Setari Cookie-uri

insarcinata si parasita

buna am mai postat mesaje k am o relatie cu un barbat insurat de un an si jumatate care imi jura pe unicu lui copil ca ma iubeste si nu mar parasi orice ar fi!ma ducea cu zaharelu ca divorteaza de un an , apoi baga motiv ca nare bani de divort si are situatie complicata si sa am rabdare sasi rezolve situatie cu sotia!acum sunt in clasa a 11 a si sunt insarcinata in 5 saptamani dar cand am facut dragoste a lasat in mine spunandumi ca vrea copil cu mine(am avut o problema mia venit menstruatia acu 5 luni prima data si la ginecolog mia zis ca sar putea sa nu fac niciodata copii ca am uter foarte mic el bazanduse pe asta a lasat in mn)!acum iam dat vestea ca astept un copil si mia zis cami da bani sa fac avort si sa ne continuam relatia si dk nu fac avort ma lasa cu copil cu tot!am hotarat sa nu fac avort si neam despartit chiar azi ,acum urmeaza sa le dau vestea parintilor si stiu ca va iesi urat!vreau sami termin liceul si sper ca ma vor ajuta!voi ce parere aveti ajutatima cu sfaturi va rog!
otybv
Postat pe 22 Mai 2011 18:30
De la: otybv, la data 2011-05-22 18:30:49... ajutatima cu sfaturi va rog!


la ce te-ai gandit?
battleofwits
Postat pe 22 Mai 2011 18:34
De la: otybv, la data 2011-05-22 18:30:49buna am mai postat mesaje k am o relatie cu un barbat insurat de un an si jumatate care imi jura pe unicu lui copil ca ma iubeste si nu mar parasi orice ar fi!ma ducea cu zaharelu ca divorteaza de un an , apoi baga motiv ca nare bani de divort si are situatie complicata si sa am rabdare sasi rezolve situatie cu sotia!acum sunt in clasa a 11 a si sunt insarcinata in 5 saptamani dar cand am facut dragoste a lasat in mine spunandumi ca vrea copil cu mine(am avut o problema mia venit menstruatia acu 5 luni prima data si la ginecolog mia zis ca sar putea sa nu fac niciodata copii ca am uter foarte mic el bazanduse pe asta a lasat in mn)!acum iam dat vestea ca astept un copil si mia zis cami da bani sa fac avort si sa ne continuam relatia si dk nu fac avort ma lasa cu copil cu tot!am hotarat sa nu fac avort si neam despartit chiar azi ,acum urmeaza sa le dau vestea parintilor si stiu ca va iesi urat!vreau sami termin liceul si sper ca ma vor ajuta!voi ce parere aveti ajutatima cu sfaturi va rog!


Vezi ca, mai devreme sau mai tarziu toate se platesc?
Ma bucur ca n-ai ales avortul. Sper ca parintii tai sa te ajute si sa fie langa tine, oricat de suparati vor fi la aflare vestii.Pacat ca, desi stii sa umblii cu barbati insurati, n-ai fost nici macar in stare sa te protejezi si sa-i pui tu, boului ,,caciula in cap".Sper ca nu te vei mai intoarce in veci la el.
Valy90
Postat pe 22 Mai 2011 18:42
Tu deja ai luat o decizie, ce sfat mai vrei sa-ti dam noi?

P.S Sarcina usoara!
mimi_ca29
Postat pe 22 Mai 2011 18:42
De la: mimi_ca29, la data 2011-05-22 18:42:38Tu deja ai luat o decizie, ce sfat mai vrei sa-ti dam noi?

P.S Sarcina usoara!



helauuu, Mimi
Probabil vrea incurajari.
Pacat de fetele astea, care cu voia lor cad ,,prada" barbatilor insurati si nu numai.
Valy90
Postat pe 22 Mai 2011 18:45
De la: otybv, la data 2011-05-22 18:30:49 ajutatima cu sfaturi va rog!

sa nu bei bere dupa iaurt!
geo_refinantat
Postat pe 22 Mai 2011 18:54
De la: Valy90, la data 2011-05-22 18:45:45
De la: mimi_ca29, la data 2011-05-22 18:42:38Tu deja ai luat o decizie, ce sfat mai vrei sa-ti dam noi?

P.S Sarcina usoara!



helauuu, Mimi
Probabil vrea incurajari.
Pacat de fetele astea, care cu voia lor cad ,,prada" barbatilor insurati si nu numai.


Buna, Valy. Eu nu-mi pot imagina viata la 17-18 ani, insarcinata de un ghijog insurat. Mi-e mila de aceste fete ce cad prada datorita inocentei lor. Viata li se schimba radical. E trist!

P.S
mimi_ca29
Postat pe 22 Mai 2011 18:56
De la: geo_refinantat, la data 2011-05-22 18:54:20
De la: otybv, la data 2011-05-22 18:30:49 ajutatima cu sfaturi va rog!



sa nu bei bere dupa iaurt!


Eu am baut si nu s-a intamplat nimic

P.S
mimi_ca29
Postat pe 22 Mai 2011 18:58
De la: mimi_ca29, la data 2011-05-22 18:58:10
De la: geo_refinantat, la data 2011-05-22 18:54:20
De la: otybv, la data 2011-05-22 18:30:49 ajutatima cu sfaturi va rog!



sa nu bei bere dupa iaurt!


Eu am baut si nu s-a intamplat nimic

P.S


eu tre sa beau
Valy90
Postat pe 22 Mai 2011 18:59
De la: mimi_ca29, la data 2011-05-22 18:58:10
De la: geo_refinantat, la data 2011-05-22 18:54:20
De la: otybv, la data 2011-05-22 18:30:49 ajutatima cu sfaturi va rog!



sa nu bei bere dupa iaurt!


Eu am baut si nu s-a intamplat nimic

P.S



esti curajoasa!
geo_refinantat
Postat pe 22 Mai 2011 21:24
in primul rand vreau sa te incurajez ca ai luat o decizie buna in privinta copilului. el nu are nici o vina si in plus e o binecuvantare a ta de la dumnezeu ca ai putut avea copii desi doctorul ti-a zis contrariul. in al doilea rand nu trebuia sa te incurci cu un barbat insurat, se terminasera barbatii de pe planeta si el era unicul, trebuia sa te gandesti ca vei risca suficient umbland cu el, in fine acum iti recomand sa te ai grija de tine si de viitorul bebe si sa te tii tare pentru ca in viata toate se intampla cu un scop anume iar tu pe parcurs il vei descoperii
kudika379096
Postat pe 23 Mai 2011 00:39
in primul rand vreau sa te incurajez ca ai luat o decizie buna in privinta copilului. el nu are nici o vina si in plus e o binecuvantare a ta de la dumnezeu ca ai putut avea copii desi doctorul ti-a zis contrariul. in al doilea rand nu trebuia sa te incurci cu un barbat insurat, se terminasera barbatii de pe planeta si el era unicul, trebuia sa te gandesti ca vei risca suficient umbland cu el, in fine acum iti recomand sa te ai grija de tine si de viitorul bebe si sa te tii tare pentru ca in viata toate se intampla cu un scop anume iar tu pe parcurs il vei descoperii
kudika379096
Postat pe 23 Mai 2011 00:39
Bla....bla....bla....
Barbie30_
Postat pe 23 Mai 2011 02:41
daca este adevarat, adica daca este o situatie reala, sunt oripilata!nu te judec dar este ingrozitor ce faci....1barbatul asta are nevasta iar tu esti doar"cealalta" la varsta ta dragostea ar trebui sa aiba cele mai pure valente si nu ma refer sa fi virgina insa sa iubesti curat sa parcurgi etapele maturizarii sexuale in mod frumos si decent nu fiind amanta 2esti prea mica sa intelegi ca oamenii mint inseala manipuleaza si sa iti dai seama la timpul potrivit de asta....el nu va divorta cel putin nu pentru tine 3daca ai un uter extrem de mic asta nu inseamna ca nu poti procreea adica nu poti concepe un copil!..poti sa ramai insarcinata doar ca medicul a avut dreptate nu vei NASTE copii.cum crezi tu ca se dezvolta un bebelus intr-un unter extrem de mic ??! asta in cazul in care poti duce o sarcina la bun sfarsti. imi pare rau dar trebuie sa iti spuna cineva cum stau lucrurile 4sa nu bei bere dupa iaurt....adica sa nu iei decizii cand esti foarte nervoasa. esti un copil...spune-i mamei ce ti se intampla unei prietene cuiva si pune-ti in ordine viata,succces..
ana29
Postat pe 23 Mai 2011 02:50
Sunt intr-o zi nu tocmai buna, dar totusi bucuroasa ca traiesc.
Am trecut prin multe si viata m-a intarit.
Si asta o spun ca femeie, ca om.
Am citit mesajul tau si reiese din el o disperare de ajutor si trebuie sa fim unite si sa ti-l acordam.
Asta in cuvinte ca mai mult nu stiu cat putem face.
E minunat ca te-ai gandit sa pastrezi copilul, e semn ca mai exista in tine acel sambure de credinta de care e nevoie ca sa creasca floarea.
Este adevarat ca e un semn si poate de aici vei invata sa nu mai iei niciodata barbatul alteia.
Si mai mult, pune mana pe carte si invata.
Invata despre viata, despre adevaratul respect de sine si de semeni, de familie, de omenire.
Invata sa mergi mai departe cu credinta si intelepciune.
Indreapta-te spre lucrurile frumoasa si bune, indiferent de cat de greu este drumul.
E greu si va fi si mai greu.
Era bine daca acel timp dedicat unui dobitoc, ti-l alocai invatatului, sa ajungi un om mare.
Sunt atatea de vazut pe lumea asta, dar tu te-ai limitat la un barbat.
Draga mea, lumea e mare, e plina de frumuseti si bucurie, de necaz si durere, dar de sperante.
Sunt multe regului si trebuie respectate fara greutate: Prima sa crezi in Dumnezeu, asa te vei respecta si vei respecta pe ceilalti.
Vei sti ce trebuie sa faci si ce nu.
Daca ai dorit viata sexuala trebuia sa te gandesti la toate consecintele.
Regula este ca pana nu-si facea curatenie nemernicul in gradina lui sa nu tanjeasca dupa alta floare.
Dar daca s-a intamplat si a rupt nemernicul floarea (e clar ca esti tanara, vadit apetisanta, nestiutoare, si scuza-ma cu putine cunostinte de viata si om, posibil sa nu fi avut cu cine vorbi) de te-a ingenunchiat asa.
Sfatul meu sa mergi sa vorbesti cu un preot, cu familia, cu cei dragi sa te sustina.
Sa mergi inainte, copilul va creste impreuna cu tine.
Sa il lasi pe acel nemernic in pace si sa ii spui ca nu ii ceri nimic.
Viata il va ingenunchia si vor fi mari probleme, copilul si voi toti veti suferi, dar pe de alta parte va fi bucuria unei vieti.
Si cata bucurie ofera un copil, nici nu ne imaginam.
Salvandu-l pe el, te salvezi pe tine.
Mergi mai departe copila si pune mana pe carte si indreapta-te catre Dumnezeu.
Acum ai nevoie de oameni minunati si adevarati langa tine.
Cine te iubeste iti va fi alaturi. Iar tu cate zile vei trai sa nu mai iei barbatul alteia.
Porcii nu merita sa stea in curat.
Sa fii inteleapta macar acum.
Dumnezeu sa va binecuvanteze.
DANELINA
Postat pe 13 Iunie 2011 20:58
...eu te felicit pentru faptul ca vei pastra bebelusul si stai linistita ca in viata se intampla multe miracole..medici spun multe insa acolo unde este MANA LUI DUMNEZEU toate sunt cu putinta...cat despre tatal copilului il consider un las din toate punctele de vedere..din pacate nu este un caz particular si stai linistita ca totul se plateste in viata mai devreme sau mai tarziu ...tu ai grija de tine si de bebelus care in momentul de fata este cel mai important...si eu am o situatie destul de trista si sunt insarcinata dar cu toate astea sunt foarte fericita, asa ca privirea inainte si capul sus ca se poate daca vrei..te pup
kudika336626
Postat pe 13 Iunie 2011 21:18
eu cred ca ar trebui sa faci avort!dar sa nu te gindesti sa ili faci pe cale chirurgicala!!!nu crede ca va avea mila de tine,ei se gindesc numai la ei si la familie,iar tu la virista sta iti pierz cei mai frumos!daca crezi ca o sa te descurci si poate el pe viitor isi va aminti de tine poti sa iti pastrezi rodu iubiri voastre!iti va fi foarte greu in asa situatie!orcum copilul nu poarta nici o vina el este nevinovat in toata povestea asta!dar spera si tu ca un copil uneste inimi despartite!SARCINA USOARA!SI MULTA BAFTA CU NOROK!
lerutza1
Postat pe 14 Iunie 2011 16:25
Felicitari pentru faptul ca ai ales VIATA.....copilul nu are nici o vina...avortul este un pacat foarte grav..condamnat in primul rand de biserica pe urma de oameni..plus ca ...ai putea trai cu constiinta impacata toata viata dupa asa ceva?...100% iti spun ca nu..parintii vor intelege...bine ca o sa-ti tina teoria chibritului...prea tanara ...scoala...etc etc...dar o sa te sustina ca doar sunt parintii tai.....cat despre tatal copilului pe care il astepti....este un nenorocit si un las care fuge de responsabilitate....si ca el sunt multi....deci felicitari inca o data...sarcina usoara si ai grija de tine...
cristiana84
Postat pe 14 Iunie 2011 16:42
De la: cristiana84, la data 2011-06-14 16:42:54...este un nenorocit si un las care fuge de responsabilitate....si ca el sunt multi...


daca el e cum zici tu ca ea
oare cum o fi ea
battleofwits
Postat pe 14 Iunie 2011 16:44
De la: battleofwits, la data 2011-06-14 16:44:43
De la: cristiana84, la data 2011-06-14 16:42:54...este un nenorocit si un las care fuge de responsabilitate....si ca el sunt multi...


daca el e cum zici tu ca ea
oare cum o fi ea


pai putea sa fie la randul ei o lasa si sa faca ceea ce fac mai toate fetitzele care cum dau de" greul" vietii fuga repede la doctor si rezolva "problema"...
cristiana84
Postat pe 14 Iunie 2011 16:46
De la: cristiana84, la data 2011-06-14 16:46:10
De la: battleofwits, la data 2011-06-14 16:44:43
De la: cristiana84, la data 2011-06-14 16:42:54...este un nenorocit si un las care fuge de responsabilitate....si ca el sunt multi...


daca el e cum zici tu ca ea
oare cum o fi ea


pai putea sa fie la randul ei o lasa si sa faca ceea ce fac mai toate fetitzele care cum dau de" greul" vietii fuga repede la doctor si rezolva "problema"...


esti sigura ca rezolvarea simpla a problemei o reprezinta "doctorul"?

cu asa o mama, acest copil va avea cu siguranta o viata interesanta si plina de "adrenalina"
battleofwits
Postat pe 14 Iunie 2011 16:51
cu siguranta te vor ajuta parintii..daca nici ei..atunci cine..stii cum se zice..
usor nu o sa fie, cred ca esti constienta..un copil te maturizeaza mult,responsabilitati....bla bla..
pacat de tineretea ta...pacat ca sunt multe fete prostute si naive ca si tine..care se arunca asa aiurea in ceva ce le ar putea costa mult.. iar faptul ca umblati cu barbati insurati, voua vi se pare normal..dupa felul cum spuneti..chiar pare sa n aveti treaba , nu tu mustrari de constiinta sau vreo parere de rau ..ci pur si simplu "umblu cu un barbat insurat..." ca si cum ai avea o relatie normala...asta nu pot sa inteleg.........cand aveai de unde alege.....offf..
spre deosebire de alte fete..macar tu ai facut o alegere buna ca ai ales sa pastrezi copilul..bv..iti doresc numa bine..
ina85
Postat pe 14 Iunie 2011 16:55
De la: battleofwits, la data 2011-06-14 16:51:34
De la: cristiana84, la data 2011-06-14 16:46:10
De la: battleofwits, la data 2011-06-14 16:44:43
De la: cristiana84, la data 2011-06-14 16:42:54...este un nenorocit si un las care fuge de responsabilitate....si ca el sunt multi...


daca el e cum zici tu ca ea
oare cum o fi ea


pai putea sa fie la randul ei o lasa si sa faca ceea ce fac mai toate fetitzele care cum dau de" greul" vietii fuga repede la doctor si rezolva "problema"...


esti sigura ca rezolvarea simpla a problemei o reprezinta "doctorul"?

cu asa o mama, acest copil va avea cu siguranta o viata interesanta si plina de "adrenalina"


daca citeai mai sus....vedeai ca nu sustin avortul....si NU...doctorul NU este solutia....doar ca este "solutia" adoptata tot mai des in ziua de azi...acum ai inteles ce vreau sa spun?..si totusi..ce treaba ai tu cu postarile mele?...mai bine i-ai da un sfat fetei...
cristiana84
Postat pe 14 Iunie 2011 16:55
adica ce fel de mama?
kudika_pudika
Postat pe 14 Iunie 2011 16:55
De la: kudika_pudika, la data 2011-06-14 16:55:25adica ce fel de mama?


hint: citeste primul post
battleofwits
Postat pe 14 Iunie 2011 16:56
De la: battleofwits, la data 2011-06-14 16:56:42
De la: kudika_pudika, la data 2011-06-14 16:55:25adica ce fel de mama?


hint: citeste primul post

eroare!

le-am citit pe toate, vreau sa stiu parerea ta!
kudika_pudika
Postat pe 14 Iunie 2011 16:58
De la: kudika_pudika, la data 2011-06-14 16:58:23
De la: battleofwits, la data 2011-06-14 16:56:42
De la: kudika_pudika, la data 2011-06-14 16:55:25adica ce fel de mama?


hint: citeste primul post

eroare!

le-am citit pe toate, vreau sa stiu parerea ta!


daca l-ai citit... mai are rost sa repet ce a scris duduia cu mânuța ei?
battleofwits
Postat pe 14 Iunie 2011 17:00
De la: battleofwits, la data 2011-06-14 17:00:37
De la: kudika_pudika, la data 2011-06-14 16:58:23
De la: battleofwits, la data 2011-06-14 16:56:42
De la: kudika_pudika, la data 2011-06-14 16:55:25adica ce fel de mama?


hint: citeste primul post

eroare!

le-am citit pe toate, vreau sa stiu parerea ta!


daca l-ai citit... mai are rost sa repet ce a scris duduia cu mânuța ei?

ptiu, ptiu deci cum zici tu asa e, ca doar detii adevarul absolut sau cum?
ce nu intelegi, zi-mi ce fel de mama o consideri. Apoi iti spun si cum se vad lucrurile din coltisorul asta de lume, ca fiecare filtreaza prin spectrul propriu intamplarile.
kudika_pudika
Postat pe 14 Iunie 2011 17:03
De la: kudika_pudika, la data 2011-06-14 17:03:15
De la: battleofwits, la data 2011-06-14 17:00:37
De la: kudika_pudika, la data 2011-06-14 16:58:23
De la: battleofwits, la data 2011-06-14 16:56:42
De la: kudika_pudika, la data 2011-06-14 16:55:25adica ce fel de mama?


hint: citeste primul post

eroare!

le-am citit pe toate, vreau sa stiu parerea ta!


daca l-ai citit... mai are rost sa repet ce a scris duduia cu mânuța ei?

ptiu, ptiu deci cum zici tu asa e, ca doar detii adevarul absolut sau cum?
ce nu intelegi, zi-mi ce fel de mama o consideri. Apoi iti spun si cum se vad lucrurile din coltisorul asta de lume, ca fiecare filtreaza prin spectrul propriu intamplarile.


normal ca detin adevarul, altfel nu as vorbi


deci:

"am o relatie cu un barbat insurat de un an si jumatate care imi jura pe unicu lui copil ca ma iubeste si nu mar parasi orice ar fi"

"ma ducea cu zaharelu ca divorteaza de un an"

"baga motiv ca nare bani de divort si are situatie complicata si sa am rabdare sasi rezolve situatie cu sotia"

si nu in ultimul rand .... "acum sunt in clasa a 11 a si sunt insarcinata in 5 saptamani"


[img]http://www.myspaceantics.com/images/myspace-comments/attitude/god_loves_stupid_people.gif[/img]
battleofwits
Postat pe 14 Iunie 2011 17:14
stati asa si nu miscati...sa-mi iau si eu popcornu' si berea...gata...fight live si'n direct
miss_darine
Postat pe 14 Iunie 2011 17:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
refacerea celulei renale!!! 14 De la: healthy010963 3 Octombrie 2015 23:51
slabire 3 De la: kudika226898 8 Septembrie 2010 16:35
mama surogata 1 De la: kudika_1038528 4 Septembrie 2019 12:50
Un sfat...O parere...Orice! 8 De la: Barbie30 20 Iulie 2010 15:45
Ce sa fie oare. 64 De la: Alexandra04 5 August 2012 23:45