Setari Cookie-uri

CRED CA AM O PROBLEMA SI VREAU SFATURI

buna seara tuturor.acum 2 zile am facut un test de sarcina si a iesit pozitiv.problema este ca de 1 an stau impreuna cu iubitul meu in germania,iar acum de cand a aflat ca unt insarcinata mi+a propus sa vin acasa,pentru ca aici nu am asigurare medicala si aici sunt scumpe serviciile medicale.nu a vea sa plec pentru ca m+am saturat de genul de relatie la distanta,sa ne vedem de 2 ori pe an....el in romania nu vine pentru ca spune ca avem nevoie de bani...ce parere aveti de aceasta situatie?cum ati proceda in locul meu,sa fie si bebele din burtica sanatos,facand ecografii si tot ce trebuie,dar in acelasi timp sa fie si iubitul langa mine?
liutzaa
Postat pe 3 Martie 2011 23:18
De la: liutzaa, la data 2011-03-03 23:18:55buna seara tuturor.acum 2 zile am facut un test de sarcina si a iesit pozitiv.problema este ca de 1 an stau impreuna cu iubitul meu in germania,iar acum de cand a aflat ca unt insarcinata mi+a propus sa vin acasa,pentru ca aici nu am asigurare medicala si aici sunt scumpe serviciile medicale.nu a vea sa plec pentru ca m+am saturat de genul de relatie la distanta,sa ne vedem de 2 ori pe an....el in romania nu vine pentru ca spune ca avem nevoie de bani...ce parere aveti de aceasta situatie?cum ati proceda in locul meu,sa fie si bebele din burtica sanatos,facand ecografii si tot ce trebuie,dar in acelasi timp sa fie si iubitul langa mine?





... si cu p...'n dos si cu sufletul in rai ... oricum nu e indicat sa il ai prea ''aproape'' pe prieten in perioada sarcinii ... se produc niste hormoni care nu fac prea bine copilului ...
marco918
Postat pe 3 Martie 2011 23:22
multumesc marco.....esti sensibilitatea intruchipata
liutzaa
Postat pe 3 Martie 2011 23:27
De la: liutzaa, la data 2011-03-03 23:27:01multumesc marco.....esti sensibilitatea intruchipata






... vroiai un sfat (chiar daca mai ascuns) sau sa ti se confirme ceea ce cauti ... ce vrei pare sa coste timp si nervi ... daca asta cauti ... e treaba ta ...

marco918
Postat pe 3 Martie 2011 23:30
De la: nightangel, la data 2011-03-03 21:14:36
De la: valy90, la data 2011-03-03 19:11:07
De la: nightangel, la data 2011-03-03 19:08:11
De la: valy90, la data 2011-03-03 18:57:40Hai mai,ce te porti ca un copil
ca nu vrea sotu sa se certe ca draci laci....
Le spui in fata si gata,nu sunteti obligati sa-i duceti,
nu a incheiat nici un contract cu voi ca sa le fi-ti soferi
Sau a incheiat??


nu a incheiat nimeni nici un contract,dar prietenului meu nu-i place sa fie baiat rau...macar de fatada :D


de fatada ,zici???
eiii,pai daca si lui ii place sa fie c.u.r.v.a cu doua feti,atunci ..............
lasa-ma ca sa te las

nu ai dreptate...el ii ajuta pentru ca nu-i place sa refuze...
ma refeream ca nu-i ajuta cu placere intotdeauna(sunt si exceptii cand ajuti un om cu placere),ci ca sa evite unele discutii sau sa nu para nu stiu cum...
insa ei sunt niste nesimtiti pe fata...



Pai stai mai,eu daca nu mai vreau sa ajut o pers. nu o mai ajut si gata.Nu maine o duc,poimane nu si tot asa.Ce discutii sa iasa daca nu-i mai ajutati,asta nu inteleg? Va e frica de ceva?
Daca tu, nu m-ai duce pe mine cu masina,ma refuzi,eu ar trebuii sa-ti sar in cap si sa te vb la toata lumea??Nu inteleg ce fel de discutii vreti sa evitati
pt ca nimeni nu e obligat sa ajute pe nimeni...

E masina ta nene,cari pe cine vrei,punct.

Valy90
Postat pe 4 Martie 2011 01:23
De la: inna_1688, la data 2011-03-03 22:50:15Se pare ca uneori e mai simplu sa vorbesti deschis cu niste necunoscuti decat cu niste apropiati...din pacate.
Nightangel eu nu stiu ce varsta ai dar un om matur nu ar considera asta o problema...ce zici tu aici nu e o problema! Probleme sunt altele mai mari...asta e o chestie infantila dupa parerea mea, care in 10 minute se poate rezolva PRIN VORBA, prin discutie deschisa cu toti. Crede-ma ca mai mult ti-a luat sa postezi mesajele astea pe aici decat ti-ar fi luat un telefon catre prietenii tai, in care sa-ti lamuresti problema. Nu mai fi copil si deschide gura daca nu-ti convin chestii in viata ta. Nu?

ai mare dreptate si as face asta cu placere...dar prietenului meu nu-i place sa isc discutii de la chestia asta...el e foarte sociabil si-i place sa fie in relatii bune cu toata lumea,chiar daca unii intind coarda..adesea el nu-i mai baga in seama si gata,dar in momentul in care ne intalnim cu ei,iubitul meu se comporta normal si de asta isi permit multe...singurul cu care discut deschis e cu prietenul meu si el adesea imi da dreptate,adesea nu...dar nici nu ma lasa sa le spun in fata ce nu-mi convine...si normal ca ma atac singura si de asta discut cu niste necunoscuti...
stiu ca poate exagerez si eu si n-ar trebui sa dau importanta pentru ca intr-adevar nu e o problema foarte grava...tocmai de asta am si postat mesajul,sa vad cum gandesc ceilalti...
nightangel
Postat pe 4 Martie 2011 13:01
De la: marco918, la data 2011-03-03 21:16:52
De la: nightangel, la data 2011-03-03 16:27:29sunt in general o persoana foarte posesiva si geloasa...defapt am devenit asa dupa o ce fostul prieten m-a inselat de mai multe ori....momentan am o relatie de aproape 4 ani si sunt foarte fericita cu iubitul meu,dar sunt momente in care imi vine sa-l bat pe el si pe amicele noastre.chestia asta nu se intampla foarte des,dar se intampla.avem doua cupluri de care suntem foarte apropiati.una dintre prietene sta la distanta de noi si mereu apeleaza la prietenul meu s-o ia de acasa,s-o duca acasa,atunci cand ne intalnim toti.Nu il roaga numai ea ci si prietenul eI.Nu ma gandesc ca ea s-ar da la ea...nici vorba...Dar ma enerveaza ca tot apeleaza la el...Si iubitul meu se enerveaza adesea,dar zice ca nah,nu poate sa-i refuze(pe amica noastra si pe prietenul ei).Stam intr-un oras mic,fara taxiuri,chiar nu prea ar avea cu ce se duce acasa.In schimb tatal ei are masina.De ce sa nu vina el s-o ia.O alta prietena de-a noastra(casatorita)mai apeleaza si ea la el s-o duca cu masina cand mai are niste treburi.Mi-s dragi amandoua fetele,doar sunt prietenele noastre,dar nu suport sa urce in masina iubitului meu cand nu-s eu.Si ma enerveaza atunci cand imi zice ca nu le poate refuza,ca nu stie ce motiv sa bage.Si daca eu ii zic ca ma deranjeaza cand le face astfel de favoruri,zice ca-s nebuna si ca numai eu pot gandi asa...
chiar sunt nebuna?spuneti-mi verde in fata








nu-s slabuta la minte ci nu suport persoanele care profita si care-s nesimtite



... nu esti nebuna ... esti doar ... slabutza la minte ...


nightangel
Postat pe 4 Martie 2011 13:01
De la: vitamina_c, la data 2011-03-03 21:19:20
De la: marco918, la data 2011-03-03 21:16:52
De la: nightangel, la data 2011-03-03 16:27:29sunt in general o persoana foarte posesiva si geloasa...defapt am devenit asa dupa o ce fostul prieten m-a inselat de mai multe ori....momentan am o relatie de aproape 4 ani si sunt foarte fericita cu iubitul meu,dar sunt momente in care imi vine sa-l bat pe el si pe amicele noastre.chestia asta nu se intampla foarte des,dar se intampla.avem doua cupluri de care suntem foarte apropiati.una dintre prietene sta la distanta de noi si mereu apeleaza la prietenul meu s-o ia de acasa,s-o duca acasa,atunci cand ne intalnim toti.Nu il roaga numai ea ci si prietenul eI.Nu ma gandesc ca ea s-ar da la ea...nici vorba...Dar ma enerveaza ca tot apeleaza la el...Si iubitul meu se enerveaza adesea,dar zice ca nah,nu poate sa-i refuze(pe amica noastra si pe prietenul ei).Stam intr-un oras mic,fara taxiuri,chiar nu prea ar avea cu ce se duce acasa.In schimb tatal ei are masina.De ce sa nu vina el s-o ia.O alta prietena de-a noastra(casatorita)mai apeleaza si ea la el s-o duca cu masina cand mai are niste treburi.Mi-s dragi amandoua fetele,doar sunt prietenele noastre,dar nu suport sa urce in masina iubitului meu cand nu-s eu.Si ma enerveaza atunci cand imi zice ca nu le poate refuza,ca nu stie ce motiv sa bage.Si daca eu ii zic ca ma deranjeaza cand le face astfel de favoruri,zice ca-s nebuna si ca numai eu pot gandi asa...
chiar sunt nebuna?spuneti-mi verde in fata









... nu esti nebuna ... esti doar ... slabutza la minte ...




adica pr oasta??????


eu am recunoscut ca este posibil sa gresesc si n-am nevoie de astfel de "complimente" sincer...
cuvantul "proasta" are un inteles destul de vast si eu una n-as indrazni sa-l folosesc in a caracteriza o persoana pe care nu o cunosc...
nightangel
Postat pe 4 Martie 2011 13:04
Da, esti nebuna. Poate ca intr-o zi si tu vei avea nevoie de ajutorul amicilor vostri comuni si atunci chiar nu va sari nimeni sa te ajute. Lasa tampeniile si vezi-ti de relatia ta, altfel tot tu vei avea de suferit.
Eva32
Postat pe 18 Mai 2011 01:46
Nu tu ai o problema, ele au pentru ca profita de el .Il vede mai asa si cam profita ceea ce nu este bine.Ar trebui sa le explici ca el nu este un taximetrist.
Elyaa
Postat pe 19 Iunie 2011 20:02
Si apropo este normal sa te gandesti la tot felul de lucruri atunci cand el este cu ea in masina.
Elyaa
Postat pe 19 Iunie 2011 20:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Prietenul meu este foarte gelos 30 De la: kudika_11890 27 Iulie 2012 10:50
Gelozia-"boala incurabila" 41 De la: 30 Martie 2015 20:47
imi impartaseste careva sentimentele?si ma intelege si imi da un sfat? 31 De la: greierash_is_back 8 Ianuarie 2010 20:06
gelozia 24 De la: AURELIA_NICOLETA 20 Octombrie 2013 11:55
Cum sa am incredere in el ? 28 De la: 20 Octombrie 2013 18:18