Setari Cookie-uri

pentru cele ce se pricep putin la gasirea look-ului potrivit...criza de timp

o mare dilema...vineri (27 mai) am banchetul de sfarsit de clasa a XII-a. am o rochie de culoarea piersicii, lunga. as vrea va rog idei de machiaj si de coafura. am parul pana la baza umerilor, scari drepte (nu filate)
buburuza09
Postat pe 23 Mai 2011 17:51
am uitat sa mentionez ca am incercat tot felul de tipuri de machiaj si acum vreau ceva nou, deosebit, pt. ultima seara cu colegii. am ramas in pana de idei si imaginatie, inspiratie :-
buburuza09
Postat pe 23 Mai 2011 17:52
Culoarea si lungimea parului nu te ajuta sa realizezi ceva spectaculos si nici sa iesi in evidenta. Cred ca trebuie sa-ti prinzi parul intr-un coc tineresc. La machiaj ce poti sa schimbi?? Doua trei culori acolo si un pic de rimel.Stii regula: ori pui accent pe ochi, ori pe buze. Folosesti niste culori deschise, placute la ochi si pt buze folosesti un rosu intens. Sau invers. Depinde ce ai tu mai mishto.

P.S La rochia piersicuta,daca e simpla, ii poti atasa o floare( vezi tu unde merge) VERD E( de ce nu)

In fine, vezi tu, improvizezi.
mimi_ca29
Postat pe 23 Mai 2011 21:37
Buna,
coafura ar depinde mult de tipul de corp pe care il ai, umerii lati sau nu, piept mare sau nu, si daca rochita are bretele, daca este decoltata sau nu.
Culoare piersica pentru o rochita tinereasca de seara este foarte in voga acum. Cred ca parul daca este pana la umeri poate fi intradevar strans intr-un coc si astfel va fi pusa in valoare si frumusetea rochiei , mai ales a decolteului.
Ca si machiaj iti recomand sa iti pui in valoare fie ochii, fie buzele.
Eu as fi de parere ca ar trebui sa iti conturezi ochii gen smokey eyes, cu ceva culori mai inchise, eventual chiar tus de ochi si rimel rezistent iar buzele sa le dai cu un glos piersica in nuanta nude, transparent.
Iti recomand si un fond de ten de buna calitate care sa fie in concordanta cu nuanta tenului tau si astfel vei avea un machiaj de seara foarte natural, cu accent pe privire. Rochita mai poate fi pusa in evidenta de ceva accesorii vintage, cercei si o bratara, stil vechi. Pantofii pot fi bej , si dresuri transparente bej, in nici un caz negru.
O posetuta plic in nunata puternica , contrastanta ar fi foarte nimerita.
Iti urez o petrecere frumoasa.
carmen D.
LR Representative Romania
carmenul
Postat pe 9 Iunie 2011 19:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cresterea sprancenelor 41 De la: mariana_veronik2009 3 Februarie 2015 14:09
Concurs !!! Doar la CosmeticBox toata lumea castiga !!! 1 De la: cosmeticbox 14 Septembrie 2011 10:14
Martisor !? 17 De la: kudika093251 12 Februarie 2010 16:16
Depistati cancerul 9 De la: promovare_sanatate 26 Martie 2011 00:25
Heeeeeelp 10 De la: kudika081389 14 Aprilie 2010 10:23