Setari Cookie-uri

am nevoie de un sfat!

am un baiat de 8 ani si unul de 2 ani.incerc de foarte mult timp sa-mi educ copii asa cum as crede eu ca este bine ,dar sotul meu este f indulgent cu cel mare,dar imi face prostii la scoala multe.colac peste pupaza:sunt in curte in aceasta saptamana cu cei doi copii,sotul meu nu era acasa,si baiatul cel mic pana am intrat in casa 2 min sa urcat pe leaganul din curte ,insa baiatul de 8ani la leganat in asa fel incat a cazut cel mic si sa lovit rau la picior.filu meu cel mare nu mi-a spus ce sa intamplat,am aflat abia ieri de la mama mea careia ia spus fiul meu cel mare,iar azi scumpa mea soacra a venit la noi acasa si mi-a tinut morala cu socrul meu de ce n-am avut grija de fuil mru cel mic si ca eu sunt de vina pt cele intamplate.spuneti-mi va rog ce sa fac sa -mi acaparez fiul cel mare ,pt ca momentan intre mine si el este un hotar f mare.dupa toate astea apare si sotul meu acasa cu care normal ca ne-am certat si sa dus la firma spunandu-mi sa-mi educ copii asa cum vreau eu!
kudika399680
Postat pe 7 Mai 2011 15:13
De la: kudika399680, la data 2011-05-07 15:13:27am un baiat de 8 ani si unul de 2 ani.incerc de foarte mult timp sa-mi educ copii asa cum as crede eu ca este bine ,dar sotul meu este f indulgent cu cel mare,dar imi face prostii la scoala multe.colac peste pupaza:sunt in curte in aceasta saptamana cu cei doi copii,sotul meu nu era acasa,si baiatul cel mic pana am intrat in casa 2 min sa urcat pe leaganul din curte ,insa baiatul de 8ani la leganat in asa fel incat a cazut cel mic si sa lovit rau la picior.filu meu cel mare nu mi-a spus ce sa intamplat,am aflat abia ieri de la mama mea careia ia spus fiul meu cel mare,iar azi scumpa mea soacra a venit la noi acasa si mi-a tinut morala cu socrul meu de ce n-am avut grija de fuil mru cel mic si ca eu sunt de vina pt cele intamplate.spuneti-mi va rog ce sa fac sa -mi acaparez fiul cel mare ,pt ca momentan intre mine si el este un hotar f mare.dupa toate astea apare si sotul meu acasa cu care normal ca ne-am certat si sa dus la firma spunandu-mi sa-mi educ copii asa cum vreau eu!



Cu siguranta, trebuie sa-ti apropii copilul cel mare, din nou. E al tau, draguta si oricate nazdravanii ar face, trebuie sa-ti simta iubirea de mama. Acum ai din nou o papusa langa tine, pe cel mic si , inconstient, toata atentia e atitita asupra lui. Cel mare vrea doar sa atraga atentia. Ia-l deoparte, imbratiseaza-l si cere-ti iertare pt toate momentele cand ai fost nedreapta sau prea dura cu el. Promite-i ca iti vei petrece mai mult timp si cu el si ca vei fi mai intelegatoare. Sufoca-l cu dragoste, cu pupici si nu il mai lasa sa aiba grija de cel mic.

P.S Acuma stiu de ce am eu doar unul
mimi_ca29
Postat pe 7 Mai 2011 16:45
De la: kudika399680, la data 2011-05-07 15:13:27am un baiat de 8 ani si unul de 2 ani.incerc de foarte mult timp sa-mi educ copii asa cum as crede eu ca este bine ,dar sotul meu este f indulgent cu cel mare,dar imi face prostii la scoala multe.colac peste pupaza:sunt in curte in aceasta saptamana cu cei doi copii,sotul meu nu era acasa,si baiatul cel mic pana am intrat in casa 2 min sa urcat pe leaganul din curte ,insa baiatul de 8ani la leganat in asa fel incat a cazut cel mic si sa lovit rau la picior.filu meu cel mare nu mi-a spus ce sa intamplat,am aflat abia ieri de la mama mea careia ia spus fiul meu cel mare,iar azi scumpa mea soacra a venit la noi acasa si mi-a tinut morala cu socrul meu de ce n-am avut grija de fuil mru cel mic si ca eu sunt de vina pt cele intamplate.spuneti-mi va rog ce sa fac sa -mi acaparez fiul cel mare ,pt ca momentan intre mine si el este un hotar f mare.dupa toate astea apare si sotul meu acasa cu care normal ca ne-am certat si sa dus la firma spunandu-mi sa-mi educ copii asa cum vreau eu!


E fleosc,nu ai avut grija de ei.Parca l-ai pus tu pe ala mare sa il legene pe cel mic.Oricat de atent esti cu astia mici tot se intampla ceva,sunt ca arginutul viu,doar n-ai sa-i tii legati de tine.
Las' ca-i trece pan' se-nsoara. Bun ca n-a fost ceva m.ai grav.In legatura cu cel mare o subscriu pe Mimi.
Valy90
Postat pe 7 Mai 2011 16:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Unde gasesc piese de schimb pt. centrala termica Protherm Leopard 24 BTV 1 De la: aikidosrl 27 Noiembrie 2011 11:50
constructii case la cheie 1 De la: marketinggobehost 23 August 2011 12:23
i need help... 11 De la: justforfun84 20 Decembrie 2011 13:59
geamuri termopane 1 De la: Nagy_Levente_1 28 Aprilie 2014 22:32
baie renovata 10 De la: buradami 25 Septembrie 2009 13:32