Bărbatul Taur .... ÎNCĂPĂȚÂNAT !

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:
Rating curent Bărbatul Taur .... ÎNCĂPĂȚÂNAT !: (3 din 1 vot)

Pagini: 1 2 3 >> Sari la pagina:
DeeaDumi Avatarul lui DeeaDumi

34 mesaje
Oras: oradea

Cum poti convinge barbatul taur... prin santaj emotional ... prin motive serioase... prin glume... ?!? Este chestia care nu imi reuseste niciodata ..... Care sunt punctele sensibile ale "taurilor" ??
Îmi place să cred că nu am pierdut nimic.. iar dacă am pierdut ceva înseamnă că nu-mi trebuia ..
kudika058299 Avatarul lui kudika058299

3 mesaje
Oras: tg mures

nu poti! te inalta spre ceruri si dupa aia te ucid asa ca fii atenta!
Raporteaza abuz de limbaj
kudika389507 Avatarul lui kudika389507

7 mesaje
Oras: brasov

ESTE GREU SA CONVINGI UN BARBAT TAUR....CHIAR DACA AI TU DREPTATE,DRAGUTA!DEPINDE F MULT DE ARGUMENTE...DAR CARE TOTUSI SA FIE SI IN AVANTAJUL LOR...PT CA ALTFEL ESTE O CAUZA PIERDUTA,GARANTAT.STII DE CE/PT CA EI IN GENERAL NU STIU SA PIARDA,CHIAR DACA ESTE CAZUL PIERDUT.DEPINDE CE SENTIMENTE NUTRESTI PT BARBATUL TAUR...DACA MERITA ,SI ASA SIMTI INTR ADEVAR CA ESTE PT TINE,PERECHEA TA,ATUNCI FII SINCER,SANTAJUL SENTIMENTAL,SAU ORICE FEL DE SANTAJ ...NU TINE IN GENERAL.DAR FA O NUMAI DACA SIMTI CA ESTE SUFLETUL TAU PERECHE INTR ADEVAR...ALTFEL,NU MERITA EFORTUL SI SACRIFICIUL DEPUS...!EI SUNT IN GENERAL PARTENERI PE TERMEN LUNG...DAR NU TI FA VIATA UN CALVAR!
kudika058299 Avatarul lui kudika058299

3 mesaje
Oras: tg mures

sunt sensibili la santaj emotional dar aplicat de altele, din afara cuplului, daca ele isi doresc ce ai tu!
altfel, ei sunt pe primul plan iar ideea ca sunt ai tai pe viata e destul de falsa (doar daca nu primesc maimult din punct de vedere material din alata parte, intrucat tin tare la confortul lor)
kudika415158 Avatarul lui kudika415158

1 mesaj

gresit sunt taur dar aveti niste idei tare urate despre noi
lilianne Avatarul lui lilianne

55 mesaje

hey fetelor eu sunt cu un Taur de ceva timp...vorbim de ani aici..si barbatul Taur este singurul barbat la care santajul nu tine.poti sa plangi,sa te tavalesti in chinuri caci de el crede ca are dreptate nu vei reusi...in schimb daca in momentul in care iti sustii parerea cu argumente puternice si el nu reactioneaza incearca tactica indiferentei...nu lasa balta parerea ta,insa incearca sa devii un pic mai rece..merge de fiecare data la mine.Barbatii taur sunt ceva mai dificili insa si puternici si cu un caracter puternic.
Fulg-de-nea Avatarul lui Fulg-de-nea

18774 mesaje
Oras: bucuresti

De la: kudika311196, la data 2011-07-09 22:34:08Cum poti convinge barbatul taur... prin santaj emotional ... prin motive serioase... prin glume... ?!? Este chestia care nu imi reuseste niciodata ..... Care sunt punctele sensibile ale "taurilor" ??

coa..rnele
Prietenia inseamna a darui din tine ceea ce este mai frumos pentru ca celalalt sa simta cat de mult este pretuit si sa invete sa pretuiasca si el pe altii la adevarata lor valoare!

18774 mesaje

De la: kudika058299, la data 2011-07-17 12:19:03nu poti! te inalta spre ceruri si dupa aia te ucid asa ca fii atenta!

Prietenia inseamna a darui din tine ceea ce este mai frumos pentru ca celalalt sa simta cat de mult este pretuit si sa invete sa pretuiasca si el pe altii la adevarata lor valoare!

18774 mesaje

De la: lilianne, la data 2011-07-29 03:32:42 hey fetelor eu sunt cu un Taur de ceva timp...vorbim de ani aici..si barbatul Taur este singurul barbat la care santajul nu tine.poti sa plangi,sa te tavalesti in chinuri caci de el crede ca are dreptate nu vei reusi...in schimb daca in momentul in care iti sustii parerea cu argumente puternice si el nu reactioneaza incearca tactica indiferentei...nu lasa balta parerea ta,insa incearca sa devii un pic mai rece..merge de fiecare data la mine.Barbatii taur sunt ceva mai dificili insa si puternici si cu un caracter puternic.

nu te contrazic..dar ma uimeste parerea ta...despre tauri...
am avut un prieten in acesta zodie..si ne intelegeam de minune...

18774 mesaje

De la: kudika415158, la data 2011-07-26 23:47:45gresit sunt taur dar aveti niste idei tare urate despre noi

uob..invers. ...adica oups. ..eu am o parere buna
kudika410759 Avatarul lui kudika410759

5 mesaje

Eu am fost cu un taur 5 ani de zile. Sunt foarte iubitori, dar nu fac nici un fel de concesie si nu pot fi influentati de nimeni si nimic, indiferent ce ar fi, nu renunta la ideile lor pentru nimic in lume. Poti sa-i ameninti cu orice, ca te desparti, etc, nu cedeaza la parerile lor...Parerea mea ca taurii trebuie sa-i iei asa cum sunt, nu-i mai poti schimba indiferent ce ai face......Nu ai nici o sansa......Au o personalitae fff puternica, poti sa-i calci pe creier si nu zic:"au....."...si sunt persoane foarte sufletiste si pe care te poti baza, numai ca nu-i poti schimba.....
Fosta membra Kudika.ro
De la: kudika410759, la data 2011-07-30 17:52:20Eu am fost cu un taur 5 ani de zile. Sunt foarte iubitori.....

Esti tare ...zoofilo !!!!
Cand eu spun ceva ,poate spun,de'aiurea !!!
kudika410759 Avatarul lui kudika410759

5 mesaje

De ce afirmi ca sunt tare?
Fosta membra Kudika.ro
De la: kudika410759, la data 2011-07-31 09:37:54De ce afirmi ca sunt tare?

de cap!
“Ceea Ce Crezi Despre Mine Nu Este Treaba Mea !”.
veve_ritza91 Avatarul lui veve_ritza91

3 mesaje
Oras: brasov

evident ca depinde de om pana la urma,si mai putin de zodie,dar in general,din cati am cunoscut,si mai ales pe iubitul meu de ceva ani,barbatii tauri pot renunta la incapatanarea lor si la coarnele lor,dc intr-adevar ai argumente solide impotriva cuvantului lui.santajul nu merge.orice fel de santaj.ei sunt niste barbati directi,joaca cu cartile pe fata si nici nu le place macar sa incerci sa ii santajezi.dar ca sa rezisti langa un barbat taur,singurul lucru pe care poti sa-l faci,e sa zici ca el si sa faci ca u.crede-ma ca asta merge intotdeauna.ei sunt cei mai "barbati" dintre zodii si asa tb sa-i si faci sa se simta.ca au dreptate,ca ei conduc.asta nu inseamna ca tb sa faci numai ce zice el,dar tb sa-i dai lui de inteles asta;).stii bn ca in spatele oricarui barbat puternic exista o femeie.exact asa merge treaba la tauri.u tb sa fi puterea din umbra.oricat de cocosi se dau,nu rezista fara noi;)si la propriu vorbesc.
dar asa in general sunt sinceri,fideli(atat cat poate un barbat sa fie ) si cand spune un taur ca te iubeste si te prezinta parintilor,sa stii ca e ceva serios si ca nu mai scapi de el curand.iubeste rar,dar cand iubeste,o face cu tot sufletul
kudika076445 Avatarul lui kudika076445

7 mesaje
Oras: deva

Sorry, nu generalizez. Dar toti taurii care i am cunoscut sunt egositi. Nu vor raul altora, vor numai binele LOR ! Repet, nu generalizez. eu sunt o sagetoaare care lupta pentru dreptate, adevar, corectitudine bla bla bla Plictisitor pentru unii . Oricum e greu cu acestti barbati (ceva de genul animatiei acesteia ). salutari tuturor si SUCCEsuri (cu toate zodiile)
Fosta membra Kudika.ro
De la: kudika311196, la data 2011-07-09 22:34:08Cum poti convinge barbatul taur... prin santaj emotional ... prin motive serioase... prin glume... ?!? Este chestia care nu imi reuseste niciodata ..... Care sunt punctele sensibile ale "taurilor" ??

cu creier ne cuceresti
little_mermaid Avatarul lui little_mermaid

49 mesaje

cu creier..hmm......
Fosta membra Kudika.ro
De la: little_mermaid, la data 2011-08-01 22:11:13cu creier..hmm......

pai cu ce?

49 mesaje

nu stiu pt ca eu in curand nu voi mai avea creier.taurul pt mine e piatra cea mai grea de incercare a vietii mele.
Fosta membra Kudika.ro
De la: little_mermaid, la data 2011-08-01 22:30:34nu stiu pt ca eu in curand nu voi mai avea creier.taurul pt mine e piatra cea mai grea de incercare a vietii mele.

te cred!
suntem niste pietre foarte tari
noroc ca eu sunt si berbec in apucaturi ca altfel

49 mesaje

eu sunt leu.si sunt dispusa sa lupt pt taudar nu mai stiu cum! simt ca nu mai am nici o arma,un lucru e cert..nu i poate impune nimeni nimic.cred ca imi simte mirosul disperarii si de aceea fuge de mine:))acum sunt in etapa "indiferentei" desi nu cred ca il afecteaza cu nimic.

49 mesaje

nici in adolescenta nu ma simteam asa este primul barbat pe care mi l am dorit cu adevarat si nu l pot avea
Fosta membra Kudika.ro
De la: little_mermaid, la data 2011-08-01 22:40:46nici in adolescenta nu ma simteam asa este primul barbat pe care mi l am dorit cu adevarat si nu l pot avea

saracu! esti leu! nu am avut onoarea pana acum poate ii iei aerul si libertatea si se sperie

49 mesaje

pickard ai mp:)
Fosta membra Kudika.ro
De la: little_mermaid, la data 2011-08-01 22:57:48pickard ai mp:)

servus!
la ora aia dormeam!

55 mesaje

De la: little_mermaid, la data 2011-08-01 22:38:23eu sunt leu.si sunt dispusa sa lupt pt taudar nu mai stiu cum! simt ca nu mai am nici o arma,un lucru e cert..nu i poate impune nimeni nimic.cred ca imi simte mirosul disperarii si de aceea fuge de mine:))acum sunt in etapa "indiferentei" desi nu cred ca il afecteaza cu nimic.

Pai depinde de cat te straduiesti...stii tu vb aia:daca pt un lucru te straduiesti prea mult,nu merita...anyway ceva de genu' ,nu's sigura.....

La mine merge cu indiferenta...Eu sunt Fecioara si el Taur...compatibilitate zodiacala perfecta,insa nu in materie de discutii suntem diametral opusi.

49 mesaje

indiferenta afisez si eu acum.la fel afiseaza si el:)) inceput promitator:))
kudika052198 Avatarul lui kudika052198

329 mesaje

trebuie sa folosesti argumente logice, rationale, solide, sanatoase.
daca plangi nu rezolvi nimic, santajul emotional poatemerge doar pe termen f scurt daca e obosit si nu are chef sa se certe cu tine.
dar depinde si de ce anume vrei sa -l convingi :)) daca incerci sa l convingi sa mergeti la fimul preferat in loc sa mergeti la meci sau daca incerci sa -l faci sa se insoare cu tine :))

55 mesaje

De la: little_mermaid, la data 2011-08-02 14:10:22indiferenta afisez si eu acum.la fel afiseaza si el:)) inceput promitator:))

Nu te grabi...L a mine a mers...Acum ce sa zic..
Si cum spunea si cea dinainte..Depinde ce incerci sa il convingi...Noi ne-am casatorit,insa el a luat initiativa,nici macar nu ma asteptam ca dupa un an de relatie sa ma ceara in casatorie...Insa Taurul meu a luat initiativa..In lucruri mai serioase cred ca trebuie sa il lasi pe el sa vina cu ideea..poate doar sa il ajuti un pic,insa impresia sa ramana ca el a luat decizia!!!
Pagini: 1 2 3 >> Sari la pagina: