Setari Cookie-uri

Femeia Pesti si Barbatul Pesti

Empatia reciproca îi va face pe barbatul Pesti si femeia Pesti sa îsi înteleaga perfect dorintele fizice. Daca aceasta compatibilitate fizica ar putea compensa problemele existente în celelalte domenii, barbatul Pesti si femeia Pesti ar forma poate cel mai reusit cuplu zodiacal.

Dar si barbatul Pesti si femeia Pesti au capacitatea de a-si secatui partenerul de energie. Amândoi au nevoie de un partener puternic, care sa-i domine, altfel o vor lua razna.

O relatie între barbatul Pesti si femeia Pesti poate fi foarte pasionala, dar un eventual mariaj va sfârsi în promiscuitate.

voi ce spuneti ? vi s-a intamplat sa fiti in aceasta postura ? daca da, detaliati cum a decurs relatia. as vrea sa stiu cum merg lucrurile :)
oxyr
Postat pe 9 Februarie 2011 15:58
Buna..am sa va spun si eu o poveste despre un nenorocit de barbat din zodia pesti...a intrat in viata mea cu o multime de minciuni si desi l-am citit de prima data nu mi-am urmat intuitia sa il elimin definitiv din viata mea..a continuat sa ma viziteze in alta tara de cateva ori si tot asa cu milioane de minciuni si cand in sfarsit m-am hotarat sa pun punct relatiei (daca se putea numi asa ceva) am taiat orice legatura telefonica si de mess cu el.
De aici au aparut problemele...omu a insistat cu tel la mama mea..la fata mea...la serviciul unde lucram sa imi creeze probleme si in cele din urma m-am trezit cu el la usa mea..plangand..implorandu-ma sa il iert ca nu mai minte niciodata si alte asemenea abureli..Nu am lasat garda jos pt moment dar desi nu merita sa ii mai dau atentie vreodata si desi aveam o intutie ca totul se va transforma intr-un rau adus mie am acordat o ultima sansa.Eu aveam d rez ceva in UK si el locuia acolo asa ca a promis ca ma va ajuta ,ca imi ia el bilet..plateste hotelul ..etc si stau cateva zile sa rezolv ( eu eram intre salarii si nu aveam suficienti bani sa imi permit sa fac o calatorie).Ideea e ca s-a tinut de cuvant pana la un punct..a luat biletul...am rabdat de foame pe ryanair ca a zis ca nu are cash,am ajuns la hotel si ....SURPRIZA....nu avea bani sa plateasca ( eu aveam la mine cam 200 euro bani care ii tineam pt orice urgenta)...a reusit pana la urma sa plateasca 2 nopti la hotel si in prima noapte ne-am certat f tare si omu si-a luat talpasita lasandu-ma in hotel si fara bilet de intoarcere..Am dat cateva mesaje de injosire la colegii mei din tara unde lucram si unu din ei a incercat sa ma ajute cumparandu-mi bilet de intoarcere..asa ca prob pt care venisem nu am rez pt ca nu avea cine sa ma ajute sa alerg dintr-un colt in altul al Londrei fara bani si am iesit f umilita din povestea asta...eu sunt scorpion ca zodie si dreptatea si adevarul sunt deviza mea..Parerea mea despre pesti....FERITI-VA DE EI CA NU MERITA..nu sunt buni de nici un fel.
innab
Postat pe 23 Februarie 2011 11:04
De la: innab, la data 2011-02-23 11:04:38Buna..am sa va spun si eu o poveste despre un nenorocit de barbat din zodia pesti...a intrat in viata mea cu o multime de minciuni si desi l-am citit de prima data nu mi-am urmat intuitia sa il elimin definitiv din viata mea..a continuat sa ma viziteze in alta tara de cateva ori si tot asa cu milioane de minciuni si cand in sfarsit m-am hotarat sa pun punct relatiei (daca se putea numi asa ceva) am taiat orice legatura telefonica si de mess cu el.
De aici au aparut problemele...omu a insistat cu tel la mama mea..la fata mea...la serviciul unde lucram sa imi creeze probleme si in cele din urma m-am trezit cu el la usa mea..plangand..implorandu-ma sa il iert ca nu mai minte niciodata si alte asemenea abureli..Nu am lasat garda jos pt moment dar desi nu merita sa ii mai dau atentie vreodata si desi aveam o intutie ca totul se va transforma intr-un rau adus mie am acordat o ultima sansa.Eu aveam d rez ceva in UK si el locuia acolo asa ca a promis ca ma va ajuta ,ca imi ia el bilet..plateste hotelul ..etc si stau cateva zile sa rezolv ( eu eram intre salarii si nu aveam suficienti bani sa imi permit sa fac o calatorie).Ideea e ca s-a tinut de cuvant pana la un punct..a luat biletul...am rabdat de foame pe ryanair ca a zis ca nu are cash,am ajuns la hotel si ....SURPRIZA....nu avea bani sa plateasca ( eu aveam la mine cam 200 euro bani care ii tineam pt orice urgenta)...a reusit pana la urma sa plateasca 2 nopti la hotel si in prima noapte ne-am certat f tare si omu si-a luat talpasita lasandu-ma in hotel si fara bilet de intoarcere..Am dat cateva mesaje de injosire la colegii mei din tara unde lucram si unu din ei a incercat sa ma ajute cumparandu-mi bilet de intoarcere..asa ca prob pt care venisem nu am rez pt ca nu avea cine sa ma ajute sa alerg dintr-un colt in altul al Londrei fara bani si am iesit f umilita din povestea asta...eu sunt scorpion ca zodie si dreptatea si adevarul sunt deviza mea..Parerea mea despre pesti....FERITI-VA DE EI CA NU MERITA..nu sunt buni de nici un fel.


Ce usor e sa dai vina pe zodii,nu?
Barbie30_
Postat pe 23 Februarie 2011 11:07
De la: Barbie30_, la data 2011-02-23 11:07:40
De la: innab, la data 2011-02-23 11:04:38Buna..am sa va spun si eu o poveste despre un nenorocit de barbat din zodia pesti...a intrat in viata mea cu o multime de minciuni si desi l-am citit de prima data nu mi-am urmat intuitia sa il elimin definitiv din viata mea..a continuat sa ma viziteze in alta tara de cateva ori si tot asa cu milioane de minciuni si cand in sfarsit m-am hotarat sa pun punct relatiei (daca se putea numi asa ceva) am taiat orice legatura telefonica si de mess cu el.
De aici au aparut problemele...omu a insistat cu tel la mama mea..la fata mea...la serviciul unde lucram sa imi creeze probleme si in cele din urma m-am trezit cu el la usa mea..plangand..implorandu-ma sa il iert ca nu mai minte niciodata si alte asemenea abureli..Nu am lasat garda jos pt moment dar desi nu merita sa ii mai dau atentie vreodata si desi aveam o intutie ca totul se va transforma intr-un rau adus mie am acordat o ultima sansa.Eu aveam d rez ceva in UK si el locuia acolo asa ca a promis ca ma va ajuta ,ca imi ia el bilet..plateste hotelul ..etc si stau cateva zile sa rezolv ( eu eram intre salarii si nu aveam suficienti bani sa imi permit sa fac o calatorie).Ideea e ca s-a tinut de cuvant pana la un punct..a luat biletul...am rabdat de foame pe ryanair ca a zis ca nu are cash,am ajuns la hotel si ....SURPRIZA....nu avea bani sa plateasca ( eu aveam la mine cam 200 euro bani care ii tineam pt orice urgenta)...a reusit pana la urma sa plateasca 2 nopti la hotel si in prima noapte ne-am certat f tare si omu si-a luat talpasita lasandu-ma in hotel si fara bilet de intoarcere..Am dat cateva mesaje de injosire la colegii mei din tara unde lucram si unu din ei a incercat sa ma ajute cumparandu-mi bilet de intoarcere..asa ca prob pt care venisem nu am rez pt ca nu avea cine sa ma ajute sa alerg dintr-un colt in altul al Londrei fara bani si am iesit f umilita din povestea asta...eu sunt scorpion ca zodie si dreptatea si adevarul sunt deviza mea..Parerea mea despre pesti....FERITI-VA DE EI CA NU MERITA..nu sunt buni de nici un fel.


Ce usor e sa dai vina pe zodii,nu?


Exact la asta ma gandeam si eu Ea s-a dus in UK sa rezvolve niste probleme dar n-avea bani de drum si de hotel si avea pretentia sa i le plateasca el. Cand omul n-a avut bani sa-i plateasca hotelul, s-a suparat maimutza si s-a dat cu curu de pamant. Care dreptate domnsoara si care adevar? Ai vrut sa profiti putin de dansul si nu ti-a mers?
_Cryssa_
Postat pe 23 Februarie 2011 11:12
Ca un scorpion ce este "dreptatea si adevarul" sunt deviza ei,nu era drept sa se bazeze pe ea si nu pe el?Fiecare avem momente mai putin placute dar o mare parte din ele sunt cauzate tot de noi,e usor sa spui "din vina lui pentru ca asa sunt pestii,mincinosi si...." decat sa recunosti ca ai cam fost gasca si nu ai gandit cand a trebuit.
Barbie30_
Postat pe 23 Februarie 2011 11:17
Nu pleca cu premiza relatiei perfecte, nu totul consta in zodii, de fapt chiar foarte putin. Relatiile nu sunt menite sa fie perfecte, ci sa fie suportabile. Peste tot dam de senzatii, emotii, cereri si oferte, indiferent de zodie. Secretul e sa stim cum sa gasim, ce asteptam si mai ales ce oferim drept recompensa!
Am o relatie de 7 luni cu un peste, eu fiind la randul meu un peste..intradevar, la inceput eram neincrezatoare dar am stiut amandoi cum sa gasesim echilibrul si am reusit sa evoluam impreuna.
Scopul iubirii nu este sa obtii ceea ce iti doresti ci sa faci ceva spre binele celui pe care il iubesti.
daniellee
Postat pe 25 Februarie 2011 09:17
mda...uite....spre surpriza ta eu sunt din asa zisa zodie pesti....si crede-ma...sunt departe de ceea ce ai descris tu de ,,barbatul din pesti"....si pentru asta ...iti dau un singur exemplu!!!! ziceai ca sunt fara...coloana...ei uite....eu sunt un fericit tata divortzat,am un baiat sanatyos de 10 ani pe care il cresc eu! cu succes! crede-ma....si sunt constient de ce responsabilitate am....si il cresc cu frica lui Dumnezeu si cu adevarul in dreapta si cinstea in stanga! i mi-e al dracu' de greu singur....pentru ca sprijinul...acela de care e nevoie cateodat'....nu e!...dar tot ma descurc! la fel de bine pot sa spun si eu cum ai spus tu.....despre femei...insa nu o fac! ....pentru ca as fi misogin si partinitor....nu odata mi se intamplase sa dau peste...toaaate genurile de femei....care ...cand au auzit...de un barbat si un copil....au dat fuga ....mancand pamantul....sau...peste femei care au zis... ,,a! un copil? nu e nici o problema...dar casa ai?masina ai? ai bani destui? deci???? ....sa ma apuc si eu de....femei???????? nu!!!!!! asa ca ....acuzatiile tale vis-a-vis de zodia pesti....e nefondata! sunt din pesti...si nu ma regasesc deloc in ceea ce ai descris tu!!!!!!!!! sunt un barbat romantic pana in ultimul fir de par din cap!!!!!!!!!!! si unde e romantism...nu incape minciuna si inselatoria! ti-o spun eu!.....in rest.....numai de bine! BTW....trebuia ....sa discuti cu el si sa ii spui ca nu inspira incredere....si PUNKT! nu sa te... ,,autflagelezi"cu un tip careumbla sa,,marcheze'din pat in pat....sorry!
kudika133712
Postat pe 26 Februarie 2011 09:59
ma mir cum nu se mai termina zodiile astea...
rockk
Postat pe 26 Februarie 2011 10:03
De la: rockk, la data 2011-02-26 10:03:41ma mir cum nu se mai termina zodiile astea...
aa esti mai nou ,,inca nu ai vzt nimik,,orostitutie femeyasca
thadoogback
Postat pe 26 Februarie 2011 10:05
De la: thadoogback, la data 2011-02-26 10:05:55
De la: rockk, la data 2011-02-26 10:03:41ma mir cum nu se mai termina zodiile astea...
aa esti mai nou ,,inca nu ai vzt nimik,,orostitutie femeyasca
iar am imbarligat tastele,,sa mi beau cafeaua sa mi revin
thadoogback
Postat pe 26 Februarie 2011 10:09
De la: thadoogback, la data 2011-02-26 10:05:55
De la: rockk, la data 2011-02-26 10:03:41ma mir cum nu se mai termina zodiile astea...
aa esti mai nou ,,inca nu ai vzt nimik,,orostitutie femeyasca


fara horoscop, s ar sinucide 90% dintre ele...
rockk
Postat pe 26 Februarie 2011 10:12
De la: rockk, la data 2011-02-26 10:12:12
De la: thadoogback, la data 2011-02-26 10:05:55
De la: rockk, la data 2011-02-26 10:03:41ma mir cum nu se mai termina zodiile astea...
aa esti mai nou ,,inca nu ai vzt nimik,,orostitutie femeyasca


fara horoscop, s ar sinucide 90% dintre ele...
doamne fereste ,,mai bn sa le dam zodii sa mai avem si noi fecioarele noastre
thadoogback
Postat pe 26 Februarie 2011 10:16
da si eu am avut o experienta cu un idiot din pesti ,sint foarte mincinosi ,prefacuti si cel mai rau fara caracter ca sa nu mai vorbesc de femeile din pesti care joaca rolul de victime in orice , fugiti de astfel de persoane ,a si zodiile chiar se potrivesc multora nu e un mit.
kudika320094
Postat pe 26 Februarie 2011 14:32
sunteti penibile cu aceste zodii ,dar de tine ce parere ai ? de ce crezi ca esti perfecta ;probabi ca pestii au intuitia foarte bine instalata si nu va permite voua sa va bateti joc de ei. pestii lasa impresia ca pot fi jucati pe degete,dar nu este asa, iar cind va dati seama ca nu va merge aruncati cu noroi in ei,cred ca ar fi mai bine sa cautati alti "prosti" daca mai exista.
kudika037242
Postat pe 26 Februarie 2011 16:16
pestii se poarta aiurea fara motiv ,nu au un motiv anume nici nu ai timp sa-ti dai seama ce se intimpla ca si-au luat talpasita ,cred ca stii despre ce vorbesc ,isi urmaresc numai propriile interese si au taiat-o ,nu au caracter asta e cel mai mare defect si cred ca am dreptul sa-mi dau cu parerea doar am trecut prin niste situatii penibile cu pestisorii din ambele tabere.
kudika320094
Postat pe 26 Februarie 2011 16:29
De la: kudika320094, la data 2011-02-26 14:32:52da si eu am avut o experienta cu un idiot din pesti ,sint foarte mincinosi ,prefacuti si cel mai rau fara caracter ca sa nu mai vorbesc de femeile din pesti care joaca rolul de victime in orice , fugiti de astfel de persoane ,a si zodiile chiar se potrivesc multora nu e un mit.
a si ,esti super desteapta
thadoogback
Postat pe 26 Februarie 2011 18:29
numai oamenii necultivati cred in zodii
kudika224927
Postat pe 27 Februarie 2011 08:36
Eu sunt in zodia Pesti, viitorul meu sot este tot in zodia Pesti. Ne intelegem minunat, avem o relatie grozava, romantica, matura. O exceptie asa cum ai avut tu nu face regula.Asa ca nu mai generaliza.Totul tine de educatia de la parinti si de optiunea fiecaruia de a se comporta in viata.
gamyco
Postat pe 27 Februarie 2011 10:33
Este combinatia ideala, alte cuvinte sunt de prisos.
Amandoi suntem pesti si avem 18 ani de casnicie, as putea spune, chiar foarte fericita !!!
sabina_maria
Postat pe 27 Februarie 2011 12:41
Buna, eu sunt in zodia pesti si iti pot spune k gandesti gresit despre aceasta zodie. Eu stiu k oamenii nascuti sub acest semn zodiacal sunt niste oameni extraordinari, kre fac mereu mai mult pt altii decat pt ei insusi, probabil prietenul tau e exceptia de la regula:D..........sorry dar nu e din cauza zodiei ceea ce ti sa intamplat, deci, nu judek gresit, si nu generaliza
kudika371334
Postat pe 28 Februarie 2011 09:37
Este adevarat ce ai scris,ma regasesc in tot.Amandoi suntem pesti,si finalul simt ca se apropie.Eu tot il iubesc pentru ca suntem de 20 ani impreuna.
kudika351122
Postat pe 28 Februarie 2011 09:42
Lasa prostiile si nu generali ya.Pestii sunr nist e fiinte foarte generoase si sufletiste.Trebuie ca s+a prind baiatul ca vrei sa profiti la maximum de el.Voiai si bilet,si hotel si sa+ti reyolve problema cu reyidenta...Cam multe .Asa sunteti voi scorpionii,cand prindeti pe cineva,nu+l lsati pana nu+l terminati si apoi uitati si de cei mai buni prieteni.
kudika178542
Postat pe 28 Februarie 2011 10:22
De la: kudika178542, la data 2011-02-28 10:22:12Lasa prostiile si nu generali ya.Pestii sunr nist e fiinte foarte generoase si sufletiste.Trebuie ca s+a prind baiatul ca vrei sa profiti la maximum de el.Voiai si bilet,si hotel si sa+ti reyolve problema cu reyidenta...Cam multe .Asa sunteti voi scorpionii,cand prindeti pe cineva,nu+l lsati pana nu+l terminati si apoi uitati si de cei mai buni prieteni.


poti sa traduci putin???
ad__83
Postat pe 28 Februarie 2011 10:28
De la: ad_83, la data 2011-02-28 10:28:05
De la: kudika178542, la data 2011-02-28 10:22:12Lasa prostiile si nu generali ya.Pestii sunr nist e fiinte foarte generoase si sufletiste.Trebuie ca s+a prind baiatul ca vrei sa profiti la maximum de el.Voiai si bilet,si hotel si sa+ti reyolve problema cu reyidenta...Cam multe .Asa sunteti voi scorpionii,cand prindeti pe cineva,nu+l lsati pana nu+l terminati si apoi uitati si de cei mai buni prieteni.


poti sa traduci putin???


Nu poate! " Are+problemye la taz+tatu+ra!"
mimi_ca29
Postat pe 28 Februarie 2011 11:06
De la: oxyr, la data 2011-02-09 15:58:56Empatia reciproca îi va face pe barbatul Pesti si femeia Pesti sa îsi înteleaga perfect dorintele fizice. Daca aceasta compatibilitate fizica ar putea compensa problemele existente în celelalte domenii, barbatul Pesti si femeia Pesti ar forma poate cel mai reusit cuplu zodiacal.

Dar si barbatul Pesti si femeia Pesti au capacitatea de a-si secatui partenerul de energie. Amândoi au nevoie de un partener puternic, care sa-i domine, altfel o vor lua razna.

O relatie între barbatul Pesti si femeia Pesti poate fi foarte pasionala, dar un eventual mariaj va sfârsi în promiscuitate.

voi ce spuneti ? vi s-a intamplat sa fiti in aceasta postura ? daca da, detaliati cum a decurs relatia. as vrea sa stiu cum merg lucrurile :)

mama ce problema!!! Sincer nu le prea am cu astrele/horoscoapele, dar cred ca: tu pesti, el pesti, va luati un acvariu si rezolvati problema!
puiut_77
Postat pe 1 Martie 2011 09:51
DECI.. IN PRIMUL RAND IN TOATE PADURILE SUNT SI USCATURI.. IN AL 2-LEA RAND CRED CA SPUNETI NUMAI ABERATII - PENTRU CA STIU O GRAMADA DE OAMENI TOTAL DIFERITI ( CA SI CARACTER ) CARE SUNT ACEEASI ZODIE,SUNT TOTAL DIFERITI IN TOT ! DECI NU ESTE RELEVANT CE ZICETI .. ! SUNT INTR-O RELATIE DE PESTE 3 ANI CU IUBITUL MEU ,CARE E IN ZODIA PESTI! SI VA GARANTEZ EU CA NU-L SPERIE RESPONSABILITATEA SI NU ESTE DELOC CUM SPUNETI VOI ! DIN,CONTRA,ESTE BARBATUL PERFECT ! ACUM CE AR MAI FI DACA AM DA VINA PE ZODIE LA FIECARE PERSOANA CARE NU NE ESTE ALATURI SAU GRESESTE ! ESTE PENIBIL...PANA A URMA !
katy2008
Postat pe 2 Martie 2011 01:41
DACA VREI..GENERALIZAM .... TOATE PERSOANELE CARE LE CUNOSC SI SUNT IN ZODIA SCORPION SUNT FOARTE EGOISTE,MATERIALISTE,PROFITOARE ,LIGUSITOARE ...ETC. ASTA CA SA DAM VINA PE ZODIE CA SI TINE...
katy2008
Postat pe 2 Martie 2011 01:46
Intarata-i drace ca si mie-mi place!

Toate care postati pe topicele astea va incepeti postarea cu: nu conteaza zodia, conteaza omul si educatia.
Dupa randul asta, vine potopul. Sa-l fereasca Sfantul pe vreunul sa se fi legat de zodia din care faceti parte voi ca, asa dintr-o data, incepeti sa citati dintr-un horoscop, in care tocmai ati afirmat ca nu credeti si sa dati cu bata: "Tu vorbesti, Froso? Tu care esti Berbec si esti a mai rea de pe planeta?"

Nici macar amuzante nu mai sunteti.
Bine macar ca va tine zodiacul departe de adevaratele probleme.
rashela
Postat pe 2 Martie 2011 02:51
De la: kudika178542, la data 2011-02-28 10:22:12Lasa prostiile si nu generali ya.Pestii sunr nist e fiinte foarte generoase si sufletiste.Trebuie ca s+a prind baiatul ca vrei sa profiti la maximum de el.Voiai si bilet,si hotel si sa+ti reyolve problema cu reyidenta...Cam multe .Asa sunteti voi scorpionii,cand prindeti pe cineva,nu+l lsati pana nu+l terminati si apoi uitati si de cei mai buni prieteni.


faci sex in timp ce tastezi?
rockk
Postat pe 2 Martie 2011 05:41
nu inteleg toti aveti aceeasi impresie despre cei din zodia Pestii-barbati?eu nu cred.eu sunt Pesti si sotul meu la fel,avem o varsta destul de inaintata suntem impreuna de mici copii si ne iubim si acum si ne intelegem f bine
kudika373611
Postat pe 4 Martie 2011 20:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
grabirea/amanarea ciclului menstrual fara complicatii?! 8 De la: Viorica_Comsa 22 Februarie 2012 15:45
El- fecioara..eu-taur! 4 De la: ali_tzik 28 Octombrie 2011 19:01
Eu Leu-el Sagetator 4 De la: 592777 7 Iulie 2009 20:01
BUNA,Sunt compatibila cu un BERBEC eu sunt PESTE? 4 De la: GreenScorpio 13 Octombrie 2009 11:06
CE PARERE AVETI DESPRE BARBATUL TAUR ? DAR RELATIA DINTRE O "CAPRICOARNA" SI UN TAUR ? 11 De la: kudika144927 14 Martie 2010 18:59