Setari Cookie-uri

O iubire imposibila....

Sunt momente in viata cand am dori sa putem intoarce timpul inapoi sa schimbam momente din trecutul nostru si sa putem retraii sau revedea persoane ce au facut parte din viata noastra...Se spune ca prima dragoste nu se uita niciodata ,cel putin in cazul e adevarat.Dupa 11 ani in care am invatat cu greu sa iubesc si sa imi impart viata cu alt barbat..mi-am regasit prima dragoste.E minunat sa iubesti,sa fi indragostita ,sa simti fluturi in stomac si sa te simti dorita....Dar cu toate astea dragostea doare si raneste fara voie..Ce sa cred sau sa inteleg de la un barbat cand spune ca isi regreta faptele din trecut,nu e fericit cu actuala sotie si e indragostit si ma iubeste cum nu a crezut vreo-data ca i se poate intampla lui...El genul de barbat rece si fara sentimente ,pentru care cuvintele a iubi sau a fi indragostit erau o gluma si sentimente pe care nu le intelegea ca pot exista...E un vis frumos...dar imi este frica de consecinte si mie frica ca toata dragostea asta dintre noi se va construi pe nefericirea altora si de multe ori prefer sa ramana doar un vis..un vis neimplinit...Uneori incerc sa ma resemnez singura si sa imi spun ca e mai bine sa imi vad de viata mea si sa continui pe drumul pe carea sunt,chiar daca asta ar insemna sa raman cu inima neinpacata si sa simt mereu acel gol...sa simt ca lipseste ceva sau cineva...
gabrielita
Postat pe 7 Mai 2011 09:54
adica ti-ai inselat sotul?
geo_refinantat
Postat pe 7 Mai 2011 09:57
De la: gabrielita, la data 2011-05-07 09:54:56Sunt momente in viata cand am dori sa putem intoarce timpul inapoi sa schimbam momente din trecutul nostru si sa putem retraii sau revedea persoane ce au facut parte din viata noastra...Se spune ca prima dragoste nu se uita niciodata ,cel putin in cazul e adevarat.Dupa 11 ani in care am invatat cu greu sa iubesc si sa imi impart viata cu alt barbat..mi-am regasit prima dragoste.E minunat sa iubesti,sa fi indragostita ,sa simti fluturi in stomac si sa te simti dorita....Dar cu toate astea dragostea doare si raneste fara voie..Ce sa cred sau sa inteleg de la un barbat cand spune ca isi regreta faptele din trecut,nu e fericit cu actuala sotie si e indragostit si ma iubeste cum nu a crezut vreo-data ca i se poate intampla lui...El genul de barbat rece si fara sentimente ,pentru care cuvintele a iubi sau a fi indragostit erau o gluma si sentimente pe care nu le intelegea ca pot exista...E un vis frumos...dar imi este frica de consecinte si mie frica ca toata dragostea asta dintre noi se va construi pe nefericirea altora si de multe ori prefer sa ramana doar un vis..un vis neimplinit...Uneori incerc sa ma resemnez singura si sa imi spun ca e mai bine sa imi vad de viata mea si sa continui pe drumul pe carea sunt,chiar daca asta ar insemna sa raman cu inima neinpacata si sa simt mereu acel gol...sa simt ca lipseste ceva sau cineva...


Si?Nici un ,,va rog", ,,ajutati-ma", ,,va implor"
Valy90
Postat pe 8 Mai 2011 16:54
De la: gabrielita, la data 2011-05-07 09:54:56.E un vis frumos...dar imi este frica de consecinte si mie frica ca toata dragostea asta dintre noi se va construi pe nefericirea altora si de multe ori prefer sa ramana doar un vis..un vis neimplinit...Uneori incerc sa ma resemnez singura si sa imi spun ca e mai bine sa imi vad de viata mea si sa continui pe drumul pe carea sunt,chiar daca asta ar insemna sa raman cu inima neinpacata si sa simt mereu acel gol...sa simt ca lipseste ceva sau cineva...


Draga Gabito, uite ce crd eu!
Spui ca te vei resemna, ca vei trai cu inima neimpacata, ca-ti vei continua viata alaturi de un barbat pe care nu-l iubesti sau langa care nu te simti implinita. Pentru ca nu vrei sa risti.

Ok, presupunand ca inteleg, vin si te intreb altceva. DACA nu exista aceasta iubire noua - veche in viata ta, ce simteai? Erai multumita cum traiesti? Fericita? Implinita? Sau traiai ca orice femeie maritata ca asa da bine in societate, care stie doar casa, serviciu si asta inca vreo 30 - 50 de ani, "pana ce moartea ne va desparti."
Vorbesti in mesajul tau de nefericirea altora. What about you? Repet, nu ma refer la acest barbat aparut din nou in viata ta. Ma refer la tine, doar la tine. Daca ai da timpul inapoi ai face aceleasi alegeri in viata? Te-ai casatoti cu omul asta, alea-alea.. ca nu stiu exact ce nemultumiri ai.

Si acum sa inchei. Uneori e suficient sa apara cineva / ceva in viata noastra pentru a ne trezi, pur si simplu. Pentru a ne demonstra ce anost traim, in ce rutina de rahat am intrat crezand ca asa-i firesc si ca asta e cursul vietii noastre. Daca nu-ti place ceea ce traiesti, atunci schimba. Cui si de ce ar trebui sa dai socoteala pentru viata ta?

Evident, e doar "filosofia" MEA de viata.
rashela
Postat pe 8 Mai 2011 17:06
Sa sti ca mi-am pus si eu aceasta intrebare"daca asi putea da timpul inapoi asi mai face aceliasi lucruri",dar sincer iti spun ca daca asi fi stiut ca am sa il intalnesc din nou pe "el" nu ma-si fi maritat niciodata si din contra la-si fi asteptat..Dupa 11 ani in care ni-am intemeiat amandoi o familie ,ni-am dat seama ca nu e ceea ce ne-am dorit si poate nu am avut curajul sa vedem adevarul si nici nu am gasit acel impuls sa ne dea puterea sa admitem ca am gresit in trecut..Poate sunt multi care sunt in situatia nostra si se obisnuiesc cu rutina de zi cu zi si nu au curajul sa admita ca nu sunt fericiti.eu am avut nevoie de mult timp sa am curajul sa aceept sa duc o relatie la distanta in paralel,spun la distanta pentru ca "el"nu este in tara ,iar acum cand avem aproape 1 an de cand comunicam multumita netului si telefonului si se apropie ziua in care ne vom revedea ,crede-ma ca mie frica de mor de ceea ce va urma..mie frica de consecinte,iar uneori ma gandesc ca gresesc.Dar tot "el"imi da curaj si ma sfatuieste sa imi ascult inima.
gabrielita
Postat pe 10 Mai 2011 18:03
Oricum iti multumesc ca ti-ai spus parerea si sunt cu totul de acord cu ceea ce ai scris si conteaza sa aud si parerea altora..
gabrielita
Postat pe 10 Mai 2011 18:09
De la: gabrielita, la data 2011-05-10 18:09:10Oricum iti multumesc ca ti-ai spus parerea si sunt cu totul de acord cu ceea ce ai scris si conteaza sa aud si parerea altora..


adica ti-ai inselat sotul?
geo_refinantat
Postat pe 10 Mai 2011 18:23
De la: geo_refinantat, la data 2011-05-10 18:23:37
De la: gabrielita, la data 2011-05-10 18:09:10Oricum iti multumesc ca ti-ai spus parerea si sunt cu totul de acord cu ceea ce ai scris si conteaza sa aud si parerea altora..


adica ti-ai inselat sotul?


te tii ca raia
Valy90
Postat pe 10 Mai 2011 19:02

un pic doar
geo_refinantat
Postat pe 10 Mai 2011 19:05
De la: gabrielita, la data 2011-05-10 18:03:08Sa sti ca mi-am pus si eu aceasta intrebare"daca asi putea da timpul inapoi asi mai face aceliasi lucruri",dar sincer iti spun ca daca asi fi stiut ca am sa il intalnesc din nou pe "el" nu ma-si fi maritat niciodata si din contra la-si fi asteptat..Dupa 11 ani in care ni-am intemeiat amandoi o familie ,ni-am dat seama ca nu e ceea ce ne-am dorit si poate nu am avut curajul sa vedem adevarul si nici nu am gasit acel impuls sa ne dea puterea sa admitem ca am gresit in trecut..Poate sunt multi care sunt in situatia nostra si se obisnuiesc cu rutina de zi cu zi si nu au curajul sa admita ca nu sunt fericiti.eu am avut nevoie de mult timp sa am curajul sa aceept sa duc o relatie la distanta in paralel,spun la distanta pentru ca "el"nu este in tara ,iar acum cand avem aproape 1 an de cand comunicam multumita netului si telefonului si se apropie ziua in care ne vom revedea ,crede-ma ca mie frica de mor de ceea ce va urma..mie frica de consecinte,iar uneori ma gandesc ca gresesc.Dar tot "el"imi da curaj si ma sfatuieste sa imi ascult inima.


Ai grija ce-ti doresti
Barbie30_
Postat pe 11 Mai 2011 02:10
De la: gabrielita, la data 2011-05-10 18:03:08

...."imi da curaj si ma sfatuieste sa imi ascult inima.



Asculta-ti inima si pe el si vei boci in pumni
mimi_ca29
Postat pe 11 Mai 2011 07:51
mai bine ai invata limba romana !si nu de pe net!!!nu da vrabia din mana.....sper sa iti revii!!!!!!!!
anamik
Postat pe 13 Decembrie 2011 11:55
Si te-au enervat asa de tare greselile gramaticale, incat te-ai hotarat sa scrii primul mesaj din 2008 si pana acum ...
emaemanuella11
Postat pe 13 Decembrie 2011 12:53
De la: emaemanuella11, la data 2011-12-13 12:53:11Si te-au enervat asa de tare greselile gramaticale, incat te-ai hotarat sa scrii primul mesaj din 2008 si pana acum ...


a rezistat, a rezistat, dar pana cand?!
Alvin
Postat pe 13 Decembrie 2011 12:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Romanii, un popor de sfatuitori 12 De la: adina_black 21 Noiembrie 2009 00:36
ce v-a enervat azi? 739 De la: geo_xx 16 Noiembrie 2009 22:14
credeti ca exista dumnezeu? 350 De la: mikela_4u 29 August 2015 09:32
Casa de Productie Electro Star tel:0722.410.597 5 De la: inocica 23 Septembrie 2008 12:20
kre e din voi de pe-aici e din galati?? 10 De la: KezGirl 19 Septembrie 2009 16:28