Setari Cookie-uri

Sursa de cistig

Sunt sincer mirat de ofertele alternative de cistig.Peste tot,ziare(anunturi),forumuri,gasesti oferte care
presupune numai si numai vinzarea de produse,naturale,Eco,Bio.Sistemul de vinzare e cam acelasi,MLM.
In 2005 cautam pe net ceva care sa-mi aduca bani,dar fara vinzare,fara PTC(paid to click sau paid to read emails) si am gasit intimplator HYIP(High Yeld Investment Projects) unde depuneai azi 1 dolar si miine aveai 1.25 sau 1.30 dupa cum te tenta smecherul.Pentru ca era o hotie unde te lasai furat cu buna stiinta,pentru ca erai avertizat,nu puteai face nimic.Dar unii mi-au dat o idee.Aceia care erau mai ""smecheri""pretindeau ca sunt investitori pe Piata Forex( ca sa fie credibili).Am inceput sa caut info despre Forex.Dupa doar 2 luni am renutat,eram convins ca nu reusesc,nu aveam studii economice.
Prin august 2008 am ""reintilnit""intimplator un site Forex(info).Un Trader renumit din RSA(Republica Sud aficana),m-a corectat,nu omule,daca vrei sa incepi,fa-o,ai nevoie de sudiu si practica pe Demo circca 6 luni cel putin.Crede-ti ca am avut rabdare 6 luni?Nici vorba,dar nerabdarea m-a costat,pierderea banilor.
Toti cei care ma cunosteau,au concluzionat simplu""e hoti"".Nu erau hoti,eram eu nepregatit sau nu indeajuns.Mi-a fost foarte greu,am reinventat cuiul,roata si cite si mai cite.Adica vreau sa spun cind nu stii ce sa cauti,e foarte greu. Si cel mai interesant,desi am dat o groaza de bani pe cursuri,cele mai bune cursuri sunt al naibii de....Freeeeeeeee,gratis.
Cei care vreti sa invatati si aveti ranbdare recomand""nu mai stati pe ginduri"".
Mult Bafta
MrCash
Postat pe 11 Mai 2011 11:01
pai si cum se poate castiga ceva banuti concret?
PoetElla
Postat pe 6 Octombrie 2011 23:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buna ziua 6 De la: kudika_16515 18 Septembrie 2012 19:21
O PARERE SINCERA...IZVORATA DIN SUFLET... 8 De la: kudika_936330 1 Decembrie 2013 15:17
Cum faci fata unui esec?? 11 De la: ingerash_cu_cornitze 1 Aprilie 2012 01:49
Ala bala portocala 57 De la: Lalyly 21 Iulie 2012 20:16
ce facultate alegem? 11 De la: lif3_dr3am 19 Decembrie 2009 20:28