Setari Cookie-uri

Sentiment de singuratate....

Buna!e prima data cand scriu pe forum...si o fac pt ca am nevoie de niste pareri obiective.
Situatia asta asa: am 28 de ani impliniti de curand,am un job f ok,sunt independenta financiar de la 18 ani.Am prieteni,sunt inconjurata de oameni care ma iubesc,sunt o persoana f activa,sociabila,ies aproape in fiecare seara. Am la activ o relatie de 6 ani jumate si inca una de 1 an...plus nenumarate alte relatii scurte.

Asta ca sa va fac back ground ul....Nu cred ca am iubit niciodata cu adevarat,am fost indragostita de cateva ori dar mi a trecut de fiecare data.Nu mi am dorit niciodata sa ma casatoresc si sa am copii,nu mi am facut din asta un scop in sine dar ,ca toata lumea,imi doresc ca intr o zi sa intalnesc barbatul care sa ma faca sa vreau lucrurile astea.
Si nu reusesc sa dau peste el....Fiecare tip pe care il intalnesc pare sa aiba cate un defect...si da,stiu ca nu e nimeni perfect dar niciunul nu reuseste sa ma faca sa simt ca vreau mai mult...
Mama imi spune ca s prea pretentioasa dar va jur ca nu i asa...Pur si simplu dau peste tipi cu tare peste care nu pot trece..Si da,e drept,am anumite standarde,imi doresc un tip puternic,un tip care sa reuseasca sa ma domine si pe care il admir- eu fiind o femeie foarte puternica.

Ar trebui sa incep sa ma ingrijorez?ma indrept spre statutul de fata batrana?Observ cu tristete ca,pe masura ce trece timpul,ma acresc din ce in ce mai tare si sunt din ce in ce mai dispusa sa fac compromisuri.Probabil vine cu varsta...Si imi doresc tare mult pe cineva aproape..AM fost invatata sa traiesc in 2,mi a fost f greu sa ma obisnuiesc cu singuratatea si nu pot sa nu sper ca e doar o stare temporara.
AnnaDaSilva
Postat pe 9 Iunie 2011 10:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cind sa furi primul sarut ? 4 De la: kudika_966303 12 Februarie 2016 11:36
Curiozitate... compatibilitate zodii! 17 De la: amrita 30 Iunie 2011 23:55
Cred ca-mi place de medicul meu....! 265 De la: geo_x 27 Iulie 2009 21:22
Caut o prietena care sa ma dezvirgineze inainte de a implini 28 de ani. 93 De la: Baiat_virgin 20 Ianuarie 2015 20:01
:-< un sfat ceva? 192 De la: ice_eye 21 Aprilie 2010 01:57