Setari Cookie-uri

am nevoie de un sfat...

Am nevoie de niste pareri ptr o situatie nu tocmai frumoasa....am 26 de ani si in timpul liceului am cunoscut un baiat special , am fost cateva saptamani impreuna dar fiind copil, nu prea stiam ce vroiam si i am zis s o terminam , nu a fost de acord, da n a avut incotro ...intre timp am cunoscut un baiat cu care am avut o relatie de 5 ani , in timpul asta am reluat legatura cu el dar pe mess ,el terminase o relatie de 4 ani si incerca sa ma faca sa ma vad cu el , ii explicasem clar ca nu se poate....dupa ce relatia mea s a incheiat, la ceva vreme ne am vazut pe strada din intamplare , si mi a propus sa ne vedem dar el are o alta prietena de vreun an asa ....problema e ca vrea cu disperare sa ne intalnim , amandoi stim ca ne a marcat relatia noastra , nu ne am uitat desi au trecut multi ani , si de fiecare dadeam unul peste celalalt , problema este ca el nu vrea sa renunte la prietena lui ca i ofera stabilitate...iar eu dupa despartirea de fostul am avut o perioada urata rau , si sincer doar cu ajutorul lui am depasit, ca vorbea cu mine si nu stiu daca o sa ma mai intereseze cineva ca el , am mai avut tentative cu alti baieti care erau liberi dar .....nimik....intr o zi mi a propus sa ma vad cu el si am acceptat la insistentele lui , am fost la el acasa doar am vb , mi a spus ca nu renunta la prietena lui ca m am mai jucat odata cu el si ii este frica acum dar nici fara mine nu poate sa stea
mai ales ca stie ca s libera , stau si ma gandesc ce relatie are, daca m cheama la el acasa fara rezerve ...ma gandesc ca poate nu ii este asa de bine si daca as accepta sa ma vad cu el mai des s ar ajunge undeva , poate chiar sa fim impreuna, nu suna bine dar nu sunt casatoriti si daca lui nu i pasa de ea ....
lili84l
Postat pe 19 Aprilie 2011 12:24
[quote name='lili84l' date='2011-04-19 12:24:52'si daca lui nu i pasa de ea ....[/quote]
e un porc si mai bine fugi
kudika_pudika
Postat pe 19 Aprilie 2011 13:43
De la: lili84l, la data 2011-04-19 12:24:52Am nevoie de niste pareri ptr o situatie nu tocmai frumoasa....am 26 de ani si in timpul liceului am cunoscut un baiat special , am fost cateva saptamani impreuna dar fiind copil, nu prea stiam ce vroiam si i am zis s o terminam , nu a fost de acord, da n a avut incotro ...intre timp am cunoscut un baiat cu care am avut o relatie de 5 ani , in timpul asta am reluat legatura cu el dar pe mess ,el terminase o relatie de 4 ani si incerca sa ma faca sa ma vad cu el , ii explicasem clar ca nu se poate....dupa ce relatia mea s a incheiat, la ceva vreme ne am vazut pe strada din intamplare , si mi a propus sa ne vedem dar el are o alta prietena de vreun an asa ....problema e ca vrea cu disperare sa ne intalnim , amandoi stim ca ne a marcat relatia noastra , nu ne am uitat desi au trecut multi ani , si de fiecare dadeam unul peste celalalt , problema este ca el nu vrea sa renunte la prietena lui ca i ofera stabilitate...iar eu dupa despartirea de fostul am avut o perioada urata rau , si sincer doar cu ajutorul lui am depasit, ca vorbea cu mine si nu stiu daca o sa ma mai intereseze cineva ca el , am mai avut tentative cu alti baieti care erau liberi dar .....nimik....intr o zi mi a propus sa ma vad cu el si am acceptat la insistentele lui , am fost la el acasa doar am vb , mi a spus ca nu renunta la prietena lui ca m am mai jucat odata cu el si ii este frica acum dar nici fara mine nu poate sa stea
mai ales ca stie ca s libera , stau si ma gandesc ce relatie are, daca m cheama la el acasa fara rezerve ...ma gandesc ca poate nu ii este asa de bine si daca as accepta sa ma vad cu el mai des s ar ajunge undeva , poate chiar sa fim impreuna, nu suna bine dar nu sunt casatoriti si daca lui nu i pasa de ea ....


Stai cuminte si nu te baga peste ei,nu are rost sa le strici relatia.El este un imbecil si profitor,ca deasta si sta cu aia.
Daca ala te iubeste,eu o sa-l iubesc pe Base
Valy90
Postat pe 19 Aprilie 2011 15:03
Scumpa, de tine nu ii pasa. Daca nu renunta la ea, inseamna ca vrea o distractie de moment si da vina pe tine ca ``te-ai jucat`` cu el. Nu incepe nici o relatie, pentru ca nu merita. Ce, s-au terminat baietii din Romania si te-ai oprit tocmai la un gigolo de mana a doua care vrea doar sa se culce cu tine? Pentru ca, sa stii, doar asta vrea. E o strategie psihologica de a barbatilor de a face o femeie vinovata de faptul ca el nu vrea sau nu poate sa ii ofere ceva mai mult decat o relatie ocazionala de sex.
Eva32
Postat pe 2 Iulie 2011 01:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Curiozitate 19 De la: kudika_10910 9 Iulie 2012 11:48
Proaspat despartita :)) 62 De la: elenutzza90 21 Decembrie 2009 13:59
Nu stiu ce sa fac actualul, fostul,sau niciunul? 4 De la: lilianagr 14 Iulie 2009 19:33
Sa vorbim despre VISE :)! 83 De la: criszoe 5 Aprilie 2012 15:28
vreau o tipa careia sa-i placa preludiile lungi ! 18 De la: sorin_1973 1 Martie 2015 20:34