Setari Cookie-uri

cine imi spune si mie un tratament bun pentru par????

buna, de unde se cumpara gazul??? si cu perfectilul nimic nu ma ajuta nimeni???
violetzica
Postat pe 25 August 2011 21:52
Un tratament bun este masca reparatoare intensiva in combinatie cu Biotina C plus cu avantajele:
Un supliment alimentar cu biotinã, vitamina C ºi colagen. Aceastã formulã exclusivã NUTRILITE conþine un numãr de ingrediente naturale care vã ajutã sã aveþi piele, pãr ºi unghii sãnãtoase. Nutrienþii din acest supliment alimentar sunt cei despre care cercetãrile au demonstrat cã întãresc pãrul ºi unghiile ºi conferã un aspect sãnãtos pielii.
Se vinde prin distributie directa.
Pt detalii, tel 0745346180-Sorina
sbaiceanu
Postat pe 26 August 2011 12:22
pentru regenerare ai incredere in GEROVITAL FIOLE le gasesti in farmacii sau mai ieftin pur si simplu ULEI DE MASLINE stai cu parul acoperit cca 30 min .
helgiugeorgeta
Postat pe 26 August 2011 18:03
incearca sa devi vegetariana.consuma multe lactate si legume bogate in vitamina B2.elimina stresul.
kudika317719
Postat pe 27 August 2011 19:50
De la: yass_mina, la data 2011-08-15 10:46:20cine imi spune si mie un tratament pentru par....imi cade f tare parul...si vreau sa imi recomandati ceva daca ati folosit va rog frumos

Iti spun eu : Il uzi din doua in doua zile, il dai cu var la baza, culegi buruienile din jurul lui, perele stricate le arunci, il cureti de viermi in fiecare toamna, iar iarna acoperi trunchiul cu ceolofan. In primii doi ani de rod culegi fructele inca de crude.
alegro6543
Postat pe 27 August 2011 21:46
Unde gasesc gaz, si eu am probleme cu parul . Mi s-a spus ca e pe baza de stress dar cred ca un tratament mi-ar face bine. Multumesc anticipat !
kudika196413
Postat pe 28 August 2011 08:02
poti folosi o crema verde de aloe vera de la forevar este f buna daca esti interesata te pot ajuta ca o achizitionezi este cam scumpa dar da rezultate f bune
kudika393835
Postat pe 28 August 2011 08:14
poti folosi o crema verde de aloe vera de la forevar este f buna daca esti interesata te pot ajuta ca o achizitionezi este cam scumpa dar da rezultate f bune
kudika393835
Postat pe 28 August 2011 08:14
poti folosi o crema verde de aloe vera de la forevar este f buna daca esti interesata te pot ajuta ca o achizitionezi este cam scumpa dar da rezultate f bune
kudika393835
Postat pe 28 August 2011 08:15
pai vitamona A se mai gaseste? Mie mi-au spus la farmacie ca nu se mai fabrica.
biri
Postat pe 28 August 2011 08:34
De la: biri, la data 2011-08-28 08:34:37pai vitamona A se mai gaseste? Mie mi-au spus la farmacie ca nu se mai fabrica.


Se gaseste, intreaba si la alta farmacie. Producator este Biofarm.
_vio_
Postat pe 28 August 2011 09:03
Bine inteles ca exita vitamina A precum si preparate speciale pentru Par si Piele care contin printre altele si vitamina A .
Daca doriti sa folositi local vit.A uleioasa si nu gasiti puteti cumpara Vitamina A uleioasa spargeti capsula si scurgeti uleiul din ea.
Dar eu va recomand per oral:Par ,piele si unghii=3/zi
Ser regenerator pentru par-se aplica de 2/sapt
Saptaminal- Masca regeneratoare din galbenus-ulei de masline-vitamina A-rom se amsteca bine pina se obtine o pasta omogena care se aplica pe radacina parului .se acopera cu plastic si se invelste capul intr-un prosop fierbinte sau se incalzeste 10 min cu feonul.Se spala cu un sampon regenerator .Pentru clatire folositi ceai de pelin cu zeama de la 1 lamiie in el.
Iti mai pot oferi si retete farmaceutice dar nu stiu daca se mai gasesc ingredientele prin farmacii.
carmen_natural
Postat pe 28 August 2011 10:57
Buna,
Am avut si eu o problema similara si am rezolvat-o cu ulei de argan, ulei de argan care are utilizari multiple. Il gasesti la magazinele de produse naturiste sa produse BIO.
pufi2010
Postat pe 30 August 2011 08:05
reteta mea e cea mai simpla cred,nu trebuie sa stai ore intregi cu masca pe cap.mergi la o farmacie naturista si cumperi urmatoarele:tinctura de mesteacan,tinctura de urzica,tinctura de ardei iute.la fiecare spalare folosesti 2 linguri din aceasta combinatie cu 2 linguri de apa si un galbenus,te speli ca si cu sampon,face chiar si spuma si pe urma limpezesti normal cu apa.la mine a avut efecte extraordinare foarte repede..si dak poti,incearca sa inlocuiesti samponul cu compozitia asta pt ca si samponul strica parul
kudika429717
Postat pe 5 Septembrie 2011 14:47
M-am confruntat si eu cu aceasta problema grava (as numi-o eu) si cu ajutorul lui Dumnezeu, am depasit-o. Am incercat toate tratamentele naturiste, insa nu dadeu rezultate spre disperarea mea.. Scoteam pumni intregi de par la spalat, pieptanat sau cand imi treceam mana prin el. Am mers fuga la dermatolog si el mi-a prescris alopexy, care ajuta, insa usuca parul prea tare. Dupa ce am oprit utilizarea lui (7 luni), parul imi cadea mai mult ca niciodata.. Analizele pe care trebuie sa le faci atunci cand parul cade foarte tare sunt: Feritina(fierul din organism), Sideremia (fierul din sange), Hemoleucograma, hormonii tiroidieni (TSH, T3, T4), hormonul DHEAS, testosteronul.. Daca acestea sunt in regula, cum au fost si la mine atunci iti recomand tartamentul pe care l-am facut eu. Spala-te cu Alpecin cu cofeina (dupa prima spalare am vazut diferenta), fa o cura cu Viaderm (in jur de 3 luni) si incearca tratamentul cu fiole de la Vichy (pentru o regenerare rapida). Pe mine astea m-au scos din necaz si multumesc lui Dumnezeu cand ma piaptan, dupa vreo 6 zile de la ultima spalare, imi cad in jur de 10/15 fire. Iti doresc un par frumos si sanatate!
charlotte_sucks
Postat pe 10 Septembrie 2011 18:30
aceasi prob am avut-o si eu si mi-am facut tratament cu ulei de masline,vitamina a solutie si ulei de ricin amestecate. i-ti dai pe par cu cateva ore inainte sa il speli. la mn a mers si chiar imi creste si mai repede decat in mod normal. Eu zic sa incerci k nu ai nimic de pierdut.
daniela_ella88
Postat pe 11 Septembrie 2011 12:52
De la: kudika317719, la data 2011-08-27 19:50:28incearca sa devi vegetariana.consuma multe lactate si legume bogate in vitamina B2.elimina stresul.


Asta am vrut si eu sa spun
Dupa decolorari intensive (de la negru albastrui la super blond) + stres (licenta, servici) a inceput sa-mi cada parul rau de tot. Am folosit masca cu ulei de ricin+ ulei d masline etc, dar dupa prima luna de cand sunt vegetariana si-a revenit singur, nici macar nu mai am nevoie de masca, doar pt hidratare.
Odata rezolvata problema in interior si fortificare exterioara isi revine
Miss_Stardust
Postat pe 11 Septembrie 2011 17:58
Iata cateva remedii pentru toate tipurile de par:
Pentru revitalizarea, stralucirea si supletea parului se foloseste infuzia din coaja de lamaie. Se taie marunt cojile de la 500 g lamai, se pun intr-un vas si se toarna peste ele 1,5 l apa clocotita. Se astupa vasul si se lasa 3 ore, dupa care se foloseste pentru clatirea parului proaspat spalat. Se bea zilnic o cana cu infuzie de schinduf pentru cresterea parului.
Carenta vitaminei B6, tratamentele chimice, bolile de piele, excesul de seboree pot determina caderea parului. Este importanta si recomandata o alimentatie bogata in uleiuri vegetale nerafinate, siliciu, vitamina E si B, sulf.
• Scalpul se maseaza cu ulei de masline sau cu ulei de ricin. Masajul se face cu 1-2 ore inainte de spalare si se acopera cu un prosop. Se spala cu sampon si se clateste cu apa calda in care s-au adaugat doua linguri cu zeama de lamaie sau otet. Tratamentul se repeta timp de doua saptamani.
• Se beau doua cani pe zi cu infuzie din radacina de brusture. Se pune cate o lingurita de planta maruntita la o cana de apa clocotita, se acopera si se lasa sa stea 10 minute. Se strecoara si se bea.
• Se maseaza scalpul cu alifie de propolis, zilnic, timp de 4-5 luni.
• Parul se clateste, cu infuzie de coada calului, masand scalpul. Se pun 3 linguri de planta maruntita la un litru de apa clocotita, se acopera vasul, se lasa sa stea 5-10 minute, apoi se strecoara si se foloseste.
• Se maseaza scalpul cu otet de mere, timp de o saptamana, de cateva ori pe zi.
Cateva remedii contra matretii:
• Se prepara si se aplica o masca din iaurt si zeama de lamaie. Se freaca bine doua linguri de iaurt cu doua lingurite de suc proaspat de lamaie, se aplica la radacina parului si se maseaza bine scalpul. Se acopera capul si dupa 30 de minute se spala parul cu sampon.
• Se clateste parul cu infuzie din frunze de nuc. Se pun 100 g frunze uscate, zdrobite, la 2 l de apa clocotita, se acopera vasul si se lasa 10 minute, dupa care se strecoara si se foloseste infuzia. Parul va capata o tenta bruna.
Cu siguranta multe dintre voi se ingrijoreaza de caderea parului sau de faptul ca el este tocit si lispit de luciu. Reteta recomandata de Raluca Gheorghe de la Salonul Stil preintampina aceste efecte, dar numai dupa o luna de tratament.
Cantitatile indicate in reteta sunt pentru un par mediu. In cazul in care aveti parul mai lung sau mai scurt, adaugati sau reduceti din cantitati. Pentru parul mediu sunt necesare: 6 linguri ulei masline, 5 linguri ulei ricin, 3-4 linguri vitamina A uleioasa, 4 fiole vitamina C si un galbenus de ou. Toate acestea (cu exceptia uleiului de masline si oului) se gasesc in farmacii. Reteta este impotriva caderii parului, regenerandu-l si vitaminizand firul de par.
Mod de aplicare: inainte de baie se uda parul foarte bine, se sterge si se maseaza cu aceasta compozitie, insistandu-se 2-3 minute la varfuri. Apoi se strange parul si se acopera cu ceva (casca sau prosop), lasand solutia sa patrunda timp de 30 - 60 de minute. Apoi se clateste si se spala parul in mod normal. Compozitia se aplica la fiecare spalare timp de cel putin o luna, pentru a se vedea efectele ei. Mult succes!

biro_vera_yahoo_com
Postat pe 11 Septembrie 2011 20:07
Te pot ajuta. Scrie-mi nr. de tel. pe email-ul lidioara957@y.c si vorbim.

Postat pe 12 Septembrie 2011 11:05
aseara imi facui o masca cu ulei de masline ulei de ricin zeama de lamaie galbenus de ou.de cand ma stiu fac asta. apoi la ultima clatire am pus putin gaz lampant in apa.am ditamai zulufii..dupa o perioada in care am crezut ca o sa raman cheala.mult succes



ps..gazul lampant il gasesti prin piete sau magazine cu feroniere,vopsele etc.
little_mermaid
Postat pe 12 Septembrie 2011 15:34
Cumpara FORCAPIL, sunt pastile, le iei asa cum scrie pe prospect, la mine au avut efect.

marcelinulus
Postat pe 12 Septembrie 2011 20:17
la un delmatolog ai fost? sa afli cauza inainte sa aplici tratamente minune.
roz5blue6lila7
Postat pe 14 Septembrie 2011 18:29
De la: roz5blue6lila7, la data 2011-09-14 18:29:46la un delmatolog ai fost? sa afli cauza inainte sa aplici tratamente minune.
nu cred ca a fost ..de vreme ce se plinge ,altfel ar fi rezolvat pana acum !
gabrielle_new
Postat pe 15 Septembrie 2011 10:12
da..si daca o fi fost si ii dadu revalid peste revalid....care la mine n a avut nici un efect...degeaba se duce..un dermatolog bun pt toata lumea cu toate problemele e si f greu de gasit.ce functioneaza la unul nu functioneaa la altul si tot asa....
little_mermaid
Postat pe 15 Septembrie 2011 10:25
eu amparul des cret si greu de descurcat cred ca de 7-8 ani folosesc produsele kallos sampon cu tratament de par sau sampon si balsam si nu am treaba .mai cade ca e natural sa cada o data de doua ori pe an si in rest se descurca usor, luceste ,nu fac pic de matreata.
kudika089896
Postat pe 16 Septembrie 2011 15:55
CRESCINA ANTI HAIR LOSS
Numeroase cauze pot afecta scalpul, diminuând irigarea sanguina a acestuia si încetinind activitatea celulara. Aceste fenomene, care sunt diferite la barbati si la femei, modifica echilibrul fiziologic al celor trei faze de viata ale firului de par si provoaca devitalizarea acestuia si, prin urmare, moartea sa precoce. Aceste situatii se manifesta foarte rapid, printr-o cadere neregulata a parului (sezoniera, anormala, dar redusa), abundenta sau foarte abundenta.
Caderea nu este incapacitatea foliculului de aproduce un nou fir de par, ci desprinderea unui fir de par existent din locasul sau, foliculul pilos.Din acest motiv,persoanele care sufera de caderea parului au nevoie de un ajutor imediat pentru a opri acest proces !
Noul preparat Crescina Hair Loss este o inovatie a firmei LABO pentru a combate rapid caderea parului.
Preparatele Crescina Anti-Hair Loss, în fiole, au fost formulate pentru parul care cade, în trei concentratii diferentiate: cadere initiala(moderata), cadere semnificativa si cadere severa.
Formula produsului Crescina Hair Loss este pe baza de:
 Acid aspartic, Hidroxiprolina si un activator enzimatic, pentru a elasticiza peretii foliculari si pentru a ancora bulbul de folicul
 Taurina – acest aminoacid determina o crestere a proliferarii celulelor tecii foliculare la nivelul coletului, ajutand la mentinerea bulbului in locasul sau, in interiorul foliculului
 Acidul azelaic, Piridoxina ( Vit.B6), Serenoa repens si Zinc, pentru a combate caderea de tip persistent si/sau cronic
NOUTATEA FORMULEI consta in introducerea a doua noi componente CLA Glutation + Calciu, pentru a potenta si a grabi actiunile anti-caderea parului, prin mecanisme de actiune similare si, prin urmare,sinergice, facand astfel mai puternica legatura dintre firul de par si folicul, stopand in mod mai eficient si mai rapid o cadere anormala sau precoce.
Tratamentul Crescina Anti-Hair Loss exista cu formule specifice pentru barbati si pentru femei, in formate de 12 fiole si 24 fiole
Principiile active ale preparatului Crescina Hair Loss Formula Noua in fiole,in dozaje diversificate, pentru cadere moderata, semnificativa sau severa, contribuie la stoparea rapida a caderii parului,care se datoreaza unor cauze diferite:
• Trecerea de la un anotimp la altul
• Stresul psiho-fizic
• Imbatranirea biologica si imbatranirea pielii
• Stresul cronic
• Dietele neechilibrate
• Evenimentele stresante neasteptate
• In plus, la femei,se adauga si tratamentele cosmetice agresive si factorii legati de transformarile naturale din viata femeii:post-partum,alaptare, etc
mamanikos
Postat pe 16 Septembrie 2011 16:44
Buna ziua! nu stiu daca ti-ai rezolvat problema caderii parului, dar eu totusi citind postarea ta astazi m-am gandit ca nu ar fi rau sa iti dau un articol pe care l-am primit de la un abonament pe care il am la "SFATUL MEDICULUI" ! Si inca un tratament pe care eu l-am facut este REVALIDUL. Am luat cate 6 capsule de trei ori pe zi timp de o luna de zile iar pe urma inca doua luni cate 3 capsule pe zi , fara nici o pauza. Este destul de costisitor dar a meritat. Crede-ma imi cadeau suvite intregi de par si eram disperata. Dar iata articolul : Care sunt avantajele uleiului de ricin pentru cresterea parului?

Uleiul de ricin folosit in mod regulat pe radacinile parului si scalp este util pentru:
- cresterea parului;
- ingrosarea firului de par care incepe sa se subtieze;
- prevenirea deteriorarii parului;
- tratarea parului uscat;
- stralucirea si hidratarea parului si scalpului;
- prevenirea scalpului uscat;
- imbunatatirea starii generale de sanatate;
- prevenirea despicarii varfurilor si cresterea parului. Cum se va folosi uleiul de ricin pentru prevenirea caderii parului?

Iata care este tehnica pentru aplicarea uleiului de ricin pe podoaba capilara, pas cu pas:
1. Cu varful degetelor se va aplica ulei de ricin la radacina firelor de par si pe scalp.
2. Se va distribui uleiul uniform prin masaj usor al scalpului.
3. Nu se va folosi ulei in exces pentru ca acesta va fi mai greu de indepartat si spalat de pe scalp.
4. Dupa aplicarea uleiului, parul se acopera cu o boneta din material plastic si se va inveli intr-un prosop.
5. Uleiul se va lasa sa actioneze aproximativ 15-20 de minute asupra parului sau chiar intreaga noapte.
6. Se va spala parul cu un sampon pana cand se elimina complet uleiul de ricin.
7. Se va repeta procedura o data pe saptamana timp de 6-8 saptamani pentu ca rezultatele sa fie vizibile.
In functie de preferinte, uleiul de ricin poate fi amestecat cu alte tipuri de uleiuri (de struguri) pentru a-l face mai putin consistent, iar mirosul mai placut. Igiena parului este esentiala
Ingrijirea si pastrarea igienei parului este una dintre strategiile cheie pentru stimularea cresterii parului. O dieta sanatoasa, utilizarea suplimentelor pentru par (care contin vitamine speciale in acest sens), somnul suficient si exercitiile fizice regulate contribuie la cresterea unui par lung, rezistent si puternic.
Mult succes!
nede_mar
Postat pe 16 Septembrie 2011 18:26
De la: yass_mina, la data 2011-08-15 10:46:20cine imi spune si mie un tratament pentru par....imi cade f tare parul...si vreau sa imi recomandati ceva daca ati folosit va rog frumos
lily2011
Postat pe 19 Septembrie 2011 09:19
eu am uncercat asa dupa ureche si mi-a cazut tot parul. boala se numeste alopecie. trebuiesc analize si in functie de rezultat medicatie. am fost la spitalul colentina. sanatate iti doresc
lily2011
Postat pe 19 Septembrie 2011 09:23
Sapun moale de la Hofigal si Chel stop, urmezi instructiunile de pe sticla.
In 2-3 saptamani o sa vezi rezultatele.
kudika439342
Postat pe 20 Septembrie 2011 10:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
compabilitate femeia gemeni -barbatul sagetator 12 De la: frumusica_incognito 22 Septembrie 2011 16:11
ce parere aveti despre o rel ea taur-el fecioara? 2 De la: just_heaven 28 Mai 2009 10:11
Cum vad eu criza financiara 84 De la: milica_albulescu 8 Iulie 2009 17:05
Despre femeia balanta 19 De la: yumy 14 August 2010 17:52
dar despre pesti si gemine ce puteti spune? 4 De la: marilenaionela 14 Martie 2009 18:58