Setari Cookie-uri

cine imi spune si mie un tratament bun pentru par????

cine imi spune si mie un tratament pentru par....imi cade f tare parul...si vreau sa imi recomandati ceva daca ati folosit va rog frumos
yass_mina
Postat pe 15 August 2011 10:46
3 linguri ulei de ricin + 3 linguri miere + 10 pic.vitamina A. Stai cu aceasta masca pe par 40- 45 min.
Eu asta folosesc...
_vio_
Postat pe 15 August 2011 10:54
De la: _vio_, la data 2011-08-15 10:54:063 linguri ulei de ricin + 3 linguri miere + 10 pic.vitamina A. Stai cu aceasta masca pe par 40- 45 min.
Eu asta folosesc...



e prea mult 3linguri de ulei de ricin - ma mir ca nu-ti murdareste parul dand senzatia de uns.


eu folosesc 2 galbenusuri de ou,1 lingurita ulei de ricin,3 picaturi de vit A (e prea mult 10), si 1 lingurita din balsamul de par. are efecte benefice pentru par si in plus e si recomandat. eu am auzit de-acest tratament cand medicul de fam i l-a recomandat fratelui meu!
adde18
Postat pe 15 August 2011 11:45
multumesc de reteta.....am sa incerc sa fac....petru ca imi cade f tare
yass_mina
Postat pe 15 August 2011 11:51
o sa fie bine daca folosesti tratamentul acesta de 2ori pe saptamana. o sa-ti intareasca firul de par si o sa-ti regenereza podoaba capilara.


mult succes!
adde18
Postat pe 15 August 2011 11:53
De la: adde18, la data 2011-08-15 11:45:43
De la: _vio_, la data 2011-08-15 10:54:063 linguri ulei de ricin + 3 linguri miere + 10 pic.vitamina A. Stai cu aceasta masca pe par 40- 45 min.
Eu asta folosesc...



e prea mult 3linguri de ulei de ricin - ma mir ca nu-ti murdareste parul dand senzatia de uns.


eu folosesc 2 galbenusuri de ou,1 lingurita ulei de ricin,3 picaturi de vit A (e prea mult 10), si 1 lingurita din balsamul de par. are efecte benefice pentru par si in plus e si recomandat. eu am auzit de-acest tratament cand medicul de fam i l-a recomandat fratelui meu!


Nu este mult, am parul foarte lung si des.... Il spal apoi foarte bine cu apa calduta, nu calda.
O sa incerc si eu masca ta. Cu siguranta rau are ce sa faca
_vio_
Postat pe 15 August 2011 17:28
cauta in farmaciile naturiste Chelstop (sapun + solutie) e f bun impotriva caderii parului :)
mitsumi_ibm
Postat pe 16 August 2011 17:53
Exista la farmacii solutia ALOPEXY costa in jur de 40 de ron trebuie sa te frectionezi zilnic 2-3 min pe cap.nu trebuie sa te speli nici inainte nici dupa e buna practica si are si rezultate bune . Urmeaza instructiunile produsului si va fi mai bine pt parul tau .
kudika421079OLI
Postat pe 20 August 2011 19:41
Mai incearca si urmatoarea masca:drojdie-cit o nuca,un galbenus,1lingurita ricin,5-6 pic.tinctura de propolis,1 lingurita miere si zeama de la un morcov.Stai 1 ora cu o casca si spala-te cu Alpecine C1(din farmacie).mult succes!
kudika068119
Postat pe 20 August 2011 23:33
buna sa fie!ziua.orice ai folosi pt par ,pt regenerarea lui,sa stii ca principala cauza a caderii vine din interior,din deficit de vitamine dar mai ales di cauza stresului.sfatul meu -venit de propria mi experienta-este sa mergi pe "dublu"adica viamine -special minerale-in interior si mascute naturale aplicate in exterior.vitamine vei gasi in magazinele naturiste:polen,spirulina cu catina de la firma hofigal,calciu cu coral de la vita ctristal,etc iar pt exterior poti alege tot din plafaruri :exista la firma steaua divina un amestec gata facut din ricin+petrol{daca iti amintesti de pe la bunicica ne mai dadeau cu gazul ala pe cap;sau amesteca tu uleiut de masline presat la rece cu galbenus ,cu miere,cu ce ai la indemana.dupa ce aplici mascuta masand bine si radacina par,acopera cu o punga de plastic si "uit o acolo"cat mai mult apoi te speli bine si ,gata.sigur vei fi multumita.eu fac asta saptamanal de cativa ani .deci,neaparat produse din magazine naturiste .succes si o zi minunata sa ai!
kudika310339
Postat pe 21 August 2011 09:57
FATI CIT MAI MULT CEAI DIN RADACINA DE URZICA!!!SI DUPA SPALARE LIMPEZESTETE CU APA UNDE AI FIERT RADACINA DE URZICA BINE SPALATA,SI MASEAZA BINE RADACINA PARULUI.FACI ASTA CAM DE 3 ORI PE SAPTAMINA ,PINA NU MAI GASESTI RADACINA DE URZICA,CA VINE IARNA.AI SA VEZI CA PINA LA PRIMAVARA,TOATE FIRELE CARE TIAU CAZUT VOR DA DI NOU.POATE ITI PICA SI DE LA STRESDAR E BINE SA INCERCI.
Titanika
Postat pe 21 August 2011 10:01
Sunt convinsa ca toate retetele de mai sus sunt bune, dar de obicei trebuie sa cautam cauza caderii parului. Adica stresul, oboseala, lipsa unor vitamine si minerale. Acestea trebuiesc tratate inainte de tratamentele de mai sus. Rezultatele vor fi spectaculoase. Succes.
kudika407198
Postat pe 21 August 2011 10:18
Ca sa fii tratat corect prin cel mai bun si puternic program-tratament de aceasta grava problema, care ne.a afectat pe toti, am nevoie de un e.mail unde sa primesti intreaga informatie!
Avem de a face cu cel mai mare dezastru radioactiv din istoria acestei planete!
Pentru inceput citeste te rog cele din link-urile de mai jos:
0. Veste foarte proasta: http://acpunctura.forumgratuit.ro/t1315-norul-radioactiv-contine-plutoniu ;
1. Extrem de important, sms scris de Stefan, 27.03.2011: http://acpunctura.forumgratuit.ro/t1354-de-10-milioane-de-ori-radioactivitate-mai-mult-decat-normal-la-fukushima?highlight=infectii+provocate+de+radioactivitate;
2. Poluarea radioactiva: http://www.freewebs.com/starchoicesrl/poluareradioactiva.htm
Si dedicatia muzicala speciala for today, este : Cristina Aquilera: por siempre tu, si Anastacia: You.ll never be alone!
kudika418429
Postat pe 21 August 2011 11:42
si eu m-am confruntat cu aceasta situatie pana am aflat de urmatoarea reteta:
Mod de aplicare: inainte de baie se uda parul foarte bine, se sterge si se maseaza cu aceasta compozitie, insistandu-se 2-3 minute la varfuri. Apoi se strange parul si se acopera cu ceva (casca sau prosop), lasand solutia sa patrunda timp de 30 - 60 de minute. Apoi se clateste si se spala parul in mod normal. Compozitia se aplica la fiecare spalare timp de cel putin o luna, pentru a se vedea efectele ei. Mult succes!
biro_vera_yahoo_com
Postat pe 21 August 2011 12:53
si care anume e "urmatoarea reteta" asta ? ca modul de aplicare l-am citit
simo_angie
Postat pe 21 August 2011 13:13
Lotiune regeneranta cu petroleum Gerovital Plant Tratament-este fooarte buna
kudika100994
Postat pe 21 August 2011 13:59
o lingura ulei de ricin,,o lingura de rom(acela ieftin romanesc), un galbenus de ou si o fiola GEROVITAL H3.....aplici la radacina parului, si stai 2- 3 ore,,,( sau chiar mai mult daca poti si ai timp)......apoi te speli....faci asta o data pe saptamana timp de 10 saptamani....eu am folosit acest tratament cu multi ani in urma si a dat rezultate.......
genario
Postat pe 21 August 2011 14:00
Incearca o schimbare de radicala a vietii pe Planeta Pamant ca OM,,,
Recomand in prima faza o alimentatie vegetala dupa Grupa Sanguina , fara produse animalice ( HOITURI = friptane ) 12 luni, pana ce trupul fizic isi revine, partial sau toatal imunitar. Depinde de tine ,,,
Parul sa fie tuns cat mai scurt, se pot folosi anumite produse naturale pentru spalare ( produse dupa Grupa Sanguina, sau dupa zodia-n care esti nascut), dar spalarea sa fie cat mai rara, deoarece trupul fizic se autovindeca singur, din momentul in care ii dati comanda, TU ca spirit.
Va aduc aminte cu toata dragostea,,, - NICI- UN Medicament de pe planeta asta na vindecat pe nimeni.
Vendecarea a aparut in momentul in care acel OM e convins ca se vindeca, deci doar Dumnezeul nostru Creator in colaborare cu Sufletul care cere ajutorul si cu Mama Pamant poate creea acea vindecare de care avem nevoie. Simplu
De o scoala a Rugaciunii ai nevoie sigur, deoarece Chakra Inimii lasa de dorit. Recomand un link care sa-l pui in practica aici - http://www.lucratorul-in-lumina.com/
Dumnezeul nostru creator sa va daruiasca dupa voia lui si vointa voastra o infinita iubire divina si dragoste viata pe Planeta Pamant alaturi de cei dragi fara limite.
healthy000378
Postat pe 21 August 2011 17:14
Te rog sa-mi spui ce probleme ai ?Iti cade parul ?Ai matreata ?...etc.

Te pot ajuta:0721 931695
kudika112955
Postat pe 21 August 2011 18:38
PERFECTIL este unica solutie pentru caderea parului. Se gaseste in farmacii si se ia in timpul mesei deoarece contine fier si luat fara mancare provoaca niste dureri groaznice de stomac.
allexxe
Postat pe 21 August 2011 22:22
gasesti la plafar sampon contra caderii parului de la firma favisan.sigur iti va fi de folos,si mie mi-a fost recomandat si a fost singurul lucru care m-a ajutat.trebuie sa-l folosesti cateva saptamani pana sa observi efectul,merita,incearca
kudika320324
Postat pe 21 August 2011 23:02
multumesc pentru sfaturile date dar imi spune si mie cineva Perfectil dupa consumarea celor 30 de pastile se face o pauza se continua cat timp???
violetzica
Postat pe 22 August 2011 11:03
gena...daca nu te ajuta....eu de exemplu am un par minunat toata lumea se mira de el...ma ajuta gena nu fac altceva decat sa ma spal cu sampon.......nici macar balsam nu folosesc......
amazing22
Postat pe 22 August 2011 11:39
BUNA. EU FOLOSESC GAZ. DE 3 ORI PE SAPTAMANA, DUPA FIECARE SPALARE LA CAP CU SAMPON SI DUPA CE TI-AI DAT CU BALSAM LA SFARSIT PUNE APA INTR-UN LIGHEAN SI O CESCUTA MICA DE GAZ. FRECI BINE SCALPUL LA RADACINA. DAK E DE MIROS NU-TI FACE PROBLEME, IL USUCI PARUL CU FOEHNUL SI DUPA SE DUCE MIROSUL. EU AM RECOMNDAT LA SALON DE COAFURA SI CHIAR MI-AU MULTUMIT PENTRU K SE CUNOASTE DIFERENTA. INTARESTE FIRUL DE PAR, NU MAI CADE SI E FFFFF BUN. INCEARCA PENTRU O LUNA SI TE ROG SA-MI SPUI. SUCCES.
FLORYT_A
Postat pe 22 August 2011 17:54
De la: yass_mina, la data 2011-08-15 10:46:20cine imi spune si mie un tratament pentru par....imi cade f tare parul...si vreau sa imi recomandati ceva daca ati folosit va rog frumos


dupa nastere, a inceput sa-mi cada parul. dar mai mult ca niciodata. asa ca, desi nu-mi placea ideea, mi-am facut curaj si , de doua ori pe sapt ma spal cu petrol. ud parul, apoi aplic pe par urmatoarea reteta: o lg de petrol, 3 lg de apa, o lg de rom si un galbenus de ou. las 2, 3 ore, apoi spal bine parul cu sampon. mi s-a parut destul de greu sa tot fac asta, mai ales ca mi se face putin rau de la mirosul de petrol, dar rabd, pentru ca am vazut ca nu-mi mai cade parul ca inainte de tratament. si daca ma tin, sunt sigura ca va fi mai bine.

am vazut ca cineva de aici a spus ca nu se mai spala pe par dupa ce aplica gazul. nu stiu, ma intreb, oare e mai bine sa-l las pe par fara sa-l mai spal? sau cum as suporta mirosul, pentru ca eu, desi ma spal bine dupa ce-l aplic, tot miroase vreo 2 zile. deci nu se poate sa nu se mai simta mirosul dupa ce nici nu mai clatesti.
friends_forever
Postat pe 23 August 2011 11:53
draga mea, caderea parului este o problema delicata si sunt mai multe cauze: hormonale, lipsa de vitamine, minerale din corp, oboseala, stres sau poate fi ceva ereditar. Eu ma confrunt cu aceasta problema de 8 ani insa din pacate la mine este ereditar si daca nu am grija sa urmez tot timpul un tratament bun, risc sa-l pierd de tot. Am facut fel si fel de analize si am fost la multi medici insa niciunul nu a putut sa ma ajute. Incearca un tratament naturist dintre cele recomandate, daca nu da rezultate, incerca solutii contra caderii parului de la farmacii (mie imi merge bine cu DERCOS de la VICHY sau GEROVITAL fiole contra caderii parului si regenerare) si daca totusi nici cu astea nu merge, mergi si fa-ti niste analize de sange. Tratamentul trebuie urmat atat exterior (diverse solutii contra caderii parului) cat si interior (cu medicamente - cele de la Walmark sunt unele dintre cele mai bune). Pentru un rezultat bun trebuie sa le iei impreuna. In fine, sunt multe de spus, eu am incercat aproape tot ce se putea. Daca ai intrebari, scrie-mi.
kudika418468
Postat pe 25 August 2011 00:06
vai, FLORYT, sa ma fereasca dumnezeu de reteta ta. cum poti posta asa ceva? aseara am incercat ceea ce ai spus tu si muream de usturime. vreau sa spun ca m-am spalat din nou pe cap, e imposibil sa dai cu gaz pe cap si apoi sa nu mai spali o data, chiar de-l amesteci cu apa! m-am spalat de trei ori pe cap, abia mi-a trecut usturimea, iar acum, la cateva ore bune de la spalare, imi miroase parul f f tare a gaz. nu spun ca reteta mea e cea mai buna, dar., parerea mea, tind sa cred ca e mai blanda si mai cred ca e foarte necesara spalarea pe cap dupa aplicarea gazului.
friends_forever
Postat pe 25 August 2011 11:20
De la: kudika418468, la data 2011-08-25 00:06:07draga mea, caderea parului este o problema delicata si sunt mai multe cauze: hormonale, lipsa de vitamine, minerale din corp, oboseala, stres sau poate fi ceva ereditar. Eu ma confrunt cu aceasta problema de 8 ani insa din pacate la mine este ereditar si daca nu am grija sa urmez tot timpul un tratament bun, risc sa-l pierd de tot. Am facut fel si fel de analize si am fost la multi medici insa niciunul nu a putut sa ma ajute. Incearca un tratament naturist dintre cele recomandate, daca nu da rezultate, incerca solutii contra caderii parului de la farmacii (mie imi merge bine cu DERCOS de la VICHY sau GEROVITAL fiole contra caderii parului si regenerare) si daca totusi nici cu astea nu merge, mergi si fa-ti niste analize de sange. Tratamentul trebuie urmat atat exterior (diverse solutii contra caderii parului) cat si interior (cu medicamente - cele de la Walmark sunt unele dintre cele mai bune). Pentru un rezultat bun trebuie sa le iei impreuna. In fine, sunt multe de spus, eu am incercat aproape tot ce se putea. Daca ai intrebari, scrie-mi.


ok, dar in ce stare este parul tau acum? sau cat de grav a fost la tine ?
friends_forever
Postat pe 25 August 2011 11:22
Cel mai bun tratament de par este: usturoi+ulei susan sau de masline.Se face o pasta ,asa ca maioneza,iti pui ceva pe cap si il lasi sa actioneze cate ore il suporti. Mi-a facut recomandat la coafor si este f bun insa trebuie sa suporti mirosul de usturoi...
ciresik
Postat pe 25 August 2011 12:12
acum imi este bine, nu-mi mai cade cu conditia sa fac tot timpul tratamentul cu fiolele de la vichy. Mie imi pica suvite de par si se vedea cu ochiul liber cum se rareste de la o saptaman la alta. Am avut un par foarte des si lung. Cand a inceput sa imi cada nu am dat importanta prea mare, am zis ca o fi din cauza oboselii, stresului si ca o sa-si revina, dar nu a fost asa. Din pacate la mine este ereditar si nu se poate face nimic decat sa urmez toata viata tratamente contra caderii parului. Poate tu nu ai aceeasi afectiune ca si mine de aceea ti-am recomandat un tratament pe care, daca nu ai avea afectiunea mea, ar da sigur rezultate. Am citit multe pareri pe forumuri, am fost la diversi medici pana am hotarat sa ma tratez singura si a fost mai bine. Mai am o reteta de la un medic pt o solutie preparata in farmacii. Mie mi-a mers cu ea cand am incerca-o, dar problema s-a agravat si am vrut ceva mai puternic. Daca vrei, o caut si ti-o dau
kudika418468
Postat pe 25 August 2011 20:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 10 De la: kudika104791 1 Decembrie 2010 15:45
buna 11 De la: kudika478624 26 Mai 2013 11:00
femeia-berbec/ barbat taur 14 De la: 27 Iulie 2013 13:40
buna 2 De la: yumalai 27 Decembrie 2009 16:33
relatie 9 De la: bestiutza_relouded 18 Aprilie 2009 12:14