Setari Cookie-uri

probleme cu parinti....

am avut mai mereu probleme cu ei..dar acum m-au distrus complet.... intr-o zi am venit de scoala , am mancat..si am plecat afara.....ce-i drept am exagerat am plecat la 3 si am ajuns acasa la 20:30... cand am intraat in casa am urcat la matusa mea.... tin sa mentionez ca stateam la mamaia mea.... dint-o data o aud pe mama ca striga de jos.... am coborat repede si a inceput sa tipe la mine..... am mers la o alta matusa unde era si tatal meu... acolo ambi tipau la mine.... de ce nu i-am anuntat ca ies afarasi dece am stat atat..... ..... mamaia mea ii sunase si le-a spus k nu stie nimic de mn de la 2.. desi eula 2 am venit de la scoala... la 6 jum am urcat i-am spus k mai stau putin cu o prietena si nu a spus nimic.... ideea e ca acum ma obliga sa fac naveta..... mie nici o dta nu mi-a placut sa merg la tara la ei....si cu fiecare ocazie tipa la mine si ma cearta...nu mai suport...si nici nu mai vreau sa-i vad ..... stiu k sunt parinti mei dar nu mai vreau sa aud de ei... imi doresc sa raman cu matusa mea , cu care ma inteleg foarte bine...sau macar sa ma lase sa raman in continuare la mamaia mea..... va rog un sfat ceva...nu mai suport....plang intr-una si ma gandesc numai la lucruri rele... am avut tentativa sa-mi tai venele sa se sperie si sa ma lase la tandarei
kudika096421
Postat pe 23 Martie 2011 11:38
ia inchipuie-ti ca nu-i mai ai!
850
Postat pe 23 Martie 2011 11:41
Astea sunt fite de copil rasfatat care vrea sa-si ia lumea in cap si nu prea are loc.

"am avut tentativa sa-mi tai venele sa se sperie si sa ma lase la tandarei "
Daca acum iti tai venele mai tarziu cu ce ii santajezi?Te spanzuri ca sa te lase sa te destrabalezi noaptea?
Barbie30_
Postat pe 23 Martie 2011 11:48
sa-ti tai venele pentru atata lucru? mai fetito iti dai seama ce spui? sunt parinti tai si isi fac griji pentru tine din cauza asta poate si exagereaza uneori!
vitamina_c
Postat pe 23 Martie 2011 11:49
ce i un "tandarei"?

in fine, TAIE LE! fara mila! da i bataie. lasa tu pe vitamina si pe restu. sunt 7 miliarde de oameni, asta nseamna ca sunt exact cu 6.999 miliarde mai mult decat e nevoie.

sigur te vor respecta si te vor iubi dupa. grow up. parintii s parinti, nu cei mai buni prieteni, nu cel care te va cunoaste respecta si iubi. menirea parintilor e sa fie acolo cand ai nevoie de ei, sa te creasca sa te ingrijeasca pana la 18 ani. dupa, pa si pusi.

prea multa vaicareala si cuvinte goale. of of ma sinucid. vezi sa nu. ca ce? ca mami nu maiubeste UF VIATA MEA> uf inima mea. hai pe bune...
rockk
Postat pe 23 Martie 2011 11:54
De la: rockk, la data 2011-03-23 11:54:17ce i un "tandarei"?

in fine, TAIE LE! fara mila! da i bataie. lasa tu pe vitamina si pe restu. sunt 7 miliarde de oameni, asta nseamna ca sunt exact cu 6.999 miliarde mai mult decat e nevoie.

sigur te vor respecta si te vor iubi dupa. grow up. parintii s parinti, nu cei mai buni prieteni, nu cel care te va cunoaste respecta si iubi. menirea parintilor e sa fie acolo cand ai nevoie de ei, sa te creasca sa te ingrijeasca pana la 18 ani. dupa, pa si pusi.

prea multa vaicareala si cuvinte goale. of of ma sinucid. vezi sa nu. ca ce? ca mami nu maiubeste UF VIATA MEA> uf inima mea. hai pe bune...


Tandarei ,probabil este un sat
Valy90
Postat pe 23 Martie 2011 12:11
De la: rockk, la data 2011-03-23 11:54:17ce i un "tandarei"?

in fine, TAIE LE! fara mila! da i bataie. lasa tu pe vitamina si pe restu. sunt 7 miliarde de oameni, asta nseamna ca sunt exact cu 6.999 miliarde mai mult decat e nevoie.

sigur te vor respecta si te vor iubi dupa. grow up. parintii s parinti, nu cei mai buni prieteni, nu cel care te va cunoaste respecta si iubi. menirea parintilor e sa fie acolo cand ai nevoie de ei, sa te creasca sa te ingrijeasca pana la 18 ani. dupa, pa si pusi.

prea multa vaicareala si cuvinte goale. of of ma sinucid. vezi sa nu. ca ce? ca mami nu maiubeste UF VIATA MEA> uf inima mea. hai pe bune...


si IUBIREA TRECE PESTE ORICE OBSTACOL cui i-ai lasat-o?!
vitamina_c
Postat pe 23 Martie 2011 12:30
De la: kudika096421, la data 2011-03-23 11:38:07 am avut mai mereu probleme cu ei..dar acum m-au distrus complet.... intr-o zi am venit de scoala , am mancat..si am plecat afara.....ce-i drept am exagerat am plecat la 3 si am ajuns acasa la 20:30... cand am intraat in casa am urcat la matusa mea.... tin sa mentionez ca stateam la mamaia mea.... dint-o data o aud pe mama ca striga de jos.... am coborat repede si a inceput sa tipe la mine..... am mers la o alta matusa unde era si tatal meu... acolo ambi tipau la mine.... de ce nu i-am anuntat ca ies afarasi dece am stat atat..... ..... mamaia mea ii sunase si le-a spus k nu stie nimic de mn de la 2.. desi eula 2 am venit de la scoala... la 6 jum am urcat i-am spus k mai stau putin cu o prietena si nu a spus nimic.... ideea e ca acum ma obliga sa fac naveta..... mie nici o dta nu mi-a placut sa merg la tara la ei....si cu fiecare ocazie tipa la mine si ma cearta...nu mai suport...si nici nu mai vreau sa-i vad ..... stiu k sunt parinti mei dar nu mai vreau sa aud de ei... imi doresc sa raman cu matusa mea , cu care ma inteleg foarte bine...sau macar sa ma lase sa raman in continuare la mamaia mea..... va rog un sfat ceva...nu mai suport....plang intr-una si ma gandesc numai la lucruri rele... am avut tentativa sa-mi tai venele sa se sperie si sa ma lase la tandarei


Hai, sa-ti spun cateva scenarii.
Mergi pe strada, se opreste o masina langa tine, te urca in ea cu forta si te trezesti sechestrata intr-o casa si fortata sa practici prostitutia
sau... esti trecuta granita si vanduta la vreun peste si fortata, din nou, la prostitutie.
Nu stiu cum esti tu, dar fetele care prefera s-o lalaie pe afara cu orele, sunt luate in vizor de te miri cine si sfarsesc exact cum ti-am spus. Pentru ca sunt copii care prefera sa traiasca precum adultii si atunci adultii le dau aceasta "sansa".

Fiul meu cand nu vine la ora cand stiu eu ca ar trebui sa fie acasa, intru in panica. Pentru ca, chiar de-i baiat, de dispare, nici nu stim unde sa-l cautam. Sunt nenumarate cazuri de rapiri, cu copii care n-au mai fost gasiti niciodata sau au fost gasiti morti prin cine stie ce paduri sau lacuri.

Vrei sa te omori? Omoara-te. Asta nu-ti rezolva problemele, dimpotriva dispari cu tot cu ele. Daca tu crezi ca parintii tai merita pedespsiti asa, doar pentru ca LE PASA de tine, atunci fa-o. Vor fi singurii care te vor plange, restul amicilor tai, aia cu care iti pierzi ore in sir te mri unde, vor uita de tine dupa parastasul de trei zile.
Sigur ca acum iti spui: mie nu mi se poate intampla nimic rau. Asa or fi zis si amaratii aia de zac in pamant sau plang pe strazile oraselor mari, pusi la cersit.
rashela
Postat pe 23 Martie 2011 13:14
Rashela ai scris foarte frumos dar cu mintea si experienta unei femei mature si trecute prin viata. E foarte greu pt o adolescenta sa inteleaga unele lucruri. Acum cativa ani am fost si eu o adolescenta si, poate, eram la fel de rebela si imprastiata. Aveam impresia ca eu stiu tot si pot orice. Pana nu traim anumite experiente( negative), nu invatam nimic. Cel mai bine invatam traind pe propria noastra piele unele intamplari. Ce trebuie sa stie toate adolescentele, e ca uneori consecintele sunt atat de grave incat le "marcheaza" viata pt totdeauna. Fetelor, incercati sa fiti mai precaute!
mimi_ca29
Postat pe 23 Martie 2011 13:26
De la: vitamina_c, la data 2011-03-23 12:30:15
De la: rockk, la data 2011-03-23 11:54:17ce i un "tandarei"?

in fine, TAIE LE! fara mila! da i bataie. lasa tu pe vitamina si pe restu. sunt 7 miliarde de oameni, asta nseamna ca sunt exact cu 6.999 miliarde mai mult decat e nevoie.

sigur te vor respecta si te vor iubi dupa. grow up. parintii s parinti, nu cei mai buni prieteni, nu cel care te va cunoaste respecta si iubi. menirea parintilor e sa fie acolo cand ai nevoie de ei, sa te creasca sa te ingrijeasca pana la 18 ani. dupa, pa si pusi.

prea multa vaicareala si cuvinte goale. of of ma sinucid. vezi sa nu. ca ce? ca mami nu maiubeste UF VIATA MEA> uf inima mea. hai pe bune...


si IUBIREA TRECE PESTE ORICE OBSTACOL cui i-ai lasat-o?!


azi e in vama.
rockk
Postat pe 23 Martie 2011 13:54
kudika096421,credema! am citit mai jos si miam amintit de o prietena care a facut exact ca tine. a stat pana tarziu, iar a doua zi nu a venit la scoala....nici restul zilelor....ce e drept, stiu despre anumite siteuri si informatii mai ,,deosebite" sa zic asa, iar, intro zi, eram cu varul meu acasa, si se uita la un filmulet din acela...cand ma strigat nu stiam ce se intampla....in film era prieena mea, fortata sa o faca. te rog, mai gandestete la ce faci, spre binele tau.
eu_eu_niky
Postat pe 23 Martie 2011 13:57
De la: eu_eu_niky, la data 2011-03-23 13:57:54kudika096421,credema! am citit mai jos si miam amintit de o prietena care a facut exact ca tine. a stat pana tarziu, iar a doua zi nu a venit la scoala....nici restul zilelor....ce e drept, stiu despre anumite siteuri si informatii mai ,,deosebite" sa zic asa, iar, intro zi, eram cu varul meu acasa, si se uita la un filmulet din acela...cand ma strigat nu stiam ce se intampla....in film era prieena mea, fortata sa o faca. te rog, mai gandestete la ce faci, spre binele tau.


Cobra09
Postat pe 23 Martie 2011 14:32
nu zic ca nu te inteleg. te inteleg foarte bine. si eu am avut o perioada in care ma enervam pe parintii mei ca nu ma lasau sa ies cu baietii sau sa stau pana tarziu in oras. acum daca stau sa ma gandesc bine, le pot multumi oricat iam condamnat pentru asta. am 17 ani nu stiu cati ani ai tu dar la ora actuala baietii stau la usa mea si ii las sa astepte mult si bine si cand ies in oras doar ii anunt ca plec la o anumita ora. inca nu mi s-a dat libertatea sa merg in cluburi sau sa merg pe strazi noaptea si nici nu ma ostenesc sa-i intreb si mai ales ca nu vad nimic interesant de facut acolo dar in schimb, imi dau bani pe care ii cheltuiesc pe cinema si teatru. ca veni vorba de sinucidere. intrebarea cea mai mare e: ai un motiv intemeiat? iti zic eu nu exista motiv intemeiat pentru nici un om sa se sinucida. viata e frumoasa asa cum e. si daca stau sa ma gandesc bine si eu am vrut sa fac asta. nu fi un om slab. vorbeste cu parintii tai. cere-ti scuze. roaga-i frumos sa te lase inapoi la matusa ta si stabiliti niste reguli. si daca incep sa tipe intreaba-i de ce tipa si fii calma. nu plange si te smiorcai. iti vor numai binele. si asta le zic tuturor pritenilor mei care au exact aceiasi problema. nu uita: totul se rezolva prin comunicare;). a si inca un lucru: spune intoadeauna adevarul. chiar daca nu e adevarul intreg dar tot e ceva. de exemplu eu fumez si ghici de la cine au aflat? de la mine. le-am zis verde in fata cu prima ocazie si chiar daca dupa un an inca nu accepta acest lucru, pot zice ca tot vor trebui sa se obisnuiasca cu ideea. good luck
Mariuka93
Postat pe 4 Aprilie 2011 18:19
Nu crezi ca exagerezi un pic? Daca ai privi lucrurile indeaproape cu siguranta ai vedea ca nu sunt chiar asa complicate. Vrei multa libertate, dar libertatea se castiga. Incearca sa vezi si partea plina a paharului.
MonikStefn
Postat pe 5 Aprilie 2011 23:41
Probleme? Astea sunt probleme?
Parintii tai te tin din scurt si tipa la tine, in primul rand pentru ca le pasa de tine si nu vor sa patesti nimic, in al doilea rand pentru ca s-au ingrijorat si speriat si in al treilea rand, pentru ca le-ai inselat increderea. Si eu as fi la fel de dura. Poate n-as tipa la tine, dar ai fi ca la armata cu mine, daca iesi afara atatea ore fara sa-mi spui unde si cu cine!
kudika_pudika
Postat pe 5 Aprilie 2011 23:55
Din pacate, invatam sa ne apreciem cu adevarat parintii atunci cand nu-i mai avem. Pana si eu aveam astfel de conflicte cu el, fata fiind si singura la parinti, crescuta intr-un mediu hiperprotectiv. Mereu le reprosam ca eu voi avea un comportament mult mai lejer cu ai mei copii si ca nu voi repeta greselile lor, insa nu am habar cum voi reactiona cand voi deveni mama si cat de hiperprotectiva voi fi eu la randu-mi.
Madalina_Red_1
Postat pe 20 Aprilie 2011 10:23
De la: kudika_pudika, la data 2011-04-05 23:55:38Probleme? Astea sunt probleme?
Parintii tai te tin din scurt si tipa la tine, in primul rand pentru ca le pasa de tine si nu vor sa patesti nimic, in al doilea rand pentru ca s-au ingrijorat si speriat si in al treilea rand, pentru ca le-ai inselat increderea. Si eu as fi la fel de dura. Poate n-as tipa la tine, dar ai fi ca la armata cu mine, daca iesi afara atatea ore fara sa-mi spui unde si cu cine!


flotari taras tot tacamul??
ad__83
Postat pe 20 Aprilie 2011 10:27
Sa sti ca nu e bine sa fi suparata...te poti imbolnavi serios peste ani..Discuta cu psihologul scolii si poate te va ajuta...Toti avem probleme cu parintii, intr-un fel sau altul.
joy_18
Postat pe 20 Aprilie 2011 16:17
De la: rockk, la data 2011-03-23 11:54:17ce i un "tandarei"?

in fine, TAIE LE! fara mila! da i bataie. lasa tu pe vitamina si pe restu. sunt 7 miliarde de oameni, asta nseamna ca sunt exact cu 6.999 miliarde mai mult decat e nevoie.

sigur te vor respecta si te vor iubi dupa. grow up. parintii s parinti, nu cei mai buni prieteni, nu cel care te va cunoaste respecta si iubi. menirea parintilor e sa fie acolo cand ai nevoie de ei, sa te creasca sa te ingrijeasca pana la 18 ani. dupa, pa si pusi.

prea multa vaicareala si cuvinte goale. of of ma sinucid. vezi sa nu. ca ce? ca mami nu maiubeste UF VIATA MEA> uf inima mea. hai pe bune...

e fain asa...pe tine te-au iubit pana la 18 ani ? dupa s-a stins iubirea ce ti-o purtau?!
roz5blue6lila7
Postat pe 20 Aprilie 2011 17:39
Draga mea,

Parintii sunt un sprijin pentru noi copii si niciodata nu ne vor raul. Faptul ca tipa la tine atunci cand ajungi tarziu acasa, nu inseamna ca nu te iubesc. ci din contra te iubesc foarte mult. Incearca sa ii intelegi, sa nu iei totul ca pe o ofensa personala si sa te apropii mai mult de ei. O buna comunicare intre parinti si copii aduce roade intotdeauna. Invata sa iti dozezi timpul in asa fel incat sa nu lipsesti mult de acasa si nu in ultimul rand parintii sa stie mereu unde te afli.
UN SFAT IMPORTANT: incearca sa nu clachezi si sa tratezi lucrurile cu mai multa usurinta. Viata este cel mai important dar de la D-zeu si trebuie sa o pretuim cu totii.
Mult succes!
poeta26
Postat pe 4 Mai 2011 11:15
Mai bine ai pune mana pe carte si mai lasa iesitul pe afara. Si eu cand eram adolescenta imi placea sa ies cu fetele, insa nici nu eram asa analfabeta ca tine. Mai lasa mofturile si taiatul venelor, cand o sa iesi in lumea adevarata si o sa trebuiasca sa lucrezi pe un salariu mizer si sa cresti un copil atunci ce vei mai face? Daca toata lumea care sufera ar recurge la sinucidere unde am ajunge?
cosminutza_21
Postat pe 5 Mai 2011 17:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Duhul lampii ? 41 De la: Eremia_Victoras_1 30 Aprilie 2013 19:15
celulele,tipurile 1 De la: condo002605 6 Decembrie 2009 21:31
Un sfat... 9 De la: kudika_954019 20 Martie 2014 15:12
Ziua biciclistului 3 De la: cornelia_leia 6 Mai 2009 18:37
Vrei sa cresti in inaltime? Uite cum am crescut eu la 34 de ani! 2 De la: Cosma_healthy 6 Mai 2011 00:13