Setari Cookie-uri

am nevoie de un sfat...

Am o relatie de un 1 an cu o fata pe care o iubesc foarte mult si as face orice pentru ea dar, ea este extraordinar de geloasa.Daca mi se termina bateria la tel si nu ii raspund ea deja crede ca sunt cu alta....daca imi suna tel si nu ii raspund ea deja isi inchipuie fel de fel de scenarii . O sun dupa c vad ca a incercat sa ma sune si ii zic c s-a intamplat si imi raspunde ca o mint, ca faceam altceva nu c zic eu ca faceam.E si o distantza destul de mare intre noi dar ne vedem si petrecem 2-3 zile impreuna la fiecare 2 saptamani.La inceputul relatiei noastre eu am facut nishte tampenii dar am vb despre ele atunci si am cazut de comun acord ca daca vrem ca reltia noastra sa mearga trebuie sa treaca peste, mi-a zis ca da ca o sa fie ok,ca o sa ma ierte si de atunci am fost numai al ei si nu m-am gandit niciodata sa mai fiu cu altcineva.Imi pare rau ca in ultima perioada a ince[ut sa exagereze foarte mult cu crizele si mai mult a inceput sa ma ameninte ca daca nu sunt cuminte o sa o pierd si nush c o sa se mai intample , dar eu nu fac nimic.... nimic care sa faca o femeie normala sa se certe tot tp...sa imi reproseze tot tp cate cv. Am incercat sa vb cu ea si tot timpul imi scoate ochii pt c s-a intamplat atunci ca trebuie sa sufle si in iaurt dar nu mai suport inca o cearta,,,,, imi e frica sa raspund la tel de teama ca o sa ne certam iar....Am nevoie de un sfat...nu vreau sa o pierd ,,,,
razvan89
Postat pe 10 Aprilie 2011 20:01
De la: razvan89, la data 2011-04-10 20:01:43Am o relatie de un 1 an cu o fata pe care o iubesc foarte mult si as face orice pentru ea dar, ea este extraordinar de geloasa.Daca mi se termina bateria la tel si nu ii raspund ea deja crede ca sunt cu alta....daca imi suna tel si nu ii raspund ea deja isi inchipuie fel de fel de scenarii . O sun dupa c vad ca a incercat sa ma sune si ii zic c s-a intamplat si imi raspunde ca o mint, ca faceam altceva nu c zic eu ca faceam.E si o distantza destul de mare intre noi dar ne vedem si petrecem 2-3 zile impreuna la fiecare 2 saptamani.La inceputul relatiei noastre eu am facut nishte tampenii dar am vb despre ele atunci si am cazut de comun acord ca daca vrem ca reltia noastra sa mearga trebuie sa treaca peste, mi-a zis ca da ca o sa fie ok,ca o sa ma ierte si de atunci am fost numai al ei si nu m-am gandit niciodata sa mai fiu cu altcineva.Imi pare rau ca in ultima perioada a ince[ut sa exagereze foarte mult cu crizele si mai mult a inceput sa ma ameninte ca daca nu sunt cuminte o sa o pierd si nush c o sa se mai intample , dar eu nu fac nimic.... nimic care sa faca o femeie normala sa se certe tot tp...sa imi reproseze tot tp cate cv. Am incercat sa vb cu ea si tot timpul imi scoate ochii pt c s-a intamplat atunci ca trebuie sa sufle si in iaurt dar nu mai suport inca o cearta,,,,, imi e frica sa raspund la tel de teama ca o sa ne certam iar....Am nevoie de un sfat...nu vreau sa o pierd ,,,,






... cere-o de nevasta ...
marco918
Postat pe 10 Aprilie 2011 20:05
e inca devreme, eu am 21 ea 20 ....
kudika326420
Postat pe 10 Aprilie 2011 20:19
De la: razvan89, la data 2011-04-10 20:01:43Am o relatie de un 1 an cu o fata pe care o iubesc foarte mult si as face orice pentru ea dar, ea este extraordinar de geloasa.Daca mi se termina bateria la tel si nu ii raspund ea deja crede ca sunt cu alta....daca imi suna tel si nu ii raspund ea deja isi inchipuie fel de fel de scenarii . O sun dupa c vad ca a incercat sa ma sune si ii zic c s-a intamplat si imi raspunde ca o mint, ca faceam altceva nu c zic eu ca faceam.E si o distantza destul de mare intre noi dar ne vedem si petrecem 2-3 zile impreuna la fiecare 2 saptamani.La inceputul relatiei noastre eu am facut nishte tampenii dar am vb despre ele atunci si am cazut de comun acord ca daca vrem ca reltia noastra sa mearga trebuie sa treaca peste, mi-a zis ca da ca o sa fie ok,ca o sa ma ierte si de atunci am fost numai al ei si nu m-am gandit niciodata sa mai fiu cu altcineva.Imi pare rau ca in ultima perioada a ince[ut sa exagereze foarte mult cu crizele si mai mult a inceput sa ma ameninte ca daca nu sunt cuminte o sa o pierd si nush c o sa se mai intample , dar eu nu fac nimic.... nimic care sa faca o femeie normala sa se certe tot tp...sa imi reproseze tot tp cate cv. Am incercat sa vb cu ea si tot timpul imi scoate ochii pt c s-a intamplat atunci ca trebuie sa sufle si in iaurt dar nu mai suport inca o cearta,,,,, imi e frica sa raspund la tel de teama ca o sa ne certam iar....Am nevoie de un sfat...nu vreau sa o pierd ,,,,


Nu cred ca, ea crede ca o inseli
a vazut prea multe filme si acum incearca si ea sa repete scenele.
De atat bine i sa urcat la cap.
Cere-o in casatorie doar de forma,sa vada ca ai ganduri mari cu ea,

Valy90
Postat pe 10 Aprilie 2011 20:28
Na!
Are dreptate fata. Uite ca te incurci in propriile-ti minciuni.
Ai uitat pe ce cont ai deschis topicul?))))) Cam devreme pt. amnezie.
Tu esti un mare mincinos mai baiete:)))
stem_29
Postat pe 10 Aprilie 2011 20:28
imi stie toate conturile .... toate parolele...tot.Am deschis topicul asta de p un cont nou sa nu isi dea seama ca sunt eu... si cer sfaturi unor necunoscuti.. cum adica ...mincinos?
razvan89
Postat pe 10 Aprilie 2011 20:31
De la: razvan89, la data 2011-04-10 20:31:42imi stie toate conturile .... toate parolele...tot.Am deschis topicul asta de p un cont nou sa nu isi dea seama ca sunt eu... si cer sfaturi unor necunoscuti.. cum adica ...mincinos?


No las' ca eu te cred
Valy90
Postat pe 10 Aprilie 2011 20:33
De la: kudika326420, la data 2011-04-10 20:19:18e inca devreme, eu am 21 ea 20 ....






... rahat cu apa rece ... si cine vrei sa te astepte mai putzica ? ... asteapta pina faci cu 81 si ea 80 ... atunci o sa fiti ... realizati ...
marco918
Postat pe 10 Aprilie 2011 20:34
De la: razvan89, la data 2011-04-10 20:01:43Am o relatie de un 1 an cu o fata pe care o iubesc foarte mult si as face orice pentru ea dar, ea este extraordinar de geloasa,,,,


1. sunt sanse foarte mari sa te fi inselat, si ii e fric asa nu primeasca acelasi tratament
2. ii oferi motive sa creada ca e inselata
3. are probleme mentale
battleofwits
Postat pe 10 Aprilie 2011 20:35
De la: battleofwits, la data 2011-04-10 20:35:28
De la: razvan89, la data 2011-04-10 20:01:43Am o relatie de un 1 an cu o fata pe care o iubesc foarte mult si as face orice pentru ea dar, ea este extraordinar de geloasa,,,,


1. sunt sanse foarte mari sa te fi inselat, si ii e fric asa nu primeasca acelasi tratament
2. ii oferi motive sa creada ca e inselata
3. are probleme mentale


Ii place s-o faca pe victima
Aveam o prietena,care ce-i facea saracului baiat
Ii placea tot timpul sa-l acuze c-o inseala si tot felul de chestii.Nu era adevarat nimic,si ea stiia asta.Nu am inteles-o niciodata de ce facea asa.
Valy90
Postat pe 10 Aprilie 2011 20:38
nu merita, sincer...o criza,doua de gelozie sunt bine venite, asta demonstreaza ca ii pasa..dar daca face asa tot timpul inseamna ca este obsedata de tine..si daca acum face asa gandeste-te cum ar arata viitorul tau cu ea? eu una las libertatea merita, pana la un un punct, daca a gresit, PA!(daca stie sa se ascunda, norocul lui) direct si fara zicale de genul "te iubesc si te iert"
kudika4
Postat pe 10 Aprilie 2011 20:42
Daca as fi in locul lui,chiar as insela-o,macar sa aibe motive cand il acuza.
Valy90
Postat pe 10 Aprilie 2011 20:46
sa stii ca ai dreptate...oricum la 21 de ani nici nu ar trebui sa se mai chinuie atat..ci sa traiasca viata..o sa ai ba timp mai incolo de o nevasta geloasa..
kudika4
Postat pe 10 Aprilie 2011 20:48
De la: kudika4, la data 2011-04-10 20:48:53sa stii ca ai dreptate...oricum la 21 de ani nici nu ar trebui sa se mai chinuie atat..ci sa traiasca viata..o sa ai ba timp mai incolo de o nevasta geloasa..


Zic asta doar daca el e ,,curat pe maini" si nu ne minte si pe noi.
Daca ea ii face dupa acum asa,nici nu vreau sa-mi imaginez ce-i va face cand vor sta 24din 24 impreuna.
Don'soara ori are probleme,ori cum e vb aia ,,hotului ii e frica de hot".
Valy90
Postat pe 10 Aprilie 2011 20:59
sau ea se simte cu musca pe caciula????
kudika4
Postat pe 10 Aprilie 2011 21:20
De la: kudika326420, la data 2011-04-10 20:19:18e inca devreme, eu am 21 ea 20 ....


ai mai multe genuuuuurrrri??????
mitura
Postat pe 10 Aprilie 2011 21:27
Uite un banc potrivit situatiei tale....bine cu indulgenta spus.....

Columb nu ar fi descoperit niciodata America daca ar fi fost casatorit, din cauza urmatoarelor intrebari:
Unde te duci?
Cu cine?
De ce?
Cu ce?
Ca sa descoperi ce?
De ce tu?
Si eu ce fac daca tu pleci?
Pot sa vin cu tine?
Cand te intorci?
Ce imi aduci?
Se pare ca ai un adevarat plan, nu???
De ce?
Nu ma minti. De ce iti faci asemenea planuri?
Vad ca sunt din ce in ce mai multe in ultimul timp. De ce?
Te parasesc. Si nu ma mai intorc niciodata. De ce nu ma opresti?
Nu inteleg de ce e atat de importanta chestia asta cu descoperirea. Si de ce nenorocita aia de regina iti da toate vasele alea pe gratis? De ce? E mai frumoasa ca mine?
De ce te gandesti atat de mult si nu raspunzi?
Intotdeauna calatoresti si iar calatoresti... nu pot sa inteleg ce naiba vrei sa descoperi??
The_Exile
Postat pe 10 Aprilie 2011 21:29
cand suntem impreuna ne intelegem de minune avem si mici ciondaneli firesti dar mult mai marunte fata de cele p care la purtam la telefon atunci cand sunem departe unul d celalalt.....
razvan89
Postat pe 10 Aprilie 2011 21:31
De la: mitura, la data 2011-04-10 21:27:00
De la: kudika326420, la data 2011-04-10 20:19:18e inca devreme, eu am 21 ea 20 ....


ai mai multe genuuuuurrrri??????


adica?
razvan89
Postat pe 10 Aprilie 2011 21:32
De la: Valy90, la data 2011-04-10 20:59:49
De la: kudika4, la data 2011-04-10 20:48:53sa stii ca ai dreptate...oricum la 21 de ani nici nu ar trebui sa se mai chinuie atat..ci sa traiasca viata..o sa ai ba timp mai incolo de o nevasta geloasa..


Zic asta doar daca el e ,,curat pe maini" si nu ne minte si pe noi.
Daca ea ii face dupa acum asa,nici nu vreau sa-mi imaginez ce-i va face cand vor sta 24din 24 impreuna.
Don'soara ori are probleme,ori cum e vb aia ,,hotului ii e frica de hot".






... nu don'soara are probleme ... gogu are probleme ... si el, ca si altii ... vad femeia (ca e denumita ''fata'' doar pentru deliciul audientzei) ca un mic obiect sexual ... pina se ''coace'' domnul ... si cum se coace greu si foarte incet nu poate sta pe uscatura pina atunci asa ca ii trebuie ceva fara pretentii si cit mai disponibila ...

... l-am intrebat o chestie simpla ... pentru doi oameni care se ''iubesc'' ... raspunsul a fost clar ... domna fereste ... ce ati vrea sa faca femeia respectiva ? ... cred ca se comporta foarte normal pentru situatia si viitorul pe care il intrevede cu gainarul care a deschis topicul ... incearca si ea saraca sa intirzie finalul ...

marco918
Postat pe 10 Aprilie 2011 21:32
De la: razvan89, la data 2011-04-10 21:32:08
De la: mitura, la data 2011-04-10 21:27:00
De la: kudika326420, la data 2011-04-10 20:19:18e inca devreme, eu am 21 ea 20 ....


ai mai multe genuuuuurrrri??????


adica?


serios?
Adica,deschizi subiect de pe Robertnumar-poza baiat si raspunzi de pe kudikanumarnumar-avatar fata.
mitura
Postat pe 10 Aprilie 2011 21:34
De la: razvan89, la data 2011-04-10 21:31:28cand suntem impreuna ne intelegem de minune avem si mici ciondaneli firesti dar mult mai marunte fata de cele p care la purtam la telefon atunci cand sunem departe unul d celalalt.....









... auzi ... tinere ... DAR DE FAPT CE VREI DE LA PRIETENA TA ? ... o vrei doar cit mai tacuta si mai disponibila ... TU CE DAI LA SCHIMB ? ... ea se da pe ea ... tu ? ... ii dai ... experientza ... ... cum sa nu va jupoaie femeile ... asteapta sa mai ''cresti'' ... intre timp o sa mai creasca si ele ... ... o sa umpleti forumurile cu vaicarelile voastre ...







marco918
Postat pe 10 Aprilie 2011 21:36
De la: mitura, la data 2011-04-10 21:34:47
De la: razvan89, la data 2011-04-10 21:32:08
De la: mitura, la data 2011-04-10 21:27:00
De la: kudika326420, la data 2011-04-10 20:19:18e inca devreme, eu am 21 ea 20 ....


ai mai multe genuuuuurrrri??????


adica?


serios?
Adica,deschizi subiect de pe Robertnumar-poza baiat si raspunzi de pe kudikanumarnumar-avatar fata.


a fost doar o greseala,,,am un singur gen :)
razvan89
Postat pe 10 Aprilie 2011 21:36
De la: razvan89, la data 2011-04-10 20:31:42imi stie toate conturile .... toate parolele...tot.Am deschis topicul asta de p un cont nou sa nu isi dea seama ca sunt eu... si cer sfaturi unor necunoscuti.. cum adica ...mincinos?



Asa, si la ce-ti folosesc atatea conturi?
Sunteti cu capul.
stem_29
Postat pe 10 Aprilie 2011 21:38
De la: marco918, la data 2011-04-10 21:36:17
De la: razvan89, la data 2011-04-10 21:31:28cand suntem impreuna ne intelegem de minune avem si mici ciondaneli firesti dar mult mai marunte fata de cele p care la purtam la telefon atunci cand sunem departe unul d celalalt.....









... auzi ... tinere ... DAR DE FAPT CE VREI DE LA PRIETENA TA ? ... o vrei doar cit mai tacuta si mai disponibila ... TU CE DAI LA SCHIMB ? ... ea se da pe ea ... tu ? ... ii dai ... experientza ... ... cum sa nu va jupoaie femeile ... asteapta sa mai ''cresti'' ... intre timp o sa mai creasca si ele ... ... o sa umpleti forumurile cu vaicarelile voastre ...










nu o vreau tacuta... o vreau normala... nu e prima femeie cu care am de-a face dar e singura de care m-am indragostit cu adevarat si singura care ma face sa lupt pt ea......d aceea am deschis topicul...pt ca cei mai "batrani" ca tine si experimentati sa imi dea o mana de ajutor,,, un sfat sa imi salvez relatia... un sfat care sa ma ajute sa trec mai usor peste crize inutile care nu isi au rostul si peste certuri interminabile.....
razvan89
Postat pe 10 Aprilie 2011 21:43
De la: stem_29, la data 2011-04-10 21:38:09
De la: razvan89, la data 2011-04-10 20:31:42imi stie toate conturile .... toate parolele...tot.Am deschis topicul asta de p un cont nou sa nu isi dea seama ca sunt eu... si cer sfaturi unor necunoscuti.. cum adica ...mincinos?



Asa, si la ce-ti folosesc atatea conturi?
Sunteti cu capul.


conturi adica facebook, messenger, kudika.....nu cred ca nu le ai si tu
razvan89
Postat pe 10 Aprilie 2011 21:44
De la: stem_29, la data 2011-04-10 21:38:09
De la: razvan89, la data 2011-04-10 20:31:42imi stie toate conturile .... toate parolele...tot.Am deschis topicul asta de p un cont nou sa nu isi dea seama ca sunt eu... si cer sfaturi unor necunoscuti.. cum adica ...mincinos?



Asa, si la ce-ti folosesc atatea conturi?
Sunteti cu capul.


si eu am vreo 4 conturi pe kudica
le folosesc sa ma mai cert singur pe forum

nu ai observat?
battleofwits
Postat pe 10 Aprilie 2011 21:48
Pai nu ai spus... ce distanta...pana cand si ce planuri ai cu ea? Explica-i ca vrei ceva serios si frumos,linistit...este bine daca poti sa o sperii putin sa vada ca te poate pierde daca continua asa..habar nu am.poate fi orice un risc sau o solutie.

Cum au spus si cei de sus..poate te inseala ea , vede ca ii iese bine ,ca nu iti dai seama si se teme ca tu poti face la fal. Poate a vazut prea multe filme sau prea multe cazuri urate,poate crede ca tu esti cel care povestesti ca erai si in mintea ei se grabesc sa intre numai chestii negative...

Sfat? Hmm... sa stai cu telefonul la gat ,sa ai cel putin 3 baterii de rezerva,sa va luati telefoane cu VideoCall sa va vedeti , sa ii dovedesti direct cu cine si unde esti si mai ales ce faci.. sau sa ma astepte putin pana vine chestia aia de ne baga astia cipuri in piele si atunci te cauta dupa GPS.

scuza-ma dar daca nu faceti ceva sa schimbe asta , daca vva mutati impreuna sa fi sigur ca va face la fel...

Nu acuz pe nimeni..cine stie ce ai facut si tu de o faci sa gandeasca asa..dar cred ca te adora si nu isi poate imagina sa te stie langa alta fata sau vreo obsesie ...sau cine stie.

Vb cu ea ..serios,sa o surprinzi putin...sa o sperii...sa o pui la punct sa inteleaga ca o adori.

succes!!!
Brunette_25
Postat pe 12 Aprilie 2011 22:20
o idee infiripata greu se mai scoate.
nush...
si mie mi se mai intampla sa fiu geloasa insa e o chestie... daca ai un motiv intemeiat sau daca e doar in imaginatia ta,.
acum insa nici sa fie o obsesie sa te caute mereu, sa iti faca scene si crize sau sa inceapa sa iti cunoasca fiecare pas uneori e bun si un pic de mister.. dar si asa o sa interpreteze.
singurul lucru e sa vb sigur pe tine si sa ii arati ca tu chiar nu ai nici o trb cu alte fete... da te mai uiti dupa una, alta dar dragostea ta tot ea ramane( daca ramane).
oricum ai grija ca daca nici dupa discutia sincera nu inceteaza inseamna ca ea chiar nu are incredere in tine. Bafta!
yomarissaly
Postat pe 29 Aprilie 2011 18:54
E normala reactia ei. La ce te-ai fi asteptat? In plus, sunteti si la mare distanta unul de altul. Nu stiu daca relatia va functiona prea mult timp, mai ales ca nici nu ii poti da asigurari cum ar vrea ea, ca nu o inseli. Lasa timpul sa decida si gandeste-te bine cum va arata viitorul vostru cu intalnirile astea de 2-3 zile la fiecare 2 saptamani. Nu prea frumos, asa e?
Eva32
Postat pe 18 Mai 2011 01:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Fostii ma cauta 1 De la: kudika_1034372 20 Octombrie 2018 00:51
nu mai vreau sa sufar....dar il iubesc prea mult... 68 De la: bestiuitza 20 Octombrie 2013 11:52
ce ar trebui sa inteleg ? 53 De la: paradoxion_tertz 5 Septembrie 2013 23:11
Eu 19 ani ..ea 42 .. 497 De la: Iannis 10 Aprilie 2012 16:38
Buna seara tuturor si multumesc celor care vor citi aceste randuri 1 De la: kudika_1039520 29 Decembrie 2019 19:22