Setari Cookie-uri

Cine a fost la vrajitoare?

Am vazut o gramada de reclame la tot felul de vrajitoare albe/negre care promit sa ajute oamenii in dragoste, sau sa se casatoreasca, sa ridice blesteme si alte cele. Ma intrebam daca cineva a incercat mersul la vrajitoare si daca i-a fost de ajutor...
Alina1842
Postat pe 17 Martie 2011 19:01
De la: Alina1842, la data 2011-03-17 19:01:58Am vazut o gramada de reclame la tot felul de vrajitoare albe/negre care promit sa ajute oamenii in dragoste, sau sa se casatoreasca, sa ridice blesteme si alte cele. Ma intrebam daca cineva a incercat mersul la vrajitoare si daca i-a fost de ajutor...


Probabil ca le-ai "vazut" prin presa. Daca toate acele tiganci si toate acele cititoare in stele ti se par persoane care ofera "ajutor", atunci cred ca nici nu ai nevoie de parerea altora. Cine isi pune o asemenea intrebare, cine se poate gandi, fie si pentru o secunda, ca mama Omida este trimisul lui Dumnezeu pe pamant care, precum IIsus despica marea in doua, atunci acel cineva nu-i intreg la minte.

De casatorit te casatoreste un ofiter al Starii Civile, fata draga, nu o vrajitoare. Dupa ce tu, ca oricare femeie normala, gasesti un barbat care iti place si te place.

Dumnezeule, unde traiti?!
rashela
Postat pe 17 Martie 2011 19:14
Eu nu am fost la vrajitoare si nici nu prea sunt convinsa ca ar fi capabile de lucrurile pe care le promit, insa sunt curioasa daca a incercat cineva. Nu imi place tonul tau, ca ma iei peste picior, habar nu ai in ce cred sau dac sunt sau nu naiva. Vrajitoarele au cliente, ca de n-ar avea, nici ele nu si-ar face reclama. Eram curioasa ce anume fac ele la modul concret si atat.
Alina1842
Postat pe 17 Martie 2011 19:19
De la: Alina1842, la data 2011-03-17 19:19:10Eu nu am fost la vrajitoare si nici nu prea sunt convinsa ca ar fi capabile de lucrurile pe care le promit, insa sunt curioasa daca a incercat cineva. Nu imi place tonul tau, ca ma iei peste picior, habar nu ai in ce cred sau dac sunt sau nu naiva. Vrajitoarele au cliente, ca de n-ar avea, nici ele nu si-ar face reclama. Eram curioasa ce anume fac ele la modul concret si atat.


Ba, sa avem iertare! Sunt convinsa ca o persoana care nu se duce la vrajitoare, nici nu-i curioasa ce se intampla acolo. De ce mi-as pierde timpul sa vorbesc despre mormoloci, daca nu-mi plac broastele?

Nu te iau peste picior, suntem virtuale, citesc niste randuri pe un ecran si imi dau cu parerea la ce se spune aici. Cand am citit ce ai postat, cand am raspuns si cand voi termina ce am de zis la tema asta, vei fi la fel de necunoscuta pentru mine cum voi fi si eu pentru tine.

DA, recunosc, am o parere foarte prosta despre oamenii care se duc la vrajitori sa le rezolve problemele. Clientii despre care pomenesti tu, sunt exact acele persoane datorita carora exista asemenea indivizi. Si mi-e greata de fustele lor lungi, de vilele lor tuguiate, de ghiuluri si lanturi de sapte kile la gat, facute pe banii "ajuoarelor" cerute.

Probabil ca nu ai rasfoit forumul, exista nshpe mii de topice deschise pe tema asta. Nu prezinta chiar asa mare interes pentru cei care scriu pe kudika, dar nah, va fi si asta un topic unde se va vorbi despre sex in final.
rashela
Postat pe 17 Martie 2011 19:33
De la: Alina1842, la data 2011-03-17 19:01:58Am vazut o gramada de reclame la tot felul de vrajitoare albe/negre care promit sa ajute oamenii in dragoste, sau sa se casatoreasca, sa ridice blesteme si alte cele. Ma intrebam daca cineva a incercat mersul la vrajitoare si daca i-a fost de ajutor...


Nu te lasa pacalita, te rog!
mimi_ca29
Postat pe 17 Martie 2011 19:43
eu am fost la vrajitoare.
850
Postat pe 17 Martie 2011 19:43
De la: kudika376850, la data 2011-03-17 19:43:29eu am fost la vrajitoare.


Si? Ce ai rezolvat?
mimi_ca29
Postat pe 17 Martie 2011 19:44
De la: mimi_ca29, la data 2011-03-17 19:44:28
De la: kudika376850, la data 2011-03-17 19:43:29eu am fost la vrajitoare.


Si? Ce ai rezolvat?


nimic, ca nu era acasa.
850
Postat pe 17 Martie 2011 19:46
De la: kudika376850, la data 2011-03-17 19:46:14
De la: mimi_ca29, la data 2011-03-17 19:44:28
De la: kudika376850, la data 2011-03-17 19:43:29eu am fost la vrajitoare.


Si? Ce ai rezolvat?


nimic, ca nu era acasa.


Vezi, daca nu ti-ai facut programare?
mimi_ca29
Postat pe 17 Martie 2011 19:48
mi-am facut programare, dar a intervenit in ultima clipa o motiune.
vrajitoarea a trebuit sa se duca sa-l linisteasca pe boc.
850
Postat pe 17 Martie 2011 19:52
madam fosta Pepe a fost la vrajitoare...acu' daca se va impaca sau nu ...numai manuitoarele "magiei albe" stiu
miss_darine
Postat pe 17 Martie 2011 19:52
De la: miss_darine, la data 2011-03-17 19:52:45 madam fosta Pepe a fost la vrajitoare...acu' daca se va impaca sau nu ...numai manuitoarele "magiei albe" stiu


ah!! buzata!!
ce i-as manuii cate ceva.
850
Postat pe 17 Martie 2011 19:55
De la: kudika376850, la data 2011-03-17 19:52:03mi-am facut programare, dar a intervenit in ultima clipa o motiune.
vrajitoarea a trebuit sa se duca sa-l linisteasca pe boc.


Banuiesc ca te-ai reprogramat..nu?
mimi_ca29
Postat pe 17 Martie 2011 19:56
De la: miss_darine, la data 2011-03-17 19:52:45 madam fosta Pepe a fost la vrajitoare...acu' daca se va impaca sau nu ...numai manuitoarele "magiei albe" stiu


N-a fost pt asta, ci pt ca se simtea rau Cica are facute de soacra, de mama si de alte rude Saraca Oana, trebuie sa bea nus'ce potiune Vai, imi vine sa vomit cand vorbesc de prostiile astea
mimi_ca29
Postat pe 17 Martie 2011 19:59
De la: mimi_ca29, la data 2011-03-17 19:56:21
De la: kudika376850, la data 2011-03-17 19:52:03mi-am facut programare, dar a intervenit in ultima clipa o motiune.
vrajitoarea a trebuit sa se duca sa-l linisteasca pe boc.


Banuiesc ca te-ai reprogramat..nu?


banuiesti bine.
850
Postat pe 17 Martie 2011 20:00
De la: kudika376850, la data 2011-03-17 19:52:03mi-am facut programare, dar a intervenit in ultima clipa o motiune.
vrajitoarea a trebuit sa se duca sa-l linisteasca pe boc.

sigur n-a incercat sa-l linisteasca pe domnul viktor orban, caruia i-a fost facut varza mesajul?
miss_darine
Postat pe 17 Martie 2011 20:01
De la: mimi_ca29, la data 2011-03-17 19:59:06

N-a fost pt asta, ci pt ca se simtea rau Cica are facute de soacra, de mama si de alte rude Saraca Oana, trebuie sa bea nus'ce potiune Vai, imi vine sa vomit cand vorbesc de prostiile astea

sa i-o zici lu' mutu ca s-a dus pt o raceala...la cata prostie zace in fatuca aia, sigur incearca neshte farmece
tzuc dulce mimi
miss_darine
Postat pe 17 Martie 2011 20:03
De la: miss_darine, la data 2011-03-17 20:01:14
De la: kudika376850, la data 2011-03-17 19:52:03mi-am facut programare, dar a intervenit in ultima clipa o motiune.
vrajitoarea a trebuit sa se duca sa-l linisteasca pe boc.

sigur n-a incercat sa-l linisteasca pe domnul viktor orban, caruia i-a fost facut varza mesajul?


te referi la presedintele tarii vecine si prietene??
tare avantat in discursul lui. mai avea putin si musca din microfon.
v. orban a creat mai multa panica decat fukusima.
mai bine schimba vrajitoarea, ca p-asta pe care a consultat-o, l-a tras pe cosor. o fi boc parsiv, dar nu atat de prost sa-si dea tara moca.
850
Postat pe 17 Martie 2011 20:06
Buna seara!Oana nu are farmece,cum cred ca isi poate da seama oricine.Oana are muuulta prostie.E prea mahalagioaica si ii place sa isi spele rufele in public.
marilyn37
Postat pe 17 Martie 2011 20:07
De la: marilyn37, la data 2011-03-17 20:07:22Buna seara!Oana nu are farmece,cum cred ca isi poate da seama oricine.Oana are muuulta prostie.E prea mahalagioaica si ii place sa isi spele rufele in public.


Pacat de ei, cred ca se iubeau Am inteles ca Oana era cam absurda in comportament fata de Pepe. Pacat!
mimi_ca29
Postat pe 17 Martie 2011 20:13
De la: kudika376850, la data 2011-03-17 20:06:49

te referi la presedintele tarii vecine si prietene??
tare avantat in discursul lui. mai avea putin si musca din microfon.
v. orban a creat mai multa panica decat fukusima.
mai bine schimba vrajitoarea, ca p-asta pe care a consultat-o, l-a tras pe cosor. o fi boc parsiv, dar nu atat de prost sa-si dea tara moca.

Viktor Orban este premierul tarii prietene si d-na sotia ambasadorului ungar la bucuresti i-a recitat mesajul cu mici adaugiri de la dansa...acele mici broderii ale blondei, au pus ieri parlamentul pe cazan, mai ceva decat marea/mica motiune, care a cazut in desuetudine
miss_darine
Postat pe 17 Martie 2011 20:15
De la: mimi_ca29, la data 2011-03-17 20:13:52
De la: marilyn37, la data 2011-03-17 20:07:22Buna seara!Oana nu are farmece,cum cred ca isi poate da seama oricine.Oana are muuulta prostie.E prea mahalagioaica si ii place sa isi spele rufele in public.


Pacat de ei, cred ca se iubeau Am inteles ca Oana era cam absurda in comportament fata de Pepe. Pacat!

Cred ca se iubeau,dar cred ca e greu sa rezisti langa Oana,cu temperamentul ei......
Aici e problema,nu farmecele.Vorba lui Pepe,faza cu vrajitoarele e tare.
marilyn37
Postat pe 17 Martie 2011 20:16
Haules, baules, de bahtali, mancav-as! :) Pentru cine n-a fost la vrajitoare: vine vrajitoarea pe sait :) Ia sa va zica baba ultima oferta irefutabila in materie de descantece: desfac cununii, impreun sot cu sotie, fac de urat, de deochi, scot argintu' viu si multe altele. Va astept cu drag la cocioaba mea din Ferentari, ca sa va scap de gandurile negre. Sunati la interfon ca vine Ferrari, bodiguardu' si va deschide portile alea mari cu cap de leu pe auriu. Cand intrati in gradina aia de 500 mp, sa aveti o atitudine sfioasa si umila, sa nu tulburati spiritele. Urcand pe treptele de travertin, sa aveti grija sa va puneti talpici de unica folosinta sa nu-mi murdariti covoarele ludovicane, ca va sparg, sa mor io! Luati liftu' de la parter si urcati la etajul 5, pe terasa. Treceti pe langa piscina aia in forma de dolar si veti ajunge in sanctuarul meu. Detin si o firma de pompe funebre si pana la data de 21.12.2012 avem o oferta bomba! Cumperi un cosciug si al doi-lea e gratis :)
Ionyssa
Postat pe 4 Aprilie 2011 23:35
De la: Ionyssa, la data 2011-04-04 23:35:03Haules, baules, de bahtali, mancav-as! :) Pentru cine n-a fost la vrajitoare: vine vrajitoarea pe sait :) Ia sa va zica baba ultima oferta irefutabila in materie de descantece: desfac cununii, impreun sot cu sotie, fac de urat, de deochi, scot argintu' viu si multe altele. Va astept cu drag la cocioaba mea din Ferentari, ca sa va scap de gandurile negre. Sunati la interfon ca vine Ferrari, bodiguardu' si va deschide portile alea mari cu cap de leu pe auriu. Cand intrati in gradina aia de 500 mp, sa aveti o atitudine sfioasa si umila, sa nu tulburati spiritele. Urcand pe treptele de travertin, sa aveti grija sa va puneti talpici de unica folosinta sa nu-mi murdariti covoarele ludovicane, ca va sparg, sa mor io! Luati liftu' de la parter si urcati la etajul 5, pe terasa. Treceti pe langa piscina aia in forma de dolar si veti ajunge in sanctuarul meu. Detin si o firma de pompe funebre si pana la data de 21.12.2012 avem o oferta bomba! Cumperi un cosciug si al doi-lea e gratis :)


Valy90
Postat pe 5 Aprilie 2011 02:04
De la: Alina1842, la data 2011-03-17 19:01:58Am vazut o gramada de reclame la tot felul de vrajitoare albe/negre care promit sa ajute oamenii in dragoste, sau sa se casatoreasca, sa ridice blesteme si alte cele. Ma intrebam daca cineva a incercat mersul la vrajitoare si daca i-a fost de ajutor...


parca am ajuns in 1711. da lumea la noi de-evolueaza, nu gluma... vrajitoare, exorcizari - e bine, macar stiu citi n palma, dar nu mai mult de nike sau d&g.

faza cu taxa pe vrajitorie a fost cea mai tare oricum. una bucata citit in palma cu 20% tva si taxa verde.

nici nu ma mir ca strainii vin sa vada evul mediu live la noi.
rockk
Postat pe 5 Aprilie 2011 05:00
De la: rockk, la data 2011-04-05 05:00:46
De la: Alina1842, la data 2011-03-17 19:01:58Am vazut o gramada de reclame la tot felul de vrajitoare albe/negre care promit sa ajute oamenii in dragoste, sau sa se casatoreasca, sa ridice blesteme si alte cele. Ma intrebam daca cineva a incercat mersul la vrajitoare si daca i-a fost de ajutor...


parca am ajuns in 1711. da lumea la noi de-evolueaza, nu gluma... vrajitoare, exorcizari - e bine, macar stiu citi n palma, dar nu mai mult de nike sau d&g.

faza cu taxa pe vrajitorie a fost cea mai tare oricum. una bucata citit in palma cu 20% tva si taxa verde.

nici nu ma mir ca strainii vin sa vada evul mediu live la noi.


Nivelul nostru de educatie este direct proportional cu numarul de vrajitoare pe metrul patrat din Romania. Care este multe. In fiecare zi mai apare inca o "adevarata fiica a Mamei Omida" :). Dupa calculele mele, Mama Omida este cea mai fertila femeie de pe Terra, daca nu chiar din galaxia noastra. Pana acum ceva vreme, toata lumea slaba de inger si adusa de viata intr-un punct in care nu mai gasea nicio solutie, facea poteci la schituri, biserici si manastiri intru aflarea raspunsului suprem. Dupa ce vazuram calugari care se masturbau in draci, maicute posedate de necuratu', exorcizari dubioase si adevarate razmelite la orice aducere de moaste, ne cam pierduram increderea in cele sfinte si trecuram la un nivel superior, care lua amploare rapid: vrajitoarele, tamaduitoarele, facatoarele de minuni. Am updatat notiunea de minune, de supernatural, prin prisma mersului la vrajitoare. Am involuat inca o treapta, ceea ce nu ma surprinde absolut deloc. Ne meritam soarta si reputatia. Macar de-am folosi in mod inteligent acest "cult" al vrajitoarelor. In loc sa stoarcem bani de pe la strainii fascinati de primitivismul in care ne zbatem, nu facem decat sa cumparam iluzii desarte si sa ramanem si fara ultimul sfantz. Dar macar avem moralul updatat :). Avem promisiunea ca ne pica un fante de rosu la asternut. La drum de seara, evident. Pentru o femeie trecuta de 38 de ani, mearsa pe la biserici de la 28, implorand divinitatea sa-i trimita sortitul...e mana cereasca ce aude din gura Mariei Campina :). Fata batrana pleaca din cripta vrajitoarei semi-excitata, la ideea ca fantele de rosu o sa-i dezmorteasca simturile adormite de atata amar de vreme...iar Maria Campina merge la Paris sa-si mai ia o geanta Hermes :) Pam pam! :)
Ionyssa
Postat pe 9 Aprilie 2011 02:53
De la: Alina1842, la data 2011-03-17 19:01:58Am vazut o gramada de reclame la tot felul de vrajitoare albe/negre care promit sa ajute oamenii in dragoste, sau sa se casatoreasca, sa ridice blesteme si alte cele. Ma intrebam daca cineva a incercat mersul la vrajitoare si daca i-a fost de ajutor...


1842 ....pana ajungi la 2011 mai ai....
Barbie30_
Postat pe 9 Aprilie 2011 03:19
farmecele exista ,la fel si vrajitoarele adevarate

kudika_939691
Postat pe 22 Iulie 2018 23:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce parere aveti despre site-ul Hi5? 13 De la: ilustrul 5 Februarie 2009 21:40
Mesaje de martisor 10 De la: _oktober_ 26 Februarie 2009 22:53
sa-i spui daca il inseli? 0 De la: 23 August 2009 04:09
Viața si moarte 72 De la: dragutza_micutza 12 Iulie 2011 08:20
Am facut un pact de coexistenta cu timpul: nici el nu ma urmareste, nici eu nu fug de el. Intr-o zi ne vom intalni... 11 De la: pisicuta_razboinica 27 Februarie 2009 09:43