordesti cu primul venit
zmeu
Postat pe 26 Ianuarie 2012 12:02
De la: kudika12787, la data 2011-01-16 01:23:44Hello. Am 25 de ani, f, si am o problema inca din copilarie. Nu pot sa urmaresc filme de groaza, stiri cu morti, pentru ca am fost "traumatizata" in scoala de prof de religie, care ne tinea constant discursuri despre "semne" in casa care arata prezenta fantomelor. Am crescut mare si proasta, ca sa zic asa. Locuiesc singura si incerc sa evit orice program tv ciudat sau activitate dubioasa. Cat de cat supravietuiesc in spatiul creat de mine. In seara asta insa, aveam treaba la pc si pe fundal curgea o emisiune idioata pe B1 TV, unde la un moment dat un tip spune: "fantomele se aduna in fata tv-ului, pt ca are energie". Sau "cand trosneste mobila ai fantome in casa, atat bune cat si malefice". Mentionez ca la mine in casa nu a murit nimeni, casa este luata de noua acum 20 de ani si parintii mei s-au mutat in alt oras. Alta problema. Nu suport sa dorm in sufragerie, parca mi-e mai frica aici. Si azi am dat cu lavabila in dormitor si musai sa dorm in sufragerie in noaptea asta. Si am mai auzit si ce spunea acel "destept" la tv. Si sunt intr-o panica totala acum, sincer, si pana la baie mi-e frica.
Stiu, radeti de mine, si eu as rade de "copliarisme" pe care nu le mai traiesc. Multi au depasit faza cu bau bau. Insa m-as bucura tare daca printre raspunsurile cu insulte si hohote, ar fi macar unul de incurajare si serios (eventual de la cineva mai "copt" la minte si la ani decat mine).
Multumesc


Si mie mi-e frica uneori asa de fantome, mai ales pe intuneric.
Ce zodie esti si ce numar porti la picior ?
Nu te-ar interesa sa faci dragoste cu un baiat dragut, 28 de ani, sincer si virgin ?
Baiat_virgin
Postat pe 26 Ianuarie 2012 12:05
De la: kudika12787, la data 2011-01-16 01:23:44Hello. Am 25 de ani, f, si am o problema inca din copilarie. Nu pot sa urmaresc filme de groaza, stiri cu morti, pentru ca am fost "traumatizata" in scoala de prof de religie, care ne tinea constant discursuri despre "semne" in casa care arata prezenta fantomelor. Am crescut mare si proasta, ca sa zic asa. Locuiesc singura si incerc sa evit orice program tv ciudat sau activitate dubioasa. Cat de cat supravietuiesc in spatiul creat de mine. In seara asta insa, aveam treaba la pc si pe fundal curgea o emisiune idioata pe B1 TV, unde la un moment dat un tip spune: "fantomele se aduna in fata tv-ului, pt ca are energie". Sau "cand trosneste mobila ai fantome in casa, atat bune cat si malefice". Mentionez ca la mine in casa nu a murit nimeni, casa este luata de noua acum 20 de ani si parintii mei s-au mutat in alt oras. Alta problema. Nu suport sa dorm in sufragerie, parca mi-e mai frica aici. Si azi am dat cu lavabila in dormitor si musai sa dorm in sufragerie in noaptea asta. Si am mai auzit si ce spunea acel "destept" la tv. Si sunt intr-o panica totala acum, sincer, si pana la baie mi-e frica.
Stiu, radeti de mine, si eu as rade de "copliarisme" pe care nu le mai traiesc. Multi au depasit faza cu bau bau. Insa m-as bucura tare daca printre raspunsurile cu insulte si hohote, ar fi macar unul de incurajare si serios (eventual de la cineva mai "copt" la minte si la ani decat mine).
Multumesc



consulta un psiholog, nu e normal ce traiesti tu, daca mergi la psiholog, nu inseamna ca esti nebun, ci doar incerci sa gasesti raspunsuri la intrebari
taiko_delia
Postat pe 26 Ianuarie 2012 12:10
De la: zmeu, la data 2012-01-26 12:02:23
De la: kudika_nikole, la data 2012-01-26 11:59:51
De la: Broscaru, la data 2012-01-25 23:46:07
De la: kudika_nikole, la data 2012-01-25 22:17:15Nu trebuie sa-ti fie rusine - si eu am fost la fel ca tine - ai nevoie de un barbat care sa te tina in brate, sa-i dormi in brate si sa te simti ocrotita. Daca reusesti asta pe urma nu vei mai avea frica de nimic pentru ca vei prinde curaj si vei lua din barbatia lui. Eu asa bine m-am simtit cand am dormit in bratele unui barbat - simteam ca sunt ocrotita...problea este ca nu gasesti niciunul care sa vrea numai sai dormi in brate ca la toti le trebuie pi***. Sper sa-ti gasesti persoana care sa stea langa tine in viata si o sa vezi ca nu vei mai avea probleme. Si eu deabia astept so gasesc....

Cine era barbatul ala,tac-tu?


Nu ca era mosu ...pacat ca el cauta sa faca dragoste tot timpul...mi-ar fi placut sa-i stau in brate si sa ma ocroteasca dar zicea ca-i sunt o ispita si nu se poate abtine sa nu-mi faca ceva si asa mai bine m-am conformat cu gandul sa dorm singura...
cf nikol iar ma inseli,,eu iti iau mereu apararea pe aici si tu te cordesti cu primul venit


Nu ma enerva si tu
kudika_nikole
Postat pe 26 Ianuarie 2012 12:41
De la: kudika12787, la data 2011-01-16 01:23:44Hello. Am 25 de ani, f, si am o problema inca din copilarie. Nu pot sa urmaresc filme de groaza, stiri cu morti, pentru ca am fost "traumatizata" in scoala de prof de religie, care ne tinea constant discursuri despre "semne" in casa care arata prezenta fantomelor. Am crescut mare si proasta, ca sa zic asa. Locuiesc singura si incerc sa evit orice program tv ciudat sau activitate dubioasa. Cat de cat supravietuiesc in spatiul creat de mine. In seara asta insa, aveam treaba la pc si pe fundal curgea o emisiune idioata pe B1 TV, unde la un moment dat un tip spune: "fantomele se aduna in fata tv-ului, pt ca are energie". Sau "cand trosneste mobila ai fantome in casa, atat bune cat si malefice". Mentionez ca la mine in casa nu a murit nimeni, casa este luata de noua acum 20 de ani si parintii mei s-au mutat in alt oras. Alta problema. Nu suport sa dorm in sufragerie, parca mi-e mai frica aici. Si azi am dat cu lavabila in dormitor si musai sa dorm in sufragerie in noaptea asta. Si am mai auzit si ce spunea acel "destept" la tv. Si sunt intr-o panica totala acum, sincer, si pana la baie mi-e frica.
Stiu, radeti de mine, si eu as rade de "copliarisme" pe care nu le mai traiesc. Multi au depasit faza cu bau bau. Insa m-as bucura tare daca printre raspunsurile cu insulte si hohote, ar fi macar unul de incurajare si serios (eventual de la cineva mai "copt" la minte si la ani decat mine).
Multumesc

buna... in primul rand vreau sa te sfatuiesc pt orice eventualitate sa aduci un preot la u in casa ca sa ti slujeasca casa. u poti atrage spiirite negative doar prin frica u pe care o ai. in al doiea rand dk nu te duci si u la biserica din cand in cand nu este bine. foarte multe lucruri le poti rezolva prin credinta fata de Dumnezeu. eu am o problema din nastere. anu trecut am visat de doua ori demoni si acu cateva sept am visat k unu a incercat sa ma domine. a fost pe aproape... gandeste te k mi soptea in ureche cand eu eram intre somn si treaz. de fiecare data cand esti speriata incearca sa te gandesti la ceva frumos, incearca sa te gandesti la Dumnezeu. spune si u o rugaciune. ca toti oamenii ai un inger pazitor si un demon. incearca sa ti domini frica, nu te lasa dominata de ea. eu vad lucruri si simt lucruri pe care nu ar trebui sa le vad sau sa le simt. intrebarea mea pt u este: TE SIMTI URMARITA?
kudika509988
Postat pe 20 Februarie 2012 12:47
De la: battleofwits, la data 2011-02-16 22:08:05sa stiti ca nu e asa, fantomele chiar exista ...de fapt duhurile rele
sunt unele filme care sunt posedate, si in anumit momente ale filmului, parca o forta nevazuta (un duh rau) ma face sa ma ating in anumite zone fara sa vreu, si desi nu vreau sa ma ating totusi imi face placere s-a mai confruntat cineva cu asa ceva?
cum pot rezolva problema?
va rog ajutati-ma!!!

sal. m am confruntat si eu cu acelas lucru de mai multe ori. incearca sa rezisti tentatiei. u detii controlul cu ajutorul lui Dumnezeu. nu lasa pe nimeni sa te controleze. marea majoritate a oamenilor sunt controlati de forte care se afla in lumea de dincolo. foarte putini oameni inteleg acest lucru
kudika509988
Postat pe 20 Februarie 2012 12:58
De la: kudika509988, la data 2012-02-20 12:58:41
De la: battleofwits, la data 2011-02-16 22:08:05sa stiti ca nu e asa, fantomele chiar exista ...de fapt duhurile rele
sunt unele filme care sunt posedate, si in anumit momente ale filmului, parca o forta nevazuta (un duh rau) ma face sa ma ating in anumite zone fara sa vreu, si desi nu vreau sa ma ating totusi imi face placere s-a mai confruntat cineva cu asa ceva?
cum pot rezolva problema?
va rog ajutati-ma!!!

sal. m am confruntat si eu cu acelas lucru de mai multe ori. incearca sa rezisti tentatiei. u detii controlul cu ajutorul lui Dumnezeu. nu lasa pe nimeni sa te controleze. marea majoritate a oamenilor sunt controlati de forte care se afla in lumea de dincolo. foarte putini oameni inteleg acest lucru


Alvin
Postat pe 20 Februarie 2012 13:01
Salut am aceleasi presimtiri . Seara parca vad pe cineva la geam. Si aud zgomote ciudate Ma sperie,si am impresia ca cineva ma urmareste. Dar ce e cel mai important cred in DUMNEZEU!
kudika_13178
Postat pe 29 Iulie 2012 13:35
De la: kudika_13178, la data 2012-07-29 13:35:36Salut am aceleasi presimtiri . Seara parca vad pe cineva la geam. Si aud zgomote ciudate Ma sperie,si am impresia ca cineva ma urmareste. Dar ce e cel mai important cred in DUMNEZEU!



Doar crede si termina cu prostiile!!!!Presimtirea este una,si simtirea a ceva anume,o prezenta sau stare de spirit,este cu totul altceva!!!
MissRainbow
Postat pe 29 Iulie 2012 13:49
De la: MissRainbow, la data 2012-07-29 13:49:18
De la: kudika_13178, la data 2012-07-29 13:35:36Salut am aceleasi presimtiri . Seara parca vad pe cineva la geam. Si aud zgomote ciudate Ma sperie,si am impresia ca cineva ma urmareste. Dar ce e cel mai important cred in DUMNEZEU!



Doar crede si termina cu prostiile!!!!Presimtirea este una,si simtirea a ceva anume,o prezenta sau stare de spirit,este cu totul altceva!!!
termina si tu cu prostiile,,ca te dor ochisorii de ata calculatorit
kudika_13106
Postat pe 29 Iulie 2012 13:52
De la: kudika_13178, la data 2012-07-29 13:35:36Salut am aceleasi presimtiri . Seara parca vad pe cineva la geam. Si aud zgomote ciudate Ma sperie,si am impresia ca cineva ma urmareste. Dar ce e cel mai important cred in DUMNEZEU!


Sa nu superi pe mine, dar citindu-ti postarea m-ai facut sa-mi amintesc de versurile dintr-o melodie a celor de la Semnal M:

"Tu stai singura la geam si afara ploua
Iti cuprinzi tamplele calde
Cu mainile amandoua
Si astepti din noaptea grea
Un gand bun de undeva
Sa-ti aprinda-n ochii negri,prima stea
Glasul ploii iti sopteste acum un cantec trist
Tu nu sti ca eu te astept
Tu nu sti ca eu exist
Dar speranta-mi va purta
Pasii cu puterea sa
Catre norul unde e fereastra ta..."



Iti privinta problemei tale, doar un psihiatru te poate ajuta.

Multa sanatate iti doresc!
kudika_32792
Postat pe 21 Mai 2013 15:50
fantomele nu's tot una cu duhurile? vezi ca io's specialista in maturatul lor
Shelby_
Postat pe 21 Mai 2013 16:05
INTELIGENTUL___
Postat pe 7 August 2013 21:56
Nah, ca nu ma las deloc!
rondina
Postat pe 7 August 2013 22:05
stai intr-un cerc de sare,cu lingura de fier la indemana
INTELIGENTUL___
Postat pe 7 August 2013 22:09
De la: INTELIGENTUL___, la data 2013-08-07 22:09:15stai intr-un cerc de sare,cu lingura de fier la indemana

...lingura-i pentru "altoit", fireste.... sau cum ?!
rondina
Postat pe 7 August 2013 22:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
constipatia 33 De la: diana1981 30 Decembrie 2010 08:18
Ce marca de lentile recomandati pentru afectiuni ale ochilor? 1 De la: kudika313241 7 Mai 2014 15:19
contraceptive yasmine ce ziceti de ele 48 De la: kudika004836 20 August 2015 15:48
HIV SE POATE VIDECA? 12 De la: Kathara 9 Septembrie 2009 19:05
Ajutor! Mi-e frica de "fantome"! 78 De la: kudika195501 4 Ianuarie 2016 15:26