Setari Cookie-uri

de ce barbatii dau mereu vina pe femei? de ce zic ei ca mereu suntem noi de vina?

iubesc de 2 ani si am o problema de la un timp iubitu meu imi spune ca mereu ne certam din cauza mea si ca eu treb sa ma schimb
am incercat tot ce am putut si tot eu sunt de vina nu-l multumeste nimic
ce sa ma fac? cum sa fc sa-l fac sa vb cu mn pt ca mereu fuge de asta si nu ne vedem cu zilele si mai nou cu saptamana :((
shobyca
Postat pe 26 Iulie 2011 19:19
Cred ca te pregateste pentru despartire.

Nu ar trebui sa accepti sa fii ceva ce nu esti de dragul unui om niciodata, oricare ar fi acela. Respecta-te si fii ceea ce esti. Cine te vrea, te ia si cu bune si cu rele.
kudika_pudika
Postat pe 27 Iulie 2011 13:10
De la: shobyca, la data 2011-07-26 19:19:41iubesc de 2 ani si am o problema de la un timp iubitu meu imi spune ca mereu ne certam din cauza mea si ca eu treb sa ma schimb
am incercat tot ce am putut si tot eu sunt de vina nu-l multumeste nimic
ce sa ma fac? cum sa fc sa-l fac sa vb cu mn pt ca mereu fuge de asta si nu ne vedem cu zilele si mai nou cu saptamana :((


Buna ziua!

Iarasi si iarasi,revenim la problema cuplurilor in care dispare iubirea,caci,asa vad eu lucrurile,aflata fiind in exteriorul relatiei rspective.La prima citire ,ti-as raspunde sincer"-Draga mea,iubitul tau s-a plictisit de tine sau,iubitul tau are alta relatie in paralel",dar amandoua ti-ar aduce o doza de amaraciune in suflet si nu aceasta este intentia mea!
Spui ca va certati tot timpul,dar nu ne spui care sunt motivele!Chiar asa este,tu si numai tu esti sursa discutiilor?N-as prea crede!In general,intr-un cuplu,apar si disensiuni,nu conteaza pe ce tema,dar apar,este inerent acest lucru pentru ca,sunteti doua caractere diferite,cu mandrii,orgolii,usor de declansat,mai ales daca convietuiti in aceeasi locuinta.Deci,trebuie sa comunicati intr-un fel!si sa-ti mai spun ceva:daca prietenul tau se simte sufocat de tine,ingradit de anumite reguli impuse de tine ,dar neacceptate de el,sigur iti va reprosa ceva si se va feri sa te mai vada,ceea ce s-a intamplat dealtfel.Eu,iti sugerez sa faci o pauza in aceasta relatie,caci este clar ca iubitul tau nu te mai vrea aproape.Este dur termenul,dar ilustreaza realitatea prezenta.Da-i o pauza,nu stiu daca va avea efect asupra lui,daca nutreste,cat de cat,ceva pentru tine,sigur te va cauta EL!Daca nu,procedeaza in consecinta.Da-i REJECT!OUT!Crezi ca nu mai sunt barbati cumsecade si iubitori,in aceasta lume? Eu iti spun ca mai sunt ,dar trebuie sa stii sa cauti calitatea, nu cantitatea!Si sa-ti mai spun ceva invatat de-a lungul experientei mele profesionale,numai cel vinovat acuza!Sanatate si nu te da batuta!Numai cei slabi cedeaza in fata greutatilor,cu atat mai mult cand nu sunt provocate de ei!
kudika414141
Postat pe 27 Iulie 2011 13:52
ce certam din cauza ca eu mam schimbat ca nu-l inteleg ca nu-i demonstrez ca il iubesc ca vb nu fac 2 bani cat fac demonstratiile ca sunt incapatanata ca nu-l sustin si tot asa ca de intarzii ca de ce nu-i dau msj si tot asa
el a incep sa munceasca la o terasa si de o luna numai e cum era inainte nu vb cu mn il intreb cum a fost la munca , daca se simte bn , daca vrea un masaj, numai sa vb cu mn. cand iesim cu prieteni aflu lucruri care mie nu mi le mai povesteste ce mai pateste pe la munca sau alte lucruri. si ma acuza ca eu sunt schimbata , am sta impreuna 6 luni ca am muncit in alta tara si cand am venit au incep certurile inainte dormeam la el acum nici asta nu mai fac nu ma mai cheama, este un caracter mai dificil dar am incercat sa fac sa fie bn , dar degeama eu nu fac nimik asat se intampla mereu cand ne certam
shobyca
Postat pe 27 Iulie 2011 16:22
poate sa spuna daca vrea sa ne despartim ca se bate cu pumnu in piept ca el va spune daca se va intampla cv dar el ma acuza pe mn ca eu vreau sa fac asta si nam curaju, eu nu vreau asta pt ca il iubesc mult
shobyca
Postat pe 27 Iulie 2011 16:25
De la: shobyca, la data 2011-07-27 16:22:54ce certam din cauza ca eu mam schimbat ca nu-l inteleg ca nu-i demonstrez ca il iubesc ca vb nu fac 2 bani cat fac demonstratiile ca sunt incapatanata ca nu-l sustin si tot asa ca de intarzii ca de ce nu-i dau msj si tot asa
el a incep sa munceasca la o terasa si de o luna numai e cum era inainte nu vb cu mn il intreb cum a fost la munca , daca se simte bn , daca vrea un masaj, numai sa vb cu mn. cand iesim cu prieteni aflu lucruri care mie nu mi le mai povesteste ce mai pateste pe la munca sau alte lucruri. si ma acuza ca eu sunt schimbata , am sta impreuna 6 luni ca am muncit in alta tara si cand am venit au incep certurile inainte dormeam la el acum nici asta nu mai fac nu ma mai cheama, este un caracter mai dificil dar am incercat sa fac sa fie bn , dar degeama eu nu fac nimik asat se intampla mereu cand ne certam


In regula,imi este suficient,draga mea, lasa-te pagubasa in ceea ce priveste relatia cu el!Ai vrut raspunsuri,iata-le!Este tipicul "baiatului de cartier",vesnicul neinteles ,Desparta-te de el,ce astepti;sa-ti spuna in fata sa-l lasi in pace?O sa o faca cat de curand!Vezi-ti de viata ta!Tu ai nevoie de altcineva langa tine,nu de un mic cuceritor,servitor la terase!Spune-i simplu,URA SI LA CAT MAI MULTE FITE!
kudika414141
Postat pe 27 Iulie 2011 16:29
De la: shobyca, la data 2011-07-27 16:25:07poate sa spuna daca vrea sa ne despartim ca se bate cu pumnu in piept ca el va spune daca se va intampla cv dar el ma acuza pe mn ca eu vreau sa fac asta si nam curaju, eu nu vreau asta pt ca il iubesc mult
pai.. se pare ca vrea sa-l parasesti! poate sa se bata cu pumnii in piet pana face gaura ca tot nu o sa aiba curaj sa-ti ceara el despartirea! e putintel cam las.. asa-i?
DirtyDianna
Postat pe 27 Iulie 2011 16:38
De la: DirtyDianna, la data 2011-07-27 16:38:57
De la: shobyca, la data 2011-07-27 16:25:07poate sa spuna daca vrea sa ne despartim ca se bate cu pumnu in piept ca el va spune daca se va intampla cv dar el ma acuza pe mn ca eu vreau sa fac asta si nam curaju, eu nu vreau asta pt ca il iubesc mult
pai.. se pare ca vrea sa-l parasesti! poate sa se bata cu pumnii in piet pana face gaura ca tot nu o sa aiba curaj sa-ti ceara el despartirea! e putintel cam las.. asa-i?



nuhs daca e cam las dar nici nu vrea sa comunice cu mn sa inteleg una si buna
shobyca
Postat pe 27 Iulie 2011 23:00
de ce sunt asa dificili barbati ce vor de la noi
de ce sunt nemultumiti mereu
shobyca
Postat pe 27 Iulie 2011 23:03
De la: shobyca, la data 2011-07-27 23:03:24de ce sunt asa dificili barbati ce vor de la noi
de ce sunt nemultumiti mereu

ai nimerit tu unu prost
altii comunica prea mult! nici asa nu e bine!
kirk
Postat pe 27 Iulie 2011 23:08
De la: shobyca, la data 2011-07-27 23:03:24de ce sunt asa dificili barbati ce vor de la noi
de ce sunt nemultumiti mereu


Nu generaliza ca sigur o sa se gaseasca careva care sa-ti spuna ca femeile sunt mai dificile ca barbatii
Nu l-ai vazut cand l-ai ales? Daca nu era asa,atunci de ce a devenit dificil,ai participat si tu la schimbarea asta?Il vezi tu dificil din alte motive?
Barbie30_
Postat pe 28 Iulie 2011 22:08
Nu lãsa pe nimeni sã fie prioritatea ta, în timp ce tu devii opþiunea lor. Lucrurile nu trebuie sa fie perfecte pentru a dura o vesnicie.
Constantin_Adrian_1
Postat pe 29 Iulie 2011 16:01
nu stie sa te aprecieze...incearca totusi sa dai o lectie nul mai cauta tu sa vezi daca el incearca ceva sa vezi daca mai simte ceva pentru tine...daca da atunci siguur te va cauta lasal asa cel putin 1 saptamana si ai sa te convingi
kudika200806
Postat pe 29 Iulie 2011 16:36
probabil de cand ai fost tu plecata sau schimbat multe el probabil are impresia ca tu in acest timp cat ai fost plecata ai avut pe altcineva e gelos dar probabil nu vrea sati arate ..cred..
kudika200806
Postat pe 29 Iulie 2011 16:38
De la: shobyca, la data 2011-07-26 19:19:41iubesc de 2 ani si am o problema de la un timp iubitu meu imi spune ca mereu ne certam din cauza mea si ca eu treb sa ma schimb
am incercat tot ce am putut si tot eu sunt de vina nu-l multumeste nimic
ce sa ma fac? cum sa fc sa-l fac sa vb cu mn pt ca mereu fuge de asta si nu ne vedem cu zilele si mai nou cu saptamana :((


Pai...ca sa fiu si malitioasa... Barbatii dau mereu vina pe femei pentru ca ele isi pun poalele-n cap cu usurintza Oanei Zavoran , sau cum o fi chemand-o pe mahalagioaica aia frumusica de pe la sectiunile de scandal ale media-ei romanesti ...Acuma, cinstit, potzi sa-i condamni??!
mobilemaimai_no1
Postat pe 29 Iulie 2011 17:47
Ei dau vina pe noi..noi pe ei..si uite asa .. nu ajungem nicaieri..fara comunicare e praf relatia si poate sentimentele lui s au schimbat putin fata de tine..oricum nu e in regula.. in concluzie, nu cred ca are rost sa te mai stresezi ..sincer...sau daca vrei sa fi tu linistita..mai poti sa faci ceva..il prinzi la inghesuiala si ii zici..ba pulifrici ..ia zii..e alba sau neagra?? sa raspunda concret..MAI VREA SAU NU?? daca se trage pe fese..ii zici pa din mers..si ceau calu..
PAREREA MEA
ina85
Postat pe 29 Iulie 2011 21:16
De la: shobyca, la data 2011-07-26 19:19:41iubesc de 2 ani si am o problema de la un timp iubitu meu imi spune ca mereu ne certam din cauza mea si ca eu treb sa ma schimb
am incercat tot ce am putut si tot eu sunt de vina nu-l multumeste nimic
ce sa ma fac? cum sa fc sa-l fac sa vb cu mn pt ca mereu fuge de asta si nu ne vedem cu zilele si mai nou cu saptamana :((

de ce trebuie sa generalizezi ? daca prietenul tau face asta nu inseamna ca toti o fac....insa poate si tu ai o parte de vina aici..poate te-ai schimbat si tu,poate si el,si din cauza asta s-a ajuns aici...
steffy91
Postat pe 29 Iulie 2011 22:16
Sunt LASI si unii sufera de MITOMANIE si vor sa-si repare greselile prin culpabilizarea celor din jur
hicealuminitacatalina
Postat pe 30 Iulie 2011 06:51
Sexul "slab",dar si frumos poate nu se intreaba sau cauta raspunsul la acest "adevar" ! Ele ar trebui sa citeasca o carte memorabila scrisa de RAEL(francez) ! In respectiva lucrare, sigur vor gasi raspunsul cautat la intrebarile ce si-le pun ! Stima tuturor ! ! !
r9xvh3
Postat pe 30 Iulie 2011 07:56
barbatii nu stiu ce vor in viata si se cred tari dar ei fara femei sint pierduti in spatiu nu iti fa probleme sa te simnti vinovata ca ei sint de vina in toate noi femeile i iubim si ei nu stiu sa aprecieze iubirea noastra
mihamari33_yahoo_com
Postat pe 30 Iulie 2011 08:34
De ce barbatii dau mereu vine pe femei? ..Ei bine ,parerea mea e ca dau vine pe oricine altcineva ,nu neaparat pe femei, nu neaparat intr-o relatie, pentru ca asa se simt ei mai bine.E mai usor sa gasesti vinovati decat sa iti asumi greselile..
paulapaula
Postat pe 30 Iulie 2011 11:26
De la: r9xvh3, la data 2011-07-30 07:56:35Sexul "slab",dar si frumos poate nu se intreaba sau cauta raspunsul la acest "adevar" ! Ele ar trebui sa citeasca o carte memorabila scrisa de RAEL- Designul perfect (francez) ! In respectiva lucrare, sigur vor gasi raspunsul cautat la intrebarile ce si-le pun ! Stima tuturor ! ! !
r9xvh3
Postat pe 30 Iulie 2011 12:05
Nu sunt dificili. Sunt numai viciati, de catre noi femeile. Noi suntem cele ce ii facem sa fie asa. Dar e normal, atata timp, cat gasesti la tot pasul disperate sa puna mana pe un barbat, fie pentru un ban ( tarfele ), fie pentru numele si faima pe care o au ( femeiele care isi fac cariera din a agata barbati bogati ), fie pentru a sta intr o relatie care in realitate nu le face fericite, dar au frica de a fi parasite si singure, .......In realitate se gasesc putine femei sigure pe ele, care se pot mandri cu autonomia financiara, care se respecta, care reusesc sa puna conditii intr o relatie. Atata timp cat noi nu se schimbam, si plangem dupa unu care duce berea la masa pe o terasa, cazul tau, nu putem schimba nimic.Eu cred ca un alt ospatar obosit si care nu mai are chef de tine nu e foarte greu de gasit. Deci ce ai de pierdut??????????????????
kudika398751
Postat pe 30 Iulie 2011 12:20
De la: shobyca, la data 2011-07-27 16:22:54ce certam din cauza ca eu mam schimbat ca nu-l inteleg ca nu-i demonstrez ca il iubesc ca vb nu fac 2 bani cat fac demonstratiile ca sunt incapatanata ca nu-l sustin si tot asa ca de intarzii ca de ce nu-i dau msj si tot asa
el a incep sa munceasca la o terasa si de o luna numai e cum era inainte nu vb cu mn il intreb cum a fost la munca , daca se simte bn , daca vrea un masaj, numai sa vb cu mn. cand iesim cu prieteni aflu lucruri care mie nu mi le mai povesteste ce mai pateste pe la munca sau alte lucruri. si ma acuza ca eu sunt schimbata , am sta impreuna 6 luni ca am muncit in alta tara si cand am venit au incep certurile inainte dormeam la el acum nici asta nu mai fac nu ma mai cheama, este un caracter mai dificil dar am incercat sa fac sa fie bn , dar degeama eu nu fac nimik asat se intampla mereu cand ne certam

dak ai plecat 6 luni in afara sa muncesti de aici apare problema ... in astea 6 luni a avut loc o relatzie la distantza care nici.odata nu iese bine ... e si un topic deschis cu tema "credeti in relatziile la distanta" sa vezi ce raspunsuri se dau .... si sigur in timpu ala te-a inselat si dak nu atuni sigur l-a deranjat si s-a departata de tine , mai pe scurt a disa ubrea deaia reactzioneaza asa .... parere mea
xardasxp
Postat pe 30 Iulie 2011 15:11
De la: shobyca, la data 2011-07-26 19:19:41iubesc de 2 ani si am o problema de la un timp iubitu meu imi spune ca mereu ne certam din cauza mea si ca eu treb sa ma schimb
am incercat tot ce am putut si tot eu sunt de vina nu-l multumeste nimic
ce sa ma fac? cum sa fc sa-l fac sa vb cu mn pt ca mereu fuge de asta si nu ne vedem cu zilele si mai nou cu saptamana :((

la ce te referi cu " cum sa fc sa-l fac sa vb cu mn pt ca mereu fuge de asta si nu ne vedem cu zilele si mai nou cu saptamana " fi umpik mai explicita, e din alta zona de unde stai tu ?? sau unde pleaca ? si cum fuge cand vrei sa vb cu el iese de pe usa ?? ....
xardasxp
Postat pe 30 Iulie 2011 15:14
De ce dau barbatii vina pe femei? Pentru ca au dreptate... femeile au o gandire si un comportament care le ingradesc barbatilor libertatea.
mamadd
Postat pe 31 Iulie 2011 10:33
Cred ca nu e de ajuns ce ai facut.Barbatii mai mereu dau vina pe femei,e normal pentru ei ca femeia sa fie vinovata.
Elyaa
Postat pe 31 Iulie 2011 17:49
De la: mamadd, la data 2011-07-31 10:33:00De ce dau barbatii vina pe femei? Pentru ca au dreptate... femeile au o gandire si un comportament care le ingradesc barbatilor libertatea.


eee, nici chiar asa! Or fi avand ei dreptate (si nu de putine ori!), dar nu comportamentul si gandirea femeilor ingradesc libertatea barbatilor! Nici vorba! Doar nu sunt fiinte inferioare, sunte egali... Dar cand aceasta egalitate nu se regaseste in relatia de cuplu, apar frustrarile si caile de evadare - atunci, barbati sau femei,deopotriva, sunt tentati sa vada ...paiul din ochiul ce altadata era crampei de cer senin.
mobilemaimai_no1
Postat pe 31 Iulie 2011 22:34
Eu cred ca vrea sa rupa relatia cu tine si nu are curajul necesar sa o faca. Motivele pot fi diverse: s-a plictisit, e gelos sau poate are pe altcineva. Cert este ca atunci cand nu vrea sa discute problema care a intervenit intre voi e clar ca ceva s-a rupt si se pare ca el nu e dispus sa remedieze situatia pentru ca nu ii pasa. Daca te iubea nu te-ar lasa sa vorbesti singura sau sa te lupti cu morile de vant. Stiu ca nu asta ai vrea sa auzi, dar lasa-l, nu merita! Ai pretentii mai mari de la tine!
kudika410734
Postat pe 1 August 2011 12:24
Imi pare rau dar dupa parerea mea el are pe altcineva. In general barbatii cand se simt vinovati , dau vina pe celalalt....asa a facut si sotul meu si nu am mai rezistat...am divortat.
beatrice_beatrice99
Postat pe 2 August 2011 17:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Afla si tu cum poti beneficia de servicii de infrumusetare gratis 1 De la: ferdystyleactive 4 Mai 2012 08:47
Rinoplastie 1 De la: kudika_10818 28 Iunie 2012 14:29
produse cosmetice si de make-up biologice, naturale 1 De la: hereea 16 Octombrie 2008 08:48
Produse cosmetice aduse din SUA 1 De la: kudika091330 12 Decembrie 2009 23:29
Buna! Sa confruntat cineva cu Candida???? 3 De la: yumalai 8 Ianuarie 2010 11:28