Setari Cookie-uri

Barbatii Taur-intre mit si adevar

Ce credeti despre barbatii Taur??/
Mie mi se pare parteneri de incredere, dar posesivi, dominanti.
Unii Tauri sunt reci, distanti, insa meticulosi, observa adversarul foarte detaliat, facandu-si planul de bataie.
Taurii pot fi si generosi, prieteni ptr o viata. Sunt stabili si seriosi, poti fi soti buni.
Insa de multe ori, ei cad in extrema cealalta, devenind prea comozi si moracanosi, sunt foarte casnici.
Sunt parteneri de incredere, dar uneori devin mult prea pamanteni.
nadine20011
Postat pe 29 Martie 2011 01:22
sunt un fel de vite casnice.. problem solved.
felixcat
Postat pe 29 Martie 2011 09:39
Wrong!
Nu ai tu imaginatie.
kudika324959
Postat pe 30 Aprilie 2011 06:37
Barbati taur pe care ii cunosc sunt posesivi, cu multa comoditate, egoisti, pretind ca stiu totul, incapatinati, inteligenti, atenti cu tinuta lor, observa totul la cei apropiati, nu spun direct lucrurilor pe nume.
Vor sa detina puterea cu orice pret. le place ceea ce este frumos, ingrijit, inteligent, nou.
kudika386968
Postat pe 30 Aprilie 2011 06:54
Aºa cum este valabil pentru oricine, din orice zodie, caracteristicile principale ale fiecãrei zodii sunt doar generalizãri. Fiecare poate fi modelat sau se poate modela funcþie de partener ºi funcþie de ceea ce vrea de la viaþã. Scuze de genul cã sunt taur ºi sunt încãpãþânat sau oricare alta sunt pentru cei cãrora le e teamã sã se PRIVEASCÃ ÎN OGLINDÃ ºi sã accepte cã viaþa o modelãm ºi noi dacã vrem. Soþia mea este LEU suntem cãsãtoriþi de 12 ani, dar ne cunoaºtem de 19. Avem ºi un fiu de aproape 8ani. Dacã vrei chiar se poate. Aviz celor care cautã scãpare din faþa realitãþilor vieþii ºi care cred cã, compromisul este doar o artã.
romulandu
Postat pe 30 Aprilie 2011 06:59
Ai ceva impotriva daca le place frumosul, caldura si nu cea de la soba vs calorifer, inteligenta ascutita si misterul?
kudika324959
Postat pe 30 Aprilie 2011 07:06
ce posti santeti care va dati cu parerea
kudika365687
Postat pe 30 Aprilie 2011 07:17
E bine cã ni te-ai alãturat. Mulþumim pentru susþinere.
romulandu
Postat pe 30 Aprilie 2011 07:36
Barbatii tauri pe care ii cunosc sunt barbati puternici, inteligenti, incapatanati, care isi ascund sentimentele, dar atunci cand ai o discutie serioasa cu ei sunt foarte directi, dupa o despartire le ia destul de mult timp pana isi gasesc pe altcineva pe care sa iubeasca si cu care sa aiba o relatie de lunga durata,buni amanti, de multe ori se folosesc de forta pt a-si rezolva problemele, sunt glumeti , sunt foarte buni sfatuitori si prieteni de incredere.

Dar asta mai depinde si de caracter pt ca fiecare are personalitatea lui!
crissa_inna
Postat pe 30 Aprilie 2011 08:10
traiesc cu un barbat taur de 5 ani si anul cesta ne casatorim.eu 41 el 47.
frumos,inalt,f placut de femei.
foarte greu de cucerit,dar cand iubeste-foarte rar in viata- iubeste cu adevart.
comod,detul de puturos,,are cativa prieteni la care tine cu adevarat si care il iubesc cu adevarat.
foarte discreti-nu barfesc pe nimeni nciodata si NU le place barfa altora.
par foarte duri si caustici-ptr ca sunt inteligenti-dar dincolo de aceasta platosa de fier sta cel mai minunat si generos suflet pe care l-am intilnit,
destul de calici la bani -atat cu ei insisi dar si cu ceilalLti.
foarte foarte familisti.
NU ESTE POSESIV,DESI N ZODIE ASA SCRIE-CRED INSA CONTEAZA FOARTE MULT SI NIVELUL DE CULTURA PE CARE IL ARE.
si iar mai cred conteaza f mult si zodia partenerului.
cam asta.
imi cer scuze daca am lasat impresia ca emit judecati de valoare.
anto
PS.-EU SUNT SAGETATOR
antoanela35
Postat pe 30 Aprilie 2011 08:10
Nu te inseli. Asa este!
kudika324959
Postat pe 30 Aprilie 2011 08:16
dar despre femeia taur ce ziceti??
paula27
Postat pe 30 Aprilie 2011 08:29
barbatii taur? posesivi, gelosi meticulosi gurmanzi; daca vrei sa cuceresti un taur serveste-i o masa copioasa.Iubareti, morocanosi, unii.Incapatanati.
kudika093800
Postat pe 30 Aprilie 2011 08:30
De la: antoanela35, la data 2011-04-30 08:10:34traiesc cu un barbat taur de 5 ani si anul cesta ne casatorim.eu 41 el 47.
frumos,inalt,f placut de femei.
foarte greu de cucerit,dar cand iubeste-foarte rar in viata- iubeste cu adevart.
comod,detul de puturos,,are cativa prieteni la care tine cu adevarat si care il iubesc cu adevarat.
foarte discreti-nu barfesc pe nimeni nciodata si NU le place barfa altora.
par foarte duri si caustici-ptr ca sunt inteligenti-dar dincolo de aceasta platosa de fier sta cel mai minunat si generos suflet pe care l-am intilnit,
destul de calici la bani -atat cu ei insisi dar si cu ceilalLti.
foarte foarte familisti.
NU ESTE POSESIV,DESI N ZODIE ASA SCRIE-CRED INSA CONTEAZA FOARTE MULT SI NIVELUL DE CULTURA PE CARE IL ARE.
si iar mai cred conteaza f mult si zodia partenerului.
cam asta.
imi cer scuze daca am lasat impresia ca emit judecati de valoare.
anto
PS.-EU SUNT SAGETATOR
pink_dido
Postat pe 30 Aprilie 2011 08:34
hello,
nu am mai postat pe aici de ceva vreme.....vis-a-vis de zodia barbatului taur (sunt casatorita cu un taur de ceva vreme ,fost inotator de performanta si apoi jucator de polo pe apa) pot spune urmatoarele: este un barbat puternic,nu se plange aproape de nimic in viata,inteligent si cu un simt al frumosului foarte ascutit,de aceea partenera trebuie sa aiba in vedere sa fie ingrijita tot timpul,din toate punctele de vedere,aspect fizic,igiena,etc.. si daca potrivesti si nivelul de inteligenta in cuplu e totul foarte bine,in general taurului nu ii plac iesirile de superioritate ale partenerului de cuplu si sincer nici mie cred ca nu mi-ar fi placut un asemenea partener,ideal este sa fie cam acelasi nivel de IQ..... in rest eu sunt din zodia racului,in general aceste zodii au un nivel de compatibilitate bun
sagara_laksami
Postat pe 30 Aprilie 2011 08:38
De la: pink_dido, la data 2011-04-30 08:34:45
De la: antoanela35, la data 2011-04-30 08:10:34traiesc cu un barbat taur de 5 ani si anul cesta ne casatorim.eu 41 el 47.
frumos,inalt,f placut de femei.
foarte greu de cucerit,dar cand iubeste-foarte rar in viata- iubeste cu adevart.
comod,detul de puturos,,are cativa prieteni la care tine cu adevarat si care il iubesc cu adevarat.
foarte discreti-nu barfesc pe nimeni nciodata si NU le place barfa altora.
par foarte duri si caustici-ptr ca sunt inteligenti-dar dincolo de aceasta platosa de fier sta cel mai minunat si generos suflet pe care l-am intilnit,
destul de calici la bani -atat cu ei insisi dar si cu ceilalLti.
foarte foarte familisti.
NU ESTE POSESIV,DESI N ZODIE ASA SCRIE-CRED INSA CONTEAZA FOARTE MULT SI NIVELUL DE CULTURA PE CARE IL ARE.
si iar mai cred conteaza f mult si zodia partenerului.
cam asta.
imi cer scuze daca am lasat impresia ca emit judecati de valoare.
anto
PS.-EU SUNT SAGETATOR




Dupa varsta de 30 de ani,domina ascendentul,zodia e mai putin importanta,poate de aceea va intelegeti bine.Eu am un frate care tocmai a facut 31 de ani,si sincer s-a schimbat fata de cum era pe la 25 de ani.Bine,as putea pune aici si viata traita singur si intr'un oras mare pana la varsta aceasta,insa este schimbat din anumite puncte de vedere.
Oricum,va doresc numai bine,sanatate si iubire din belsug!
pink_dido
Postat pe 30 Aprilie 2011 08:42

barbatii taur...muhahahaha, eu sunt in zodia fecioarei si sincer chiar daca fecioara si cu taurul se potrivesc de minune in horoscop, eu una nu suport decat un barbat care e in aceasta zodie(acesta nu e asa puturos isi face curat in casa- pacat ca e insurat deja ), ceilalti mi s-au parut banali. oricum sustin si ce a zis anto si romulandu (parca asa scria). depinde foarte mult cum au fost crescuti de acasa, despre modul cum s-au modelat prin viata asta, insa pe multi nu ii banuiesc de nu stiu ce inteligenta sclipitoare si de aceea ajung incapatanati. si ce conteaza daca sunt placuti de alte femei daca mie nu-mi place?
sempronia
Postat pe 30 Aprilie 2011 08:43
...in linii mari observatiile sunt foarte bune...in schimb intervin in viata situatii independente de vointa si capacitatile noastre care ne amplifica ori atenueaza unele calitati sau defecte.

P.S.(...aaa da...intr-o arena inchisa, cu un toreador bun si cativa matatori vigilenti, chiar si taurul poate cadea in tarana)

Sa aveti o zi cu Soare.
kudika195501
Postat pe 30 Aprilie 2011 08:54
ce mi se pare amuzant pe aceste forumuri este ca intotdeauna,dar INTOTDEAUNA se gaseste cineva sa comenteze aiurea ce spun ceilalti SI NU SA SE LIMITEZE LA A-SI SPUNE PROPRIUL PUNCT DE VEDERE!

sagara_laksami
Postat pe 30 Aprilie 2011 08:56
De la: sagara_laksami, la data 2011-04-30 08:56:31ce mi se pare amuzant pe aceste forumuri este ca intotdeauna,dar INTOTDEAUNA se gaseste cineva sa comenteze aiurea ce spun ceilalti SI NU SA SE LIMITEZE LA A-SI SPUNE PROPRIUL PUNCT DE VEDERE!



si te deranjeaza!?
geo_refinantat
Postat pe 30 Aprilie 2011 09:07
Va felicit pentru eveniment si nu numai: pentru compatibilitate si pentru ca v-ati gasit! Intr-adevar, mi se pare ca barbatul taur este asa cum l-ai descris: eu am cunoscut un taur minunat, care insa, din pacate, a ales sa fuga, inainte de a da o explicatie. Am trait alaturi de el cea mai frumoasa perioada a vietii mele si din pacate a fugit! Parea ca totul este Ok si ca nu ne mai poate desparti decat moartea.... Ce m-a durut mai mult a fost ca a fugit ca un las... A pus punct unei relatii pe care nu cred ca o mai gasesc niciodata si a spus ca mai intai ca vrea o pauza, dupa un timp a spus ca daca nu ne-am vazut un timp, deja putem spune ca nu mai suntem impreuna si pe urma mi-a spus ca s-a intors la relatia pe care a avut-o inainte de a ne cunoaste.... Totul s-a intamplat numai dupa o luna de zile.. In timp ce eram impreuna imi povestea despre relatia anterioara ca despre o solutie de compromis: nu avea cu cine sa stea in week end si cu cine sa iasa din cand in cand... Locuiau separat si se vedeau doar cand se putea....

Taurii sunt LASI?

PS: sunt Pesti...
nuante_de_gri
Postat pe 30 Aprilie 2011 09:07
nu stiu ce credeti voi dar iubitul meu este taur ca mine de altfel si este atat de romantic ....atat de dulce...atras de arta, poezie, muzica . BARBATUL TAUR ESTE ATAT DE ATENT INTR-O RELATIE ....chiar daca este un pic incapatanat nu este un capat de lume atunci cand ne impacam ma face cea mai fericita femeie de pe pamant....
kudika374626
Postat pe 30 Aprilie 2011 09:27
barbatii tauri ,sunt posesivi , plini de sine, orgoliosi...le place sa domine si mereu sa aiba ei dreptate....sunt cand calmi , cand plini de nervi si isterii...gurmanzi...le place sa creada ca ei sunt pe primul loc...intr-un cuvant NISTE CORNUTE !!!
kudika347604
Postat pe 30 Aprilie 2011 09:32
pardon...barbatii sunt lasi :) ca s-a nimerit sa fie taur asta este :D
sempronia
Postat pe 30 Aprilie 2011 09:33
Cred ca ai foarte multa dreptate. Ceea ce cred acum, este ca in functie de varsta, ii vedem: la 25 de ani, tandri si atenti, la 30 de ani ii vedem dragastosi, la 35 de ani, cei mai familisti , la 40 de ani cei mai buni amanti (as adauga: pe ultima suta de metri) si la 45 de ani (e... cazul meu), lasi, ca toti barbatii, fara sa iasa din tipare, adica, niste cornute....

Ce bine ca am inteles, in fine...
nuante_de_gri
Postat pe 30 Aprilie 2011 09:40
Ce va pot spune eu este ca am avut parinti tauri, prieteni/e tauri si tot felul de alte cunostinte. Dezastru total!!
El puturos, moracanos, extrem de gelos dar curvar. Nu le prea place sa aibe grija de tinuta lor. Cand se supara nu le mai trece supararea si zeci de ani daca este nevoie. Sunt foarte rigizi si cu preconceptii. Este adevarat ca nu barfesc dar nici nu accepta, imprejurul lor, persoane mai nonconformiste.
Foarte egoisti si zgarciti dar sunt darnici cu strainii pentru ca vor sa demonstreze contrariul. Le pasa foarte foarte mult de ce zice lumea si tot ce fac fac in raport cu "lumea".
Sunt intradevar inteligenti si foarte calculati, cu un spirit analitic dezvoltat.
Femeile alt dezastru... Le place enorm luxul, si pentru aceasta sacrifica orice. Prefera sa nu cumpere de mancare dar sa-si i-a ceva de firma. Si curatenia le place foarte mult dar sa o faca altii pentru ca in general ele nu-si strica manutele in detergenti, daca o fac, o fac sa fie facuta.
Cand sunt tinere sunt frumoase, languroase, amabile, prietenoase dar cand imbatranesc nu mai suporta pe nimeni, barfesc foarte mult si o cam iau pe "pustiu". Stiu multe tauroaice care au trecut pe Xanax pentru ca sunt si ipohondre. Daca te doare ceva nici nu apuci sa zici caci le doare si pe ele.
Nu sunt mame bune pentru ca nu stiu sa-si educe si ingrijeasca copilul. Avand grija de propria-i persoana, tauroaica nu prea mai are timp si de copil.

Dar repet, toate aceste defecte se accentueaza odata cu varsta. Cand sunt tineri toti sunt deschisi, amabili...
Imi pare rau daca am jignit pe cineva. Este o parere pe care mi-am format-o in timp, dupa indelungi cercetari, pe un numar mare de "subiecti". Pe cei care sunt exceptia de la regula ii felicit. Inseama ca au un caracter puternic si-si constientizeaza defectele.

Pupici!
justme1985
Postat pe 30 Aprilie 2011 09:49
Am citit multe pareri aici despre tauri ......am avut si eu "norocul " sa fiu cu un barbat din zodia taur ,trei ani .Comcluzia mea: sunt incapatanati ,mincinosi ,infideli ,nu le scilipeste mintea dar,sunt dispusi sa invete .Taurul meu daca mi-e permis sa spun asa ,a dat dovada de lasitate ,cred ca asta este una din trasaturile lor de baza .Poate ca nici eu nu am fost partenera ideala ptr el . dar am vrut sa spun ce am gasit eu la barbatul taur cu care am fost ........
kudika321464
Postat pe 30 Aprilie 2011 09:54
De la: kudika321464, la data 2011-04-30 09:54:06Am citit multe pareri aici despre tauri ......am avut si eu "norocul " sa fiu cu un barbat din zodia taur ,trei ani .Comcluzia mea: sunt incapatanati ,mincinosi ,infideli ,nu le scilipeste mintea dar,sunt dispusi sa invete .Taurul meu daca mi-e permis sa spun asa ,a dat dovada de lasitate ,cred ca asta este una din trasaturile lor de baza .Poate ca nici eu nu am fost partenera ideala ptr el . dar am vrut sa spun ce am gasit eu la barbatul taur cu care am fost ........


Asa este! Am uitat sa specific ca sunt lasi si infideli. Umbla cu 100 de femei si cand vor sa scape de una pur si simplu dispar pt ca nu au curajul sa ii spuna in fata ca s-a terminat! Daca s-ar putea ar pune pe altcineva sa-i dea tipei vestea proasta.
justme1985
Postat pe 30 Aprilie 2011 10:00
Buna tuturor! Uitandu-ma peste tot ce e scris aici, nu toti aveti dreptate. Prietenul meu este Taur, eu sunt Leu. Am facut cunostinta pe mess si de atunci, aproape un an de zile ne simtim foarte bine unul alaturi de celalalt. Dar sa nu sar de la subiect, ceea ce pot sa zic despre el este ca e o persoana foarte sufletista, puternica, romantica, foarte saritor la nevoie, uneori isi da si ultimul banut din buzunar, dar ajuta! A zis cineva mai sus ca "taurii-curvari..." Nu e adevarat. Deci daca e sa aiba o relatie si sa o iubeasca pe Ea, atunci nu mai exista nimeni in viata lui in afara de Ea. Sunt foarte fericita ca il am si ca a aparut in viata mea. Simt ca ma iubeste si il iubesc.
Sa aveti o zi buna!
don_t_worry
Postat pe 30 Aprilie 2011 10:09
Mincinosi, DA!!!! DACA LE CERI EXPLICATIE, cand in sfarsit ceea ce au spus/facut se dovedeste a fi o minciuna, spun atat de simplu: ASA AM SIMTIT ATUNCI!Si mai mult, par atat de sinceri cand spun asta, incat mai completeaza cu: nici nu stiu daca am putut exprima in cuvinte ceea ce am simtit, cuvintele nu au fost deajuns.... Asemenea minciuni ar putea sa-i faca, niste vrajitori.... iar daca noi, mai si tinem la ei (pentru ca trebuie sa recunoastem, ne place sa auzim astea si ne plac barbatii puternici), ce sa facem? Ii credem, ii iubim si gasim la un moment dat ca sunt niste barbati minunati, tandri, inteligenti si singurii care ne fac fericite.... De-abia cand se retrag din arena, ne trezim...., ne dam seama ca am fost mintite crunt si ca trebuie sa ne scriem aici pe forum....

Un toreador rapus...
nuante_de_gri
Postat pe 30 Aprilie 2011 10:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Va rog mult de tot, o parere!! 33 De la: johnelle 8 Decembrie 2011 19:43
sunt inselata de sotul meu 27 De la: Indiana_Jones 22 Octombrie 2011 17:59
need an advice...... 32 De la: capriciosa 5 Septembrie 2009 20:05
Oare este un rost fara rost? 42 De la: kudika051526 13 Iulie 2009 10:46
parintii lui sunt prea bagaciosi 8 De la: Anonima_007 9 Ianuarie 2010 03:07