Setari Cookie-uri

Artrostop este eficient pentru artroza?

Am dureli la incheietura soldului si genunchi (sa iau artrostop sau nu?)
AdrianaValentin
Postat pe 15 August 2011 12:13
De la: AdrianaValentin, la data 2011-08-15 12:13:50Am dureli la incheietura soldului si genunchi (sa iau artrostop sau nu?)

NU. sa te duci la medic...poate fi din alt motiv.
PRALEA_
Postat pe 15 August 2011 12:19
Bai am fost si a spus ca am artroza
AdrianaValentin
Postat pe 15 August 2011 16:21
Bai fata cat de proasta esti?Nici nu ar trebuii sa folosesti acest forum. .Daca se numeste ArtroStop este pentru artroza
AdrianaValentin
Postat pe 16 August 2011 19:53
in primul rand conteaza varsta pe care o ai. durerile pot fi din multe motive. daca ai fost la doctor, nu ai primit si un tratament? sau vrei ceva suplimentar?
din pacate, in cazul femeilor apar destul de repede aceste simptome, deoarece au ciclu menstrual si se pierd minerale si oligoelemente, au sarcini, apoi menopauza care le pune capac tuturor...
oricum, nu glumi cu aceste suferinte, iti spun din proprie experienta ca este foarte neplacut.

in orice caz, poti citi prospectul si se pare ca este supliment alimentar. deci, poti rezolva fie intreband doctorul la care ai fost - ar tb. sa fie un reumatolog, sau te convingi singura.

mult succes! ai grija de tine, este cel mai important. nimeni nu iti da din sanatatea lui; poate cateva cuvinte jignitoare, in schimb...

imi pare rau pentru abordarea de prost gust pe care ai avut-o cu acel personaj care te-a facut proasta. in primul rand te jigneste, in loc sa iti dea un sfat sau o parere obiectiva si, in al doilea rand, ar tb. sa invete sa scrie: ''trebui'' se scrie doar cu un singur ''i''.
parca nu e permis sa folosim un astfel de limbaj...
kudika417169
Postat pe 9 Septembrie 2011 07:07
In India se foloseste ,,Curcuma longa" (care se gaseste si pe la noi sub numele de TURMERIC) si nu prea au necazuri ca noi la capitolul reumatism sau asociate. Pe la magazinele de mirodenii sau naturiste. Nu e prea scump. Merita incercat!
Aud ca are bune rezultate, iar planta e eficienta in multe multe alte afectiuni. (ca altele gen: Gingko Biloba, Aloe Vera, Yucca, Ginseng, etc...)
cristinarudi
Postat pe 12 Septembrie 2011 11:35
Incearca un tratament cu suplimente care contin cartilaj de recchin,Boswelia si Glucosamina.Fa gimnastica altfel vei avea parte de anchilozare si urmeaza tratamentul de mai sus minimum 3 luni daca vrei sa ai rezultate.
carmen_natural
Postat pe 17 Septembrie 2011 23:18
ESTE EFICIENT DAR TREBUIE LUAT IN MOD CONSTANT TIMP INDELUNGAT. SAU CEL PUTIN ASA FAC EU.
kudika190114
Postat pe 19 Septembrie 2011 06:05
Trebuie luat minimum 3 luni de zile consecutiv apoi se face pauza 3 luni.In perioada de pauza luati un supliment cu minerale si multvitamine naturale cel putin 30 de zile.incati lactate dar nu sub forma de lapte dulce ci iaurt si brinzeturi.
carmen_natural
Postat pe 19 Septembrie 2011 20:40
De la: carmen_natural, la data 2011-09-19 20:40:44Trebuie luat minimum 3 luni de zile consecutiv apoi se face pauza 3 luni.In perioada de pauza luati un supliment cu minerale si multvitamine naturale cel putin 30 de zile.incati lactate dar nu sub forma de lapte dulce ci iaurt si brinzeturi.
cu E-uri sau fara E-uri ?
Indiana_Jones
Postat pe 19 Septembrie 2011 20:51
Enumerati citeva produse fara E-uri pe care le cunoasteti !
carmen_natural
Postat pe 20 Septembrie 2011 22:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
fontanela superioara aproape inchisa la un sugar de 5 luni 3 De la: scorpio67 26 Decembrie 2010 18:17
am o nedumerire,ajutati-ma daca aveti cunostinte in domeniu 18 De la: david33 20 Noiembrie 2011 13:51
veruca vulgara 11 De la: TIGRA 3 Septembrie 2010 21:46
GIARDIA- salbesc intruna,,cine a rezolvat-o? 13 De la: kudika187667 9 Octombrie 2010 06:56
hemoroizi 9 De la: ilumax_76 15 Septembrie 2011 19:48