Setari Cookie-uri

Bãrbatul Taur .... ÎNCÃPÃÞÂNAT !

De la: Flowers, la data 2011-07-29 04:08:02
De la: lilianne, la data 2011-07-29 03:32:42 hey fetelor eu sunt cu un Taur de ceva timp...vorbim de ani aici..si barbatul Taur este singurul barbat la care santajul nu tine.poti sa plangi,sa te tavalesti in chinuri caci de el crede ca are dreptate nu vei reusi...in schimb daca in momentul in care iti sustii parerea cu argumente puternice si el nu reactioneaza incearca tactica indiferentei...nu lasa balta parerea ta,insa incearca sa devii un pic mai rece..merge de fiecare data la mine.Barbatii taur sunt ceva mai dificili insa si puternici si cu un caracter puternic.

nu te contrazic..dar ma uimeste parerea ta...despre tauri...
am avut un prieten in acesta zodie..si ne intelegeam de minune...


Depinde de la persoana la persoana....Sotul asa a fost de la bun inceput,insa sincer singura tactica ce a mers a fost indiferenta.Cand il tratez cu indiferenta in momentul in care suntem in contradictoriu ajungem mereu la a face cum am spus eu...Poate fiindca ma iubeste
lilianne
Postat pe 2 August 2011 17:33
asa este:)) trebuie sa ajunga sa iubeasca..iar eu cum am pierdut din neuroni,am uitat care era menirea mea:)) oricum..acum sau peste 10 ani,nu o sa trag eu de el,pt ca fericirea mea nu ar fi deplina.o sa astept sa vina din partea lui.uff ce dor mi e de perioada cand ma simteam vanata
little_mermaid
Postat pe 2 August 2011 20:45
De la: kudika311196, la data 2011-07-09 22:34:08Cum poti convinge barbatul taur... prin santaj emotional ... prin motive serioase... prin glume... ?!? Este chestia care nu imi reuseste niciodata ..... Care sunt punctele sensibile ale "taurilor" ??

Asa de greu e cu taurii?
Eeeeeee... pana da de un varsator.... fiind un semn reprezentat de un animal inseamna ca e foarte instinctual... tine la comoditatea lui, la burtica lui sa fie satula, la sexul lui sa fie satisfacut.... nu sunt baieti rai, dar si/o cam iau de la varsatori....altfel, baieti de casa, stiu sa/si asigure confortul de care au nevoie. Si zodiile isi lasa amprenta asupra noastra, dar conteaza si educatia, si mediul in care te/ai dezvoltat, si multi, multi, alti factori... si stii vorba aia, daca e sa fie.. merge ca uns, daca nu, asta e....
deliapetrescu@yahoo.com
Postat pe 2 August 2011 21:10
asa e..dar casnicie cu varsatorii nu fac.
little_mermaid
Postat pe 3 August 2011 20:29
De la: little_mermaid, la data 2011-08-01 22:40:46nici in adolescenta nu ma simteam asa este primul barbat pe care mi l am dorit cu adevarat si nu l pot avea


parca mi-ai citit gandurile... e ca si cum mi-as dori ceva sigilat intr-un acvariu de sticla.... fara usi, geamuri si altele
kudika169778
Postat pe 4 August 2011 12:08
Taurii nu au puncte sensibile!!!Sunt EGOISTI!!!pREA PLINI DE EI.....!!dOAR EI CONTEAZA...!!
Angi38
Postat pe 5 August 2011 10:38
De la: Angi38, la data 2011-08-05 10:38:29Taurii nu au puncte sensibile!!!Sunt EGOISTI!!!pREA PLINI DE EI.....!!dOAR EI CONTEAZA...!!




Tocmai de aceea,nu trebuie pupati-n fund fiindca ei cu asta sunt obisnuiti
lilianne
Postat pe 5 August 2011 21:05
...intre barbatul taur si femeia leu greu va rezista o relatie...eu sunt leu si am avut 3 relatii...atractia fizica e maxima, dar in rest nimic nu merge...pentru unul dintre ei sexul era ratiunea de a trai.....sunt doar pentru binele lor si atat....nici profesional nu a mers cu un taur, eu fiind subaltern, si ca sefi sunt oribili, doar urla, comanda si nu fac nimic...doar cand imi amintesc de acele zile imi creste tensiunea, bine ca am scapat...
anatubi
Postat pe 12 August 2011 10:19
orice om fie orice zodie are inca de mic tentinte si diferite dezvoltari in comportament , gen creste in cartier rau , ajunge rau derbedeu , sau foarte supus . dar trebuie spus ca unele chestii sunt mai puternice decat influentele externe , daca ar fi din propria experienta(sunt taur) si a altor prieteni tauri sa indic cateva calitati si defecte ar fi urmatoarele.. 1. loiali pana la moarte,daca esti ok cu ei ,avand un caracter solid cu fundatia in realitate , nu ar trada pentru nimic , nici pentru bani , sex , sau altele(cu toate ca are si el nevoile lui din cand in cand , depinde de situatie ,dar tinte la loialitate).
2. iubeste viata mult , sa calatoreasca sa vada sa simta , putere emotionala?tipi astia , dupa cum am mai vazut pe aici ce se zice despre ei , sunt fortaretze umane. poti sa ii dai in cap una si sa aibe controlul asupra lui .dar pe de alta parte nu e bine sa o pui urat cu el.

3.tradeaza , minte-l , sau fa-i o faza urata..o sa ai un "amic" care te va darama respectuos. glumesti ?da.
4.multa lume are impresia ca sunt incapatanati , sunt tot felu cu tot felu de influente ,dar aici ma refer la cei cu caracter : ti se pare ca sunt asa ,dar au un set de standarde morale relativ ridicate ,si nu pot avea chestiile astea daramate sau schimbate fara argumente foarte solide ,fetelor vreti un barbat care il poti modela si sa-i schimbi parerea cum vrei tu despre orice? sau in momente de panica si disperare sa se uite in ochii tai si sa zica , relaxeaza-te ia o tigara si zambeste, nimic nu te poate sparge.
5.sexual ? foarte pasional,maratoane ? da(daca rezisti si tu te va duce pe culmi nemaivazute cu orgasme ce te duc direct pe alta lume)
cam atat mi-a venit in minte pe moment...aaaaaaaa da si inca ceva
pe taur n-o sa-l bat niciodata la nimic , in realitate e posibil tenis fotbal conversatie orice , dar in mintea lui nu ai cum. e doar o chestiune de timp pana ambitia si perseverente lui isi vor zice cuvantul in orice domeniu.
let me know what you think! yours taur
kudika423072
Postat pe 22 August 2011 13:36
orice om fie orice zodie are inca de mic tentinte si diferite dezvoltari in comportament , gen creste in cartier rau , ajunge rau derbedeu , sau foarte supus . dar trebuie spus ca unele chestii sunt mai puternice decat influentele externe , daca ar fi din propria experienta(sunt taur) si a altor prieteni tauri sa indic cateva calitati si defecte ar fi urmatoarele.. 1. loiali pana la moarte,daca esti ok cu ei ,avand un caracter solid cu fundatia in realitate , nu ar trada pentru nimic , nici pentru bani , sex , sau altele(cu toate ca are si el nevoile lui din cand in cand , depinde de situatie ,dar tinte la loialitate).
2. iubeste viata mult , sa calatoreasca sa vada sa simta , putere emotionala?tipi astia , dupa cum am mai vazut pe aici ce se zice despre ei , sunt fortaretze umane. poti sa ii dai in cap una si sa aibe controlul asupra lui .dar pe de alta parte nu e bine sa o pui urat cu el.

3.tradeaza , minte-l , sau fa-i o faza urata..o sa ai un "amic" care te va darama respectuos. glumesti ?da.
4.multa lume are impresia ca sunt incapatanati , sunt tot felu cu tot felu de influente ,dar aici ma refer la cei cu caracter : ti se pare ca sunt asa ,dar au un set de standarde morale relativ ridicate ,si nu pot avea chestiile astea daramate sau schimbate fara argumente foarte solide ,fetelor vreti un barbat care il poti modela si sa-i schimbi parerea cum vrei tu despre orice? sau in momente de panica si disperare sa se uite in ochii tai si sa zica , relaxeaza-te ia o tigara si zambeste, nimic nu te poate sparge.
5.sexual ? foarte pasional,maratoane ? da(daca rezisti si tu te va duce pe culmi nemaivazute cu orgasme ce te duc direct pe alta lume)
cam atat mi-a venit in minte pe moment...aaaaaaaa da si inca ceva
pe taur n-o sa-l bat niciodata la nimic , in realitate e posibil tenis fotbal conversatie orice , dar in mintea lui nu ai cum. e doar o chestiune de timp pana ambitia si perseverente lui isi vor zice cuvantul in orice domeniu.
let me know what you think! yours taur
kudika423072
Postat pe 22 August 2011 13:36
....si cu fidelitatea taurului....cum ramane? !
rondina
Postat pe 22 August 2011 13:41
daca de la inceput ai stabilit o relatie bazata pur pe dragoste , asta iti va da inapoi.daca ai dat de inteles ca ai fi o tinta usoara orgoliu lui te va baga sub caciula ,te va lua putin ca si o "fata prostuta".
nevoile taurului trebuie satisfacute.
in concluzie daca are tot ce ii trebuie nu te inseala niciodata.inseala cand nu are ceva(atentie,sex in principal)
kudika423072
Postat pe 22 August 2011 13:58
Permite-mi sa te contrazic, motivul fiind propria-mi experienta! Dupa 4 ani de "inchis "ochii la "nevoile" taurului.. extraconjugale, am spus PAS, fiecare cu conceptia lui despre viata in doi! Intr-un final, a recunoscut ca nu este fidel pentru ca nu poate si te asigur ca nu-i lipsea nimic acasa ...Dorinta era mai mare si mult prea puternica pentru el, in preajma altor femei !!!! Si astazi mai vorbim la telefon, ne intalnim in oras si-mi povesteste despre multele lui aventuri... ...in concluzie, acelasi dintotdeauna ! Degeaba il iubesti ca pe lumina ochilor si inseamna intregul tau univers, in momentul in care el ca om este superficial si nu depaseste stadiul "animalic" instinctul...nu face nici cat o ceapa degerata !
Scuze pentru toti "taurii"...eu l-am descris doar pe unul, cel cunoscut de mine!
Sa fiti iubiti !
rondina
Postat pe 22 August 2011 14:12
De la: rondina, la data 2011-08-22 14:12:35Permite-mi sa te contrazic, motivul fiind propria-mi experienta! Dupa 4 ani de "inchis "ochii la "nevoile" taurului.. extraconjugale, am spus PAS, fiecare cu conceptia lui despre viata in doi! Intr-un final, a recunoscut ca nu este fidel pentru ca nu poate si te asigur ca nu-i lipsea nimic acasa ...Dorinta era mai mare si mult prea puternica pentru el, in preajma altor femei !!!! Si astazi mai vorbim la telefon, ne intalnim in oras si-mi povesteste despre multele lui aventuri... ...in concluzie, acelasi dintotdeauna ! Degeaba il iubesti ca pe lumina ochilor si inseamna intregul tau univers, in momentul in care el ca om este superficial si nu depaseste stadiul "animalic" instinctul...nu face nici cat o ceapa degerata !
Scuze pentru toti "taurii"...eu l-am descris doar pe unul, cel cunoscut de mine!
Sa fiti iubiti !

imi place genul asta de amicitie dupa ce ne footem ca chiorii, ne intalnim sa ne mai povestim viata amoroasa!
bemm
Postat pe 22 August 2011 14:21
odata ce te-a inselat e gata , eu nu vad prea multe sanse de fidelitate.
el taur grande : daca imi mentine atentia si timpul cu stilu ei feminin sunt acolo
daca sa intamplat sa blufeze sau ceva non-sens si sunt fete acolo, sunt acolo.
daca a incalcat odata treaba cu fidelitatea , o va face de multe ori dupa.
ii place ceva tare , ca si el deobicei , o femeie cu putere si cu ceva inocent despre ea e combinatia perfecta care merge pentru mine. am avut prietene balantze toate aproape,si prieteni balante. that works for me
daca nu poate calca in picioare o femeie , o respecta si o iubeste,daca o calca ,e sal, hope this helps gurl
kudika423072
Postat pe 22 August 2011 14:22
De la: bemm, la data 2011-08-22 14:21:19
imi place genul asta de amicitie dupa ce ne footem ca chiorii, ne intalnim sa ne mai povestim viata amoroasa!



Si tu sa fii iubit pe limba si pe intelesul tau !!!!!
rondina
Postat pe 22 August 2011 14:43
De la: rondina, la data 2011-08-22 14:43:33
De la: bemm, la data 2011-08-22 14:21:19
imi place genul asta de amicitie dupa ce ne footem ca chiorii, ne intalnim sa ne mai povestim viata amoroasa!



Si tu sa fii iubit pe limba si pe intelesul tau !!!!!

asa sa ma ajute d-nezeu! si totusi nu vad rostul amicitiei dupa o relatie de iubire!
bemm
Postat pe 22 August 2011 14:51
De la: bemm, la data 2011-08-22 14:51:39
De la: rondina, la data 2011-08-22 14:43:33
De la: bemm, la data 2011-08-22 14:21:19
imi place genul asta de amicitie dupa ce ne footem ca chiorii, ne intalnim sa ne mai povestim viata amoroasa!



Si tu sa fii iubit pe limba si pe intelesul tau !!!!!

asa sa ma ajute d-nezeu! si totusi nu vad rostul amicitiei dupa o relatie de iubire!



cum nu?! cine poate cel mai bine sa-ti ofere un umar tare atunci cand esti trista fara a-ti cere nimic la schimb?! stie foarte bine ce a avut si a lasat!
kiss_my_ass
Postat pe 22 August 2011 14:56
De la: bemm, la data 2011-08-22 14:51:39
asa sa ma ajute d-nezeu! si totusi nu vad rostul amicitiei dupa o relatie de iubire!


Poti sa o numesti cum vrei, pentru mine va ocupa mereu un loc special in sufletul meu, am ramas doar simpli amici care se respecta foarte mult si care isi traiesc viata, fiecare pe drumul ales !
rondina
Postat pe 22 August 2011 14:58
De la: rondina, la data 2011-08-22 14:58:10
De la: bemm, la data 2011-08-22 14:51:39
asa sa ma ajute d-nezeu! si totusi nu vad rostul amicitiei dupa o relatie de iubire!


Poti sa o numesti cum vrei, pentru mine va ocupa mereu un loc special in sufletul meu, am ramas doar simpli amici care se respecta foarte mult si care isi traiesc viata, fiecare pe drumul ales !

din respect pentru fostele mele prietene nu voi vorbi niciodata cu ele viata mea amoroasa actuala, si nici cu actualele nu voi discuta viata mea amoroasa trecuta! asta mi se pare respect!
fiecare relatie ramane speciala!
bemm
Postat pe 22 August 2011 15:19
De la: bemm, la data 2011-08-22 15:19:34
din respect pentru fostele mele prietene nu voi vorbi niciodata cu ele viata mea amoroasa actuala, si nici cu actualele nu voi discuta viata mea amoroasa trecuta! asta mi se pare respect!
fiecare relatie ramane speciala!


Tot respectul si din partea mea, dar ...cum am mai spus pe un alt topic, nu toti barbatii sant nascuti in aceiasi zi, de unde si exceptia de la regula!
rondina
Postat pe 22 August 2011 15:23
De la: rondina, la data 2011-08-22 15:23:13
De la: bemm, la data 2011-08-22 15:19:34
din respect pentru fostele mele prietene nu voi vorbi niciodata cu ele viata mea amoroasa actuala, si nici cu actualele nu voi discuta viata mea amoroasa trecuta! asta mi se pare respect!
fiecare relatie ramane speciala!


Tot respectul si din partea mea, dar ...cum am mai spus pe un alt topic, nu toti barbatii sant nascuti in aceiasi zi, de unde si exceptia de la regula!


ziua ca ziua dar anul face diferenta
bemm
Postat pe 22 August 2011 15:33
Dap...se prea poate !
rondina
Postat pe 22 August 2011 15:36
taurii sunt extraordinari de materialisti
ianacarmen
Postat pe 6 Septembrie 2011 06:35
e criza...cine n-ar fi ?
Pudika416607
Postat pe 6 Septembrie 2011 07:25
Barbatul taur? Nici daca te vede aproape decedata nu isi schimba parerile.
Ceea ce cred eu insa este ca nu sunt deloc open-minded si poarta niste ochelari de cal care nu le permit sa vada decat in fata Oricate argumente ai avea si putere de a-i demonstra,la un moment dat zic ca tine dar actioneaza tot cum le dicteaza creierul.sunt nemilosi(culmea,cu persoana iubita)...poate sa te vada extrem de obosita roboticind prin casa,dar daca a avut loc o cearta in prealabil el va dormi cu perna pe cap,la fel de indiferent cum sta si pe durata discutiei apinse.Am locuit 4 luni cu un asemenea taur care in cele din urma m-a bagat in spital(la propriu) fara niciun resentiment(sau cel putin nu a aratat asta).SE inchid in ei deseori...ce sa spun...se spune ca sunt barbati de casa,de familie...Eu as contrazice putin teoria asta si va spun ca logoditi fiind,intr-o zi cu mult soare a aparut cu replica "te iubesc,dar o iubesc si pe fosta si as vrea sa ma intorc la ea"...si credeti-ma...a spus-o ATAT de senin!!! in fine...mult noroc.Ptr ca atunci cand crezi ca e al tau 100%(culmea,pare si fidel pana la cer!!),atunci iti intoarce spatele ca si cum niciodata n-ai fi existat;)
karinita18
Postat pe 10 Septembrie 2011 12:20
hmmm....barbatul taur??? E foarte mult de vorbit despre acest subiect,traiesc cu un taur de 20 de ani si spun doar atat: sunt foarte foarte dificili. Asa cum spunea cineva mai sus,daca devii indiferenta la ,,crizele'' lui, ajungi sa apuci nunta de argint,daca nu... mai bine separat.
lylyana_ly
Postat pe 10 Septembrie 2011 12:47
nu ca m-ar interesa,dar vreau sa stiu: cine traieste cu un barbat taur e vaca ?
Pudika416607
Postat pe 10 Septembrie 2011 12:51
pudiko,eu sunt berbec.....deci vaca nu pot fi
lylyana_ly
Postat pe 10 Septembrie 2011 12:56
credeam ca esti femeie
Pudika416607
Postat pe 10 Septembrie 2011 13:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Intrebarea mea.. 43 De la: ramo77 28 Noiembrie 2012 11:53
Barbati Sagetatori..Pareri ?:) 10 De la: 592777 16 Iulie 2009 14:17
eu berbec, el scorpion...oare va merge? 11 De la: angel_de_la_noche 1 Octombrie 2010 23:18
eu sunt leu si el este pesti 19 De la: kudika059608 15 August 2009 21:02
compatibilitatea ea pesti el varsator......... 9 De la: kudika082527 10 Noiembrie 2009 10:02