Setari Cookie-uri

ochelarii de vedere pe care nu prea ii pun desi am dat o caruta de bani pe ei

kudika183411
Postat pe 3 Mai 2011 15:50
Daca ti s-au prescris ochelari de vedere, inseamna ca trebuie sa-i porti. In rest, nu am inteles unde-i problema...
luchianramona
Postat pe 3 Mai 2011 16:06
• Vrei sã îþi trãieºti viaþa la maxim ºi ai nevoie de o lentilã de contact care sã þinã pasul cu tine

ce aberatii! adica fara lentile de contact nu-mi pot trai viata la maxim?!! ma lesiiii!
kiss_my_ass
Postat pe 3 Noiembrie 2011 10:46
De la: kiss_my_ass, la data 2011-11-03 10:46:34• Vrei sã îþi trãieºti viaþa la maxim ºi ai nevoie de o lentilã de contact care sã þinã pasul cu tine

ce aberatii! adica fara lentile de contact nu-mi pot trai viata la maxim?!! ma lesiiii!

poi el vrea sa zica ca daca porti ochelari nu-ti poti trai viata dar daca vei avea lentile din alea o vei trai la maxim
piscolino
Postat pe 3 Noiembrie 2011 10:50
Din mesajul de la idiot am inteles ca lentilele de unica folosinta sunt pentru o viata efemera de unica folosinta de o zi de dimineaþa pânã seara sau doar cîteva zile pe sãptãmânã...Noile lentile de contact marca 1•DAY ACUVUE® TruEye™ sunt lentilele de contact de unicã folosinþã create special pentru cerinþele vieþii urbane ºi pentru sãnãtatea ochilor tãi...si sunt ideale pentru tine dacã Vrei sã îþi trãieºti viaþa la maxim ºi ai nevoie de o lentilã de contact care sã þinã pasul cu tine...si daca Doreºti sã porþi lentilele de contact în fiecare zi de dimineaþa pânã seara sau doar cîteva zile pe sãptãmânã...deci nu te tin toata viata...deci daca porti lentile d'alea viata dureaza de dimineaþa pânã seara sau doar cîteva zile pe sãptãmânã...si au si reducere...or accepta plata in rate cu amanarea primelor 2 rate ?

bai,lentila de contact: Viaþa modernã îþi poate afecta sãnãtatea ochilor.Nu si a inteligentei...
Indiana_Jones
Postat pe 3 Noiembrie 2011 11:02
De la: Indiana_Jones, la data 2011-11-03 11:02:42Din mesajul de la idiot am inteles ca lentilele de unica folosinta sunt pentru o viata efemera de unica folosinta de o zi de dimineaþa pânã seara sau doar cîteva zile pe sãptãmânã...Noile lentile de contact marca 1•DAY ACUVUE® TruEye™ sunt lentilele de contact de unicã folosinþã create special pentru cerinþele vieþii urbane ºi pentru sãnãtatea ochilor tãi...si sunt ideale pentru tine dacã Vrei sã îþi trãieºti viaþa la maxim ºi ai nevoie de o lentilã de contact care sã þinã pasul cu tine...si daca Doreºti sã porþi lentilele de contact în fiecare zi de dimineaþa pânã seara sau doar cîteva zile pe sãptãmânã...deci nu te tin toata viata...deci daca porti lentile d'alea viata dureaza de dimineaþa pânã seara sau doar cîteva zile pe sãptãmânã...si au si reducere...or accepta plata in rate cu amanarea primelor 2 rate ?

bai,lentila de contact: Viaþa modernã îþi poate afecta sãnãtatea ochilor.Nu si a inteligentei...

mai indi ce esti rau cu omu?vrea si el sa-si vanda produsele si unde ...daca nu aci unde orbecaim toata ziua in fata monitoarelor
piscolino
Postat pe 3 Noiembrie 2011 11:05
Returneaza-i si de bani cumpara-ti prezervative.
broscoiu
Postat pe 3 Noiembrie 2011 12:16
De la: broscoiu, la data 2011-11-03 12:16:42Returneaza-i si de bani cumpara-ti prezervative.


...si cu ele ce sa faca ? Sa le puna pe ochi ??
GHEISA_ALBA
Postat pe 3 Noiembrie 2011 12:19
De la: piscolino, la data 2011-11-03 11:05:28
De la: Indiana_Jones, la data 2011-11-03 11:02:42Din mesajul de la idiot am inteles ca lentilele de unica folosinta sunt pentru o viata efemera de unica folosinta de o zi de dimineaþa pânã seara sau doar cîteva zile pe sãptãmânã...Noile lentile de contact marca 1•DAY ACUVUE® TruEye™ sunt lentilele de contact de unicã folosinþã create special pentru cerinþele vieþii urbane ºi pentru sãnãtatea ochilor tãi...si sunt ideale pentru tine dacã Vrei sã îþi trãieºti viaþa la maxim ºi ai nevoie de o lentilã de contact care sã þinã pasul cu tine...si daca Doreºti sã porþi lentilele de contact în fiecare zi de dimineaþa pânã seara sau doar cîteva zile pe sãptãmânã...deci nu te tin toata viata...deci daca porti lentile d'alea viata dureaza de dimineaþa pânã seara sau doar cîteva zile pe sãptãmânã...si au si reducere...or accepta plata in rate cu amanarea primelor 2 rate ?

bai,lentila de contact: Viaþa modernã îþi poate afecta sãnãtatea ochilor.Nu si a inteligentei...

mai indi ce esti rau cu omu?vrea si el sa-si vanda produsele si unde ...daca nu aci unde orbecaim toata ziua in fata monitoarelor
pai...sa si-le vanda,dar ridicam si eu o problema existentiale:viata este efemera sau lentilele de la ala sunt efemere?ca nu'nteleg...
Indiana_Jones
Postat pe 3 Noiembrie 2011 12:22
De la: GHEISA_ALBA, la data 2011-11-03 12:19:11
De la: broscoiu, la data 2011-11-03 12:16:42Returneaza-i si de bani cumpara-ti prezervative.


...si cu ele ce sa faca ? Sa le puna pe ochi ??

Nu le pune la ochi dar va da banii pe ceva ce foloseste.
broscoiu
Postat pe 3 Noiembrie 2011 12:27
De la: luchianramona, la data 2011-05-03 16:06:44Daca ti s-au prescris ochelari de vedere, inseamna ca trebuie sa-i porti. In rest, nu am inteles unde-i problema...


oare care sa fie problema?caruta de bani,bineinteles!
Asynia
Postat pe 3 Noiembrie 2011 12:34
Corect.
Bazar-Net
Postat pe 30 Martie 2013 23:06
Hei!am vazut ca mai sunt fete pe aici cu aceeasi problema ca si mine..pentru ca port ochelari de vedere si nu pot purta ochelari de soare ma gandeam vara asta sa investesc intr-o pereche de ochelari cu lentile heliomate, mai ales ca am auzit ca sunt unele acum si cu protectie UV.
Voi ce stiti despre asta?
flaviadragomir
Postat pe 15 Aprilie 2013 15:13
De la: flaviadragomir, la data 2013-04-15 15:13:46Hei!am vazut ca mai sunt fete pe aici cu aceeasi problema ca si mine..pentru ca port ochelari de vedere si nu pot purta ochelari de soare ma gandeam vara asta sa investesc intr-o pereche de ochelari cu lentile heliomate, mai ales ca am auzit ca sunt unele acum si cu protectie UV.
Voi ce stiti despre asta?


Vezi ca exista si ochelari de soare pentru cei ce poarta ochelari de vedere. Te duci la magazinul de optica, iti alegi rama care-ti place si pe care ti-o permiti, si le ceri sa-ti masoare dioptriile si sa-ti monteze lentile de ochelari de soare speciale pentru persoanele care poarta ochelari de vedere. Vei avea de ales intre lentile gri-verzui si unele maron intunecat.
kudika_32792
Postat pe 25 Aprilie 2013 09:02
De la: kudika_32792, la data 2013-04-25 09:02:17
De la: flaviadragomir, la data 2013-04-15 15:13:46Hei!am vazut ca mai sunt fete pe aici cu aceeasi problema ca si mine..pentru ca port ochelari de vedere si nu pot purta ochelari de soare ma gandeam vara asta sa investesc intr-o pereche de ochelari cu lentile heliomate, mai ales ca am auzit ca sunt unele acum si cu protectie UV.
Voi ce stiti despre asta?


Vezi ca exista si ochelari de soare pentru cei ce poarta ochelari de vedere. Te duci la magazinul de optica, iti alegi rama care-ti place si pe care ti-o permiti, si le ceri sa-ti masoare dioptriile si sa-ti monteze lentile de ochelari de soare speciale pentru persoanele care poarta ochelari de vedere. Vei avea de ales intre lentile gri-verzui si unele maron intunecat.

Culori ce reliefeaza perfect si ineptiile pe care le debitezi . Fomeia avea o simpla problema : uita sa si-i puna pe ochi . Ochialii . Dar tu , duamna , nu vezi titlul din cauza progesteronului ce iti intuneca atat gandirea , cat si vederea . De estrogeni ... nu zic nik , ca si asa nu stii ce-s aia .
life_coaching
Postat pe 25 Aprilie 2013 09:28
Se putea sa nu apara labuta trista sa dea o replica de toata jena. Nu ar mai fi fost el, daca nu ne-ar fi aratat cat de jalnic poate sa fie...
kudika_32792
Postat pe 25 Aprilie 2013 17:21
De la: kudika_32792, la data 2013-04-25 17:21:29daca nu ne-ar fi aratat cat de jalnic poate sa fie...

De la: kudika_32792, la data 2013-04-16 19:17:21 Mars de aici!
[/quote]
life_coaching
Postat pe 26 Aprilie 2013 17:18
laifcocina, topicul era despre ochelarii de soare pentru purtatorii de ochelari, nu despre obsesiile tale!
kudika_32792
Postat pe 26 Aprilie 2013 17:58
De la: kudika_32792, la data 2013-04-26 17:58:00 topicul era despre :

De la: kudika_32792, la data 2013-04-16 19:17:21 Mars de aici!
life_coaching
Postat pe 26 Aprilie 2013 17:59
De la: life_coaching, la data 2013-04-25 09:28:05
De la: kudika_32792, la data 2013-04-25 09:02:17
De la: flaviadragomir, la data 2013-04-15 15:13:46Hei!am vazut ca mai sunt fete pe aici cu aceeasi problema ca si mine..pentru ca port ochelari de vedere si nu pot purta ochelari de soare ma gandeam vara asta sa investesc intr-o pereche de ochelari cu lentile heliomate, mai ales ca am auzit ca sunt unele acum si cu protectie UV.
Voi ce stiti despre asta?


Vezi ca exista si ochelari de soare pentru cei ce poarta ochelari de vedere. Te duci la magazinul de optica, iti alegi rama care-ti place si pe care ti-o permiti, si le ceri sa-ti masoare dioptriile si sa-ti monteze lentile de ochelari de soare speciale pentru persoanele care poarta ochelari de vedere. Vei avea de ales intre lentile gri-verzui si unele maron intunecat.

Culori ce reliefeaza perfect si ineptiile pe care le debitezi . Fomeia avea o simpla problema : uita sa si-i puna pe ochi . Ochialii . Dar tu , duamna , nu vezi titlul din cauza progesteronului ce iti intuneca atat gandirea , cat si vederea . De estrogeni ... nu zic nik , ca si asa nu stii ce-s aia .


Alt mesaj in care ma jigneste, fara ca eu sa-i fi zis nimic.
kudika_32792
Postat pe 29 Aprilie 2013 11:49
Mai, eu nu inteleg de ce sa va ciondaniti atat:)Forumul este pentru relaxare, nu pentru descarcarea energiilor negative...in legatura cu ochelarii, nu am stiut de aceasta solutie dar..DAR..sunt foarte bucuroasa pentru ca am primit cadou de paste o pereche de ochelari cu lentile heliomate.Sunt niste lentile aparute recent si sunt fooarte incantata de ele mai ales ca sunt de la Essilor, si toata lumea stie ca sunt cele mai bune.Nu stiu cat au costat, important e ca le-am primit cadou.Faza e ca e greu sa ai doua perechi de ochelari..ba uiti sa le pui, ba una o uiti acasa..sunt foarte incantata acum.:) Voi, in afara sa va certati..ce ati facut de paste?
flaviadragomir
Postat pe 13 Mai 2013 15:59
Super! e bine ca la tine a venit iepurasul.Si eu am auzit de Essilor ca fac lentile de calitate desi la noi nu exista cultura asta cu calitatea lentilelor.Eu am avut de la ei lentile normale, acum vreau sa imi schimb ochelarii si ma gandeam sa intreb doctorul despre lentilele astea...te-ai obisnuit repede cu faptul ca se inchid la culoare?
camitomescu
Postat pe 13 Mai 2013 19:16
asta era si idea nu?da, sunt super.si se inchid foarte repede la contactul cu lumina:)
flaviadragomir
Postat pe 21 Mai 2013 16:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Intrebare 11 De la: ruby_koly 30 Mai 2011 10:10
CE ITI STA PE NASUC? 1 De la: adelex 9 Mai 2011 15:05
ce iti sta pe nasuc 1 De la: kudika390542 3 Mai 2011 11:05
vand ochelari de soare 1 De la: kudika378862 24 Martie 2011 23:12
Ce-ti sta pe nasuc? 1246 De la: mrskattousa 22 August 2012 15:21