Setari Cookie-uri

Am dat-o in bara ..... !!!

Vorbesc cu un baiat cam de 6 luni ... e foarte de treaba si ... eu zic ca se poate si mai mult decat prieteni !
Partea proasta este ca de cateva zile ... de 2 mai exact ... am inceput sa spun numai prostii .... ca si cum as fi disponibila pentru mai multi si ... alte idiotenii pe moment nu mi-am dat seama, dar apoi .... ... nu stiu cum sa il fac sa uite prostiile pe care le-am spus zilele trecute !!! (Am spus numai prostii din motivul ca zilele astea am fost sub presiune, si nu mai gandeam ce faceam... )
El este genu de baiat care nu agreeaza fitele, modest si dragut ... si imi place felul lui de a fi ....
Hellllpppp meee !!!
DeeaDumi
Postat pe 31 Ianuarie 2011 22:12
De la: kudika311196, la data 2011-01-31 22:12:13 ... am inceput sa spun numai prostii ....

draga mea ...tu vrei sa te joci cu gelozia fara sa te arzi?

asa e viata, o faci o data si vezi ca pierzi pe cineva drag, a doua oara nu te vei mai juca cu "focul" ...

dehhh....daca te uiti prea mult la sex and the city
battleofwits
Postat pe 31 Ianuarie 2011 22:18
De la: kudika311196, la data 2011-01-31 22:12:13Vorbesc cu un baiat cam de 6 luni ... e foarte de treaba si ... eu zic ca se poate si mai mult decat prieteni !
Partea proasta este ca de cateva zile ... de 2 mai exact ... am inceput sa spun numai prostii .... ca si cum as fi disponibila pentru mai multi si ... alte idiotenii pe moment nu mi-am dat seama, dar apoi .... ... nu stiu cum sa il fac sa uite prostiile pe care le-am spus zilele trecute !!! (Am spus numai prostii din motivul ca zilele astea am fost sub presiune, si nu mai gandeam ce faceam... )
El este genu de baiat care nu agreeaza fitele, modest si dragut ... si imi place felul lui de a fi ....
Hellllpppp meee !!!


Simplu...daca esti asa cum i-ai aratat zilele astea...las-o asa.
Daca nu...discuta cu el si explica-i ce probleme ai avut pe cap zilele astea si ca tu crezi ca el POATE a inteles gresit...pentru ca nu te-ai exprimat tu bine...etc. Incearca sa dai vina pe tine, ca tu nu te-ai facut inteleasa...nu pe el ca nu a inteles bine...ca sa nu te duci spre alte meleaguri.
Daca el a ajuns sa te cunoasca aceste 6 luni cred ca va intelege ca a fost o ''scapare''.
Oricum daca ma intrebi pe mine cel mai simplu mod intotdeauna e de a spune adevarul...nu de a te complica in diverse minciuni, pentru ca va fi si apreciat, va fi si inteles din prima...
Bafta!
pinguina
Postat pe 31 Ianuarie 2011 22:21
...de multe ori ne exprimam gresit(unii) ...oricum cred ca e important ceea ce simtim...arata-i ce simti (dincolo de cuvinte)
kudika195501
Postat pe 31 Ianuarie 2011 22:34
, modest si dragut ... si imi place felul lui de a fi ....
Hellllpppp meee !!![/quote] ..daca ai vazut ca este,asa cum il ,descri...de ce ai dat curs, aberatilor???...nu stiu cum as putea sa te, sfatiesc..sa-ti ,fie de folos...incearca sa ,te porti cat mai natural in prajma lui...daca mai ai ocazia..sa te invite s-au sa-ti caute ,compania...iti doresc, succes..dar nu incerca sa stai de vorba cu el..sa-i, explici...situatia care te, framanta...s-ar putea din nou sa abuzezi de aberatii...
Sibel_16
Postat pe 31 Ianuarie 2011 22:41
De la: kudika311196, la data 2011-01-31 22:12:13Vorbesc cu un baiat cam de 6 luni ... e foarte de treaba si ... eu zic ca se poate si mai mult decat prieteni !
Partea proasta este ca de cateva zile ... de 2 mai exact ... am inceput sa spun numai prostii .... ca si cum as fi disponibila pentru mai multi si ... alte idiotenii pe moment nu mi-am dat seama, dar apoi .... ... nu stiu cum sa il fac sa uite prostiile pe care le-am spus zilele trecute !!! (Am spus numai prostii din motivul ca zilele astea am fost sub presiune, si nu mai gandeam ce faceam... )
El este genu de baiat care nu agreeaza fitele, modest si dragut ... si imi place felul lui de a fi ....
Hellllpppp meee !!!

Eu zic ca daca tot il iei deoparte si incerci sa-i explici de ce ai zis ceea ce ai zis, n-o sa uite, din contra. Poate chiar se gandeste ca e ceva in neregula, de tot incerci sa te justifici.
Mai bine o lasi asa cum a cazut, cel putin o perioada, si te porti natural in preajma lui. Daca te intreaba el ce ai vrut sa zici, ii explici, normal, dar arata-i prin actiuni ca nu esti asa (bineinteles, daca nu te caracterizeaza ceea ce ai spus).
kudika_pudika
Postat pe 1 Februarie 2011 13:09
probleme in paradis ... mda...
blaa
Postat pe 1 Februarie 2011 13:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
flirt sau? 59 De la: Albatross 16 Mai 2013 07:14
Intre ciocan si nicovala 19 De la: kudika052198 28 Septembrie 2009 15:50
Cand se termina prost... 24 De la: valy90 20 Noiembrie 2010 21:42
2012 inceputul unei ''lumii noi ''sau sfarsitul inceputului? 180 De la: kudika312403 3 Ianuarie 2011 18:53
Vi s-a intamplat? 28 De la: DeeaCatalina 7 Aprilie 2011 05:54