Setari Cookie-uri

ridurile de sub ochi!!1:sml-mad0217:

buna, am 24 de ani, de 3 luni am un job care ma face sa stau 8 ore in fata calculatorului si am riduri sub ochi, asa numitele laba gastei, cred:)!!!
as vrea sa cumpar o crema,sau sa increc ceva naturist, puteti sa ma sfatuiti , as da si mai multi bani dar sa aiba efect!
multumesc!
mentionez ca in rest nu am nici un rid si am tenul gras, uneori cu acnee!:(
blondye24
Postat pe 3 Februarie 2011 16:19
De la: blondye24, la data 2011-02-03 16:19:23buna, am 24 de ani, de 3 luni am un job care ma face sa stau 8 ore in fata calculatorului si am riduri sub ochi, asa numitele laba gastei, cred:)!!!
as vrea sa cumpar o crema,sau sa increc ceva naturist, puteti sa ma sfatuiti , as da si mai multi bani dar sa aiba efect!
multumesc!
mentionez ca in rest nu am nici un rid si am tenul gras, uneori cu acnee!:(


sa nu le confunzi cu ridurile de expresie, incearca produsele Avene sau Ivatherm, dar nu antirid deoarece esti tanara, o crema puternic hidratanta ar fi indicata, deoarece reda elasticitatea pielii, daca vrei ceva mai scump, dar nu stiu cat sunt de bune eu nu le-am incercat, poti incerca produsele din gama Galenic
visan_georgiana
Postat pe 3 Februarie 2011 16:31
De la: blondye24, la data 2011-02-03 16:19:23buna, am 24 de ani, de 3 luni am un job care ma face sa stau 8 ore in fata calculatorului si am riduri sub ochi, asa numitele laba gastei, cred:)!!!
as vrea sa cumpar o crema,sau sa increc ceva naturist, puteti sa ma sfatuiti , as da si mai multi bani dar sa aiba efect!
multumesc!
mentionez ca in rest nu am nici un rid si am tenul gras, uneori cu acnee!:(


Da sunt bune produsele recomnadate de Tigra....dar daca ai timp fugi la un dermatolog...sau chiar un plafar bun am eu unul in zona am sa pun o intrebare in seara asta...si iti zic maine ce recomanda...
ad__83
Postat pe 3 Februarie 2011 16:35
Buna,

Eu cred ca e prea devreme sa folosesti o crema antirid pentru ochi. Ai doar 24 de ani.. Trebuie sa folosesti o crema foarte hidratanta. Poti sa cauti in farmacii gama de creme RoC Hydra anti oboseala. Vezi ca in gama respectiva exista si o crema pentru ochi. Eu am 26 de ani si incerc sa evit macar pana la 30 de ani sa folosesc creme anti rid. De asemnea, incearca in timpul liber sa iti faci masti cu zeama de fructe. Sunt foarte bune si iti revigoreaza tenul. Sper sa iti fie de ajutor sfaturile mele :)
O zi buna!
Ionne
Postat pe 4 Februarie 2011 13:08
Io cred ca ridurile mi se potrivesc :)
dumitre
Postat pe 4 Februarie 2011 13:11
am auzit ca ar fi bun si uleiul de migdale dulci, care se gaseste la Plafar
visan_georgiana
Postat pe 4 Februarie 2011 13:27
multumesc de sfaturi, dar ce sa fac pana la urma? o crema anume se poate?
eu stau intr-un orasel, nu este dermatolog pe aici, si nic plafar, decat farmacii!
asa ca... astept sa ma ajutati voi, multumesc!
blondye24
Postat pe 4 Februarie 2011 14:46
De la: blondye24, la data 2011-02-04 14:46:47multumesc de sfaturi, dar ce sa fac pana la urma? o crema anume se poate?
eu stau intr-un orasel, nu este dermatolog pe aici, si nic plafar, decat farmacii!
asa ca... astept sa ma ajutati voi, multumesc!


Hello! poti sa te duci si la farmacie sa intrebi si plafar cred ca ai putea incerca sa comanzi de pe net...Vezi la farmacia ce creme au bogate in laptisor de matca...intreaba si acolo oricum
ad__83
Postat pe 4 Februarie 2011 14:50
nu ai citit mai sus ca pe aici nu este plafar?si ma duc la farmacie si crezi ca aia stiu ce sa recomande?
eu vreau sa ma ajute cineva care se confrunta cu aceeasi chestie si vreau o crema incercata nu sa arunc banii aiurea pe fereastra!
de aia scriu aici, ca asa ma duceam si imi luam eu ceva si gata!
multumesc!
blondye24
Postat pe 5 Februarie 2011 09:17
Seara cind ajungi acasa dupa ce e demachiezi stai 10min cu comprese cu ceai de albastrele pe ochii si vei remarca imediat diferenta.In alta ordine de ideei nu esti prea tinara pentru crema antirid de ochi si-ti recomand gama Artistry care contine atit crema antirid pentru ochi cit si crema lifting pentru ocazii.
Pentru ingrijirea tenului nu suntem niciodata prea tinere, totul este sa folosim produse de calitate si cit mai naturale posibil.
In alta ordine dei deei la fiecare ora de munca la calculator ia-ti 5 minute pauza si pune-ti palmele caus pe ochi.Apoi reia-ti activitatea
Exista gimnastica speciala pentru muschii orbiculari de pe fata omului-muschi ochiului si ai gurii,scrie-mi pe carmennanu84@gmail.com si-ti dau explicatii suplimentare
carmen_natural
Postat pe 13 Februarie 2011 01:56
Au ! scuze ! Am uitat sa-ti zic ca crema se numeste RoC-crema hidratanta,poti cauta in farmacii sa o vezi.

Chartreux
chartreux
Postat pe 13 Februarie 2011 09:43
buna, incearca crema de galbenele amestecata cu ulei de ricin +vitamina A + vitamina E (CREMA DE GALBENELE O IEI SEPARAT SI PUI TU RESTUL), TE COSTA IN JUR DE 30 RON, DACA CREMA DE GALBENELE E MICA. TE DAI CU EA IN FIECARE SEARA LA OCHII. REZULTATELE APAR DUPA O LUNA, SA NU RENUNTI LA UTILIZAREA EI SI VEI AVEA O PIELE FRUMOASA. IMPORTANT: BEA MULTE LICHIDE SI MANANCA CAT MAI SANATOS. SUCCES
kudika356809
Postat pe 13 Februarie 2011 20:36
te rog mult intra pe site'ul asta: http://concurs.eza.ro/concurent-kara47.html apoi apasa butonul "voteaza" .. raman datoare. ms mult de tot.
baby_r
Postat pe 13 Februarie 2011 22:16
De la: blondye24, la data 2011-02-05 09:17:12nu ai citit mai sus ca pe aici nu este plafar?si ma duc la farmacie si crezi ca aia stiu ce sa recomande?
eu vreau sa ma ajute cineva care se confrunta cu aceeasi chestie si vreau o crema incercata nu sa arunc banii aiurea pe fereastra!
de aia scriu aici, ca asa ma duceam si imi luam eu ceva si gata!
multumesc!

unele farmacii au si produse de plafar, iar folosirea cremelor e cu dus-intors ptr ca nu tuturor ni se potrivesc aceleasi creme. Iar daca un produs a dat randament la cineva, nu e musai sa dea la toti/toate. Sa nu mai discutam ca e destul de riscant sa incerci orice pe ridurile de sub ochi tinand cont ca multe dintre substantele creme se resorb direct in zona globului ocular, iar o alergie la una dintre ele............
puiut_77
Postat pe 14 Februarie 2011 12:45
Laba gastii e la coada ochiului, nu sub ochi ! Hotaraste-te ce ai ca nu-i la fel tratamentul !!!
lou_lou
Postat pe 14 Februarie 2011 19:28
buna, da la coada ochiului is ridurile, deci e vorba despre laba gastei, oricum eu am spus initial, ca, cred, ca despre astea e vorba!
multumesc!
blondye24
Postat pe 22 Februarie 2011 13:45
la farmacie e dupa cum ai noroc.Dar poti gasi o farmacista desteapta care sa-ti recomande exact ce ai nevoie.
Te pot ajuta...
carmen_natural
Postat pe 3 Martie 2011 20:17
De la: blondye24, la data 2011-02-04 14:46:47multumesc de sfaturi, dar ce sa fac pana la urma? o crema anume se poate?
eu stau intr-un orasel, nu este dermatolog pe aici, si nic plafar, decat farmacii!
asa ca... astept sa ma ajutati voi, multumesc!



fataaaa..... tu n-ai riduri

din cauza problemelor de vedere pe care nu stii ca le ai...te concentrezi prea mult si faci eforturi mari la ceea ce ai de lucrat la calculator.

sunt sigura ca nu stii ca ai probleme cu vederea de ceva timp si statul in fata monitorului le agraveaza.

"laba gastei" de sub ochi nu se va trata niciodata cu nici o crema toata viata ta.. si asta o poate spune orice medic oftalmolog sau dermatolog

se poate ascunde sub un fard anticearcan... si doar atat

ca sa scapi de el ar fi recomandat ca dimineata si pe timpul zilei sa pui la ochi rece... dar nu si umed

dimineata cand te trezesti apasa cu incheietura interna a mainii pe pleoape si sub pleoape si repeta miscarea cel putin un minut

mergi la medic sa vezi ce probleme ai la ochi pentru ca in curand vei lacrima si te vor ustura ochii si n-ai sa mai poti nici macar sa vezi ce scrii la calculator

Clipeºte conºtient de 10-20 ori la fiecare 5 minute. De fiecare datã când exersezi, clipeºte din ce în ce mai repede.
Acest obicei ajutã la eliberarea tensiunii din ochii tãi ºi le va permite ochilor tãi sã se relaxeze.

dupã un efort sustinut, și ochii tãi au nevoie de o pauzã dupã ce i-ai folosit ore în șir. Folosirea fãrã pauze a ochilor, conduce la supraîncãrcarea musculaturii oculare cu tensiune, și slãbirea capacitãții lor naturale de focalizare asupra obiectelor dorite.

Pentru a-ți odihni ochii, ține-i închiși pentru 1-2 minute și numãrã 30-40 de respirații la fiecare 1-2 ore de lucru la calculator sau citit.
kudika105225
Postat pe 13 Martie 2011 17:21
NOU!! Tratament brazilian OrganiQ cu keratina - 100% natural - pentru indreptarea parului!! Cea mai inovativa,

revolutionara si sanatoasa aparitie in materie de ingrijirea parului, acum disponibil si la tine acasa !! Rezultate

uimitoare pana la 4 Luni !!Ai un par greu de aranjat? Petreci ore intregi chinuindu-te sa iti aranjezi parul dar iti

distrugi structura parului cu diferite aparate pentru indreptarea parului? Solutia este tratamentul brazilian cu

keratina, care iti va lasa parul drept, matasos, foarte stralucitor si cel mai important : SANATOS !! Parul tau va

arata ingrijit si aranjat chiar daca il lasi sa se usuce liber dupa ce il speli. Acest tratament este 100% organic,

fara chimicale, complet sigur si cu rezultate uimitoare !! Renuntati la indreptari chimice ale parului, la placa, la

timp pierdut cu indreptarea parului cu peria sau la banii cheltuiti la salon. Este cel mai potrivit pentru par

vopsit, decolorat, fara viata ! Pret complet tratament la domiciliu: 650RON ( Produse speciale pentru ingrijire dupa

tratament , pentru rezultate indelungate - sampon si balsam - incluse in pret ). Contact : ymirsy@yahoo.com
ymirsy
Postat pe 14 Martie 2011 12:12
daca ai in oras o farmacista de incredere si au in farmacie substante iti pot oferi o reteta pentru o crema antirid pentru ochi f.buna-daca nu iti pot trimite din Bucuresti o doza preparata in laboratorul meu-Carmennanu84@gmail.com
carmen_natural
Postat pe 15 Martie 2011 22:31
Si e autorizat laboratorul tau sau te joci de-a amestecatul?
kudika226898
Postat pe 16 Martie 2011 06:41
asta e problema care te freaca ?
carmen_natural
Postat pe 16 Martie 2011 22:05
Aici a vorbit farmacista din tine....
kudika226898
Postat pe 17 Martie 2011 06:51
incearca Leorex. Fac minuni. Primesti si banii inapoi daca nu esti multumita.

www.leorex-cosmetics.com ( este site international de prezentare)
www.neo-cosmetics.ro ( site de vanzare pe romania )
tantza_23
Postat pe 29 Martie 2011 23:26
Alta care iti da banii inapoi...
kudika226898
Postat pe 31 Martie 2011 18:18
se fac si demonstratii pentru Leorex inainte de vanzare pentru a vedea intradevar efectele.
In 15 min sa terminat cu ridurile, petele si problemele de pe fatza.

tantza_23
Postat pe 3 Aprilie 2011 22:43
e foarte simplu sa fi carcotoas mai ales cand faci afirmatii in necunostinta de cauza
tantza_23
Postat pe 3 Aprilie 2011 22:46
De la: tantza_23, la data 2011-04-03 22:43:59se fac si demonstratii pentru Leorex inainte de vanzare pentru a vedea intradevar efectele.
In 15 min sa terminat cu ridurile, petele si problemele de pe fatza.



kudika226898
Postat pe 4 Aprilie 2011 01:14
De la: tantza_23, la data 2011-04-03 22:43:59se fac si demonstratii pentru Leorex inainte de vanzare pentru a vedea intradevar efectele.
In 15 min sa terminat cu ridurile, petele si problemele de pe fatza.



Ce minune....
Barbie30_
Postat pe 4 Aprilie 2011 01:17

Dragele mele, nu stiu daca ati aflat de un aparat grozav de bun de infrumusetare. Acesta este cu curent galvanic (ceea ce se foloseste si in sedintele de la saloanele de infrumusetare, doar ca pentru acelea scoateti banuti multi multi din buzunar, fie si pt o singura sedinta) si are 4 capete interschimbabile:
- pt toata fata (pt riduri)
- pt focalizare (pentru zona din jurul gurii si al ochilor) - pt riduri
- ptscalp (cei care au probleme cu parul care cade sau este prea putin, este foarte bun)
- pt corp: pt zonele cu celulita.

REZULTATELE SUNT VIZIBILE INCA DE LA PRIMA UTILIZARE!!

Compania care are aceasta tehnologie este nr 1 mondial in tratamentele antiimbatranire si toate produsele sunt NATURALE.

Chiar daca nu va permiteti sa mergeti constant la cabinete de infrumusetare, va puteti bucura singurele, facandu-va frumoase pentru iubitul voastru acasa.

Aparatul se numeste Galvanic Spa II. Va pot da mult mai multe detalii, materiale si video-uri in care sa vedeti cum se foloseste acest aparat si ce face. Imi puteti scrie fie pe mess (id: amihur), fie pe mail: amihur@yahoo.com.
mohoreaalina
Postat pe 13 Mai 2011 18:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cosmetice 6 De la: ronna20 18 Decembrie 2010 15:21
folositi creme de fata bio sau standard/obisnuite? 13 De la: naturamag_ro 26 Noiembrie 2010 08:26
BIJUTERII HANDMADE LA PRETURI ACCESIBILE 1 De la: ionutza_adi 7 Noiembrie 2010 11:48
Unghiile mele arata groaznic! 10 De la: rashela 6 Martie 2011 02:06
Am o problema 3 De la: office_salinasusesi_ro 21 Februarie 2010 15:24