Setari Cookie-uri

Haosul de azi...

Toti oamenii spun ca viata e o lupta si ca trebuie sa te zbati mereu, dar intrebarea mea este pentru ce anume?Totul in jur mi se pare un haos total ,tot materialismul asta si valorile gresit intelese ma lasa "rece".Tot ce conteaza acum este tocmai ce nu ar trebui sa conteze.Nu am ce sa-mi doresc in lumea asta, sistemul nu are ce sa mi ofere.Oare de ce cu totii simtim un"gol"acolo undeva desi afirmam cu convingere ca noi suntem "fericiti".Banii ar trebui sa fie decat un mijloc de supravietuire a trupului nostru care nu este vesnic.Familia nu mai exista decat in cazuri foarte rare,acum sunt numai divorturi,copii care nu isi primesc educatia potrivita,femeile-obiect,barbati avizi dupa putere si interese proprii etc Cine am fost si cine suntem dar mai ales ce vom deveni?Viata este asa fiindca noi,masa cea profitoare o facem asa,nu mai tinem de cont de nimic ...Suntem inumani,opusul a tot ce este frumos si spiritual,nuli prin definitie.Majoritatea "speciei" nu mai constientizam ,deja am renuntat macar sa ne mai gandim la acest aspect ca pana la urma, fiecare pe drumul lui,nu i asa?Adevarul e ca ceea ce este in jur se transmite de la unul la celalalt si daca primim aproape numai stimuli negativi acestia se receptioneaza mai departe si oare pana la urma ne vom "sufoca" definitiv?Starea noastra e colectiva nu depinde numai de propria persoana de aceea suntem toti asa de "bine".Merita sa meditam asupra interiorului nostru sa incercam macar sa ne punem cateva intrebari...Si ah da,mai exista si cateva raze de sperante pe care le distrugem pe zi ce trece...

kudika065839
Postat pe 3 Martie 2011 00:35
De la: kudika065839, la data 2011-03-03 00:35:00.Si ah da,mai exista si cateva raze de sperante pe care le distrugem pe zi ce trece...



Ia scrie ceva si despre aceste raze de speranta.
rashela
Postat pe 3 Martie 2011 00:39
Cum sa simti mirosul trandafirilor cand pe tine nu te lasa spinii sa te apropii de ei?
Barbie30_
Postat pe 3 Martie 2011 09:15
Fiecare traieste in lumea asta dupa cum doreste. Nimeni nu poate sa-ti impuna cum sa traiesti.
Lucia38
Postat pe 3 Martie 2011 09:19
ce "negativista" esti!!!! mai ca mi-au dat lacrimile!
vitamina_c
Postat pe 3 Martie 2011 09:21
De la: kudika065839, la data 2011-03-03 00:35:00

Toti oamenii spun ca viata e o lupta si ca trebuie sa te zbati mereu, dar intrebarea mea este pentru ce anume?..



Pt ce? Pt ca avem iluzii si dorim sa le transformam in realitate.
mimi_ca29
Postat pe 3 Martie 2011 09:22
De la: vitamina_c, la data 2011-03-03 09:21:32 ce "negativista" esti!!!! mai ca mi-au dat lacrimile!

Ioooooooooooooooo?????????
Lucia38
Postat pe 3 Martie 2011 09:24
Am gasit prima raza de speranta Topicul e deschis la "frumusete"...
Barbie30_
Postat pe 3 Martie 2011 09:25
De la: Barbie30_, la data 2011-03-03 09:25:35Am gasit prima raza de speranta Topicul e deschis la "frumusete"...

adica... frumusetea haosului de azi?
Lucia38
Postat pe 3 Martie 2011 09:28
De la: Lucia38, la data 2011-03-03 09:24:01
De la: vitamina_c, la data 2011-03-03 09:21:32 ce "negativista" esti!!!! mai ca mi-au dat lacrimile!

Ioooooooooooooooo?????????



nuuuuuuuuuuuuuuu! tanti asta cu topicul dar imi fu prea lene s-o citez!!
vitamina_c
Postat pe 3 Martie 2011 09:29
De la: Lucia38, la data 2011-03-03 09:28:10
De la: Barbie30_, la data 2011-03-03 09:25:35Am gasit prima raza de speranta Topicul e deschis la "frumusete"...

adica... frumusetea haosului de azi?


Putea sa-l deschida la "iubiri imposibile" dar a ales sa-l deshida la "frumusete",asta arata o mica sclipire la capatul tunelului.
Barbie30_
Postat pe 3 Martie 2011 09:41
Din data de 24 octombrie anul trecut (chiar de ziua mea), pentru ca nimic nu este intamplator, am descoperit o cale pentru dezvoltare personala senzationala. De atunci, am inceput o transformare personala: sunt mai activa, fac ceva (cu multa placere) pentru familia mea si viitorul copilului meu, am scapat in mare masura de stresul care ma acaparase, am inceput sa vad si sa simt luminita de la capatul tunelului, am inceput sa citesc o multime de carti foarte interesante pentru dezvoltare personala, motivationale, am descoperit familia Cieaura, care ma ajuta sa ma transform dintr-un urat cocon intr-un fluture vesel si frumos, care imparte tuturor celor din jurul sau energie pozitiva, dragoste, tot ce am mai bun, primind in schimb tot ce este mai bun de la viata, de la univers.
Cunoasteti pe cineva care are o durere, cunoasteti pe cineva care se scoala mai obosit decat s-a culcat, care este lipsit de energie toata ziua, care este constient de pericolul telefoanelor mobile pe care le tinem mult prea aproape de noi?

Va propun participarea la o prezentare de afacere : "Cream echilibrul total pentru viata ta” prin hologramele energetice Cie Aura.

Prezentarea, demonstratii si detalierea afacerii se tin in zilele de miercuri, la ora 18:45, la Ibis Hotel Gara de Nord.
Locurile fiind limitate, va rugam sa confirmati interesul si prezenta dvs la telefonul de mai jos, sau adresa de e-mail:
Tel mobil:0723.478.413/0758.135.789, adresa e-mail: andutza_con@yahoo.com;

CieAura foloseste energiile intrinseci în Holograme în scopul de a influenþa câmpul energetic uman. Odatã aplicat pe domeniul de energie al corpului declanºeazã eliberarea acestor energii stocate. Procesul de infuzie rezultat într-o holograma este non-transdermic. Nimic nu intrã în organism. Hologramele Transparente sunt un mod unic ºi în condiþii de siguranþã de reglare a fluxului ºi a echilibrului organismului nostru si de curgere a energiei in interior.

Hologramele puse la dispozitie sunt:
1. Pure Energy Plus (holograme pentru restabilirea echilibrului energetic)
2. Rest Quiet (holograme pentru restabilirea unui somn odihnitor)
3. Pure Relief (holograme care interactioneaza cu organismul tau pentru a reduce rapid sau chiar elimina durerea )
4. Sinus Alergie Relief (pentru reglarea si atenuarea problemelor generate de alergii si sinusuri)
5.EMF (impotriva radiatiilor emise de telefoanele mobile, laptopuri, televizoare, etc.)
6. CX2 Professional Strength Energy (pentru sportivi sau persoanele ce depun un efort fizic sustinut, in vederea imbunatatirii semnificative a rezistentei, concentrarii, performantelor)
7. multe alte produse atractive ce urmeaza sa apara in perioada imediat urmatoare: pentru slabit, pentru reglarea diabetului, pentru potenta, bratari de energie, ceaiuri pentru energie sau somn linistit, etc.
In speranta ca mai aveti cunostinte interesate de acest subiect, va rog sa impartiti cu toata lumea pe care o cunoasteti acest mesaj! Cu cat mai multi oameni ajuti sa-si resolve problemele existentiale (sanatate, timp, bani) cu atat mai frumoasa devine viata ta. Crede ca, daca dai omului ceea ce el are nevoie, atunci universul te va recompensa!
Daca doriti informatii suplimentare, (cum ar fi sistemul de recompensare si comisioane, foarte INTERESANT, UNIC fata de celelalte, pe care le puteti, eventual, cunoasteti), va stau la dispozitie :)
Cu multa bafta in descoperirea unui remediu fenomenal.
Aminteºte-þi sã le zâmbeºti celor pe care-i iubeºti.
P.S. : puteti intra sa va informati mai mult si sa comandati, direct de pe site-ul meu:
http://andaconstantin.cieaura.com/

Toate cele bune,
Anda Constantin

andutza_con
Postat pe 9 Martie 2011 13:59
anastasia_m
Postat pe 9 Martie 2011 17:49
De la: anastasia_m, la data 2011-03-09 17:49:14



ce vrea asta?
Valy90
Postat pe 9 Martie 2011 17:52
De la: anastasia_m, la data 2011-03-09 17:49:14


anastasia!
pickard
Postat pe 9 Martie 2011 18:19
De la: kudika065839, la data 2011-03-03 00:35:00Toti oamenii spun ca viata e o lupta si ca trebuie sa te zbati mereu, dar intrebarea mea este pentru ce anume?Totul in jur mi se pare un haos total ,tot materialismul asta si valorile gresit intelese ma lasa "rece".Tot ce conteaza acum este tocmai ce nu ar trebui sa conteze.Nu am ce sa-mi doresc in lumea asta, sistemul nu are ce sa mi ofere.Oare de ce cu totii simtim un"gol"acolo undeva desi afirmam cu convingere ca noi suntem "fericiti".Banii ar trebui sa fie decat un mijloc de supravietuire a trupului nostru care nu este vesnic.Familia nu mai exista decat in cazuri foarte rare,acum sunt numai divorturi,copii care nu isi primesc educatia potrivita,femeile-obiect,barbati avizi dupa putere si interese proprii etc Cine am fost si cine suntem dar mai ales ce vom deveni?Viata este asa fiindca noi,masa cea profitoare o facem asa,nu mai tinem de cont de nimic ...Suntem inumani,opusul a tot ce este frumos si spiritual,nuli prin definitie.Majoritatea "speciei" nu mai constientizam ,deja am renuntat macar sa ne mai gandim la acest aspect ca pana la urma, fiecare pe drumul lui,nu i asa?Adevarul e ca ceea ce este in jur se transmite de la unul la celalalt si daca primim aproape numai stimuli negativi acestia se receptioneaza mai departe si oare pana la urma ne vom "sufoca" definitiv?Starea noastra e colectiva nu depinde numai de propria persoana de aceea suntem toti asa de "bine".Merita sa meditam asupra interiorului nostru sa incercam macar sa ne punem cateva intrebari...Si ah da,mai exista si cateva raze de sperante pe care le distrugem pe zi ce trece...



suntem toti asa de bine?! ok, pare un fel de predica de la vreo secta de 2 bani care incearca sa convinga oamenii folosindu-se de Lucruri pe care deja TOTI LE STIU si le simt.

vorbesti la plural, te ntrebi pt ce traiesti si totusi te preocupa altii, ce gandesc altii, esti foarte impersonala, goala.

ceea ce ma duce la gandul ca ai scris 1000 de randuri ca sa spui absolut nimic, ceva ce toata lumea stie, mai mult, probabil ai copiat textul de la un blogherel care se crede mare filozof , citeste 1000 de carti si crede ca prin asta opinia lui va avea vreo relevanta.

esti ca o idee goala, o bula de sapun, straluceste la soare, doar ca in secunda urmatoare sa se spulbere sub greutatea proprie. vrei sa pari ceva ce nu esti si se simte.
rockk
Postat pe 9 Martie 2011 18:32
De la: kudika065839, la data 2011-03-03 00:35:00Toti oamenii spun ca viata e o lupta si ca trebuie sa te zbati mereu, dar intrebarea mea este pentru ce anume?Totul in jur mi se pare un haos total ,tot materialismul asta si valorile gresit intelese ma lasa "rece".Tot ce conteaza acum este tocmai ce nu ar trebui sa conteze.Nu am ce sa-mi doresc in lumea asta, sistemul nu are ce sa mi ofere.Oare de ce cu totii simtim un"gol"acolo undeva desi afirmam cu convingere ca noi suntem "fericiti".Banii ar trebui sa fie decat un mijloc de supravietuire a trupului nostru care nu este vesnic.Familia nu mai exista decat in cazuri foarte rare,acum sunt numai divorturi,copii care nu isi primesc educatia potrivita,femeile-obiect,barbati avizi dupa putere si interese proprii etc Cine am fost si cine suntem dar mai ales ce vom deveni?Viata este asa fiindca noi,masa cea profitoare o facem asa,nu mai tinem de cont de nimic ...Suntem inumani,opusul a tot ce este frumos si spiritual,nuli prin definitie.Majoritatea "speciei" nu mai constientizam ,deja am renuntat macar sa ne mai gandim la acest aspect ca pana la urma, fiecare pe drumul lui,nu i asa?Adevarul e ca ceea ce este in jur se transmite de la unul la celalalt si daca primim aproape numai stimuli negativi acestia se receptioneaza mai departe si oare pana la urma ne vom "sufoca" definitiv?Starea noastra e colectiva nu depinde numai de propria persoana de aceea suntem toti asa de "bine".Merita sa meditam asupra interiorului nostru sa incercam macar sa ne punem cateva intrebari...Si ah da,mai exista si cateva raze de sperante pe care le distrugem pe zi ce trece...

FERICIREA -este sensul si scopul vieti,singura tinta si finalul existentei umane-spunea Aristotel.....atunci cind stii clar si sincer ce vrei,intreg universul participa pt a te ajuta.Si singurul motiv pt care esti vreodata nefericit,este ca tu crezi ca asa ar trebui sa fi.Din pacate sint foarte multi care nu stiu ce vor.
lilu_67
Postat pe 9 Martie 2011 21:32
De la: kudika355503, la data 2011-03-09 21:32:00...atunci cind stii clar si sincer ce vrei,intreg universul participa pt a te ajuta....


te ajuta si basescu ..mai putin boc, ca e mic si nu poate
battleofwits
Postat pe 9 Martie 2011 21:42
De la: kudika065839, la data 2011-03-03 00:35:00Toti oamenii spun ca viata e o lupta si ca trebuie sa te zbati mereu, dar intrebarea mea este pentru ce anume?Totul in jur mi se pare un haos total ,tot materialismul asta si valorile gresit intelese ma lasa "rece".Tot ce conteaza acum este tocmai ce nu ar trebui sa conteze.Nu am ce sa-mi doresc in lumea asta, sistemul nu are ce sa mi ofere.Oare de ce cu totii simtim un"gol"acolo undeva desi afirmam cu convingere ca noi suntem "fericiti".Banii ar trebui sa fie decat un mijloc de supravietuire a trupului nostru care nu este vesnic.Familia nu mai exista decat in cazuri foarte rare,acum sunt numai divorturi,copii care nu isi primesc educatia potrivita,femeile-obiect,barbati avizi dupa putere si interese proprii etc Cine am fost si cine suntem dar mai ales ce vom deveni?Viata este asa fiindca noi,masa cea profitoare o facem asa,nu mai tinem de cont de nimic ...Suntem inumani,opusul a tot ce este frumos si spiritual,nuli prin definitie.Majoritatea "speciei" nu mai constientizam ,deja am renuntat macar sa ne mai gandim la acest aspect ca pana la urma, fiecare pe drumul lui,nu i asa?Adevarul e ca ceea ce este in jur se transmite de la unul la celalalt si daca primim aproape numai stimuli negativi acestia se receptioneaza mai departe si oare pana la urma ne vom "sufoca" definitiv?Starea noastra e colectiva nu depinde numai de propria persoana de aceea suntem toti asa de "bine".Merita sa meditam asupra interiorului nostru sa incercam macar sa ne punem cateva intrebari...Si ah da,mai exista si cateva raze de sperante pe care le distrugem pe zi ce trece...


...da...adevarat...si trist, foarte trist...
...ai punctat , cam tot ce traim, actual...si numai faptul ca esti o persoana , ce constientizeaza toate astea si ia atitudine sesizand ,chiar si pe un topic virtual...si tot e un inceput...
...si-am mai remarcat si sper sa nu ma insel, ca odata condamnand atitudinile negative, te degajezi de ele si incerci ...sa schimbi ceva in viata ta, sa-i dai alte valori....
...nu esti singura...pasii sunt mici...dar, crede-ma...suntem aici...!
vyoryca
Postat pe 9 Martie 2011 22:25
De la: vyoryca, la data 2011-03-09 22:25:55...si-am mai remarcat si sper sa nu ma insel, ca odata condamnand atitudinile negative, te degajezi de ele ...


ii lasi pe moralisti fara obiectul muncii
battleofwits
Postat pe 9 Martie 2011 23:03
De la: battleofwits, la data 2011-03-09 23:03:27
De la: vyoryca, la data 2011-03-09 22:25:55...si-am mai remarcat si sper sa nu ma insel, ca odata condamnand atitudinile negative, te degajezi de ele ...


ii lasi pe moralisti fara obiectul muncii

...ooo ....ce cuvant mare...moralisti.... ...nu dragule...sunt numai ...obiectiva !
vyoryca
Postat pe 9 Martie 2011 23:26
De la: battleofwits, la data 2011-03-09 21:42:51
De la: kudika355503, la data 2011-03-09 21:32:00...atunci cind stii clar si sincer ce vrei,intreg universul participa pt a te ajuta....


te ajuta si basescu ..mai putin boc, ca e mic si nu poate
pe aia nu-i intereseaza tara,isi au propriile interese si joaca cum le cinta alti.
lilu_67
Postat pe 10 Martie 2011 11:52
De la: vyoryca, la data 2011-03-09 23:26:51
De la: battleofwits, la data 2011-03-09 23:03:27
De la: vyoryca, la data 2011-03-09 22:25:55...si-am mai remarcat si sper sa nu ma insel, ca odata condamnand atitudinile negative, te degajezi de ele ...


ii lasi pe moralisti fara obiectul muncii

...ooo ....ce cuvant mare...moralisti.... ...nu dragule...sunt numai ...obiectiva !

interesant,
ai fi o buna moralista (ei au tendinta de a imparti lucrurile in bune si rele)
battleofwits
Postat pe 10 Martie 2011 11:56
De la: kudika355503, la data 2011-03-10 11:52:34
De la: battleofwits, la data 2011-03-09 21:42:51
De la: kudika355503, la data 2011-03-09 21:32:00...atunci cind stii clar si sincer ce vrei,intreg universul participa pt a te ajuta....


te ajuta si basescu ..mai putin boc, ca e mic si nu poate
pe aia nu-i intereseaza tara,isi au propriile interese si joaca cum le cinta alti.


te ajuta doar daca "iti doresti cu adevarat" ... insa trebuie sa te concentrezi tare (ca si cand ai sta pe o "oala")
battleofwits
Postat pe 10 Martie 2011 11:57
De la: battleofwits, la data 2011-03-10 11:57:18
De la: kudika355503, la data 2011-03-10 11:52:34
De la: battleofwits, la data 2011-03-09 21:42:51
De la: kudika355503, la data 2011-03-09 21:32:00...atunci cind stii clar si sincer ce vrei,intreg universul participa pt a te ajuta....


te ajuta si basescu ..mai putin boc, ca e mic si nu poate
pe aia nu-i intereseaza tara,isi au propriile interese si joaca cum le cinta alti.


te ajuta doar daca "iti doresti cu adevarat" ... insa trebuie sa te concentrezi tare (ca si cand ai sta pe o "oala")
numai sa nu pocneasca ceva de atita concentrare daca tu nu-ti doresti o viata mai buna,nimeni nu o va face in locul tau si pt o viata mai buna tr sa si actionezi in aceasta directie,problema este ca noi am fost invatati de decenii sa traim cu frica de tot ce ne inconjoara,-frica de dumnezeu ,de parinti,de societate..etc-iar acu avem consecintele,si cum ne educam copii,asa va merge mai departe mostenirea...si nu sint vorbe in vint...apropo de nationalismul care zicea ca ne lipseste....la mine la poarta este permanent steagul romaniei,cind la pus sotul prima data ,vecinul din stinga care e de natinalitate maghiara-si cu care de altfel ne intelegem bine-a intrebat.E sarbatoare nationala vecine de pui steagul? La care sotul a raspuns...Nu vecine,dar sa vada lumea ca aici sta un romin.....mai cred ca prin lucruri marunte te definesti ca si caracter si chiar ca natie.
lilu_67
Postat pe 10 Martie 2011 13:07
De la: kudika355503, la data 2011-03-10 13:07:00...daca tu nu-ti doresti o viata mai buna,nimeni nu o va face in locul tau ...


mare adevar grait-ai
battleofwits
Postat pe 10 Martie 2011 13:13
De la: battleofwits, la data 2011-03-10 13:13:00
De la: kudika355503, la data 2011-03-10 13:07:00...daca tu nu-ti doresti o viata mai buna,nimeni nu o va face in locul tau ...


mare adevar grait-ai



ce-i aia "o viata mai buna" ???
contesina
Postat pe 11 Martie 2011 10:00
De la: contesina, la data 2011-03-11 10:00:45
De la: battleofwits, la data 2011-03-10 13:13:00
De la: kudika355503, la data 2011-03-10 13:07:00...daca tu nu-ti doresti o viata mai buna,nimeni nu o va face in locul tau ...


mare adevar grait-ai



ce-i aia "o viata mai buna" ???


o viata in lux
battleofwits
Postat pe 11 Martie 2011 10:13
De la: battleofwits, la data 2011-03-11 10:13:28
De la: contesina, la data 2011-03-11 10:00:45
De la: battleofwits, la data 2011-03-10 13:13:00
De la: kudika355503, la data 2011-03-10 13:07:00...daca tu nu-ti doresti o viata mai buna,nimeni nu o va face in locul tau ...


mare adevar grait-ai



ce-i aia "o viata mai buna" ???


o viata in lux



si asta-i scopul suprem al unui om, o "viata in lux" ???
contesina
Postat pe 11 Martie 2011 10:46
De la: contesina, la data 2011-03-11 10:46:57
De la: battleofwits, la data 2011-03-11 10:13:28
De la: contesina, la data 2011-03-11 10:00:45
De la: battleofwits, la data 2011-03-10 13:13:00
De la: kudika355503, la data 2011-03-10 13:07:00...daca tu nu-ti doresti o viata mai buna,nimeni nu o va face in locul tau ...


mare adevar grait-ai



ce-i aia "o viata mai buna" ???


o viata in lux



si asta-i scopul suprem al unui om, o "viata in lux" ???


daaaa ..lux spiritual si material
battleofwits
Postat pe 11 Martie 2011 10:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
produse oriflame 1 De la: lilly26 24 Septembrie 2010 18:50
Vizita la psiholog 1 De la: r0xanam 1 Martie 2010 11:21
cursuri de manichiura ultima tendinta de unghii false cu pudra si gel...poate va ajuta pe careva 1 De la: nicole_or2001 26 Februarie 2010 12:51
idee cadou pentru mame, sotii, matusi, surori- masaj la domiciliu 1 De la: madalina_boulean 7 Decembrie 2009 08:39
Machiaj de toamna 1 De la: kudika_1018254 14 Septembrie 2016 18:01