Caut si eu prof de germana. Sugestii?

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:

adrianapetruta84 Avatarul lui adrianapetruta84

2 mesaje

Ma tenteaza sa ma stabilesc in Germania si iau lucrurile pas cu pas. Problema mea mare este Germana, cu engleza ma mai descurc dar cu germana deloc. Zero barat. Ma tentau niste cursuri dar n-as vrea sa fiu in grupa cu mai multi ca nu cred ca as prinde si oricum am programul incalcit. Stie cineva vreun prof sau profa de germana bun si Bucuresti? Eu am pierdut legatura cu scoala si oricum as prefera pe cineva care sa nu ma ia dupa manualele de scoala ci sa ma invete ceva util care chiar sa imi foloseasca.
Multumesc in avans

kudika327860 Avatarul lui kudika327860

12 mesaje

si eu vreau sa ma stabilesc in germania,si sunt aici din sept. anul trecut..e cam data naibi limba dar daca stai intre ei inveti,si mai depinde si daca iti place limba,daca nu...............poti sa uiti!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra Kudika.ro
De la: adrianapetruta84, la data 2011-04-06 00:30:11
Ma tenteaza sa ma stabilesc in Germania si iau lucrurile pas cu pas. Problema mea mare este Germana, cu engleza ma mai descurc dar cu germana deloc. Zero barat. Ma tentau niste cursuri dar n-as vrea sa fiu in grupa cu mai multi ca nu cred ca as prinde si oricum am programul incalcit. Stie cineva vreun prof sau profa de germana bun si Bucuresti? Eu am pierdut legatura cu scoala si oricum as prefera pe cineva care sa nu ma ia dupa manualele de scoala ci sa ma invete ceva util care chiar sa imi foloseasca.
Multumesc in avans

eu am lucrat 10 ani intr-o firma austriaca dar nu stiu o boaba nemteste!
Ceea Ce Crezi Despre Mine Nu Este Treaba Mea !.
Georgeta_Ela Avatarul lui Georgeta_Ela

16 mesaje
Oras: bucuresti

Buna seara. Ofer meditatii particulare la lb. germana. 35 lei/1 h 1/2. Tel. 0745 415 178. Raluca R.
yumy Avatarul lui yumy

26620 mesaje

www.youtube.com/watch?v=o3v4lGkHacE
it's perfect
"Orice lucru pe care l faci n via va fi nesemnificativ, dar este foarte important s l faci. Deoarece nimeni nu l va mai face", Mahatma Gandhi.
kudika228826 Avatarul lui kudika228826

31 mesaje
Oras: bucuresti

Poti incerca si la cursuri eurocor...sunt la distanta , deci e chiar comod.
Eu fac acolo, de hobby, un curs de cosmetica, dar au si limbi straine, inclusiv germana.

Preturile sunt ok...

Toate bune!
blondy