Setari Cookie-uri

Tratamente testate pentru diminuarea celulitei

Salut!

M-am hotarat ca pe langa miscarea fizica si tratamentele oarecum "babesti" pe care le folosesc acasa impotriva celulitei, sa investesc ceva banuti si in tratamentele profesionale de la salon. Insa documentandu-ma pe internet am descoperit o multime de optiuni: masaj, drenaj, impachetari, diferite aparate etc si chiar nu stiu ce sa aleg. Asa ca am decis sa cer ceva pareri care mi-as dori sa vina din partea persoanelor care au incercat un anumit tratament sau combinatie de tratamente care a avut rezultate.

Mentionez ca nu visez sa scap complet de celulita, ci doar sa o estompez.

Astept parerile voastre! Numai bine!
kudika013041
Postat pe 22 Mai 2011 15:34
Buna,

Eu beau multa apa,si fac masaj, dar nu la salon, acasa, vine un maseur si-mi face. Mai folosesc si un aparat de masaj. Optiuni sunt, dar depinde si de bugetul fiecaruia.

Numai bine!
gweni
Postat pe 22 Mai 2011 16:56
Chiar daca sunt slabuta, prietenul mi-a atras atentia ca am si eu ceva, ceva celulita in dotare.
Dar nu ma gandesc sa scap de ea pt ca eu nu vad nic.
Valy90
Postat pe 22 Mai 2011 17:30
De la: gweni, la data 2011-05-22 16:56:23Buna,

Eu beau multa apa,si fac masaj, dar nu la salon, acasa, vine un maseur si-mi face. Mai folosesc si un aparat de masaj. Optiuni sunt, dar depinde si de bugetul fiecaruia.

Numai bine!
Calicu-i gingas......normal .Bai pana nu se lauda moldoveanca nimic n-are farmec.....
cristinxxx
Postat pe 22 Mai 2011 17:53
De la: kudika013041, la data 2011-05-22 15:34:50Salut!

M-am hotarat ca pe langa miscarea fizica si tratamentele oarecum "babesti" pe care le folosesc acasa impotriva celulitei, sa investesc ceva banuti si in tratamentele profesionale de la salon. Insa documentandu-ma pe internet am descoperit o multime de optiuni: masaj, drenaj, impachetari, diferite aparate etc si chiar nu stiu ce sa aleg. Asa ca am decis sa cer ceva pareri care mi-as dori sa vina din partea persoanelor care au incercat un anumit tratament sau combinatie de tratamente care a avut rezultate.

Mentionez ca nu visez sa scap complet de celulita, ci doar sa o estompez.

Astept parerile voastre! Numai bine!


Cat de grasa esti, de salbit vei slabi doar cu o alimentatie buna, si sport daca vrei sa ai si un corp sanatos.

Prin pastile, ceaiuri, bulimie, sauna si orice alte metode nu faci decat sa scapi de apa din corp ... si tine cont ca daca pierzi prea multa apa exista riscul de a muri, nu mai vorbesc ca o sa-ti apara complicatii la rinichi si alte organe care nu vor mai functiona normal si le poti strica irecuperabil.

battleofwits
Postat pe 22 Mai 2011 18:00
De la: Valy90, la data 2011-05-22 17:30:21Chiar daca sunt slabuta, prietenul mi-a atras atentia ca am si eu ceva, ceva celulita in dotare.
Dar nu ma gandesc sa scap de ea pt ca eu nu vad nic.


si eu mi-s moldoveanca, dar nu ma laud
Valy90
Postat pe 22 Mai 2011 18:19
Incearca si crema anticelulitica de la Vichy, merita
mihaela_ispas
Postat pe 29 Mai 2011 06:06
se consuma lichide pe tot parcursul anului, circa 3 litri pe zi, se face miscare multa de orice fel, se tine o dieta saraca in grasimi si dulciuri, se face masaj cu aparatul RELAX AND TONE.
fatavesela
Postat pe 29 Mai 2011 06:09
eu mi-am luat crema anticelulitica si gel pentru drenaj de la elmiplant..cellufight..e foarte buna..ma dau de 2 ori pe zi cu ea..imediat dupa ce intra in piele..se inroseste pielea si incepe sa te arda..asta e efectu dorit..dar pe langa asta fac 30 de min de miscare ,cel putin, zilnic..mananc din 3 in 3 ore.. numai salate..gratare ,fructe si lactate..si beau minim 2 l de apa plata pe zi..de cand am inceput modul asta de viata..mi-au disparut si cosurile de pe fata ..plus ca celulita dispare..am eliminat de tot sucuri..alcool ..dulciuri..alimentele care fac celulita..daca ai ambitie..incearca asa si o s vezi ca da rezultate
corinapetcu90
Postat pe 29 Mai 2011 08:30
Buna,fetelor...daca sunteti din constanta ...eu sunt maseur...de criza ...sedinta de masaj anti celulita 15-20 lei...asa ca...contactati-ma si nu veti regreta...
kudika050710
Postat pe 29 Mai 2011 09:31
De la: kudika050710, la data 2011-05-29 09:31:23Buna,fetelor...daca sunteti din constanta ...eu sunt maseur...de criza ...sedinta de masaj anti celulita 15-20 lei...asa ca...contactati-ma si nu veti regreta...


cu "finalizare"?
battleofwits
Postat pe 29 Mai 2011 09:36
bravo
kudika399542
Postat pe 29 Mai 2011 10:04
imi beam si eu cafeaua linistita si vad mesaj de la battleofwits..."cu finalizare" era sa ma innec
Corina1205
Postat pe 29 Mai 2011 10:14
De la: battleofwits, la data 2011-05-22 18:00:50
De la: kudika013041, la data 2011-05-22 15:34:50Salut!

M-am hotarat ca pe langa miscarea fizica si tratamentele oarecum "babesti" pe care le folosesc acasa impotriva celulitei, sa investesc ceva banuti si in tratamentele profesionale de la salon. Insa documentandu-ma pe internet am descoperit o multime de optiuni: masaj, drenaj, impachetari, diferite aparate etc si chiar nu stiu ce sa aleg. Asa ca am decis sa cer ceva pareri care mi-as dori sa vina din partea persoanelor care au incercat un anumit tratament sau combinatie de tratamente care a avut rezultate.

Mentionez ca nu visez sa scap complet de celulita, ci doar sa o estompez.

Astept parerile voastre! Numai bine!


Cat de grasa esti, de salbit vei slabi doar cu o alimentatie buna, si sport daca vrei sa ai si un corp sanatos.

Prin pastile, ceaiuri, bulimie, sauna si orice alte metode nu faci decat sa scapi de apa din corp ... si tine cont ca daca pierzi prea multa apa exista riscul de a muri, nu mai vorbesc ca o sa-ti apara complicatii la rinichi si alte organe care nu vor mai functiona normal si le poti strica irecuperabil.



Ei...aici am sa te contrazic putin!
Recunosc ca aveam celulita si de dat pt ca de mica eram obisnuita acasa cu mancarea cea mai "buna" ce se gateste la mine prin Maramu'.
Darrrrrrrr,crescand si incepand sa realizez cat de mult conteaza sa ai un corp armonios si o piele de invidiat,am inceput sa mananc mai sanatos si sa renunt chiar si la paine si pe langa asta si mersul la sala,cu ajutorul celui pe care-l consider cel mai bun gel anticelulitic termo-activ (Oliva profesional pe care-l folosesc si acum seara impachetandu-ma in folie),SAUNA m-a ajutat enorm incat abia daca se mai vede vreo urma de celulita pe pielicica mea!
Eu RECOMAND sauna dar nu mai mult de 2 sedinte a cate 30 de minute maxim pe saptamana si intradevar condumati multe lichide neacidulate indiferent ca e vorba de slabit sau doar pentru sanatatae si hidratare!
AdrianaR
Postat pe 29 Mai 2011 10:25
De la: corinapetcu90, la data 2011-05-29 08:30:56eu mi-am luat crema anticelulitica si gel pentru drenaj de la elmiplant..cellufight..e foarte buna..ma dau de 2 ori pe zi cu ea..imediat dupa ce intra in piele..se inroseste pielea si incepe sa te arda..asta e efectu dorit..dar pe langa asta fac 30 de min de miscare ,cel putin, zilnic..mananc din 3 in 3 ore.. numai salate..gratare ,fructe si lactate..si beau minim 2 l de apa plata pe zi..de cand am inceput modul asta de viata..mi-au disparut si cosurile de pe fata ..plus ca celulita dispare..am eliminat de tot sucuri..alcool ..dulciuri..alimentele care fac celulita..daca ai ambitie..incearca asa si o s vezi ca da rezultate


Sunt scumpe acele produse pe care le folosesti de la Elmiplant ?
LadyZuza
Postat pe 29 Mai 2011 10:29
Schimbarea nu trebuie sa vina doar de la exterior. Poti sa faci masaj pana te saturi, daca nu mananci sanatos, daca nu bei apa si nu faci nici sport, masajul il faci degeaba. N-o sa ai cine stie ce rezultate si mai ales pe termen lung.
sugar_free
Postat pe 29 Mai 2011 10:30
De la: LadyZuza, la data 2011-05-29 10:29:18
De la: corinapetcu90, la data 2011-05-29 08:30:56eu mi-am luat crema anticelulitica si gel pentru drenaj de la elmiplant..cellufight..e foarte buna..ma dau de 2 ori pe zi cu ea..imediat dupa ce intra in piele..se inroseste pielea si incepe sa te arda..asta e efectu dorit..dar pe langa asta fac 30 de min de miscare ,cel putin, zilnic..mananc din 3 in 3 ore.. numai salate..gratare ,fructe si lactate..si beau minim 2 l de apa plata pe zi..de cand am inceput modul asta de viata..mi-au disparut si cosurile de pe fata ..plus ca celulita dispare..am eliminat de tot sucuri..alcool ..dulciuri..alimentele care fac celulita..daca ai ambitie..incearca asa si o s vezi ca da rezultate


Sunt scumpe acele produse pe care le folosesti de la Elmiplant ?


Eu iti recomand cu incredere gelul pe care-l folosesc eu.Este foarte bun si simti ca-si face efectul inca din primele minute dupa ce l-ai aplicat.
Eu il folosesc seara 1 data la 2 zile si ma infoliez,dupa care somnic .Dimineata dupa dus si pielea e mai catifelata!
E si ieftin si foarte bun.Costa in jur de 25 ron si are 500 ml si miroase si a scortisoara!Deci eu recomand gelul anticelulitic termoactiv OLIVA profesional Il gasiti in farmancii!
AdrianaR
Postat pe 29 Mai 2011 10:38
De la: AdrianaR, la data 2011-05-29 10:25:52
Eu RECOMAND sauna dar nu mai mult de 2 sedinte a cate 30 de minute maxim pe saptamana si intradevar condumati multe lichide neacidulate indiferent ca e vorba de slabit sau doar pentru sanatatae si hidratare!


si eu bag sauna, nu asta e problema, insa lumea confunda pierderea apei din organism cu slabitul ...ceea ce e o prostie

pentru slabit, nu am incercat dar cica o folosesc astia "marii" inainte de lupte ...sauna criogenica
e stiut ca la frig ardem mai multa energie pentru a pastra temperatura corpului, poate ca o sa incerc si eu sa vad care e treaba
battleofwits
Postat pe 29 Mai 2011 10:38
De la: battleofwits, la data 2011-05-29 09:36:08
De la: kudika050710, la data 2011-05-29 09:31:23Buna,fetelor...daca sunteti din constanta ...eu sunt maseur...de criza ...sedinta de masaj anti celulita 15-20 lei...asa ca...contactati-ma si nu veti regreta...


cu "finalizare"? [/quot. curios mai esti si tu.
lilu_67
Postat pe 29 Mai 2011 10:43
am si eu o intrebare:cum scapam de vergeturi????
mimakudika
Postat pe 29 Mai 2011 10:46
De la: battleofwits, la data 2011-05-29 10:38:32
De la: AdrianaR, la data 2011-05-29 10:25:52
Eu RECOMAND sauna dar nu mai mult de 2 sedinte a cate 30 de minute maxim pe saptamana si intradevar condumati multe lichide neacidulate indiferent ca e vorba de slabit sau doar pentru sanatatae si hidratare!


si eu bag sauna, nu asta e problema, insa lumea confunda pierderea apei din organism cu slabitul ...ceea ce e o prostie

pentru slabit, nu am incercat dar cica o folosesc astia "marii" inainte de lupte ...sauna criogenica
e stiut ca la frig ardem mai multa energie pentru a pastra temperatura corpului, poate ca o sa incerc si eu sa vad care e treaba


Pai...oricum voi barbatii nu aveti probleme cu celulita!Din punctul asta de vedere sunteti norocosi!
P.S. Criosauna este recomandata in principal pentru revigorarea organismului (regleaza activitatea hormonala,stimuleaza generarea endorfinei in in corp,etc). Nu ai cum sa arzi energie ...si daca ai putea,dupa 3 minute de stat in criosauna,ai iesi fara vlaga si s-a zis cu hormonul fericirii!
AdrianaR
Postat pe 29 Mai 2011 10:52
De la: mimakudika, la data 2011-05-29 10:46:53am si eu o intrebare:cum scapam de vergeturi????


Nici cum! Decat daca e "proaspata",adica daca inca are culoarea rozalie,mai ai sanse sa scapi de ea prin masal si tratamente corporale,dar nici atunci nu scapi de tot!
AdrianaR
Postat pe 29 Mai 2011 10:54
Buna, ma intereseaza unde anume ai salonul sau daca vii sa faci acasa, vreau sa cred ca pot purta o discutie serioasa si nu la misto, gen "cu finalizare" cum a intrebat cineva mai devreme
Am aproape 30 de ani, sunt insarcinata in 6 luni si vreau sa stiu daca mai pot face masaje anticelulitice, celulita la mine s-a agarvat in momentul in care sarcina a inceput sa creasca, atat ea cat si eu in greutate, asadar, un nr de telefon, o adresa unde poti fi gasit si rasp la intrebarea: fiind insarcinata mai e recomandat masajul anticelulitic?!
Multumesc, o duminica perfecta!
kekybaby
Postat pe 29 Mai 2011 10:57
buna..eu lucrez intr-un salon de infrumusetare...deci stiu ce si cum se poate scapa de celulita..intr-adevar pe primul loc e alimentatia...apoi sportul ..si min de 2 litri apa pe zi...dar fara tratamente corporale gen impachetari, sau cu aparate de remodelare corporala si anticelulitice nu vei scapa de celulita.....si ajutat biologic tesutul adipos si akasa prin folosirea de creme...toate se leaga una de alta ..nu prea e posibil rezultate bune si rapide dak nu le combini pe toate...bafta fetelor!!!
adriana_samoila
Postat pe 29 Mai 2011 11:00
De la: battleofwits, la data 2011-05-29 09:36:08
De la: kudika050710, la data 2011-05-29 09:31:23Buna,fetelor...daca sunteti din constanta ...eu sunt maseur...de criza ...sedinta de masaj anti celulita 15-20 lei...asa ca...contactati-ma si nu veti regreta...


cu "finalizare"?


Buna, ma intereseaza unde anume ai salonul sau daca vii sa faci acasa, vreau sa cred ca pot purta o discutie serioasa si nu la misto, gen "cu finalizare" cum a intrebat cineva mai devreme
Am aproape 30 de ani, sunt insarcinata in 6 luni si vreau sa stiu daca mai pot face masaje anticelulitice, celulita la mine s-a agarvat in momentul in care sarcina a inceput sa creasca, atat ea cat si eu in greutate, asadar, un nr de telefon, o adresa unde poti fi gasit si rasp la intrebarea: fiind insarcinata mai e recomandat masajul anticelulitic?!
Multumesc, o duminica perfecta! (Catalina - Constanta)
kekybaby
Postat pe 29 Mai 2011 11:00
da conteaza cel mai mult miscarea (30min/zi cel putin) si ceea ce mananci.Am vazut pe cineva care a facut doar masaj si impachetari timp de 2 luni si nici un rezultat.
marga_pisy
Postat pe 29 Mai 2011 11:01
De la: AdrianaR, la data 2011-05-29 10:52:39
De la: battleofwits, la data 2011-05-29 10:38:32
De la: AdrianaR, la data 2011-05-29 10:25:52
Eu RECOMAND sauna dar nu mai mult de 2 sedinte a cate 30 de minute maxim pe saptamana si intradevar condumati multe lichide neacidulate indiferent ca e vorba de slabit sau doar pentru sanatatae si hidratare!


si eu bag sauna, nu asta e problema, insa lumea confunda pierderea apei din organism cu slabitul ...ceea ce e o prostie

pentru slabit, nu am incercat dar cica o folosesc astia "marii" inainte de lupte ...sauna criogenica
e stiut ca la frig ardem mai multa energie pentru a pastra temperatura corpului, poate ca o sa incerc si eu sa vad care e treaba


Pai...oricum voi barbatii nu aveti probleme cu celulita!Din punctul asta de vedere sunteti norocosi!
P.S. Criosauna este recomandata in principal pentru revigorarea organismului (regleaza activitatea hormonala,stimuleaza generarea endorfinei in in corp,etc). Nu ai cum sa arzi energie ...si daca ai putea,dupa 3 minute de stat in criosauna,ai iesi fara vlaga si s-a zis cu hormonul fericirii!


Mai, "celulita" e o inventie a revistelor de femei, nu exista asa ceva ... e doar o "sperietoare" pentru femei, carora sa le vanda "produsele potrivite".
Noi vorbim de grasime, iar la frig ardem mai multa grasime pentru a produce energie ca sa mentinem temperatura corpului, cauta si tu pe net sa vezi ce si cum ... nu am incercat, dar e la mintea "cocosului"
Acum nu stiu la ce se mai foloseste pentru ca nu m-a interesat criosauna, stiu doar ca astia care lupta la profesionisti si vor sa dea jos kg pentru a se incadra la categorie, fac criosauna
battleofwits
Postat pe 29 Mai 2011 11:02
De la: adriana_samoila, la data 2011-05-29 11:00:32... pe primul loc e alimentatia...apoi sportul ..si min de 2 litri apa pe zi...dar fara tratamente corporale gen impachetari, sau cu aparate de remodelare corporala si anticelulitice nu vei scapa de celulita.....


serios???

si eu care credeam ca vrei sa faci doar reclama
battleofwits
Postat pe 29 Mai 2011 11:07
De la: battleofwits, la data 2011-05-29 11:02:16
De la: AdrianaR, la data 2011-05-29 10:52:39
De la: battleofwits, la data 2011-05-29 10:38:32
De la: AdrianaR, la data 2011-05-29 10:25:52
Eu RECOMAND sauna dar nu mai mult de 2 sedinte a cate 30 de minute maxim pe saptamana si intradevar condumati multe lichide neacidulate indiferent ca e vorba de slabit sau doar pentru sanatatae si hidratare!


si eu bag sauna, nu asta e problema, insa lumea confunda pierderea apei din organism cu slabitul ...ceea ce e o prostie

pentru slabit, nu am incercat dar cica o folosesc astia "marii" inainte de lupte ...sauna criogenica
e stiut ca la frig ardem mai multa energie pentru a pastra temperatura corpului, poate ca o sa incerc si eu sa vad care e treaba


Pai...oricum voi barbatii nu aveti probleme cu celulita!Din punctul asta de vedere sunteti norocosi!
P.S. Criosauna este recomandata in principal pentru revigorarea organismului (regleaza activitatea hormonala,stimuleaza generarea endorfinei in in corp,etc). Nu ai cum sa arzi energie ...si daca ai putea,dupa 3 minute de stat in criosauna,ai iesi fara vlaga si s-a zis cu hormonul fericirii!


Mai, "celulita" e o inventie a revistelor de femei, nu exista asa ceva ... e doar o "sperietoare" pentru femei, carora sa le vanda "produsele potrivite".
Noi vorbim de grasime, iar la frig ardem mai multa grasime pentru a produce energie ca sa mentinem temperatura corpului, cauta si tu pe net sa vezi ce si cum ... nu am incercat, dar e la mintea "cocosului"
Acum nu stiu la ce se mai foloseste pentru ca nu m-a interesat criosauna, stiu doar ca astia care lupta la profesionisti si vor sa dea jos kg pentru a se incadra la categorie, fac criosauna


Hahahaha,eu iti explicam doar ca energia trebuie produsa,nu arsa!Eu stiu ca producem energie ca sa ardem grasimi! Hai nu te ambala,ca azi e duminica!
AdrianaR
Postat pe 29 Mai 2011 11:14
De la: AdrianaR, la data 2011-05-29 11:14:59
De la: battleofwits, la data 2011-05-29 11:02:16
De la: AdrianaR, la data 2011-05-29 10:52:39
De la: battleofwits, la data 2011-05-29 10:38:32
De la: AdrianaR, la data 2011-05-29 10:25:52
Eu RECOMAND sauna dar nu mai mult de 2 sedinte a cate 30 de minute maxim pe saptamana si intradevar condumati multe lichide neacidulate indiferent ca e vorba de slabit sau doar pentru sanatatae si hidratare!


si eu bag sauna, nu asta e problema, insa lumea confunda pierderea apei din organism cu slabitul ...ceea ce e o prostie

pentru slabit, nu am incercat dar cica o folosesc astia "marii" inainte de lupte ...sauna criogenica
e stiut ca la frig ardem mai multa energie pentru a pastra temperatura corpului, poate ca o sa incerc si eu sa vad care e treaba


Pai...oricum voi barbatii nu aveti probleme cu celulita!Din punctul asta de vedere sunteti norocosi!
P.S. Criosauna este recomandata in principal pentru revigorarea organismului (regleaza activitatea hormonala,stimuleaza generarea endorfinei in in corp,etc). Nu ai cum sa arzi energie ...si daca ai putea,dupa 3 minute de stat in criosauna,ai iesi fara vlaga si s-a zis cu hormonul fericirii!


Mai, "celulita" e o inventie a revistelor de femei, nu exista asa ceva ... e doar o "sperietoare" pentru femei, carora sa le vanda "produsele potrivite".
Noi vorbim de grasime, iar la frig ardem mai multa grasime pentru a produce energie ca sa mentinem temperatura corpului, cauta si tu pe net sa vezi ce si cum ... nu am incercat, dar e la mintea "cocosului"
Acum nu stiu la ce se mai foloseste pentru ca nu m-a interesat criosauna, stiu doar ca astia care lupta la profesionisti si vor sa dea jos kg pentru a se incadra la categorie, fac criosauna


Hahahaha,eu iti explicam doar ca energia trebuie produsa,nu arsa!Eu stiu ca producem energie ca sa ardem grasimi! Hai nu te ambala,ca azi e duminica!


energia o produci mancand calorii (pentru efort fizic) sau arzand grasimi (pentru situatia cu criosauna)
battleofwits
Postat pe 29 Mai 2011 11:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
castiga si tu un LAPTOP DELL PE : 1 De la: aipu_georgeta 23 Februarie 2010 18:01
steriletul ingrasa? 60 De la: micutadaria 18 August 2014 20:46
Celluless sau Vibratone? 8 De la: ciquy 28 Ianuarie 2009 12:53
Tratament anticelulitic 2 De la: kudika_957816 30 Iunie 2014 14:36
Produse Hemel pentru frumusetea ta 1 De la: caty21 18 Iunie 2009 11:59