Setari Cookie-uri

Vrei acum un copil sau e o intamplare?!

Toata lumea bate la cap pe toata lumea, mai ales dupa ce esti intr-o relatie de mai multa vreme, cand faceti copii. Ce parere aveti ? Fac sau nu fac un copil acum ? Voi aveti un raspuns? Eu am trecut prin asta si pot sa va spun ca, in sfarsit am o solutie si asta este datorita jobului. Acolo (vezi in descrierea mea) am gasit solutia si raspunsul .
Rara_S1
Postat pe 19 Iulie 2011 19:50
nu stiu cati ani ai dar eu am aproape 20 de ani si am un copil frumos de 2ani acuma nu pot sa iti spun fa copil neaparat asta tu trebe sa sa sti daca iti trebuie sau nu sau daca esti pregatita sa faci un copil si sa il si cresti.
mihaela92
Postat pe 9 August 2011 11:57
De la: Rara_S1, la data 2011-07-19 19:50:59Toata lumea bate la cap pe toata lumea, mai ales dupa ce esti intr-o relatie de mai multa vreme, cand faceti copii. Ce parere aveti ? Fac sau nu fac un copil acum ? Voi aveti un raspuns? Eu am trecut prin asta si pot sa va spun ca, in sfarsit am o solutie si asta este datorita jobului. Acolo (vezi in descrierea mea) am gasit solutia si raspunsul .


de ce te intereseaza ce zice lumea? o sa iti creasca copilul LUMEA sau tu ?
daca vrei asta fa un copil desi vad ca singurul motiv pentru care ai vrea un mostenitor sunt cei din jurul tau
tu si jumatatea ta trebuie sa raspundeti acestei intrebari ,nu lumea sau noi,cei care scriem pe forum
gandeste-te la ce vreti voi si daca sunteti pregatitii.bafta
hocus_pocus
Postat pe 9 August 2011 12:11
De la: Rara_S1, la data 2011-07-19 19:50:59Toata lumea bate la cap pe toata lumea, mai ales dupa ce esti intr-o relatie de mai multa vreme, cand faceti copii. Ce parere aveti ? Fac sau nu fac un copil acum ? Voi aveti un raspuns? Eu am trecut prin asta si pot sa va spun ca, in sfarsit am o solutie si asta este datorita jobului. Acolo (vezi in descrierea mea) am gasit solutia si raspunsul .


Buna ziua!

Romania este o tara profund traditionala,conservatoare,cu principii si reguli de convietuire,greu de contracarat si asta duce la nasterea situatiilor asemenea celei prezentate de tine.Lumea moderna de astazi, accepta concubinajul,stil de viata care presupune la un moment dat si aducerea pe lume a unui copil.Normal,sau nu,vin si intreb?Multi vor raspunde ca nu este obligatoriu sa concepi un copil,mai ales stiind situatia socio-economica a societatii romanesti,actuale.Altii vor spune ca nu conteaza nimic in afara dorintei lor de a fi parinti.Adevarul este ca,fiecare cuplu ar trebui sa fie constient de responsabilitatile ce vor aparea odata cu aducerea pe lume a unui copil si sa si le asume!Nimeni nu poate hotari in numele altcuiva,sa faca un copil!Este o hotarare personala,luata de comun acord si nu vad ce cuvant ar avea de spus altcineva,privind acest aspect.Totodata,realitatea din lumea in care traim,ilustreaza destul de neplacut,numarul de nasteri ce au loc total la intamplare,ca dovada sta multimea de copii abandonati,copii ce se nasc pentru a fi ai nimanui.Si ar mai fi multe de spus ,dar ma opresc aici!
kudika414141
Postat pe 9 August 2011 12:20
De la: kudika414141, la data 2011-08-09 12:20:28Si ar mai fi multe de spus ,dar ma opresc aici!

bine faci, ca bine gasesti!
bemm
Postat pe 9 August 2011 12:32
De la: bemm, la data 2011-08-09 12:32:58
De la: kudika414141, la data 2011-08-09 12:20:28Si ar mai fi multe de spus ,dar ma opresc aici!

bine faci, ca bine gasesti!

steffy91
Postat pe 9 August 2011 13:41
De la: kudika414141, la data 2011-08-09 12:20:28
De la: Rara_S1, la data 2011-07-19 19:50:59Toata lumea bate la cap pe toata lumea, mai ales dupa ce esti intr-o relatie de mai multa vreme, cand faceti copii. Ce parere aveti ? Fac sau nu fac un copil acum ? Voi aveti un raspuns? Eu am trecut prin asta si pot sa va spun ca, in sfarsit am o solutie si asta este datorita jobului. Acolo (vezi in descrierea mea) am gasit solutia si raspunsul .


Buna ziua!

Romania este o tara profund traditionala,conservatoare,cu principii si reguli de convietuire,greu de contracarat si asta duce la nasterea situatiilor asemenea celei prezentate de tine....

Romania este o tara unde exista prea multe principii si reguli care invadeaza viata privata a individului, dar din pacate prea putine care privesc convietuirea si viata publica....
DayC
Postat pe 9 August 2011 16:34
De la: Rara_S1, la data 2011-07-19 19:50:59Toata lumea bate la cap pe toata lumea, mai ales dupa ce esti intr-o relatie de mai multa vreme, cand faceti copii. Ce parere aveti ? Fac sau nu fac un copil acum ? Voi aveti un raspuns? Eu am trecut prin asta si pot sa va spun ca, in sfarsit am o solutie si asta este datorita jobului. Acolo (vezi in descrierea mea) am gasit solutia si raspunsul .


Adica trebuia putina publicitate mascata la site-ul ala din descrierea ta personala??? Nu era mai simplu sa faci un topic cu TITLUL mare veniti pe lalalalala.ro?
lusha_ubitik
Postat pe 9 August 2011 18:10
nu poate nimeni sa itispuna fa copii dac tu nu esti pregatita sa faci copii parerea mea.dar oricum un copil sa il ai ii cea mai mare comoara tu daoar trebe sa te gandesti la ce vrei sa faci
mihaela92
Postat pe 16 August 2011 20:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Infacol - sirop contra colicilor 12 De la: maya_m 28 Iunie 2010 19:09
alaptarea 12 De la: alexandra25 8 Mai 2009 16:44
Moarea de varza 1 De la: healthy013349 5 Mai 2010 22:56
Sunt sau nu gravida? 43 De la: andreeaBMA 23 Septembrie 2012 00:12
cine poate sa ne doneze niste hainute... 64 De la: rusumarcela 24 Iulie 2016 19:42