Setari Cookie-uri

ce ma fac cu soacra?

buna!am nevoie de un sfat.sunt casatorita de 3ani,suntem impreuna de 6ani.el are 50ani,eu28.avem un copil de 3ani am stat acasa pt a avea grija de copil,iar acum vreau sa imi gasesc un job.dar parca totul se naruie.fratele sotului meu a murit,el avea grija de mama lor iar ea este oarba si nu poate sta singura.sotul meu vrea sa o aduca la noi.i-am sugerat sa angajam o persoana care sa aiba grija de ea,eu nu pot fi infirmiera ei.am si copil,dar el in ultimul timp e tot mai suparat,k se gandeste ce sa faca cu ma-sa.a inceput sa nu imi mai vorbeasca,e tot mai distant.dar eu vreau sa ma pot angaja,sa am grija de copil,de noi fara alte stresuri pe cap.mentionez k maica-sa e foarte cicalitoare,stresanta si rea.astept sfaturi!
kudika_ruxandra
Postat pe 7 August 2011 17:24
De la: kudika_ruxandra, la data 2011-08-07 17:24:08buna!am nevoie de un sfat.sunt casatorita de 3ani,suntem impreuna de 6ani.el are 50ani,eu28.avem un copil de 3ani am stat acasa pt a avea grija de copil,iar acum vreau sa imi gasesc un job.dar parca totul se naruie.fratele sotului meu a murit,el avea grija de mama lor iar ea este oarba si nu poate sta singura.sotul meu vrea sa o aduca la noi.i-am sugerat sa angajam o persoana care sa aiba grija de ea,eu nu pot fi infirmiera ei.am si copil,dar el in ultimul timp e tot mai suparat,k se gandeste ce sa faca cu ma-sa.a inceput sa nu imi mai vorbeasca,e tot mai distant.dar eu vreau sa ma pot angaja,sa am grija de copil,de noi fara alte stresuri pe cap.mentionez k maica-sa e foarte cicalitoare,stresanta si rea.astept sfaturi!

dar oare ce sa face soacra cu tine????
steffy91
Postat pe 7 August 2011 18:35
De la: kudika_ruxandra, la data 2011-08-07 17:24:08buna!am nevoie de un sfat.sunt casatorita de 3ani,suntem impreuna de 6ani.el are 50ani,eu28.avem un copil de 3ani am stat acasa pt a avea grija de copil,iar acum vreau sa imi gasesc un job.dar parca totul se naruie.fratele sotului meu a murit,el avea grija de mama lor iar ea este oarba si nu poate sta singura.sotul meu vrea sa o aduca la noi.i-am sugerat sa angajam o persoana care sa aiba grija de ea,eu nu pot fi infirmiera ei.am si copil,dar el in ultimul timp e tot mai suparat,k se gandeste ce sa faca cu ma-sa.a inceput sa nu imi mai vorbeasca,e tot mai distant.dar eu vreau sa ma pot angaja,sa am grija de copil,de noi fara alte stresuri pe cap.mentionez k maica-sa e foarte cicalitoare,stresanta si rea.astept sfaturi!


o sa stai cu doi mosi in casa
el 50, tu 28 cred ca e timpul sa ii dai goana si sotului e cam in etate tatza de tine
pickard
Postat pe 7 August 2011 19:38
De la: steffy91, la data 2011-08-07 18:35:14
De la: kudika_ruxandra, la data 2011-08-07 17:24:08buna!am nevoie de un sfat.sunt casatorita de 3ani,suntem impreuna de 6ani.el are 50ani,eu28.avem un copil de 3ani am stat acasa pt a avea grija de copil,iar acum vreau sa imi gasesc un job.dar parca totul se naruie.fratele sotului meu a murit,el avea grija de mama lor iar ea este oarba si nu poate sta singura.sotul meu vrea sa o aduca la noi.i-am sugerat sa angajam o persoana care sa aiba grija de ea,eu nu pot fi infirmiera ei.am si copil,dar el in ultimul timp e tot mai suparat,k se gandeste ce sa faca cu ma-sa.a inceput sa nu imi mai vorbeasca,e tot mai distant.dar eu vreau sa ma pot angaja,sa am grija de copil,de noi fara alte stresuri pe cap.mentionez k maica-sa e foarte cicalitoare,stresanta si rea.astept sfaturi!

dar oare ce sa face soacra cu tine????

s-o pazeasca atunci cand nu e mosu acasa
pickard
Postat pe 7 August 2011 19:39
De la: kudika_ruxandra, la data 2011-08-07 17:24:08buna!am nevoie de un sfat.sunt casatorita de 3ani,suntem impreuna de 6ani.el are 50ani,eu28.avem un copil de 3ani am stat acasa pt a avea grija de copil,iar acum vreau sa imi gasesc un job.dar parca totul se naruie.fratele sotului meu a murit,el avea grija de mama lor iar ea este oarba si nu poate sta singura.sotul meu vrea sa o aduca la noi.i-am sugerat sa angajam o persoana care sa aiba grija de ea,eu nu pot fi infirmiera ei.am si copil,dar el in ultimul timp e tot mai suparat,k se gandeste ce sa faca cu ma-sa.a inceput sa nu imi mai vorbeasca,e tot mai distant.dar eu vreau sa ma pot angaja,sa am grija de copil,de noi fara alte stresuri pe cap.mentionez k maica-sa e foarte cicalitoare,stresanta si rea.astept sfaturi!


Oricat de rea, cicalitoare ar fi, este tot mama lui. Nu uita ca si tu esti mama
Luati-o la voi si angajati pe cineva care sa se ocupe de ea. Cineva care te mai poate ajuta si cu copilul...
_vio_
Postat pe 7 August 2011 20:19
De la: kudika_ruxandra, la data 2011-08-07 17:24:08buna!am nevoie de un sfat.sunt casatorita de 3ani,suntem impreuna de 6ani.el are 50ani,eu28.avem un copil de 3ani am stat acasa pt a avea grija de copil,iar acum vreau sa imi gasesc un job.dar parca totul se naruie.fratele sotului meu a murit,el avea grija de mama lor iar ea este oarba si nu poate sta singura.sotul meu vrea sa o aduca la noi.i-am sugerat sa angajam o persoana care sa aiba grija de ea,eu nu pot fi infirmiera ei.am si copil,dar el in ultimul timp e tot mai suparat,k se gandeste ce sa faca cu ma-sa.a inceput sa nu imi mai vorbeasca,e tot mai distant.dar eu vreau sa ma pot angaja,sa am grija de copil,de noi fara alte stresuri pe cap.mentionez k maica-sa e foarte cicalitoare,stresanta si rea.astept sfaturi!


Buna seara,doamna!
Buna intrebarea pe care ne-ai si ti-ai pus-o deschizand acest topic!
Tanara doamna,in momentul in care te-ai casatorit,presupunand ca stiai ,deja,de problemele fizice pe care le are soacra ta,ai acceptat si aceste neajunsuri,probleme care sunt inevitabile,la un moment dat,in viata unei familii.Tu,mai mult ca sigur ,sperai ca aceste responsabilitati sa nu te ajunga,sperand as fie preluate doar de cumnatul tau.Uite ca,socoteal de acsa nu se potriveste cu cea din targ!Ce poti sa faci?
Tu esti tanara,impreuna cu sotul tau,mai batran si cu relatii filiale puternice si normale in conditiile in care mama sa este oarba,trebuie sa gasiti o cale de mijloc pentru a rezolva aceasta situatie.Daca aveti posibilitati financiare,cautati o doamna ,sunt atatea pensionare care cauta un loc de munca la familii interesate!pentru menajul si ingrijirea soacrei!Daca nu,poti sa iti sustii punctul vedere,conforma caruia ,tu trebuie sa ai grija de copil,caci nu este usor deloc, sa ai grija de o batrana nevazatoare!Nu cunosc relatiile din familia sotului tau!Exista un testament,vreo dorinta de a batranei in vederea ingrijirii,nu stiu prea multe in acest caz!?Nu ii poti impune sotului sa nu -si ingrijeasca mama,nu este moral,nici crestinesc,nici uman!Tu incearca sa-ti convingi sotul ca este mai bine sa gasiti o persoana calificata in ingrijirea nevazatorilor si in acelasi timp,gaseste-ti un loc de munca,astfel incat sa contribui si tu financiar la nevoile casei,iar copilul inscrieti-l la gradinita!Fii intelegatoare si nu te impotrivi sotului,caci nu vei reusi decat sa ajungeti la discutii fara rost.Este mama lui si nu ai ce sa faci prea mult!Pune-te in situatia inversa si gandeste-te cum este mai bine.Batranii ,in general,cand au si un asemenea handicap,devin irascibili ,sacaitori,rai,caci refuza sa-si accepte neputinta.Vei ajunge si tu batrana si nu stii cum va fi acel moment,sau vin si te intreb;"Daca mama ta ar avea aceeasi problema,cum ai proceda ?"
kudika414141
Postat pe 7 August 2011 20:19
De la: pickard, la data 2011-08-07 19:38:33
De la: kudika_ruxandra, la data 2011-08-07 17:24:08buna!am nevoie de un sfat.sunt casatorita de 3ani,suntem impreuna de 6ani.el are 50ani,eu28.avem un copil de 3ani am stat acasa pt a avea grija de copil,iar acum vreau sa imi gasesc un job.dar parca totul se naruie.fratele sotului meu a murit,el avea grija de mama lor iar ea este oarba si nu poate sta singura.sotul meu vrea sa o aduca la noi.i-am sugerat sa angajam o persoana care sa aiba grija de ea,eu nu pot fi infirmiera ei.am si copil,dar el in ultimul timp e tot mai suparat,k se gandeste ce sa faca cu ma-sa.a inceput sa nu imi mai vorbeasca,e tot mai distant.dar eu vreau sa ma pot angaja,sa am grija de copil,de noi fara alte stresuri pe cap.mentionez k maica-sa e foarte cicalitoare,stresanta si rea.astept sfaturi!


o sa stai cu doi mosi in casa
el 50, tu 28 cred ca e timpul sa ii dai goana si sotului e cam in etate tatza de tine


Dragostea nu are varsta, trebuie doar sa nu uitam sa fim oameni.
Cand te casatoresti, o faci si la rau... nu numai la bine.
_vio_
Postat pe 7 August 2011 20:22
Uite ca eu nu sunt de acord cu ce s-a spus mai sus; nu esti obligata sa devii infirmiera soacrei. Poate ma insel dar daca e nevazatoare nu are dreptul la un insotitor? Sa se ocupe altcineva de ea, ca tu nu te-ai maritat sa ingrijesti batrane. Iar sotul daca nu e de acord, s-o ingrijeasca el personal. Tu ai dreptul sa-ti faci o cariera si sa vezi de copil. Ia uite ma la el, dupa ce ca-i batran mai face si mofturi. Sa zica merci ca-i mirosi basinile lui
ilumax_76
Postat pe 7 August 2011 20:27
De la: ilumax_76, la data 2011-08-07 20:27:40Uite ca eu nu sunt de acord cu ce s-a spus mai sus; nu esti obligata sa devii infirmiera soacrei. Poate ma insel dar daca e nevazatoare nu are dreptul la un insotitor? Sa se ocupe altcineva de ea, ca tu nu te-ai maritat sa ingrijesti batrane. Iar sotul daca nu e de acord, s-o ingrijeasca el personal. Tu ai dreptul sa-ti faci o cariera si sa vezi de copil. Ia uite ma la el, dupa ce ca-i batran mai face si mofturi. Sa zica merci ca-i mirosi basinile lui


si eu sunt de parere ca nu e bine sa stai cu nimeni.si eu am pe soacra-mea in intretinerea mea dar i-am dat o garsoniera unde sta singura aici aproape.eu nu as suporta nici sa ma asez pe wc-ul unde ar sta ea
pickard
Postat pe 7 August 2011 20:43
De la: ilumax_76, la data 2011-08-07 20:27:40Uite ca eu nu sunt de acord cu ce s-a spus mai sus; nu esti obligata sa devii infirmiera soacrei. Poate ma insel dar daca e nevazatoare nu are dreptul la un insotitor? Sa se ocupe altcineva de ea, ca tu nu te-ai maritat sa ingrijesti batrane. Iar sotul daca nu e de acord, s-o ingrijeasca el personal. Tu ai dreptul sa-ti faci o cariera si sa vezi de copil. Ia uite ma la el, dupa ce ca-i batran mai face si mofturi. Sa zica merci ca-i mirosi basinile lui


Total de acord cu tine.Nu mai baga romanele in seama.
Tzuc, fata.
doi_ochi_caprui
Postat pe 8 August 2011 13:03
cand m-am casatorit ea vedea,si-a pierdut vederea pe parcurs.apartamentul unde statea cu,cumnatul meu ea il cumparase pe numele cumnatului,nu a contat ca avea doi baieti iar acum ca ne-am facut o casa a noastra ne trezim cu baba pe cap.care toata ziua s-ar certa si nu i convine nimic.azi tipa copilul si baba i zice taci din gura ca te plesnesc.asa se vorbeste cu un nepot?imi dau seama cum va fi mai incolo.daca parintii mei ar trece printr-o situatie asemanatoare as angaja o femeie sa aiba grija de ei.nu ma pot resemna la o viata asa grea,alaturi de soacra mea.
kudika_ruxandra
Postat pe 8 August 2011 18:24
De la: kudika_ruxandra, la data 2011-08-08 18:24:58cand m-am casatorit ea vedea,si-a pierdut vederea pe parcurs.apartamentul unde statea cu,cumnatul meu ea il cumparase pe numele cumnatului,nu a contat ca avea doi baieti iar acum ca ne-am facut o casa a noastra ne trezim cu baba pe cap.care toata ziua s-ar certa si nu i convine nimic.azi tipa copilul si baba i zice taci din gura ca te plesnesc.asa se vorbeste cu un nepot?imi dau seama cum va fi mai incolo.daca parintii mei ar trece printr-o situatie asemanatoare as angaja o femeie sa aiba grija de ei.nu ma pot resemna la o viata asa grea,alaturi de soacra mea.

ok,poate si soacra ta e putin cam rea..insa mi se pare ca si tu ai ceva rautate in tine....
steffy91
Postat pe 8 August 2011 18:26
De la: kudika_ruxandra, la data 2011-08-08 18:24:58cand m-am casatorit ea vedea,si-a pierdut vederea pe parcurs.apartamentul unde statea cu,cumnatul meu ea il cumparase pe numele cumnatului,nu a contat ca avea doi baieti iar acum ca ne-am facut o casa a noastra ne trezim cu baba pe cap.care toata ziua s-ar certa si nu i convine nimic.azi tipa copilul si baba i zice taci din gura ca te plesnesc.asa se vorbeste cu un nepot?imi dau seama cum va fi mai incolo.daca parintii mei ar trece printr-o situatie asemanatoare as angaja o femeie sa aiba grija de ei.nu ma pot resemna la o viata asa grea,alaturi de soacra mea.


ia si tu o mutra acra si zburleste-te la batranul tau sot zii ca daca nu renunta la idee o sa doarma cu hoaska de ma-sa
pickard
Postat pe 8 August 2011 18:35
De la: pickard, la data 2011-08-08 18:35:23
De la: kudika_ruxandra, la data 2011-08-08 18:24:58cand m-am casatorit ea vedea,si-a pierdut vederea pe parcurs.apartamentul unde statea cu,cumnatul meu ea il cumparase pe numele cumnatului,nu a contat ca avea doi baieti iar acum ca ne-am facut o casa a noastra ne trezim cu baba pe cap.care toata ziua s-ar certa si nu i convine nimic.azi tipa copilul si baba i zice taci din gura ca te plesnesc.asa se vorbeste cu un nepot?imi dau seama cum va fi mai incolo.daca parintii mei ar trece printr-o situatie asemanatoare as angaja o femeie sa aiba grija de ei.nu ma pot resemna la o viata asa grea,alaturi de soacra mea.


ia si tu o mutra acra si zburleste-te la batranul tau sot zii ca daca nu renunta la idee o sa doarma cu hoaska de ma-sa
I
Primo, diferentza de varsta intre sotzi, nu face din barbatul de 50 de ani unul batran, stiu exact ce spun!
Secundo, lasam la o parte discomfortul. de a locui cu o persoana lipsita de vedere si batrana, aranjamentele de convietzuire si succesiune fusesera facute si nu va includeau. Daca fratele ce locuia cu soacra, I-a luat-o inainte, sa preia obligatia familia lui, caci au ramas cu locuinta...daca el era solo, vindeti apart., ofera-i o camera la parter si angajeaza o infirmiera de zi. Astfel compromisul il faceti amandoi... dar va vedeti de planurile ce le aveati inainte de eveniment... Faptul ca soacra e dificila se mai atenueaza, ca mergi la servici, ai grija de copil, de casa...nu prea ai timp de ea... Eu asa as face daca mi-as iubi sotul si as vrea sa nu stric armonia dintre noi....
mobilemaimai_no1
Postat pe 17 August 2011 14:28
De la: steffy91, la data 2011-08-08 18:26:57
De la: kudika_ruxandra, la data 2011-08-08 18:24:58cand m-am casatorit ea vedea,si-a pierdut vederea pe parcurs.apartamentul unde statea cu,cumnatul meu ea il cumparase pe numele cumnatului,nu a contat ca avea doi baieti iar acum ca ne-am facut o casa a noastra ne trezim cu baba pe cap.care toata ziua s-ar certa si nu i convine nimic.azi tipa copilul si baba i zice taci din gura ca te plesnesc.asa se vorbeste cu un nepot?imi dau seama cum va fi mai incolo.daca parintii mei ar trece printr-o situatie asemanatoare as angaja o femeie sa aiba grija de ei.nu ma pot resemna la o viata asa grea,alaturi de soacra mea.

ok,poate si soacra ta e putin cam rea..insa mi se pare ca si tu ai ceva rautate in tine....


Stefy, tu daca erai in locul ei, ce ai fi facut? Sa nu-mi zici ca ti-ai primi soacra cu bratele deschise ca nu te cred.
Nu e obligata sa raneasca o pers. care n-o agreeaza.
Sunt curioasa daca era vb de mama ei(Doamne fereste) ce ar fi zis sotul.
In fine, nu s-a maritat cu mama lui, si nu-i obligata in nici un fel sa aibe grija de batrana.Daca nu vrea, nu inseamna ca rea.
Nici nu ma gandesc cum e sa stai cu o hoasca batrana, care mai baga si strambe.
doi_ochi_caprui
Postat pe 17 August 2011 15:13
Sa-i cumpere un bilet decat dus in China? Da cred ca ar fi bine sa-l trimita si pe tanarul ei pensionar tot cu ma-sa
Barbie30_
Postat pe 17 August 2011 15:20
de ce sunte-ti rai cu fata ,ce daca sotul ei are 50 de ani conteaza doar ca se iubesc si si-au intemeiat o familie.Acuma revenind la povestea cu soacra eu sincera sa fiu sunt de parere ca femeia aia nu merita sa fie jignita sau scoasa afara in drum.Stabileste tu regulile in casa ta si explica-i frumos ca nu-ti place sa vorbeasca urat cu copilul tau sau cu tine.
Si eu am o soacra (nu pot spune ca o ador) dar intre noi exista respect si limite pe care le-am stabilit de la bun inceput.Eu o respect in primul rand ca mama(este mama sotului meu) si in al doilea rand ca femeie.
piscolino
Postat pe 17 August 2011 15:38
De la: piscolino, la data 2011-08-17 15:38:29de ce sunte-ti rai cu fata ,ce daca sotul ei are 50 de ani conteaza doar ca se iubesc si si-au intemeiat o familie.Acuma revenind la povestea cu soacra eu sincera sa fiu sunt de parere ca femeia aia nu merita sa fie jignita sau scoasa afara in drum.Stabileste tu regulile in casa ta si explica-i frumos ca nu-ti place sa vorbeasca urat cu copilul tau sau cu tine.
Si eu am o soacra (nu pot spune ca o ador) dar intre noi exista respect si limite pe care le-am stabilit de la bun inceput.Eu o respect in primul rand ca mama(este mama sotului meu) si in al doilea rand ca femeie.


Se iubesc maxim,stim....cunoastem asta....Probabil de atata iubire nu se mai inteleg,nu?
Barbie30_
Postat pe 17 August 2011 15:46
Draga mea,am citit mesatul tau prin care ceri practic ajutor.Iata parerea mea:te rog sa-l lamuresti pe sotul tau ,ca aducandu-si mama la voi ,va incarcati toti cu energie negativa si va distrugeti familia. Sa nu accepti nici in ruptul capului sa devii servitoarea soacrei...Mai bine angajati pe cineva strain care sa aiba grija de ea si urmeaza-ti drumul in viata,adica sa-ti gasesti de lucru,pt ca in ziua de azi o femeie tb sa fie activa,altfel imbatraneste ,inainte de vreme, Mama lui si-a trait viata ,asa ca n-are voie sa dispuna de linistea si fericirea voastra.Nici nu-ti poti imagina cat rau poate aduce cu ea in casa voastra...Pe primul loc esti tu,copilul,apoi sotul,iar soacra sa-si vada de drumul crucii si s-o duca fara vaicareli ca totul ii este dat de cel de sus.Poti sa propui internarea la un camin de batrani,unde va avea si anturaj...si se va simti mai bine...Sper sa fii destul de convingatoare...in caz contrar ii poti propune sa aleaga intre tine si maica-sa...Iti doresc numai bine Gina.
kudika323092
Postat pe 17 August 2011 16:24
si ca sa-ti mai descretesti fruntea de la atatea probleme cu mama soacra:
-Soacra draga ,cat timp stai pe la noi?
-Atata timp cat ma simt bine primita!
-Vai dar nici la o cafea nu stai?
piscolino
Postat pe 19 August 2011 15:18
draga mea,referitor la problema ta/ initial nu o putem numi problema,schimba rolurile si situatia daca ai ceva pt sotu-l tau ar trebui sa o respecti si pe soacra,datorita ei ai un sot,cu atat mai rau mai este si oarba,oare nu ai frica lui D/zeu? anticipeaza viitoru-l tau daca ai fi in situatia ei? nu ar trebui sa-ti mai pui intrebarea/de ce are atitudinea nedorita fata de tine? reflecteaza si fi mai blanda
kudika045776
Postat pe 20 August 2011 10:01
gresit raspuns
kudika045776
Postat pe 20 August 2011 10:03
DACA ERA MAICATA ? VEZI??? NORMAL CA E SUPARAT PT CA-L DOARE CA E MAMA LUI!!!PE TINE NU TE AR DUREA DACA ERA MAMA TA??? ESTI REA!! TREBUIE SA AI RABDARE CU BATRINII. AI GRIJA CA O SA FII SI TU SOACRA SI DUMNEZEU TE VA RASPLATI LA FEL CUM PROCEDEZI SI TU.
kudika139586
Postat pe 22 August 2011 23:21
De la: kudika_ruxandra, la data 2011-08-07 17:24:08buna!am nevoie de un sfat.sunt casatorita de 3ani,suntem impreuna de 6ani.el are 50ani,eu28.avem un copil de 3ani am stat acasa pt a avea grija de copil,iar acum vreau sa imi gasesc un job.dar parca totul se naruie.fratele sotului meu a murit,el avea grija de mama lor iar ea este oarba si nu poate sta singura.sotul meu vrea sa o aduca la noi.i-am sugerat sa angajam o persoana care sa aiba grija de ea,eu nu pot fi infirmiera ei.am si copil,dar el in ultimul timp e tot mai suparat,k se gandeste ce sa faca cu ma-sa.a inceput sa nu imi mai vorbeasca,e tot mai distant.dar eu vreau sa ma pot angaja,sa am grija de copil,de noi fara alte stresuri pe cap.mentionez k maica-sa e foarte cicalitoare,stresanta si rea.astept sfaturi!

Eu spun asa...parerea mea... SA ANGAJATI O PERSOANA CARE SA AIBE GRIJA DE MAMA SOACRA 24 DIN 24 !...sant destule persoane care vor face asta!!! Tu sa ti vezi de copil si servici, ca si tu o sa ai nevoie de o pensie ...cand vei fi la varsta soacrei tale... si scumpul tau sotior, daca te iubeste...asa cum ti a jurat in fata altarului PANA LA MOARTE... ISI VEDE DE FAMILIE si ...nu l opreste nimeni sa mearga zilnic la mamica lui sa o viziteze.
Ca acuma EL ARE FAMILIE ...si nu si poate abandona familia PTR NIMENI !
DATORIA FATA DE PARINTI SI O POATE FACE SI PASTRANDU SI FAMILIA !
SCUMPA TA SOACRA, e normal din cauza bolii sa fie asa, dar ...POATE...ea mai traieste 5...10 ani! Voi ce faceti?
Sotul tau vrea sa intrati si voi in pamant.. dupa fratele lui inaintea lu' soacra ta?
Angajand o infirmiera, ar fi si ea LINISTITA si ati fi si voi o familie fericita !
NU MI O LUA N NUME DE RAU, ASTA E REALITATEA, ASA AS FACE EU...TU NE AI CERUT UN SFAT!
GANDESTE TE CA POATE NU TE AI INTELEGE CU MAMA TA, AR MAI FI DISCUTII, DARE MI TE CU UN STRAIN!
SANATATEA TA E IMPORTANTA!!! PTR TINE ...SI MAI ALES PTR COPILUL TAU !..SI FAMILIA TA !
lilyy_grace
Postat pe 23 August 2011 23:09
De la: steffy91, la data 2011-08-08 18:26:57
De la: kudika_ruxandra, la data 2011-08-08 18:24:58cand m-am casatorit ea vedea,si-a pierdut vederea pe parcurs.apartamentul unde statea cu,cumnatul meu ea il cumparase pe numele cumnatului,nu a contat ca avea doi baieti iar acum ca ne-am facut o casa a noastra ne trezim cu baba pe cap.care toata ziua s-ar certa si nu i convine nimic.azi tipa copilul si baba i zice taci din gura ca te plesnesc.asa se vorbeste cu un nepot?imi dau seama cum va fi mai incolo.daca parintii mei ar trece printr-o situatie asemanatoare as angaja o femeie sa aiba grija de ei.nu ma pot resemna la o viata asa grea,alaturi de soacra mea.

ok,poate si soacra ta e putin cam rea..insa mi se pare ca si tu ai ceva rautate in tine....

IA STAI TU CU SOACRA TA ! SI BOLNAVA ! SA DEA DUMNEZEU SA AI ASA O SOARTA!!! CA SA NU MAI VORBESTI DE NIMENI !!! SAU TU VEI FI MAMA RANITILOR ? TE BAGI SI TU IN SEAMA ...
lilyy_grace
Postat pe 23 August 2011 23:24
De la: maimai_no11, la data 2011-08-17 14:28:22
De la: pickard, la data 2011-08-08 18:35:23
De la: kudika_ruxandra, la data 2011-08-08 18:24:58cand m-am casatorit ea vedea,si-a pierdut vederea pe parcurs.apartamentul unde statea cu,cumnatul meu ea il cumparase pe numele cumnatului,nu a contat ca avea doi baieti iar acum ca ne-am facut o casa a noastra ne trezim cu baba pe cap.care toata ziua s-ar certa si nu i convine nimic.azi tipa copilul si baba i zice taci din gura ca te plesnesc.asa se vorbeste cu un nepot?imi dau seama cum va fi mai incolo.daca parintii mei ar trece printr-o situatie asemanatoare as angaja o femeie sa aiba grija de ei.nu ma pot resemna la o viata asa grea,alaturi de soacra mea.


ia si tu o mutra acra si zburleste-te la batranul tau sot zii ca daca nu renunta la idee o sa doarma cu hoaska de ma-sa
I
Primo, diferentza de varsta intre sotzi, nu face din barbatul de 50 de ani unul batran, stiu exact ce spun!
Secundo, lasam la o parte discomfortul. de a locui cu o persoana lipsita de vedere si batrana, aranjamentele de convietzuire si succesiune fusesera facute si nu va includeau. Daca fratele ce locuia cu soacra, I-a luat-o inainte, sa preia obligatia familia lui, caci au ramas cu locuinta...daca el era solo, vindeti apart., ofera-i o camera la parter si angajeaza o infirmiera de zi. Astfel compromisul il faceti amandoi... dar va vedeti de planurile ce le aveati inainte de eveniment... Faptul ca soacra e dificila se mai atenueaza, ca mergi la servici, ai grija de copil, de casa...nu prea ai timp de ea... Eu asa as face daca mi-as iubi sotul si as vrea sa nu stric armonia dintre noi....

DA, EU CRED CA E BINE PTR TOTI ! CU BANII DE PE APARTAMENT PLATI PTR EA INFIRMIERA...CAT V A FI SA TRAIASCA... SI BASTA !
lilyy_grace
Postat pe 23 August 2011 23:28
De la: kudika139586, la data 2011-08-22 23:21:14DACA ERA MAICATA ? VEZI??? NORMAL CA E SUPARAT PT CA-L DOARE CA E MAMA LUI!!!PE TINE NU TE AR DUREA DACA ERA MAMA TA??? ESTI REA!! TREBUIE SA AI RABDARE CU BATRINII. AI GRIJA CA O SA FII SI TU SOACRA SI DUMNEZEU TE VA RASPLATI LA FEL CUM PROCEDEZI SI TU.

ha ha ha ! DAR CE EA S A MARITAT CU BATRANA?
E CUMVA INFIRMIERA SI NOI NU STIM???
GINA, NU NE AI PRECIZAT...LUCREZI CUMVA LA UN AZIL??? FI DRAGA BLANDA CU BATRANII !!!
lilyy_grace
Postat pe 23 August 2011 23:36
De la: lilyy_grace, la data 2011-08-23 23:36:35
De la: kudika139586, la data 2011-08-22 23:21:14DACA ERA MAICATA ? VEZI??? NORMAL CA E SUPARAT PT CA-L DOARE CA E MAMA LUI!!!PE TINE NU TE AR DUREA DACA ERA MAMA TA??? ESTI REA!! TREBUIE SA AI RABDARE CU BATRINII. AI GRIJA CA O SA FII SI TU SOACRA SI DUMNEZEU TE VA RASPLATI LA FEL CUM PROCEDEZI SI TU.

ha ha ha ! DAR CE EA S A MARITAT CU BATRANA?
E CUMVA INFIRMIERA SI NOI NU STIM???
GINA, NU NE AI PRECIZAT...LUCREZI CUMVA LA UN AZIL??? FI DRAGA BLANDA CU BATRANII !!!

DACA TOT E IN CUNOSTINTA DE CAUZA, CRED CA D NA E BLANDA CU BATRANII...POATE ISI CAUTA DE LUCRU SI CU ASTA AI REZOLVAT PROBLEMA CU MAMA SOACRA ! EA .. VAD .. CA ARE CUNOSTINTE DESPRE CUM TREBUIE SA SE POARTE CU BATRANII, CE MAI STAI C O N T A C T E A Z O !!!
lilyy_grace
Postat pe 23 August 2011 23:45
BUNA EU ZIC SA ANGAJEZI PE CINEVA PENTRU COPIL SI PENTRU MAMA LUI SI SA O LUATI ACASA.ESTE CICALITOARE ASTA ESTE NU VREA RAUL NIMANUI IGNORA SI TRECI MAI DEPARTE AI SA VEZI CA O SA FIE BINE PENTRU TOTI ESTE MAMA LUI SI LA URMA URMEI VA PUTETI AJUTA SUNTETI O FAMILIE CE DUMNEZEU.AI NEVOIE DE UN SFAT TI-IL POATE DA SI SPRE NOROCUL TAU ACEL SFAT NU COSTA GANDESTETE SI VEZI CUM REZOLVI PROBLEMA
cappy85
Postat pe 24 August 2011 01:26
Mã roagã soacra, permanent,
Sã-i fac în curte monument.
N-ar fi mai bine-n vie, oare,
Cã tot n-avem… sperietoare?(Ion Ciobanu)

broscoiu
Postat pe 24 August 2011 09:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
actele masini in italia 5 De la: cocutza74 25 Ianuarie 2012 13:25
Copilaria 12 De la: battleofwits 8 Februarie 2011 15:58
concurs 2 De la: kudika438159 20 Septembrie 2011 07:28
Fotograifii si comentarii indecente pe un site despre constructii.... 2 De la: giros 4 August 2009 21:04
O parere va rog 17 De la: kudika393594 22 Iunie 2011 13:04