Setari Cookie-uri

Te iubesc dar nu putem fi impreuna

Sunt intr-o relati de aproape 4 ani cu un tip . Eu am fost casatorita si am 2 copii ,el a fost casatorit si are un baiat care este la mama lui deocamdata,avem amandoi aceiasi varsta 36 de ani . In fine,suntem foarte fericiti impreuna,ne iubim enorm,cel mult eu I'll iubesc f mult si cred ca si el dar exista mereu problema ca el nu vrea sa se recasatoreasca. Aceasta problema am discutat-o de multe ori,eu vreau acest lucru si trebuie sa ma recasatoresc avand in vedere ca parintii mei au decedat si ma simnt mereu f singura.din fosta casatorie un copil este cu mine dar nu este deajuns ,vreau sa am o familie.!! De multe ori am incercat sa ne desparim,ultima oara acum vreo 3 luni cand eu am luat hotararea ca nu mai vreau sa continui aceasta relatie. Despartirea a durat o luna si am suportat-o f greu cu pastile de nervi si ochi umflati de plans si atunci cand incepusem sa ma mai linistesc si sa ies din nou cu prietenele afara,a aparut din nou si de data asta cu planuri de viitor....:))) Am visat cu ochii deschisi ncum se spune,,acum a uitat tot,,,zilele trecute intr-o discutie. Inteleg ca nu se gandeste la casatorie ba chiar si mai mult....imi zice ca nici nu a fost vorba de asta. !!! Am ramas pur si simplu trasnita . Ce inseamna asta si de ce pretinde ca ma iubeste???? De ce plange cand ne desparim????
andourrr
Postat pe 14 Februarie 2011 17:35
De la: andourrr, la data 2011-02-14 17:35:59Sunt intr-o relati de aproape 4 ani cu un tip . Eu am fost casatorita si am 2 copii ,el a fost casatorit si are un baiat care este la mama lui deocamdata,avem amandoi aceiasi varsta 36 de ani . In fine,suntem foarte fericiti impreuna,ne iubim enorm,cel mult eu I'll iubesc f mult si cred ca si el dar exista mereu problema ca el nu vrea sa se recasatoreasca. Aceasta problema am discutat-o de multe ori,eu vreau acest lucru si trebuie sa ma recasatoresc avand in vedere ca parintii mei au decedat si ma simnt mereu f singura.din fosta casatorie un copil este cu mine dar nu este deajuns ,vreau sa am o familie.!! De multe ori am incercat sa ne desparim,ultima oara acum vreo 3 luni cand eu am luat hotararea ca nu mai vreau sa continui aceasta relatie. Despartirea a durat o luna si am suportat-o f greu cu pastile de nervi si ochi umflati de plans si atunci cand incepusem sa ma mai linistesc si sa ies din nou cu prietenele afara,a aparut din nou si de data asta cu planuri de viitor....:))) Am visat cu ochii deschisi ncum se spune,,acum a uitat tot,,,zilele trecute intr-o discutie. Inteleg ca nu se gandeste la casatorie ba chiar si mai mult....imi zice ca nici nu a fost vorba de asta. !!! Am ramas pur si simplu trasnita . Ce inseamna asta si de ce pretinde ca ma iubeste???? De ce plange cand ne desparim????


Sunt doar emotii de moment Pacat ca te agati de el pt a trai. Stii?? Nici nu-ti imaginezi cata putere zace in noi; trebuie doar sa vrei. Stiu ca esti femeie si ai nevoie de un sufletel alaturi , dar..pana iti limpezesti situatia sentimentala, axeaza-te pe copii. Chiar daca e doar unul langa tine...nu uita: si cel de al doilea e tot al tau. Oare cum s-o fi simtit saracul copil cand te-a vazut umflata de plans si ametita de pastile??? Nu-i neglija pt un barbat care nu stie ce vrea si care nu e pt tine!
mimi_ca29
Postat pe 14 Februarie 2011 17:50
Draga mea nu te lasa impresionata asa de el si de ,,planurile" lui de viitor ,nu te lasa prea impresionata de lucrurile care le zice..fal sati zica mereu adevaru (daca asta doresti dar NU UITA ca,cateodata este cam dureros)Fal sati zica mereu cei in mintea lui,ce gandeste el ,ce doreste el,poate vrea o casatorie dar nu vrea sal bati la cap cu asta,poate iti pregateste o surpriza si totusi poate el chiar nu vrea.puteti fii o familiei si fara sa fiti casatoriti sau fai o propunere: ne casatorim macar la biserica sau prin acte si eu am sati fiu mereu fidela sau..am sati gatesc zilnic clatite am sati spal pantofii zilnic(bineinteles nu vorbesc prea serios)Asta trebuie sa faci si tu cu el,sa nu vorbesti prea serios ,sunteti inca tineri,puteti gandi matur dar sa va comportati totusi copilareste de asta aveti nevoie,iesiti in lume ,plimbativa si descoperiti impreuna ca iubiti si prieteni lucrurile de afara ,multumestei ca exista si pentru tot ce tia oferit si iartal pentru ce nu a putut sati ofere.Iti ofera dragoste dar nu o casatorie,tu ce alegi?o Casnicie ,,esuata" sau dragostea lui eterna?
Fal sa te doreasca,fiind o femeie puternica,eleganta.E normal sa plangi dupa el dar nu pana ti se umfla ochii pentru ca,chiar daca tu zici in mintea ta ca el e alesul si nui ca toti ceilalti,iata ca e,dar asta nui neaparat un defect
leona16
Postat pe 19 Februarie 2011 11:18
De la: mimi_ca29, la data 2011-02-14 17:50:42
De la: andourrr, la data 2011-02-14 17:35:59Sunt intr-o relati de aproape 4 ani cu un tip . Eu am fost casatorita si am 2 copii ,el a fost casatorit si are un baiat care este la mama lui deocamdata,avem amandoi aceiasi varsta 36 de ani . In fine,suntem foarte fericiti impreuna,ne iubim enorm,cel mult eu I'll iubesc f mult si cred ca si el dar exista mereu problema ca el nu vrea sa se recasatoreasca. Aceasta problema am discutat-o de multe ori,eu vreau acest lucru si trebuie sa ma recasatoresc avand in vedere ca parintii mei au decedat si ma simnt mereu f singura.din fosta casatorie un copil este cu mine dar nu este deajuns ,vreau sa am o familie.!! De multe ori am incercat sa ne desparim,ultima oara acum vreo 3 luni cand eu am luat hotararea ca nu mai vreau sa continui aceasta relatie. Despartirea a durat o luna si am suportat-o f greu cu pastile de nervi si ochi umflati de plans si atunci cand incepusem sa ma mai linistesc si sa ies din nou cu prietenele afara,a aparut din nou si de data asta cu planuri de viitor....:))) Am visat cu ochii deschisi ncum se spune,,acum a uitat tot,,,zilele trecute intr-o discutie. Inteleg ca nu se gandeste la casatorie ba chiar si mai mult....imi zice ca nici nu a fost vorba de asta. !!! Am ramas pur si simplu trasnita . Ce inseamna asta si de ce pretinde ca ma iubeste???? De ce plange cand ne desparim????


Sunt doar emotii de moment Pacat ca te agati de el pt a trai. Stii?? Nici nu-ti imaginezi cata putere zace in noi; trebuie doar sa vrei. Stiu ca esti femeie si ai nevoie de un sufletel alaturi , dar..pana iti limpezesti situatia sentimentala, axeaza-te pe copii. Chiar daca e doar unul langa tine...nu uita: si cel de al doilea e tot al tau. Oare cum s-o fi simtit saracul copil cand te-a vazut umflata de plans si ametita de pastile??? Nu-i neglija pt un barbat care nu stie ce vrea si care nu e pt tine!
off cum sta ea ma pe net si pune punctul pe j ,,of of
thadoogback
Postat pe 19 Februarie 2011 11:24
Imi pare rau ca trebuie sa-ti scriu.........
Chiar nu inteleg cum te plictisesti avand un copil langa tine, stiind ca al 2'lea e la tata lui.....
In fine, nu asta era intrebarea ta. Se pare ca ai ales prost in prima relatia( pt. ca esti singura) si la fel o faci si cu a doua...sau cel putin asa pare.
Eu de ex. sa fiu in lcul tau, m-as lupta sa-mi tin ambii copilasi langa mine si sa imi ocup timpul cu ei ...asa cu siguranta nu m-as plictisi, iar despre maritat si relatii, sigur, trebuie sa avem si astea, ( esti tanara, sigur ca te gandesti sa-ti refaci viata, insa nu asa, "cersind" iubirea unui neica nimeni).. insa cand ai copiii, prioritatile sunt altele......parerea mea.
Succes!
stem_29
Postat pe 19 Februarie 2011 13:15
De la: stem_29, la data 2011-02-19 13:15:14Imi pare rau ca trebuie sa-ti scriu.........
Chiar nu inteleg cum te plictisesti avand un copil langa tine, stiind ca al 2'lea e la tata lui.....
In fine, nu asta era intrebarea ta. Se pare ca ai ales prost in prima relatia( pt. ca esti singura) si la fel o faci si cu a doua...sau cel putin asa pare.
Eu de ex. sa fiu in lcul tau, m-as lupta sa-mi tin ambii copilasi langa mine si sa imi ocup timpul cu ei ...asa cu siguranta nu m-as plictisi, iar despre maritat si relatii, sigur, trebuie sa avem si astea, ( esti tanara, sigur ca te gandesti sa-ti refaci viata, insa nu asa, "cersind" iubirea unui neica nimeni).. insa cand ai copiii, prioritatile sunt altele......parerea mea.
Succes!
bine punctat stem_29, un sfat foarte bun, iar atunci cand ai copii, prioritatile sunt chiar altele, adica nu mai timp de pierdut, cu atat mai putin sa te plictisesti. Cum iti asterni, asa dormi..
georgelo28
Postat pe 19 Februarie 2011 16:29
kred k fake teatru ....si nu e de u....
kudika368890
Postat pe 20 Februarie 2011 10:17
De la: kudika368890, la data 2011-02-20 10:17:39kred k fake teatru ....si nu e de u....
daaa fake taktru uuu si nu e d uuuuuuuuuuuuu bravoooo
thadoogback
Postat pe 20 Februarie 2011 10:21
De la: kudika368890, la data 2011-02-20 10:17:39kred k fake teatru ....si nu e de u....
luchianramona
Postat pe 20 Februarie 2011 10:28

Eu cred ca nu il cunosti suficient de bine pe tipul asta. Daca ai sti mai multe despre el si despre modul in care gandeste, ce idei are etc..atunci ai sti ce sa ii spui ca sa il convingi sa va casatoriti...
Daca tu esti asa de dornica sa te mariti...
joy_18
Postat pe 20 Februarie 2011 16:33
De la: kudika368890, la data 2011-02-20 10:17:39kred k fake teatru ....si nu e de u....



ke d kk ..............
anastasia_m
Postat pe 20 Februarie 2011 16:36
in primul rand trebuie sa iti recuperezi si celalalt copil. daca nu esti o mama implinita, cum poti fi o iubita implinita. in al doilea rand, e pacat ca te agati asa mult de un act...devii sufocanta si asta sperie orice barbat..la 36 de ani esti cam puerila in gandire, faci greseli peste greseli. eu ma gandeam ca ne intrebi cum sa faci sa ai si pe celalalt copil langa tine...cum poti pune capul pe perna cand nu ai amandoi copiii langa tine...si tie iti arde de de un amarat de act...trezeste-te si stabileste-ti prioritatile
delicacy
Postat pe 20 Februarie 2011 18:35
De la: andourrr, la data 2011-02-14 17:35:59Sunt intr-o relati de aproape 4 ani cu un tip . Eu am fost casatorita si am 2 copii ,el a fost casatorit si are un baiat care este la mama lui deocamdata,avem amandoi aceiasi varsta 36 de ani . In fine,suntem foarte fericiti impreuna,ne iubim enorm,cel mult eu I'll iubesc f mult si cred ca si el dar exista mereu problema ca el nu vrea sa se recasatoreasca. Aceasta problema am discutat-o de multe ori,eu vreau acest lucru si trebuie sa ma recasatoresc avand in vedere ca parintii mei au decedat si ma simnt mereu f singura.din fosta casatorie un copil este cu mine dar nu este deajuns ,vreau sa am o familie.!! De multe ori am incercat sa ne desparim,ultima oara acum vreo 3 luni cand eu am luat hotararea ca nu mai vreau sa continui aceasta relatie. Despartirea a durat o luna si am suportat-o f greu cu pastile de nervi si ochi umflati de plans si atunci cand incepusem sa ma mai linistesc si sa ies din nou cu prietenele afara,a aparut din nou si de data asta cu planuri de viitor....:))) Am visat cu ochii deschisi ncum se spune,,acum a uitat tot,,,zilele trecute intr-o discutie. Inteleg ca nu se gandeste la casatorie ba chiar si mai mult....imi zice ca nici nu a fost vorba de asta. !!! Am ramas pur si simplu trasnita . Ce inseamna asta si de ce pretinde ca ma iubeste???? De ce plange cand ne desparim????

Prima mea reactie este sa-ti spun sa-l lasi. El nu iti ofera ceea ce tu vrei si cauti, deci fericita n-ai cum sa fii.

Dar ca o intrebare: este de acord sa locuiti impreuna? ca puteti si sa locuiti impreuna fara sa fiti neaparat casatoriti.

Si ca PS: arati superb pentr 36 de ani!
kudika_pudika
Postat pe 20 Februarie 2011 18:48
Ai dreptate cu copii si eu gandeam la fel pana acum doi ani cand mi-au murit ambii parinti ,eu fiind singurul copil deci nici macar frati sau surori,in plus locuiesc afara din tara . Eu lucrez pana la ora 8 si din punct de vedere copii imi este f gru,nu am intat in detalii,din acest motiv ma gandeam ca trebuie sa am o familie.nu pentru acum pt viitori ani.te pup multumesc pt raspuns.
andourrr
Postat pe 22 Februarie 2011 16:52
Subiectul meu era altul, tu mi-ai raspuns la tema copii.poate ai dreptate dar nu poti judeca as de la tine,fiecare are situatia lui.Dar pt ca tot ai deschis subiectul am sa-ti explic: eu traiesc in alta tara si nu am pe nimeni aici,serviciul meu este f lung si nici nu pot sa I'll las pt ca nu am alta sursa de supravietuire. Nu imi pot lasa fata acasa singura cu o mie da vagabonzi pe langa casa,inainte sa decedeze mama erau amandoi cu mine. Si in final este la tatal ei care are o familie nu la cineva strain. In continuare daca cum spuneai tu (imi arde de nu stiu ce) nu ma gandeam de loc la castorie.
andourrr
Postat pe 22 Februarie 2011 17:15
De la: kudika_pudika, la data 2011-02-20 18:48:12
De la: andourrr, la data 2011-02-14 17:35:59Sunt intr-o relati de aproape 4 ani cu un tip . Eu am fost casatorita si am 2 copii ,el a fost casatorit si are un baiat care este la mama lui deocamdata,avem amandoi aceiasi varsta 36 de ani . In fine,suntem foarte fericiti impreuna,ne iubim enorm,cel mult eu I'll iubesc f mult si cred ca si el dar exista mereu problema ca el nu vrea sa se recasatoreasca. Aceasta problema am discutat-o de multe ori,eu vreau acest lucru si trebuie sa ma recasatoresc avand in vedere ca parintii mei au decedat si ma simnt mereu f singura.din fosta casatorie un copil este cu mine dar nu este deajuns ,vreau sa am o familie.!! De multe ori am incercat sa ne desparim,ultima oara acum vreo 3 luni cand eu am luat hotararea ca nu mai vreau sa continui aceasta relatie. Despartirea a durat o luna si am suportat-o f greu cu pastile de nervi si ochi umflati de plans si atunci cand incepusem sa ma mai linistesc si sa ies din nou cu prietenele afara,a aparut din nou si de data asta cu planuri de viitor....:))) Am visat cu ochii deschisi ncum se spune,,acum a uitat tot,,,zilele trecute intr-o discutie. Inteleg ca nu se gandeste la casatorie ba chiar si mai mult....imi zice ca nici nu a fost vorba de asta. !!! Am ramas pur si simplu trasnita . Ce inseamna asta si de ce pretinde ca ma iubeste???? De ce plange cand ne desparim????

Prima mea reactie este sa-ti spun sa-l lasi. El nu iti ofera ceea ce tu vrei si cauti, deci fericita n-ai cum sa fii.

Dar ca o intrebare: este de acord sa locuiti impreuna? ca puteti si sa locuiti impreuna fara sa fiti neaparat casatoriti.

Si ca PS: arati superb pentr 36 de ani!


poza e cand avea 16.
rockk
Postat pe 22 Februarie 2011 17:17
De la: andourrr, la data 2011-02-14 17:35:59Sunt intr-o relati de aproape 4 ani cu un tip . Eu am fost casatorita si am 2 copii ,el a fost casatorit si are un baiat care este la mama lui deocamdata,avem amandoi aceiasi varsta 36 de ani . In fine,suntem foarte fericiti impreuna,ne iubim enorm,cel mult eu I'll iubesc f mult si cred ca si el dar exista mereu problema ca el nu vrea sa se recasatoreasca. Aceasta problema am discutat-o de multe ori,eu vreau acest lucru si trebuie sa ma recasatoresc avand in vedere ca parintii mei au decedat si ma simnt mereu f singura.din fosta casatorie un copil este cu mine dar nu este deajuns ,vreau sa am o familie.!! De multe ori am incercat sa ne desparim,ultima oara acum vreo 3 luni cand eu am luat hotararea ca nu mai vreau sa continui aceasta relatie. Despartirea a durat o luna si am suportat-o f greu cu pastile de nervi si ochi umflati de plans si atunci cand incepusem sa ma mai linistesc si sa ies din nou cu prietenele afara,a aparut din nou si de data asta cu planuri de viitor....:))) Am visat cu ochii deschisi ncum se spune,,acum a uitat tot,,,zilele trecute intr-o discutie. Inteleg ca nu se gandeste la casatorie ba chiar si mai mult....imi zice ca nici nu a fost vorba de asta. !!! Am ramas pur si simplu trasnita . Ce inseamna asta si de ce pretinde ca ma iubeste???? De ce plange cand ne desparim????


Cred ca i-ai aratat ca tii la el si nu cred ca mai e asa interesat de ceva serios. Parerea mea e sa il lasi si sa te setezi pe ce ai in prezent. Copilul si munca. Barbati mai sunt si sigur ca la modul cum arati nu vor intarzia sa apara. Take care...
bea79
Postat pe 23 Februarie 2011 11:02
Scuze ca intervin dar......cum "Te iubesc dar nu putem fi impreuna"?Dupa cate am inteles voi sunteti impreuna.Doar ca nu va casatoriti.Nu inteleg cum dupa o casnicie ratata (indiferent din vina cui), tu inca iti mai doresti sa te casatoresti.Si eu sunt casatorita, am 37 de ani, am doi copii si....in pragul divortului.Un divort care se pare ca va fii destul de "elegant".Vom ramane prieteni pentru copii, doar ca fiecare...cauta altceva in viata.NU inseamna ca nu vom avea alte relatii dar.....in ceea ce ma priveste....nu-mi mai doresc sa ma recasatoresc.Pentru ce???Daca e ne bine impreuna.....de ce trebuie sa ne casatorim??Cred ca ne dorim o casnicie atunci cand suntem adolescenti, cand visam la cal alb, la printul din poveste.....Dar acum???la 37 de ani, esti pe picioarele tale, ai copii tai, ai o relatie cu ...un "el", va iubiti, ce mai conteaza???ce-ti mai trebuie??de ce ai nevoie de garantii???crezi ca daca va casatoriti va fii numai al tau??pentru totdeauna??Hai, nu fii copil, doar ai mai trecut prin asta.Nu ai invatat ca "nu e nevoie sa ne atasam de un lucru sau o fiinta, pentru ca ...de ce ne atasam vrem sa pastram, iar de pastrat nu putem pastra nimic."??
Copii sunt ai tai pe veci, ei sunt familia ta.El....un om alaturi de care mergi prin viata o anumita perioada.Sau poate pentru totdeauna.Dar...ce nevoie ai de acte??NU incerca sa-l constrangi.Poate ca si el gandeste acum ca si mine, si nu mai vrea sa treaca printr-o alta casnicie.Nu inseamna ca te iubeste mai putin.Slabeste-i latul din jurul gatului, lasa relatia la nivelul la care si-o doreste....ca sa-l poti pastra.
Asta este parerea mea si....sper sa nu te fii deranjat.
kudika163104
Postat pe 23 Februarie 2011 12:59
De ce? Pentru ca in strainatate, o casatorie cu un cetatean strain, iti ofera alte perspective, o oarecare stabilitate, alte sanse, alte... alte....
O fi si iubire, nu zic ba, dar mai aproape-i pielea decat camasa.
rashela
Postat pe 23 Februarie 2011 13:21
Felul in care gandesti stiu,am trecut si eu prin faza aceasta....tu esti la inceputu unui drum care o sa vezi in urmatorii ani ca nu este chiar asa de usor,asa gandeam si eu cand eram in prag de divort. Dupa ce o sa treci peste asta o sa vezi ca totusi nu este asa de frumos sa traiesti de unul singur si chiar intr-o relatie de durata,mie de exemplu todeauna mi-a placut sa am un camin fericit,familia are mare importanta iar barbatul are si partile lui bune......in fine si ce facem ramanem asa pana se satura si dupa aceia ..altul??? nu prea sunt tipul de albinuta care ii place sa zboare din floare in floare ,asta este parerea mea. Si vroiam sa-ti mai spun ca a doua castorie o sa o alegi cu mai multa minte de cat prima,cu cat inaintam in varsta gandim altfel.Te pup si i-mi pare rau ca trebuie si tu sa treci prin asta.
andourrr
Postat pe 23 Februarie 2011 22:05
Dar dc tii neaparat sa te casatoresti cu el ?in ziua de azi nu mai cred ca este importanta casatoria .Sunt f multi oameni care se casatoresc mai mult din obligatie sau datorie,pt ca asa trebuie...dar dc?crezi ca sunt fericiti ?Parerea mea este ca daca va iubiti si va intelegeti nu ar trebui sa conteze faptul ca nu va casatoriti tinand cont de faptul ca amandoi ati avut un esec in acest sens.
Bulyna
Postat pe 24 Februarie 2011 09:08
De la: stem_29, la data 2011-02-19 13:15:14Imi pare rau ca trebuie sa-ti scriu.........
Chiar nu inteleg cum te plictisesti avand un copil langa tine, stiind ca al 2'lea e la tata lui.....
In fine, nu asta era intrebarea ta. Se pare ca ai ales prost in prima relatia( pt. ca esti singura) si la fel o faci si cu a doua...sau cel putin asa pare.
Eu de ex. sa fiu in lcul tau, m-as lupta sa-mi tin ambii copilasi langa mine si sa imi ocup timpul cu ei ...asa cu siguranta nu m-as plictisi, iar despre maritat si relatii, sigur, trebuie sa avem si astea, ( esti tanara, sigur ca te gandesti sa-ti refaci viata, insa nu asa, "cersind" iubirea unui neica nimeni).. insa cand ai copiii, prioritatile sunt altele......parerea mea.
Succes!


Imi pare rau ,,stem 29"...am urmarit postarile tale si erau de bun simt si nostime cateodata...alteori presarate cu mici rautati, in limite hazlii si rezonabile. Doar ca de data asta ai nimerit-o ca ,,Eremia cu oistea-n gard!" Esti chiar rautacioasa si de-a dreptul deplasata cand faci toate afirmatiile de mai sus. Toate ne-am obisnuit sa ne autoprostim cu ideea ca doar copiii conteaza si trebuie sa ne sacrificam pentru ei. FALS!
Pentru copii faci sacrificii, nu te sacrifici! Carui copil ii trebuie o mama sau orice fel de parinte ,,franjuri"? La ce i-ar sluji drept exemplu asa ceva? Copiii sunt mimetici, imita involuntar valorile pe care le-au perceput la noi. Betesugurile noastre, ei si le insusesc si le practica drept conduita normala de viata. De aceea sacrificiul exclusiv in favoarea copiilor, nu e nici macar de dorit. Copiii trebuie sa-si aiba parinti fericiti in jurul lor, ca sa vada drept exemplu atmosfera tandra si propice unei bunei cresteri, nu parinti frustrati, neintelegatori si alienati.
Fetei asteia ii faci doar rost de ceva jigniri si ii dai si tu acolo ceva sfaturi rautacioase, atat.
Nu e vb ca ales ea prost, dar daca tie in relatia sau casnicia ta, ti s-ar intampla brusc ceva neplacut dupa nu stiu cati ani de casnicie fericita, ai zice ca ai ales prost? Oamenii se schimba constant pe parcurs, de aceea e absolut imposibil cateodata sa prevezi cum se va transforma omul de langa tine si ce aspiratii va ajunge in final sa aiba. Cu totul altele decat cele avute cand l-ai intalnit. Asa ca nu emite judecati sumare fara informatii precise, cine a ales prost si de ce.
Pe urma, de ce sa jignesti femeia numind omul pe care il iubeste din toata fiinta (de vreme ce a venit aici sa-si planga amarul, poate neavand cui sa-i spuna) un ,,neica nimeni"?
Asta urasc la natia romaneasca, toti judeca aprig fara sa aiba cele mai sumare elemente. Si jignesc asa cum respira!
Si dincolo de astea doua lucruri insirate de mine aici, din optica ta se vede indemnul clar la abandon pe care i-l dai. Asta ii trebuie femeii?
Scrie undeva ca actul asta de casatorie iti aduce barbatul de langa tine mai aproape? Il leaga de tine mai strans? Nu pot fi o familie si fara acte? Crezi ca de asta n-ar putea sotul tau real (sau potential, daca esti singura) sa te insele? Ca ai depus acte cu el?
cristinarudi
Postat pe 24 Februarie 2011 18:43
kudika135438
Postat pe 24 Februarie 2011 22:18
Dupa o experienta cu fostul barbat nar mai trebui sa te increzi in barbati chiar daca il iubesti pt toti sunt la fel inselatori credema sunt in aceasi problema si eu ,am tot 37 de ani si am ramas singura si am cunoscut pe cineva si tot asa a zis si catre mine casatoria se exclude vrea doar o relatie simpla fara obligatii ,,toti sunt la fel nu mai am incredere in ei sunt lasi,,.
kudika367461
Postat pe 27 Februarie 2011 07:20
De la: kudika367461, la data 2011-02-27 07:20:35Dupa o experienta cu fostul barbat nar mai trebui sa te increzi in barbati chiar daca il iubesti pt toti sunt la fel inselatori credema sunt in aceasi problema si eu ,am tot 37 de ani si am ramas singura si am cunoscut pe cineva si tot asa a zis si catre mine casatoria se exclude vrea doar o relatie simpla fara obligatii ,,toti sunt la fel nu mai am incredere in ei sunt lasi,,.


Adica ai fost casatorita cativa ani, probabil destui, apoi ai cunoscut UN barbat si, dupa doar doua relatii serioase, ai ajuns tu la concluzia ca TOTI sunt la fel?
Macar asta de l-ai cunoscut tu, a fost sincer de la bun inceput. De ce ar trebui considerat neserios ca nu vrea sa se mai insoare? Poate nu esti femeia potrivita pentru el.
rashela
Postat pe 27 Februarie 2011 07:25
De la: rashela, la data 2011-02-27 07:25:36
Adica ai fost casatorita cativa ani, probabil destui, apoi ai cunoscut UN barbat si, dupa doar doua relatii serioase, ai ajuns tu la concluzia ca TOTI sunt la fel?
Macar asta de l-ai cunoscut tu, a fost sincer de la bun inceput. De ce ar trebui considerat neserios ca nu vrea sa se mai insoare? Poate nu esti femeia potrivita pentru el.


e o copila la ce sa te astepti de la ea

ca majoritatea femeilor copile (nu copilaroase, e o mare diferenta ) au intrat intr-o relatie din disperare ... iar cand faci ceva cu sila, normal sa se aleaga praful
battleofwits
Postat pe 27 Februarie 2011 08:40
De la: cristinarudi, la data 2011-02-24 18:43:54
De la: stem_29, la data 2011-02-19 13:15:14Imi pare rau ca trebuie sa-ti scriu.........
Chiar nu inteleg cum te plictisesti avand un copil langa tine, stiind ca al 2'lea e la tata lui.....
In fine, nu asta era intrebarea ta. Se pare ca ai ales prost in prima relatia( pt. ca esti singura) si la fel o faci si cu a doua...sau cel putin asa pare.
Eu de ex. sa fiu in lcul tau, m-as lupta sa-mi tin ambii copilasi langa mine si sa imi ocup timpul cu ei ...asa cu siguranta nu m-as plictisi, iar despre maritat si relatii, sigur, trebuie sa avem si astea, ( esti tanara, sigur ca te gandesti sa-ti refaci viata, insa nu asa, "cersind" iubirea unui neica nimeni).. insa cand ai copiii, prioritatile sunt altele......parerea mea.
Succes!


Imi pare rau ,,stem 29"...am urmarit postarile tale si erau de bun simt si nostime cateodata...alteori presarate cu mici rautati, in limite hazlii si rezonabile. Doar ca de data asta ai nimerit-o ca ,,Eremia cu oistea-n gard!" Esti chiar rautacioasa si de-a dreptul deplasata cand faci toate afirmatiile de mai sus. Toate ne-am obisnuit sa ne autoprostim cu ideea ca doar copiii conteaza si trebuie sa ne sacrificam pentru ei. FALS!
Pentru copii faci sacrificii, nu te sacrifici! Carui copil ii trebuie o mama sau orice fel de parinte ,,franjuri"? La ce i-ar sluji drept exemplu asa ceva? Copiii sunt mimetici, imita involuntar valorile pe care le-au perceput la noi. Betesugurile noastre, ei si le insusesc si le practica drept conduita normala de viata. De aceea sacrificiul exclusiv in favoarea copiilor, nu e nici macar de dorit. Copiii trebuie sa-si aiba parinti fericiti in jurul lor, ca sa vada drept exemplu atmosfera tandra si propice unei bunei cresteri, nu parinti frustrati, neintelegatori si alienati.
Fetei asteia ii faci doar rost de ceva jigniri si ii dai si tu acolo ceva sfaturi rautacioase, atat.
Nu e vb ca ales ea prost, dar daca tie in relatia sau casnicia ta, ti s-ar intampla brusc ceva neplacut dupa nu stiu cati ani de casnicie fericita, ai zice ca ai ales prost? Oamenii se schimba constant pe parcurs, de aceea e absolut imposibil cateodata sa prevezi cum se va transforma omul de langa tine si ce aspiratii va ajunge in final sa aiba. Cu totul altele decat cele avute cand l-ai intalnit. Asa ca nu emite judecati sumare fara informatii precise, cine a ales prost si de ce.
Pe urma, de ce sa jignesti femeia numind omul pe care il iubeste din toata fiinta (de vreme ce a venit aici sa-si planga amarul, poate neavand cui sa-i spuna) un ,,neica nimeni"?
Asta urasc la natia romaneasca, toti judeca aprig fara sa aiba cele mai sumare elemente. Si jignesc asa cum respira!
Si dincolo de astea doua lucruri insirate de mine aici, din optica ta se vede indemnul clar la abandon pe care i-l dai. Asta ii trebuie femeii?
Scrie undeva ca actul asta de casatorie iti aduce barbatul de langa tine mai aproape? Il leaga de tine mai strans? Nu pot fi o familie si fara acte? Crezi ca de asta n-ar putea sotul tau real (sau potential, daca esti singura) sa te insele? Ca ai depus acte cu el?



BRAVOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO!!!!!!!!!!
123violeta
Postat pe 27 Februarie 2011 08:46
De la: cristinarudi, la data 2011-02-24 18:43:54...Nu e vb ca ales ea prost, dar daca tie in relatia sau casnicia ta, ti s-ar intampla brusc ceva neplacut dupa nu stiu cati ani de casnicie fericita, ai zice ca ai ales prost? ....


nimic nu se intampla din senin, sau ca s-a schimbat pe parcurs ...
suntem ceea ce suntem, iar 70% din ceea ce stim pe lumea asta, acumulam pana in varsta de 7 ani,
deci scuza asta ca "nu a stiut" ... imi pare rau, dar nu tine

barbatul nu se schimba intr-o relatie, cel mult poate sa acumuleze "cunostinte" noi
de schimbat, se schimba doar ceea ce vrem noi sa observam la el
daca la inceput observam doar placerea dupa ce ne fotem,
pe urma incepem sa vedem: agresivitatea, indolgenta, prostia, gelozia, ...etc

deci, fiecare este responsabil pentru alegerea facuta

battleofwits
Postat pe 27 Februarie 2011 08:56
Buna draga mea. Din cate povestesti ai nevoie mare de acesta casatorie cu omul la care tii. dar te-ai gandit macar de el nu vrea? ai discutat cu el motivele? poate ca si pe el l-a marcat prima casatorie, poate ca a traiti ceva atat de grav incat nu mai vrea sa repete greseala. Un document pe care scrie ca esti casatorita nu te face neaparat si fericiata desi pentru noi femeiele asta e o siguranta. Daca intradevar te iubeste exista si varianta mergerii la biserica si casatoria doar religioasa,mai stiu cazuri. Cu toate astea eu te sfatuiesc sa te gandesti bine sa nu mai suferi odata sau sa mai treci printr-un divort sau despartire ar fi pacat se vede ca esti de treaba
kudika366968
Postat pe 27 Februarie 2011 10:26
eu am aproximativ aceeasi poveste vb cu un bait de ceva timp imi zice ca ma iubeste ma respeca erenorm dar tot o data ca nu putem fi impreuna sincer cred ca are o pb mentala adica a avut o deceptie si a ramas cu o trauma deaceea ei nu sunt siguri pe sentimentele lor
simonikabv90
Postat pe 27 Februarie 2011 13:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Femeia Pesti si Barbatul Pesti 42 De la: theREALKudikaAdmin 31 Ianuarie 2022 10:50
buna tuturor 18 De la: razz 6 Iunie 2009 01:02
EU LEU SI EL CAPRICORN 6 De la: sirena22 6 Martie 2009 16:36
eu leu, el taur....ce ziceti? 6 De la: kudika002180 24 Octombrie 2009 09:45
21 IUNIE= GEMENI SAU RAC??? 38 De la: Diavolyta_ 14 Mai 2009 22:49