Setari Cookie-uri

Un altfel de job

Buna, dragele mele!

Vreau sa va impartasesc experienta mea legata de videochat. Probabil in acest moment deja ai intentia de a parasi aceasta fereastra a forumului. Daca vei parasi fereastra, nu faci altceva decat sa te amesteci in multimea care, fara sa stie despre ce este vorba, eticheteaza. Eu va invit la o discutie serioasa bazata pe ceea ce implica job-ul unui model de videochat.
Intotdeauna ma lovesc de refuz si de negare cand incep un astfel de subiect. Fie ca discut cu prietenii, fie ca incep o discutie pe un forum, toti cei cu care discut se eschiveaza si ezita sa ofere raspunsuri clare. Problema e ca nu prea inteleg de ce se intampla asta si chiar as vrea sa gasesc o persoana (sau mai multe) care sa ma lamureasca. Sa fie oare societatea romaneasca total patriarhala sau prea interesata de capra vecinului?
Ceea ce imi place la forumuri, in general, si la Kudika in particular, e ca aici se poate discuta sub anonimat si sper ca astfel voi reusi sa gasesc raspunsuri sincere la intrebarile mele. Sper sa nu am si aici raspunsuri din ciclul : pt ca sincer, negarea nu ajuta niciodata. Mult mai elegant este sa gandesti inainte sa pui degetelele pe tastatura si cel mai elegant este sa gandesti cu propriul capsor, fara sa te lasi influentat de ceea ce iti spun prietenii si de conceptia generala, conform careia videochatul este destinat fetelor fara viitor, tarfelor si asa mai departe.
Daca-mi promiteti ca vom discuta liber, am sa incerc sa va povestesc ce anume fac fetele astea si de ce sunt judecate gresit.

Spre exemplu, as dori sa stiu cateva raspunsuri la urmatoarele intrebari:

1. Sa presupunem ca ai vrea un salariu bun (sa fim seriosi, toti ne dorim asta) ce job ti-ai alege?
2. Daca nu ai gasi un job bine platit in afara de job-ul de videochat, ce anume te-ar face sa nu muncesti in acest domeniu? De ce ti-e frica de videochat?
3. Cum ai convinge-o pe mama ta ca nu faci ceva rau? (aici a si eu cateva idei, dar va las mai intai pe voi)
4. What's wrong with you, people?
AlexandraRed
Postat pe 26 Aprilie 2011 19:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Locuri de munca in Cipru 1 De la: kudika320769 12 Ianuarie 2011 12:43
Ca sa va angajati mai bine!!! 1 De la: Dimitra26 5 Noiembrie 2010 18:14
ce parere aveti? 3 De la: crysavu 13 Ianuarie 2009 14:29
lovers'day 2 De la: micabis 8 Mai 2009 05:24
Ultramegasuperimportant! o PROBLEMA EXTREM DE URGENTA SI IRITANTA! 100 De la: Aladiah 24 Februarie 2009 22:59