Setari Cookie-uri

cine imi poate spune cum recuceresti un peste ...?

buna pina acum 2 zile am avut si eu o relatie cu un peste a durat doua luni jumate pot sa zik ca mam indragostit ,toate bune si frumoase pina intro seara il sun si a inceput care e problema mea ca de ce ma intereseaza ce face el si imi inkide telefonu, mia spus sa uit nr lui si atit dar care e motivu ca nu mai vrea sa fim impreuna nul stiu vreau sa ii scriu sms ca mii dor dar ma abtin ....nu stiu ce sa fac dar tare as vrea sa ma impac cu el....cum as putea sal recuceresc ........?
kudika096594
Postat pe 5 Iunie 2011 18:47
De la: kudika096594, la data 2011-06-05 18:47:01buna pina acum 2 zile am avut si eu o relatie cu un peste a durat doua luni jumate pot sa zik ca mam indragostit ,toate bune si frumoase pina intro seara il sun si a inceput care e problema mea ca de ce ma intereseaza ce face el si imi inkide telefonu, mia spus sa uit nr lui si atit dar care e motivu ca nu mai vrea sa fim impreuna nul stiu vreau sa ii scriu sms ca mii dor dar ma abtin ....nu stiu ce sa fac dar tare as vrea sa ma impac cu el....cum as putea sal recuceresc ........?



te-a lasat balta pestele!!??
geo_refinantat
Postat pe 5 Iunie 2011 18:56
nu stiu, eu sper sa dea un semn de viata poate o sa ne impacam dar cine stie.....
kudika096594
Postat pe 5 Iunie 2011 19:03
Pentru pesti este un an foarte delicat , stiu pt ca si eu sint din aceasta zodie ,si incercam sa facem putina ordine in viata noastra si sa indepartam de noi tot ceea ce nu este ok ,eu cred ca ar trebui sa-l suni si sa ai o discutie serioasa cu el care sa te lamureasca cum stau lucrurile , desi dupa parerea mea daca a luat hotararea sa termine cu tine o sa se tina de ea . mult noroc .
monicanicoleta
Postat pe 12 Iunie 2011 22:28
De la: monicanicoleta, la data 2011-06-12 22:28:31Pentru pesti este un an foarte delicat , stiu pt ca si eu sint din aceasta zodie ,si incercam sa facem putina ordine in viata noastra si sa indepartam de noi tot ceea ce nu este ok ,eu cred ca ar trebui sa-l suni si sa ai o discutie serioasa cu el care sa te lamureasca cum stau lucrurile , desi dupa parerea mea daca a luat hotararea sa termine cu tine o sa se tina de ea . mult noroc .


da de cand voi pestii ati devenit atat de precisi?
pickard
Postat pe 12 Iunie 2011 22:53
DIFICIL...de recucerit un barbat din semnul Pestilor! Daca in ceea ce priveste recuceririrea unei femei Peste ...ar mai exista o sansa...NU acelasi lucru se poate spune si despre barbatii Pesti! TU CE ZODIE ESTI?
Si mai trebuie tinut cont despre o caracteristica generala a barbatilor Pesti...pe "tine" te iubeste....dar pe EA o ...adora! Intro relatie cu un barbat Peste niciodata nu veti fi doar...2!...Dupa implinirea varstei de ...70 ani ar mai exista o sansa...de a ramane numai TU si EL! BAFTA!
kudika062840
Postat pe 13 Iunie 2011 16:05
cred ca cel mai bin e e sa nu-l mai cauti,pestii nu suporta lipsa de atentie-eu sunt peste
maravigliosa
Postat pe 13 Iunie 2011 19:39
parerea mea e ca pestele e cel mai dificil, nici o data nu sti exact cum stai cu el , e schimabator ca pestele in apa , iti fuge printre degete ... asa ca poate mai bine e sa renuti , sant artisti in a creea lumea viselor si normal sa te indragostesti de un peste dar cand dai de crunta realitate plangi fata unde nu te vede nimeni ...lasa-l in truda lui si vezi de viata ta ca esti mai castigata iti scriu din proprie experienta . Am avut un peste 4 ani si nu a iesit nimik pe urma tot peste un an si ... mai nimik ... succes in continuare!
Schatt
Postat pe 13 Iunie 2011 20:39
Stai linistita .....o sa te sune el dupa ce i trec nebuniile din cap
maria_muresan_cosma
Postat pe 14 Iunie 2011 01:35
De la: geo_refinantat, la data 2011-06-05 18:56:50
De la: kudika096594, la data 2011-06-05 18:47:01buna pina acum 2 zile am avut si eu o relatie cu un peste a durat doua luni jumate pot sa zik ca mam indragostit ,toate bune si frumoase pina intro seara il sun si a inceput care e problema mea ca de ce ma intereseaza ce face el si imi inkide telefonu, mia spus sa uit nr lui si atit dar care e motivu ca nu mai vrea sa fim impreuna nul stiu vreau sa ii scriu sms ca mii dor dar ma abtin ....nu stiu ce sa fac dar tare as vrea sa ma impac cu el....cum as putea sal recuceresc ........?



te-a lasat balta pestele!!??


GEO...esti incurabil!
cristinarudi
Postat pe 15 Iunie 2011 08:43
eu am un peste de aproape 4 ani, si e...straniu. Cand sunt eu draguta si grjulie imi da el mai putina atentie, cand ma inchid si nu mai fac nimic pentru el ma omoara cu atentiile. Ne-am "despartit" de vreo 6 ori si prima data ma topeam de dorul lui , telefoane, sms-uri, maill-uri...el nimic, cand am vazut ca nu are sens am renuntat.In 15 zile m-a sunat de sute de ori(eu eram la munte si nu aveam semnal) cand am sunat sa vad ce vroia m-a infoiat ca l-am speriat, ca nu stia daca am patit ceva rau..etc Ne-am impacat si mi-a fost lectie, daca ma calca pe coada( eu sunt fecioara) ii dau flit Si sa te tii iubire. Dar sa stii ca pestii sunt mereu cu tine si cu inca altele( asta daca cred ca tu esti"de buna") asa ca...daca crezi ca nu ii poti lasa libertatea de miscare mai bine renunti. Bafta la ignorat
lisaU
Postat pe 22 Iunie 2011 14:06
au trecut deja 15 zile dar nici un sunet de la e l.......a facut pe un sait un profil unde sia postat poze cu o fata si una facuta jumate el jumate ea cind am vazut am crezut ca mor dar prietena mia spus ca e un jok de a lui ca nu stie cum sami atraga atentia si sa ma faca geloasa ,nu stiu ce sa mai cred e adevarat sau nu
kudika096594
Postat pe 22 Iunie 2011 21:08
De la: kudika096594, la data 2011-06-05 18:47:01buna pina acum 2 zile am avut si eu o relatie cu un peste a durat doua luni jumate pot sa zik ca mam indragostit ,toate bune si frumoase pina intro seara il sun si a inceput care e problema mea ca de ce ma intereseaza ce face el si imi inkide telefonu, mia spus sa uit nr lui si atit dar care e motivu ca nu mai vrea sa fim impreuna nul stiu vreau sa ii scriu sms ca mii dor dar ma abtin ....nu stiu ce sa fac dar tare as vrea sa ma impac cu el....cum as putea sal recuceresc ........?

iar probleme din astea cu zodiilee?????
steffy91
Postat pe 22 Iunie 2011 23:34
De la: kudika096594, la data 2011-06-22 21:08:15au trecut deja 15 zile dar nici un sunet de la e l.......a facut pe un sait un profil unde sia postat poze cu o fata si una facuta jumate el jumate ea cind am vazut am crezut ca mor dar prietena mia spus ca e un jok de a lui ca nu stie cum sami atraga atentia si sa ma faca geloasa ,nu stiu ce sa mai cred e adevarat sau nu


e chiar prost
pickard
Postat pe 23 Iunie 2011 17:54
Draga mea,
cand un barbat iti spune sa-l uiti,inseamna ca ai iesit din viata lui.Sa recuceresti un barbat care te respinge??? Cred ca trebuie sa tratezi problema cu mai multa maturitate.Cred ca trebuie sa inveti sa te pretuiesti mai mult...nu vei castiga nimic in incercarea de a renaste o fosta relatie...nu cred ca iti doresti suferinta.Alegerea iti apartine, ...nu crezi ca meriti mai mult???
kudika399487
Postat pe 24 Iunie 2011 00:15
buna! iti trebuie momeala si undita
weronik68
Postat pe 24 Iunie 2011 13:07
buna! iti trebuie momeala si undita
weronik68
Postat pe 24 Iunie 2011 13:07
De la: weronik68, la data 2011-06-24 13:07:21 buna! iti trebuie momeala si undita

si carlig nu ?
RUY_BLAS
Postat pe 24 Iunie 2011 13:21
cauta cartea ,, astroghid de asternut '' inca mai este pe net , chiar si cu reducere , este ideala ptr ce vrei tu sa faci. bafta
banalulanonim
Postat pe 24 Iunie 2011 17:33
De la: kudika096594, la data 2011-06-05 18:47:01buna pina acum 2 zile am avut si eu o relatie cu un peste a durat doua luni jumate pot sa zik ca mam indragostit ,toate bune si frumoase pina intro seara il sun si a inceput care e problema mea ca de ce ma intereseaza ce face el si imi inkide telefonu, mia spus sa uit nr lui si atit dar care e motivu ca nu mai vrea sa fim impreuna nul stiu vreau sa ii scriu sms ca mii dor dar ma abtin ....nu stiu ce sa fac dar tare as vrea sa ma impac cu el....cum as putea sal recuceresc ........?


o varianta ar fi sa inveti a scrie cat de cat romaneste. daca vorbesti precum scrii e clar de ce a fugit .
a doua ar fi sa-ti cumperi o undita
tonim69
Postat pe 25 Iunie 2011 13:26
De la: kudika096594, la data 2011-06-05 18:47:01buna pina acum 2 zile am avut si eu o relatie cu un peste a durat doua luni jumate pot sa zik ca mam indragostit ,toate bune si frumoase pina intro seara il sun si a inceput care e problema mea ca de ce ma intereseaza ce face el si imi inkide telefonu, mia spus sa uit nr lui si atit dar care e motivu ca nu mai vrea sa fim impreuna nul stiu vreau sa ii scriu sms ca mii dor dar ma abtin ....nu stiu ce sa fac dar tare as vrea sa ma impac cu el....cum as putea sal recuceresc ........?


ai luat in considerare ca poate are pe altcineva , sau poate are 10+ la botanica ...........trimeti un sms sa iti zica dc nu vb cu tine sa iti zica in fata ce are de zis,daca este posibil la o cafea asa va vedeti fata in fata si nu prin tel, siapp pesti sunt fttttttttttttttt gelosi,esti sigura ca vrei sa ai de aface au el , , poate ai facut ceva ce la deranjat la greu
kudika328657
Postat pe 25 Iunie 2011 19:08
Eu zic sa-tzi vezi linishtita de viatza si sa-l uitzi..''Pestele este si un mare prefacut, dar nu stie nimeni aceasta pentru ca se preface foarte abil. El duce de fapt o viata dubla: viata lui si numai a lui... si cea pe care o ofera cu falsa ingenuitate si sinceritate celorlalti. Oricate destainuiri ar face, nu se va destainui niciodata in intregime. Pestele este total lipsit de vointa constanta. Orice efort de durata ii este imposibil.
Îsi manifestã dispretul pe fatã în raporturile cu ceilalti, considerându-i lipsiti de spirit si mediocri.
Dã sfaturi chiar si atunci când nu i le cere nimeni si nu ezitã sã-si manifeste dispretul pe un ton mai mult decât batjcoritor.
Are impresia cã nimeni nu este în stare sã înteleagã modul lui de a gândi si de aceea va afisa o atitudine de om în permanentã neînteles, permitându-si sã-i critice pe ceilalti.
Nu suportã sã fie contrazis sau ironizat si mai ales sã se simtã atacat la capitolul pasiuni personale. Are înclinatii spre alcoolism si ar fi bine sã evite excesul de bãuturã. Are tendinte fataliste si crede cã toatã lumea îi vrea rãul.
Gelos,posesiv si uneori chiar violent,traieste intr-o lume a viselor si este aproape imposibil sa-l trezesti la realitate..
Ce este scris mai sus se regaseshte in mare parte in ''Zodiacul defectelor-Pesti'' si probabil k nu ash crede nik din toate astea dak nu ash vbii din propria experientza
Arutzu28
Postat pe 25 Iunie 2011 20:08
ca mare dreptate ai...iubitul meu nebun e exact ca in descrierea ta....cate lacrimi,cata suferinta.....
tayusik
Postat pe 26 Iunie 2011 00:20
hehehe! pestele tot peste, nu sta locului, asa ca lasa-l sa se duca altundeva
mmireille
Postat pe 26 Iunie 2011 07:09
e cam aceeasi chestie...eu fecioara,el pesti...ne cunoastem de vre-o 6 ani si am fost impreuna cam 4...acelsi discurs mi l-a purtat si mie...sa ma lasi dak ma vrei fericit,sa nu ma mai cauti,dak am nevoie de ceva te sun eu.azi am purtat discutia...eu nu il sun,ma cauta el ;)...ne vedem si de a doua zi de la intalnire nu mai vb...au trecut 3 zile iar eu nu stiu nimic de el,abia imi retin instinctele de a-l suna,cu toate ca nu sunt bine innauntrul meu cu situatia asta,consider ca nu se mai poae asa si incerc sa imi gasesc alte preocupari care sa ma scoata din ale mele....si ca sa recuceresti un peste trebuie sa il lasi pe el sa te recucereasca...o s-o faca doar dak simte.iti trebuie multa rabdare dak vrei un peste in viata ta,crede-ma pe cuvant!
oana_lulus
Postat pe 26 Iunie 2011 12:54
inageorgescu
Postat pe 26 Iunie 2011 13:48
te c*ci pe tine cu stropi
Boca
Postat pe 26 Iunie 2011 16:24
o zodie cu reprezentanti extrem de labili psihic...cred ca nu e prea greu sa-l faci sa se razgandeasca pt ca ei niciodata nu stiu exact ce varianta e mai buna, se gandesc si se razgandesc in permanenta. Trebuie doar sa stii cum sa-l convingi.
ocs
Postat pe 26 Iunie 2011 19:42
buna tuturor,

si eu acum vreo 2 luni m-am certat cu o foarte buna prietena de a mea care e peste pentru ca are pitpalaci in cap,se crede detinatoarea adevarului absolut si daca cineva nu face cum vrea ea nu e bine...problema 1: nu este prima data cand face o faza din asta, problema 2: pe mine nu ma mai intereseaza si este un capitol foarte inchis din viata mea iar sansa unei impacari este nula pentru ca nu accept sa joc dupa cum imi canta altii si sa suport crizele astea de personalitate...multa bafta din partea mea!!!
lavvy
Postat pe 26 Iunie 2011 20:38
Pestii au nevoie sa inoate. Au nevoie si de putin moment in care sa fie doar cu ei. Asta se intampla mai ales atunci cand simt ca sunt cu totul cuprinsi de cineva, cand simt ca nu mai au aer...cand se simt ca pestii pe uscat;) Au nevoie de momentele lor. Trebuie doar sa stii cum sa il intelegi. Si e lupta titanica sa intelegi un peste:)
QueenMadutz
Postat pe 26 Iunie 2011 21:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu scorpion el fecioara ce zice-ti merge? 4 De la: 592777 18 Noiembrie 2009 16:07
eu leoaik el pesti... 17 De la: gabi_kapa 6 Martie 2009 17:54
eu leu el berbec....cum e? 3 De la: banalulanonim 5 Octombrie 2010 16:56
ce se va intampla cu mine??? 21 De la: coffeeta 1 Mai 2009 20:40
capricorn - capricorn 4 De la: witchy 30 Iulie 2009 16:06