Setari Cookie-uri

INSEMNARI DINTR-O CALATORIE-VALEA OLTULUI...

In vara lui 2011 am calatorit din nou prin statiunile de pe valea Oltului, pe cont propiu cu cortul,unde ma-m adapostit sub o stinca la umbra racoroasa,a vai caciulatei ,chiar deasupra Strandului Termal Din pacate pot spune ca acest an a fost aproape pustiu din lipsa de Turisti, doar Simbata si Duminica veneau in numar destul de mic,si mai ales pentru Strandul Termal. In perioada Iulie-2011 am vizitat si revazut;Minastirea Turnu, Mn. Cozia,Barajul de Acumulare Cozia. De la barajul Cozia am mers pe defileul Oltului pe( DN 7 ) si ma-m oprit la HANUL LOTRISOR " pe dreapta Oltului la confluienta piriului Lotrisor cu Oltul. De aici ,pe drumul forestier,la circa 2,5-3 km, am urcat in susul piriului Lotrisor unde am ajuns la CASCADA LOTRISOR ,si cheile Lotrisorului (Muntii Narutu). Aici am facut filmarea CASCADEI-LOTRISOR, care cu un vuiet se desprinde din inima muntelui,si cu o repezeciune aluneca pe stinci in aval spre Olt. Frumusetea cascadei ,vuietul si racoarea pe care o degaja ,iti umple sufletul de placere si sanatate, iar linistea si odihna te imbie la meditatie, si la incarcarea organismului. Nu multi cunosc aceasta Cascada,iar mirarea mea a fost cind am vazut localnici din jud. Vilcea, care nu stieau nimic despre aceasta Cascada. Indrumarea mea, este ca daca aveti drum pe valea Oltului, merita din plin sa o vizitati. VIDIOCLIPUL CU CASCADA LOTRISOR il puteti viziona pe YOUTUBE si pe acest site-forum. Impresii-Comentarii-Sugestii pe acest Forum-Kudika-Travel...etc. - Cauta si Gasesti- 374727-tf.-iulie-2011--fin.

Postat pe 6 August 2011 01:04
De la: , la data 2011-08-06 01:04:56 In vara lui 2011 am calatorit din nou prin statiunile de pe valea Oltului, pe cont propiu cu cortul,unde ma-m adapostit sub o stinca la umbra racoroasa,a vai caciulatei ,chiar deasupra Strandului Termal Din pacate pot spune ca acest an a fost aproape pustiu din lipsa de Turisti, doar Simbata si Duminica veneau in numar destul de mic,si mai ales pentru Strandul Termal. In perioada Iulie-2011 am vizitat si revazut;Minastirea Turnu, Mn. Cozia,Barajul de Acumulare Cozia. De la barajul Cozia am mers pe defileul Oltului pe( DN 7 ) si ma-m oprit la HANUL LOTRISOR " pe dreapta Oltului la confluienta piriului Lotrisor cu Oltul. De aici ,pe drumul forestier,la circa 2,5-3 km, am urcat in susul piriului Lotrisor unde am ajuns la CASCADA LOTRISOR ,si cheile Lotrisorului (Muntii Narutu). Aici am facut filmarea CASCADEI-LOTRISOR, care cu un vuiet se desprinde din inima muntelui,si cu o repezeciune aluneca pe stinci in aval spre Olt. Frumusetea cascadei ,vuietul si racoarea pe care o degaja ,iti umple sufletul de placere si sanatate, iar linistea si odihna te imbie la meditatie, si la incarcarea organismului. Nu multi cunosc aceasta Cascada,iar mirarea mea a fost cind am vazut localnici din jud. Vilcea, care nu stieau nimic despre aceasta Cascada. Indrumarea mea, este ca daca aveti drum pe valea Oltului, merita din plin sa o vizitati. VIDIOCLIPUL CU CASCADA LOTRISOR il puteti viziona pe YOUTUBE si pe acest site-forum. Impresii-Comentarii-Sugestii pe acest Forum-Kudika-Travel...etc. - Cauta si Gasesti- 374727-tf.-iulie-2011--fin.


foarte tare! ia sa ma uit si eu!
pickard
Postat pe 6 August 2011 06:11
Ce tare! De ce n-ai ramas acolo in munti?
Barbie30_
Postat pe 6 August 2011 07:49
De la: Barbie30_, la data 2011-08-06 07:49:39 Ce tare! De ce n-ai ramas acolo in munti?
kudika374727
Postat pe 8 August 2011 16:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vulcanii noroiosi 3 De la: calator 2 August 2009 17:55
Turul Europei cu masina 13 De la: Aneeri 13 Martie 2012 14:17
Suntem rude? 1 De la: kudika444686 3 Octombrie 2011 00:04
cursuri scuba NAUI - Octopus Sub 1 De la: octopussub 1 Iunie 2010 00:13
Buna dimineata! 7 De la: roz5blue6lila7 21 Septembrie 2010 16:10