Setari Cookie-uri

sotul ma inseala...un sfat, va rog!

De la: rockk, la data 2011-08-28 08:34:10
se pare ca e imposibil pt un bucurestean sa invete sa scrie corect, cel putin cu 2 i nu veti invata niciodata. pe langa faptu a sunteti prosti mai sunteti si afoni.
bine nteles, intotdeauna exista exceptii, da cand vezi fetele plictisite in metrou, gunoiu de pretutindeni, impolitetea coplesitoare, femeile urate imbracate ca niste zdrente in cluburi si babuinii care stau in cap sa le atraga atentie cu biemveu lu tacsu, ca sa puna botu buzata,

uite ca nici eu nu ma pot abtine.

aveam pretentii de la tine rockule...dai cu batu'n balta si nu-ti sta bine, zau!...cred ca stii f bine ca Bucurestiul a adunat oameni din toate colturile tarii...eu care sunt nascuta si crescuta aici, pot sa-ti spun ca inainte de invazie, era un oras unde puteai sa-ti cresti copii (cu doi i ) linistit...acu' as pleca si eu
miss_darine
Postat pe 28 August 2011 19:15
crede-ma ca te inteleg f bn si stiu cat e de greu dar nu ai ce sa ii faci asa va fi pana la sfarsitul zilelelor lui . daca termina cu asta va gasi alta credema am fost in aceasi situatie si stiu cum e .daca nu vrea sa termine cu ea inseamna ca nu te merita si cel mai bun lucru e sa pui capat relatiei
roxanyca
Postat pe 28 August 2011 20:29
Rockk:'' in tara asta in sud mi se face scarba ori de cate ori ma duc, si nu din cauza privelistii, ci din cauza felului in care se comporta oamenii. e un fel de gradina zoologica, da cu figuri ieftine''-si dak tot nu-tzi place sudul,dc te mai duci?
Arutzu28
Postat pe 29 August 2011 04:19
AR TREBUI SA ITI SCHIMBI ATITUDINEA SI SA INCERCI SA FII MAI INDIFERENTA FATA DE COMPORTAMENTUL LUI. SA II LASI O ANUMITA LIBERTATE DE MISCARE IN CARE SA CREADA CA POATE FACE CE VREA. PRIN ASTA II VEI DA DE GANDIT SI VA INCEPE SA SE INTREBE CE SE INTIMPLA. DACA INCA MAI REPREZINTA CEVA FAMILIA LUI AR TREBUI SA REACTIONEZE. TU INCEARCA SA TE CONCENTREZI ASUPRA STARII TALE DE SANATATE SI ASUPRA COPILULUI SI NU IL MAI BATE LA CAP DEOARECE VA FOLOSI ADMOSFERA TENSIONATA DE ACASA PENTRU A ALERGA LA CEALALTA SPUNANDU-SI CA ORICUM LUCRURILE NU MAI MERG BINE INTRE VOI. SA NE SCRII PE FORUM SA NE SPUI CUM TE-AI DESCURCAT. EU ZIC CA ORICE FEMEIE POATE INTOARCE O ASTFEL DE SITUATIE IN FAVOAREA SA.
kudika190114
Postat pe 29 August 2011 06:30
Si eu sunt insarcinata si am si un alt copil...dak el m-ar insela azi....ar ramane doar tatal copiilor mei, atat! Umilinta aceasta nu ar tb acceptata de nici o femeie!!! Ignoranta ta nu il poate decat incuraja; fii drastica si stapana pe tine, tu si copiii tai contati, nu acest barbat care nu da doi bani pe suferinta ta! imparte timpul cu o oarecare in loc sa-l dedice familiei lui?!? fruntea sus, asculta-ti inima, iar dak ea-i indurerata, ia decizii, nu amana! curaj!
Donna24
Postat pe 29 August 2011 15:32
Baiii ..."rockk" cu cap de poloboc ,tu esti un laba trista si atat!
Visezi la Angeline.....dar de fapt iti bagi in C...ur vibratoare ca sa zici ca ai senzatii !!

Eu sant un ID numerologic ptr,tine asa ca ...cine sant ,cum arat , ce a facut mama cu tata,asta o sa stim numai noi trei...tu .....dai din gura a paguba si atat!

Ptr. marco bravo de 1000 de ori ca bine ti le-a mai zis !

Si asta ma satisface si mai mult!

Sa-mi dai adresa ,ca uite acum ma trece ceva si ma duc sa-ti fac un tort ,special ...de rahat.....cu dedicatie si motz...si vreau sa ti-l trimit !

Si tot ma JE M'AM PI..SH PE TINE ,tot cu directi... ca nu esti decat un B'OU cu coada in fata dar care de fapt si-o foloseste ca sa faca gauri in gard!

hai ca acum nu mai am timp da ..nu te uit... revin asupra subiectului cu siguranta!



kudika132368
Postat pe 29 August 2011 15:48
Arutzu28
Postat pe 30 August 2011 04:05
Am revenit,bai..."rockk" ! te bucuri?? ....cred ca da ??? si acuma hai sa continui ca inca nu mi-a trecut naduful..ha ha ha ....sa vezi ce desteapta a facut mamica mea....
Scriitorul englez ,lord G.D. Byron a spus urmatorul lucru ,cu care sant perfect de acord si care in cazul de fata se potriveste de minune situatiei (daca pe tine te va duce bibilica sa-i intelegi esenta) :
"Animalele au toate virtutile omului ,mai putin defectele lui " !
Stii ce reiese din asta ???? ca TU esti un animal plin de defecte! retine ca nu am facut specificatia ca ai fi OM! ha ha ha ...putin deformata asemanarea dar in ceea ce te priveste ti se potriveste ca o manusa!

Tu nu ai invatat pina acum ca trupul unei femei pe perioada graviditatii sufera niste modificari??
Nu stii ca in aceasta perioada ea,trebuie sa manince ptr. doi???si dupa ce naste ,alimentatia trebuie sa fie bogata in vitamine ,ca laptele sa fie hranitor ptr. cel mic??
Si ca nu maninca nimeni ca o "sparta" ??? dar tu esti prea limitat ca sa stii probabil aceste lucruri!
Ca sa iti permiti o nutritie dupa carte, adecvata, dupa nastere ,trebuie sa ai bani baiete, ceea ce ..nu toata lumea poate! bai...asta care are vise erotice cu staruri de cinema!
Se mai produc si dereglari hormonale din cauza unei sarcini,ceea ce inseamna ca ,fara sa maninci abuziv si chiar cu dieta sa nu poti da jos nici macar un kilogram,din cauza tiroidei care se leneveste si nu mai produce hormonii tiroidieni care ajuta ca arderile sa fie complete si astfel sa ai un balans al greutatii echilibrat! este o boala bai ....cotofana proasta,vindecabila, dar trebuie sa inghiti pastile care contin hormoni tiroidieni ca sa ajute tiroida sa dea randament normal,insa pe perioada alaptarii medicamentatia in general este interzisa!
In concluzie ....esti si super prost si dezinformat!


Insasi din faptul ca femeia ideala ptr. tine trebuie sa arate ca Angelina Jolie pina moare, arata cat esti de tampit,si ca principiile tale de a concepe viata in doi ,de a avea un partener de viata sant bolnave de pe acum, cand inca nu il ai!!

Si ..ptr. linistea ta ,sa stii ca nu sant fata..sant femeie! Nu sant deloc complexata de cum arat, ptr. ca arat foarte bine si sant mandra de asta! Nu sant nici siliconata si nici botoxata pe nicaieri! Am fost o prezenta feminina placuta intotdeuna si chiar si acum sant curtata! Numai ca imi pretuiesc prea mult familia si flirturile raman la nivel de flirturi si atat! Nu am nici ugere ci sani care sant naturali si inca frumosi! Nu umblu prin nici un club,am lucrat in munca de cercetare,acum sant colaborator doar,si am propria mea afacere ! Asa ca stai linistit ca m-am apucat de ceva!
Nu fac parte din nici un trib, se pare ca tu esti primitiv ! la modul cum iti expui pe aici opiniile,asta se intrevede!
Nu sant suparata pe nimeni, bateriile mele sant incarcate intotdeuna,si sant extrem de multumita de mine in toate privintele!
Daca te apelez cu "bai" o fac intentionat .ptr . ca asa meriti sa fii apelat!
Sant si educata dar pot fi si extrem de needucata cand stau de vorba(in scris) cu indivizi ca tine!
Parintii mei au lucrat in diplomatie,asa ca ..treaba aia cu betia ....pe care ai debitat-o intr-o postare anterioara ,m-a facut sa rad de tine cu lacrimi ,cand am vazut cat de P'R'O'S'T poti fi !

Tu esti un misogin care o sa-si alinte nevasta cam asa:
Stai ca o..vaca , Mergi ca o...vaca, Mananci ca o...vaca, Dormi ca o ..vaca, Te-ai ingrasat ca o...vaca, Te legeni ca o ...vaca,! Vai de capul ei..o compatimesc de pe acum!

Ceea ce am sa-ti spun eu acum in incheiere, ptr. tine probabil ca ar fi ca si cum as vorbi in alta limba,dar totusi am sa-ti spun:
Fericirea in viata ne-o facem singuri,nimeni nu ne-o da pe degeaba,ne nastem din intamplare,santem jocul hazardului, dar...este o stiinta comuna tuturor oamenilor ,STIINTA de a sti cum sa traiesti pe acest pamant ,care se studiaza permanent ! Neglijata te ucide inainte de vreme!

Drum bun in viata ,nefericitule !

Si inca ceva.....pe unde am fost,pe unde am circulat si calatorit in lume de mica,datorita serviciului parintilor mei,intre diferite medii sociale ,eu oarecum ma mandresc cu invataturile mele in fata multor licentiati dar inculti din punct de vedere al culturii generale ! Saracii!! Nu cunosteau nici marii oameni din istoria tarii lor,dar aveau aparatura ultramoderna in casa cu care se laudau!
Asa si tu ,nu stii cu ce se mananca de fapt o FEMEIE dar ne-o pui in rama pe Angelina Jolie! ha ha ha ha esti de rasul curcilor! ia spune...nu-i asa ca ca te crezi si tu vreun Brad Pitt????

kudika132368
Postat pe 30 August 2011 13:09
De la: marco918, la data 2011-08-27 19:32:07... daca mai multe femei ar putea raspunde asa de clar unor paparude cu pantaloni ... femeile per total ar cistiga la capitolul respect, ar fi dezamagite mai putin si nu li s-ar mai cere atitea sacrificii degeaba ... tot respectul autoarei ...


Mersi marco !! Ce bine ma simt !

"rockk" inca nu ai facut " poc"????
cand o sa faci ..sa ne anunti daaa...???
kudika132368
Postat pe 30 August 2011 13:29
Decizia de a continua sau nu alaturi de partenerul tau este exclusiv a ta. Eu nu fac apologia despartirii, dar nimeni nu are "datoria"de a fi nefericit, asta e filozofia martirului ca virtute. Angajamentul luat la incheierea casatoriei, nu trebuie sa mearga dincolo de limite, pana la prostie, asa cum sugereaza anumite subculturi si grupuri sociale, casatoria nu este o cale fara intoarcere. Racirea iubirii si infidelitatea, ar trebui sa fie o cauza valida de divort, pentru ca lipseste casnicia de energia principala care o mentine in viata. Sa spui ca te-a inselat si tu te gandesti sa arati mai bine pentru el, pentru ca il iubesti, e lipsa de ratiune. Sa spui ca dragostea justifica tortura unei convietuiri nesanatoase este un lucru de neinteles.
kudika_987834
Postat pe 25 Mai 2015 12:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Detectiv particular specializat in infidelitati! 4 De la: size_back 2 August 2010 14:01
fertilizarea in vitro 4 De la: silviu_m74 30 August 2010 23:40
sotul meu ma inseala 37 De la: kudika326767 8 Aprilie 2013 13:49
buna ziua 4 De la: Barbie30 11 Septembrie 2010 20:03
Mi se intampla din nou. Nu imi vine a crede ca iar 49 De la: andel1984 3 Septembrie 2010 11:05