Setari Cookie-uri

celulita si vergeturile.....

Buna as dori si eu un sfat de la cineva. de ceva timp celulita si vergeturile imi dau de cap.am inceput sa fac sport sa nu mai mananc alimente grase..... imi puteti recomanda si mie o clinica buna in Brasov unde imi pot trata celulita si vergeturile, vreau sa scap de ea. va multumesc
kudika356057
Postat pe 21 Ianuarie 2011 11:17
De la: kudika356057, la data 2011-01-21 11:17:38 Buna as dori si eu un sfat de la cineva. de ceva timp celulita si vergeturile imi dau de cap.am inceput sa fac sport sa nu mai mananc alimente grase..... imi puteti recomanda si mie o clinica buna in Brasov unde imi pot trata celulita si vergeturile, vreau sa scap de ea. va multumesc



eu sint de opinie ca sa nu maltratezi organismul cu cine stie ce tratamente. daca vrei sa te ajuti se poate, ia ca model femeile din occident care nu au atatea probleme si au un regim alimentar foarte sanatos, chiar si fara a face sport pastreaza o silueta echilibrata. in romania principala problema este alimentatia cu toate produsele din carne, branzeturile, mancarurile traditionale, toate extrem de grase. mersul pe jos la servici cand ai timp este exelent, mersul cu masina personala are exact efectul contrar. adopta un noul stil de viata. daca la servici stai in picioare mult timp fara sa te misti e bine sa faci un sport sau sa alergi.
Histria
Postat pe 21 Ianuarie 2011 11:29
multumesc de sfat o sa incerc sa am un regim mai sanatos, dar ce fac cu vergeturile ???????
kudika356057
Postat pe 22 Ianuarie 2011 23:12
Vergeturile nu dispar draga :) raman vesnic amintire ... si eu am si nu se poate face nimic...exista cate ceva de ameliorare dar sa nu se mai vada in nici un caz nu vei scapa de ele.
hippylaura
Postat pe 23 Ianuarie 2011 10:54
Ca sa stii si sa nu strici bani aiurea pe prostii si tratamente scumpe.
hippylaura
Postat pe 23 Ianuarie 2011 10:56
De la: kudika356057, la data 2011-01-21 11:17:38 Buna as dori si eu un sfat de la cineva. de ceva timp celulita si vergeturile imi dau de cap.am inceput sa fac sport sa nu mai mananc alimente grase..... imi puteti recomanda si mie o clinica buna in Brasov unde imi pot trata celulita si vergeturile, vreau sa scap de ea. va multumesc


Vergeturile apar cand te ingrasi brusc, efectiv " crapa" pielea, ramane ca o cicatrice dupa o operatie " fina"......nu scapi de ele niciodata.
Celulita, nici de ea, insa cu masaje o poti " ameliora"...total, niciodata.
stem_29
Postat pe 23 Ianuarie 2011 10:57
Pentru vergeturi a aparut un tratament nou,consta in niste injectii/Am gasit de curand pe net o astfel de informatie.S-a tratat Ioana Ginghina,cauta informatii despre ea si vei afla mai multe
kudika354913
Postat pe 23 Ianuarie 2011 15:38
pff atunci e chiar nasol daca nu pot scapa de ele. asta e........
kudika356057
Postat pe 23 Ianuarie 2011 19:33
...pentru,vergeturi incearca dupa dus,baie..crema de corp, cu extract de melc...gama Herbagen...am prietene care sunt foarte multumite de produs...
Sibel_16
Postat pe 24 Ianuarie 2011 07:24
De la: kudika356057, la data 2011-01-23 19:33:56pff atunci e chiar nasol daca nu pot scapa de ele. asta e........


De celulita poti scapa, de vergeturi mai greu dar si astea se pot ameliora . Celulita o poti inaltura in timp, hai sa spun vreo 6 luni dar cu sport si alimentatie sanatoasa. Faci sport, acasa daca asa preferi, te imbraci cat mai gros, mai ales in zonele cu probleme si incearca sa consumi 2 l apa in timpul exercitiilor. Chiar si in timpul zilei, bei multa apa, ceai verde, apa cu lamaie. Incearca exercitii pentru tonifierea musculaturii, nu neaparat la aparate cat cele la saltea, cu fandari, streching si controlul respiratiei. te pot ajuta cu ceva ex. daca vrei...daca respecti un anumit program de exercitii, 2/3 ori pe saptamana pana la vara ai scapat de celulita. Inlatura din alimentatie mezelurile, grasimile, mai mule fructe, legume, carnea fiarta sau la gratar si vei vedea ca si vergeturile se vor diminua foarte mult. Iti doresc succes!
miki2009
Postat pe 24 Ianuarie 2011 17:06
va multumesc mult de sfaturi , sper ca pana la vara o sa pot diminua celulita prin exerciti si un regim alimentar sanatos.sa aveti o saptamana placuta
kudika356057
Postat pe 24 Ianuarie 2011 23:51
pt vergeturi functioneaza ivatherm resveratrox anticelulitic si resveratrox V antivergeturi, dar trebuie sa le folosesti mult timp, peste 1 an. dimineata si seara , pielea complet uscata, intai folosesti anticeluliticul si peste jumatate de ora crema antivergeturi. dupa 7 luni s'au mai redus. bineinteles singurele alimente din dieta ta vor fii fructe, legume crude/fierte, lapte/iaurt/branza doar de vaca si cat mai degresate (fara iaurt cu fructe), carne pui/peste fierte, oua 1-2/sapt fierte, cereale integrale cu ceai,miez de seminte crude, nuci, ulei doar de masline presat la rece si numai in salate, niciodata incalzit (fara ulei floarea soarelui si alte minuni) nu cu lapte, neindulcite, ceaiuri din plin(papadie, frasin,verde etc). iti iei adio de la fainoase, zahar, sare doar putina, miere, dulciuri, mezeluri, cascaval, carne prajita, fripta, paste, orice prajeala, sucuri, apa gazoasa..si bineinteles sportul,,2 ore/zi executat pe grupe
viobarbu
Postat pe 25 Ianuarie 2011 01:59
Toate astea nu ai sa le tratezi de pe un forum,cauta solutia la un nutritionist.
Elyaa
Postat pe 16 Mai 2011 10:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Producatori materiale constructii 1 De la: moga87 7 Februarie 2010 03:04
Buletin provizoriu 3 De la: Barbie30_ 5 Mai 2011 02:21
suparari 37 De la: kudika228167 13 Noiembrie 2010 09:49
spatiu living mai dificil de amenajat 4 De la: davsimati 18 Ianuarie 2011 10:43
firma curierat rapid 6 De la: RoxyRoxx 2 Februarie 2012 18:13